Skocz do zawartości

Audio SHOW 2012 10-11 Listopada Warszawa


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłem. Ale ciężko mi się rozejrzeć skoro trzeba pilnować własnego stanowiska. ;) O tyle dobrze że jutro będzie luźniej niż dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto posłuchać tego zestawu od Kondo - ile razy macie szansę posłuchania sprzętu za dwa miliony? ;-)

Colorfly... One są w Mp3Store do odsłuchu (nawiasem mówiąc, czy tylko mi jakoś nie do końca podpasowało połączenie z HP200)?

Całkiem fajny IMO był pokój ze sprzętem DIY ludzi z Audiostereo.

Poza tym nie wiem, nie znam się, mylą mi się firmy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było ******ście. W skrócie.

 

Będą zdjęcia - jakoś później. Kilka zestawów naprawdę zasłużyło na pochwałę.

 

MBL 101 E mk II Radialstrahler Reference - przepiękny dźwięk. Niesamowicie naturalna prezentacja, a do tego omni-directional. Chyba jedne z najbardziej wartych swojej ceny (240k) kolumny na pokazie.

Defininitive Technology model Mythos STS - kolejne warte swojej ceny kolumny (13k). Genialna dynamika i bas schodzący do podziemi, a przy tym kolumny są bardzo niepozorne. Dla mnie kolumny konkurowały spokojnie ze sprzętem 3-4 droższym.

DragonAudio Dream 32 - 999zł za parę! a grało duuuuużo lepiej niż wiele droższych sprzętów. Niczego im nie brakowało, choć dla mnie miały lekko zbyt podbitą wyższą średnicę, z drugiej strony muszę wziąć poprawkę na wzmacniacz i sam pokój odsłuchowy. Warto zaznaczyć że są to głośniki 3drożne wolnostojące. Jedyne co mnie odrzuciło to średnia jakość wykonania, ale może to był styrany model testowy. Mam zamiar je wypożyczyć do testów, bo w tej cenie to po prostu rozbój w biały dzień.

Nowe Pylony (nie wiem jaki model) - były dwa nowe modele wystawiane przez naszych rodaków. Oba zagrały bardzo dobrze technicznie i nic nie można było im zarzucić poza wydaje mi się takim brakiem polotu, finezji w brzmieniu. Ceny odpowiednio 1,5k i 2,5k zł.

 

Słuchawki:

Ultrasone Edition 8 Romeo - bardzo bardzo fajne słuchawki. Niby były dopiero 24h w Polsce jak ich słuchałem, ale dla mnie zagrały naprawdę rewelacyjnie. Ciekawy i konkretny bas, ale znowu nie nachalny. One w ogóle nie mają takiego ultrasone'owego brzmienia - czytaj narzucającego się, siekącego po uszach wysokimi i wszędobylskim basem.

Ultrasone Signature Pro - Także mi się dość spodobały. Brzmienie nieco w kierunku Edition8 bardziej niż niższych modeli. A więc było w nim nieco ogłady, nie był bezmyślny, a raczej właśnie poukładany i spójny.

Ultrasone IQ - Bieda, o rany, bieda. Aż mi się płakać chciało jak zobaczyłem cenę. Najnowsza konstrukcja hybrydowa od Ultrasone jest tak przeciętna że nawet nie wiem od czego zacząć. Słuchawki są zestrojone w stylu Pro900 czyli bezmyślnie łupiący bas, któremu brak ogłady połączony z ostrymi jasnymi i przejaskrawionymi wysokimi tonami i krzykliwą średnicą. Sytuacja trochę poprawiała się na comply - dźwięk miał łagodniejsze wysokie tony a bas był nieco płytszy i dzięki temu jako tako dało by radę tego słuchać. Ulotka głosiła "Best fit" jednak w przypadku kiedy mamy do czynienia ze słuchawkami które są naprawdę duże (wielkość W4) a do tego kwadratowe to uwierzcie trzeba naprawdę kwadratowych uszu. Podsumowując mając 2590zł lepiej kupić za c.a. 2400zł UM Merlin, które połykają takie Ultrasone na śniadanie, dosłownie.

Ultrasone Tio - Tutaj sytuacja ma się nieco inaczej. Jak na jeden driver zestrojenie jest naprawdę niezłe. Dźwięk któremu właściwie nic nie brakuje, choć scena jest dość skąpa w szerokość. Cena jednak powala - 1490zł

Audio-Technica W5000 Raffinato - ciekawe słuchawki. Nie do końca mi się podobały, ale w sumie nie wiem dla czego, może ze względu na to że od flagowca spodziewałbym się czegoś więcej? Brzmienie jasne, z lekko podbitą wyższą średnicą, chociaż raczej gładkie w brzmieniu. Ładne wysokie i skąpy bas.

ATH 1000X - te słuchawki mi się bardziej podobały. Miały nieco więcej niskich tonów, przy tym posiadały podobne cechy do droższych W5000. Biorąc pod uwagę że są tańsze, na pewno były ciekawszą propozycją.

ATH seria AD 500,900,1000 - słuchawki ładnie brzmiały na muzyce z ekspozycji, ale podpięte bezpośrednio do odtwarzacza iriver AK100 brzmialy biednie. Najwyraźniej dopiero ciepły gładki wzmacniacz potrafi się im odpłacić szerokim, nieskrępowanym, a przy tym pełnym dźwiękiem.

ATH seria - TAD - ciekawe, bardziej konsumenckie brzmienie.

ATH seria TA - u jeszcze ciekawiej. Model 500 zagrał na poziomie M50 a jednocześnie z szerszą sceną, ogólnie jakby M50 strojone bardziej pod konsumenta. Na pewno warte zainteresowania.

ATH seria noise canceling - w sumie moje pierwsze spotkanie z prawdziwym NC. Bardzo pozytywne zaskoczenie muszę powiedzieć. Te słuchawki brzmiały zaskakująco dobrze, a przy tym izolowały na poziomie niezłych dokanałówek

 

Na stoisku Mp3store pomacałem Fiio E12, ale jakoś nie miałem przyjemności go posłuchać. Pierwsze wrażenie jest takie - wielkie, nieporęczne, ale ładnie wygląda i ma crossfeed.

 

Żałuję że nie poszedłem do Grand Tulipa, bo ponoć można było w tym roku posłuchać STAX'ów :(

 

 

[Edit] Ah no i zapomniałbym o najciekawszym ...hostessy :rolleyes: szczególnie w sobotę :)

Edytowane przez piotrus-g
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było ******ście. W skrócie.

DragonAudio Dream 32 - 999zł za parę! a grało duuuuużo lepiej niż wiele droższych sprzętów. Niczego im nie brakowało, choć dla mnie miały lekko zbyt podbitą wyższą średnicę, z drugiej strony muszę wziąć poprawkę na wzmacniacz i sam pokój odsłuchowy. Warto zaznaczyć że są to głośniki 3drożne wolnostojące. Jedyne co mnie odrzuciło to średnia jakość wykonania, ale może to był styrany model testowy. Mam zamiar je wypożyczyć do testów, bo w tej cenie to po prostu rozbój w biały dzień.

(Chyba) cały grający zestaw, o którym napisał Piotrek:

http://www.audio-top...2-natural-sound

Edytowane przez jupiterpm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem w sobotę niestety...

Miałem wrażenie że w tym roku mimo chyba większej ilości wystawiających się firm to było znacznie mniej sprzętu. Mniej giftów, mniej okazji do wydania kaski - oczywiście na super okazje. Mi najlepiej podobały sie głośniki coś z Hydrą w nazwie - baaardzo szczegółowe. Świetne sprzęciki były na stoisku Graj. Doskonały patent na nazwę Grajgłośnik, Grajkabel itp i to grało :). Dłuuugą chwile spędziłem na stoisku NADa gdzie pan Komendarek miał swój koncert - nie do końca rozumiałem ale podobało mi się.

Oczywiście mieliśmy i reprezentantów forum Mp3store, Audiomagic i RMS - czy była jeszcze jakaś firma, która gości na naszym forum?

Nasi prezentowali sie dobrze i wcale nie gorzej od uznanych wielkich marek.

Ps. Piotrus nie pamiętasz co to za głośniki były z tą "hydrą"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MBL 101 E mk II Radialstrahler Reference - przepiękny dźwięk. Niesamowicie naturalna prezentacja, a do tego omni-directional. Chyba jedne z najbardziej wartych swojej ceny (240k) kolumny na pokazie.

Defininitive Technology model Mythos STS - kolejne warte swojej ceny kolumny (13k). Genialna dynamika i bas schodzący do podziemi, a przy tym kolumny są bardzo niepozorne. Dla mnie kolumny konkurowały spokojnie ze sprzętem 3-4 droższym.

Popieram, MBL mnie rozjechały. Zagrały hiperrealistycznie, wręcz niesamowicie. To było prawie jak onanizm. :lol: All in all chyba najlepsze brzmienie jakiego doświadczyłem ever. Mythosy też były fajne, dół wręcz namacalny i nie wiem czy nie najbardziej efektowny jaki dane mi było słyszeć. Ale jednak przy MBL mało co miało szanse.

 

Słuchawki:

Ultrasone Edition 8 Romeo - bardzo bardzo fajne słuchawki. Niby były dopiero 24h w Polsce jak ich słuchałem, ale dla mnie zagrały naprawdę rewelacyjnie. Ciekawy i konkretny bas, ale znowu nie nachalny. One w ogóle nie mają takiego ultrasone'owego brzmienia - czytaj narzucającego się, siekącego po uszach wysokimi i wszędobylskim basem.

Ultrasone Signature Pro - Także mi się dość spodobały. Brzmienie nieco w kierunku Edition8 bardziej niż niższych modeli. A więc było w nim nieco ogłady, nie był bezmyślny, a raczej właśnie poukładany i spójny.

Ultrasone Tio - Bieda, o rany, bieda. Aż mi się płakać chciało jak zobaczyłem cenę. Najnowsza konstrukcja hybrydowa od Ultrasone jest tak przeciętna że nawet nie wiem od czego zacząć. Słuchawki są zestrojone w stylu Pro900 czyli bezmyślnie łupiący bas, któremu brak ogłady połączony z ostrymi jasnymi i przejaskrawionymi wysokimi tonami i krzykliwą średnicą. Sytuacja trochę poprawiała się na comply - dźwięk miał łagodniejsze wysokie tony a bas był nieco płytszy i dzięki temu jako tako dało by radę tego słuchać. Ulotka głosiła "Best fit" jednak w przypadku kiedy mamy do czynienia ze słuchawkami które są naprawdę duże (wielkość W4) a do tego kwadratowe to uwierzcie trzeba naprawdę kwadratowych uszu. Podsumowując mając 2590zł lepiej kupić za c.a. 2400zł UM Merlin, które połykają takie Ultrasone na śniadanie, dosłownie.

Ultrasone IQ - Tutaj sytuacja ma się nieco inaczej. Jak na jeden driver zestrojenie jest naprawdę niezłe. Dźwięk któremu właściwie nic nie brakuje, choć scena jest dość skąpa w szerokość. Cena jednak powala - 1490zł

Ultrasy mnie zawiodły po maksie. Doki to masakra, tańsze są okej... ale nie za cenę W4/SE535/UM3x. Droższe to śmiech na sali. Nie mogłem ich upchnąć w ucho, miały Comply Tx100 M (za małe dla mnie) także szybki swap na Olives i... sybilizują, bas jak kartonik. No comment. BTW, hybrydy to iQ a Tio to single-BA. ;)

Słuchałem jeszcze Signature Pro (geez, plastik fantastik) i zagrały okej... bez szału. Niewygodne na maksa. No i PRO900, świetny dół, fajna dookólna scena, góra która może wybijać zęby. W sumie gdyby mieć źródło ze zrolowaną górą to ja chcę PRO900. :D

 

[Edit] Ah no i zapomniałbym o najciekawszym ...hostessy :rolleyes: szczególnie w sobotę :)

Szczerze, niektóre wyglądały jakby twarz z gipsu miały. :lol:

 

All in all, na plus najbardziej:

- MBL - fenomenalny dźwięk

- CustomArt "bezimienny prototyp" - faaaajne, oj fajne, polecam posłuchać

- Mythos STS - jakbym miał 12 tysi to były by moje, małe skromne fajnie gra

- Ultrasone PRO900 - jak zrobią PRO901 z łagodną górą to mam nauszny eden

 

PS.

Proponuję forumową zrzutkę na płytę Dead Can Dance dla piotrusia-g bo chyba bardzo ich polubił na Audio Show. :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieście byli? ;-/ Trza się chyba było jakoś ugadać, bo na stoisku MP3store widziałem chyba tylko D@rksid3'a i WojtkaC (jeśli dobrze pamiętam ze zdjęć z meetów) i i bodajże dwie osoby, których w sumie nie kojarzyłem...

(w sumie teraz uświadomiłem sobie, że nawet się nie przedstawiłem ani nic - to ja jestem tym gościem od torby z przypinkami :))

 

Na pewno do gustu nie przypadły mi Ultrasone - choć mogłem ich posłuchać później: na początku mój słuch nie był pewnie odpowiednio doaudiofilizowany ( :P), a ostatnio rzadko miałem okazję słuchać z nausznych i się odzwyczaiłem. :-) Doków nie słuchałem.

 

Audio-Technika to zawód jeśli chodzi o konstrukcję. Jednak ten ich charakterystyczny pałąk to nie dla mnie. :-/

 

Co do stoiska MP3s, to jakoś nie mogłem do końca polubić tych SoundMagiców. Choć same grajki: Colorfly i AK100 sprawiały naprawdę pozytywne wrażenie. Chętnie przesłucham z jakimiś innymi słuchawkami. Może jak przyjadę następnym razem do Warszawy (albo jeśli otworzycie się w Szczecinie ;))?. I odwołuję wszystko negatywne, co mówiłem na temat designu C4 - na żywo wygląda przecudnie. ♥

 

Resztę dopiszę kiedy indziej, na razie idę na zajęcia...

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje skromne spostrzezenia:

c4 to cegla. ak100 wyglada jak paczka zapalek na sterydach .... gra, no gra, ale dla mnie rewelacji nie ma i o co chodzi z tym potkiem z boku? jakos luzno chodzil, cos malutki ekranik, albo inaczej - za duzo rzeczy na tak malym ekranie, ipod video ma podobny, a jakos wszystko jest czytelne

fiio e12 ... nadal ociepla, choc jakosciowo progres w porownaniu do e11 (mimo ze opa jeszcze nie te co trzeba?), wieksze to od xperii s, portable pewnie sie nada dla zapalencow, ale poreczne nie bedzie ;)

jak juz 4ndr3 i piotrus-g wspomnieli ... MBL - w zyciu nie slyszalem nic lepszego, dzwiek jak dla mnie kompletny i nie do pobicia, nie wyobrazam sobie jak cos moze zagrac lepiej, az szkoda bylo podnosilc tylki z krzesel w sali z nimi (a to i tak nie najwyzszy model jaki ta firma moze zaoferowac)

ultrasone... no nie moj target, hybrydy fatalne, single-BA nawet nawet, ale i tak cena o 1 cyfre z przodu za wysoka, signature pro - nie potrafilem ich ulozyc na glowie, strasznie plastikowe i twarde, na tyle niewygodne, ze nie zwrocilem uwagi na dzwiek jaki z nich lecial, bo ciagle probowalem je jakos ulozyc, a pro900 mialy mhhrrrruczacy bas

mythos sts - nawet mnie zakrecil ten bas, swietne kolumny za przystepne pieniadze.

IEMy custom art single-BA - graja bardzo przyjemnie, duzo basu jak na armature (wtf?), bardzo funowe brzmienie

 

ogolnie milo spedzone niedzielne popoludnie w fajnym towarzystwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był zabudowany metalowy klocek z 2 śrubkami. Także raczej wbudowany jakiś akku.

 

Edit:

@zawish, zbieramy hajsik, MBL ma kolumny za jedyne 44tyś w tej technologii omnipolarnej http://www.studiopro-hifi.pl/produkty/1023/ :D

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w końcu nie byłem... Na weekend wypadły mi imprezy, na które zobowiązałem się pójść i po prostu zachlałem :x

Jakieś nowości od zeszłorocznego Audioshow czy nic?

Na innych forach ludzie jako zwycięzce z Sobieskiego stawiali Bodnar Audio i ich szerokopasmowce, które w tamtym roku w mojej opinii kosiły... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w końcu nie byłem... Na weekend wypadły mi imprezy, na które zobowiązałem się pójść i po prostu zachlałem :x

Jakieś nowości od zeszłorocznego Audioshow czy nic?

Na innych forach ludzie jako zwycięzce z Sobieskiego stawiali Bodnar Audio i ich szerokopasmowce, które w tamtym roku w mojej opinii kosiły... ;)

MBL były nowością. W zeszłym roku ich nie było.

 

Bodnar był. Ja miałem ich okazję na spokojnie posłuchać. No fajnie, fajnie. Inaczej niż w zeszłym roku były ustawione (w poprzek pokoju, nie wzdłuż) ok 1,5-2m od kanapy. Efekt dużo lepszy niż w zeszłym roku. Ich brzmienie naprawdę do mnie przemawia, ale kurde ...MBL, panie MBL, to jest zamiatacz.

Co śmieszne kolumny były podpięte kablami w oplocie ze sznurówki - dosłownie. Fail na maksa, ale to taka moja dygresja.

 

Dzięki 4ndr3 za poprawkę przy utrasone, zmęczenie dało się we znaki.

 

Dzięki za pozytywne słowa o moich pre-production IEMs :)

 

PS.

Proponuję forumową zrzutkę na płytę Dead Can Dance dla piotrusia-g bo chyba bardzo ich polubił na Audio Show. :P

Syndrom sztokholmski...

 

I ostatecznie za płytę podziękuję lol

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co śmieszne kolumny były podpięte kablami w oplocie ze sznurówki - dosłownie. Fail na maksa, ale to taka moja dygresja.

Nie rozumiem, za mało audiofilski materiał, czy co ? Czemu to przeszkadza?

Jak kupujesz kable za kilkaset jeśli nie tysięcy złotych to chciałbyś je mieć owinięte w sznurówkę? bo ja nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co śmieszne kolumny były podpięte kablami w oplocie ze sznurówki - dosłownie. Fail na maksa, ale to taka moja dygresja.

Nie rozumiem, za mało audiofilski materiał, czy co ? Czemu to przeszkadza?

Jak kupujesz kable za kilkaset jeśli nie tysięcy złotych to chciałbyś je mieć owinięte w sznurówkę? bo ja nie

A kupujesz kable za kilkaset, albo kilka tysięcy złotych, że masz takie wymagania ? Mnie to wszystko jedno, sznurówka też może dobrze wyglądać.

 

Czyli miałem rację, oplot bawełniany jest po prostu zbyt mało audiofilski. Jedno wielkie LOL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności