Skocz do zawartości

Audio SHOW 2012 10-11 Listopada Warszawa


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

more than music niedługo sam sie przekonasz i będziesz miał prawo zwrotu jak nie przypasi :)

 

Artur, podsyć proszę mą ciekawość i konieczność jego posiadania: HiSoundAudio Studio-V VS. iRiver AK100 !?!

 

:woot:

Edytowane przez more than music
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów moich wrażeń z wystawy (nieco późno ale co tam...)

Dla mnie to druga wizyta na tej wystawie, w zeszłym roku było tak dużo ciekawych systemów których nie zdążyłem posłuchać że musiałem się znów wybrać. No i skrótowo:

Prezentacja Szemis Audio czyli system Audio Note / Kondo (za 2mln) z kolumnami Snell A zrobił na mnie co najmniej tak samo duże wrażenie jak w zeszłym roku dźwięk gęsty, potężny pełen kolorów i bardzo realistyczny a co najważniejsze przyjemny, bas referencyjny (co oczywiście nie usprawiedliwia jego kosmicznej ceny nic a nic) ale i tak grał lepiej niż to co w dużych salach na dole. Avalony - jak tak jak w zeszłym roku nie zrobiły na mnie wrażenia. Znakomicie zagrał system Reimyo z kolumnami Bravo-Consequence spięty kablami Harmonix - takiego "znikania" kolumn z pomieszczenia i budowania planów przestrzennych dawno nie słyszałem na żadnym systemie. Pokaz Avantgarde Acoustic był bardzo dobry - dźwięk wielki, potężny, najbardziej czysty i wciągający a jednocześnie najbardziej realistyczny i bliski słuchaczowi jaki słyszałem (minimalny brak kontroli na basie można wybaczyć bo cała reszta była bardzo efektowna). Absolutnie można powiedzieć że można się było przenieść na salę koncertową - wśród muzyków słuchając Moim drugim wielkim pozytywnym zaskoczeniem był pokój Graj-End. Muszę powiedzieć że takie granie to zupełnie "coś innego". Inna bajka, inne klimaty, inna liga. Byłem zachwycony tą holografią, trójwymiarowością sceny, lekkością naturalnością i łatwością powstawania dźwięku i barwą instrumentów. Balans tonalny tego zestawu był dla mnie idealny a przyjemność słuchania wielka. Bardzo barwnie i dynamicznie zagrały aktywne monitory Dynaudio jak również monitory prezentowane przez Studio 16 Hertz oraz białe kulki Eclipse TD510mk2 - do niewielkich pomieszczeń trudno sobie wyobrazić coś lepszego. Całkiem dynamicznie i wciągającym dźwiękiem zagrał też system z kolumnami TAD. Dużą przestrzenność zaprezentował system system Gato ale miałem duże zastrzeżenia do odizolowania kolumn od podłoża (a dokładniej jego braku) przez co moim zdaniem bas stracił na fakturze i artykulacji a po krótkiej rozmowie z wystawcą dowiedziałem się że tego typu wystawy to "sztuka kompromisu" i nie wszystko da się ustawić tak jak by chcieli... hmm.... Bardzo podobał mi się również system Audiothlon oraz system Carry z efektownie wyglądającymi Duevelami. Największe rozczarowanie? - prezentacje AKKUS , Vaessen Audiodesign, system Amphion & Hegel (tym bardziej dziwne że w zeszłym roku Hegel z Xavianami Piccola nieźle pozamiatał) i parę innych - generalnie coś się nie udało w przypadku tych systemów. Ze słuchawek przesłuchałem porządnie GRADO PS500 i muszę powiedzieć że grają zaskakująco dobrze szczególnie pod względem pełnego i nisko schodzącego basu. Bardzo dobre słuchawki. To tyle na szybko, podsumowując warto się było wybrać i tak jak w zeszłym roku usłyszeć kawał dobrego grania z ciekawych zestawów. Jeszcze parę zdjęć

DSC_0128.jpg

DSC_0134.jpg

DSC_0140.jpg

DSC_0142.jpg

DSC_0146.jpg

DSC_0149.jpg

DSC_0151.jpg

DSC_0152.jpg

DSC_0153.jpg

DSC_0154.jpg

DSC_0155.jpg

DSC_0160.jpg

DSC_0162.jpg

DSC_0164.jpg

DSC_0167.jpg

Edytowane przez johnys
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wiedzieć gdzie w Warszawie mogę jeszcze posłuchać tych Mythosów STS. :P

 

Póki co niestety nigdzie. Wszystkie nam się sprzedały po audio-show i czekamy na ich dostawę. Za około miesiąc, po otrzymaniu dostawy mam nadzieję, że wyślemy ich trochę w Polskę do sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności