Skocz do zawartości

Audio SHOW 2012 10-11 Listopada Warszawa


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

no ale nie powiesz chyba że jak dajesz za 2 metry kabla i 4 wtyczki 0,5k< to nie oczekujesz czegoś ładnego

Oczekuję ładnego, dobrze wykonanego i po prostu grającego kabla. @piotrus-g jednak nie napisał, że był brzydki, a wspomniał jedynie o rodzaju izolacji zewnętrznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale nie powiesz chyba że jak dajesz za 2 metry kabla i 4 wtyczki 0,5k< to nie oczekujesz czegoś ładnego

Oczekuję ładnego, dobrze wykonanego i po prostu grającego kabla. @piotrus-g jednak nie napisał, że był brzydki, a wspomniał jedynie o rodzaju izolacji zewnętrznej.

 

za dużo filozofujesz... Chodziło mu właśnie o samą estetykę, nie o granie... Jeny... Weź czasem przystopuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co śmieszne kolumny były podpięte kablami w oplocie ze sznurówki - dosłownie.

to raczej pozytywnego wydźwięku nie miało

Dla mnie to brzmi: bawełna jest niegodna tak zacnego sprzętu, trzeba użyć bardziej audiofilskich materiałów. Przypomina mi się czyjeś marudzenie na obecność plastiku (o nie !) w słuchawkach wysokiej klasy, gdzie niektórzy chcieliby mieć jedynie prawdziwie audiofilskie materiały jak surowa stal, stopy aluminium albo miedzi, czy drewno.

 

Wydźwięk negatywny - inaczej by napisał dumnie "oplot bawełniany", a nie deprecjonująco "sznurówka". Wiem też, że piotrus-g nie pisał o dźwięku. Czemu jednak nie mógł napisać "brzydkie kable !!" ? Treść informuje o negatywnych odczuciach estetycznych, nie jest jednak jasne co powoduje to uczucie - sam materiał, czy jego wygląd / stan / wykonanie. W mojej opinii wygląda to jak najazd na sam fakt zastosowania takiego, a nie innego materiału. A w tym przekonaniu utwierdza mnie tylko odpowiedź piotrusia na moje pierwsze pytanie.

 

To koniec mojego oburzenia w tym kontekście. Nie wykazuję chęci dalszej dyskusji, bo z mojej strony już wszystko wyjaśniłem. Rozumiem jednak, że ktoś mógł inaczej zrozumieć wypowiedź piotrusia, i chwała Wam za to, bo przynajmniej nie jest nudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, jak zobaczyłem kable nie pamiętam jakiej firmy na stoisku Audiomagic, gdzie zasilanie było grubości 4x mój kciuk i kosztowały 10-19tyś złotych to zastanowiłem się co ja na tym AS robię. I wiem że jakby ktoś potrzebował premium-pejczyka do S/M albo chciał się powiesić z klasą to powinien kierować się w tą stronę. Pytanie tylko ile osób ma tak pr0 gniazdko w ścianie jak na taki kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrq. Chodziło mi o to, że te kable wyglądały bardzo ...chałupniczo. Coś na zasadzie - idziesz na targi motoryzacyjne a ktoś wystawiłby fiata 126p gdzie nie gdzie klepanego młotkiem u pana Janka w garażu. Ok - fajnym elementem były drewniane obudowy wtyków - spoko, ale czarna zmechacona sznurówka przez którą było czuć cieniutki kabelek w środku. No po prostu kable nie przystawały wyglądem do tego z czym grały - a grały z pięknymi kolumnami Bodnara. Dźwięk mnie nie interesuje zupełnie w tym momencie. Gdyby użyta została naturalna bawełna to wyglądało by to znacznie lepiej i zapewne bardziej przystawało do ceny.

 

czyli 4-5cm średnicy? przecież maszyny które ciągną 40kw są zasilane z kabli o średnicy 2-3cm

te kable miały wiele różnych ekranów w środku, sam przewodnik miał chyba 2,5mm średnicy Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniczki zamówione:)

Przez kilka dni będą na sklepie w Łodzi do odsłuchu dla chętnych.

 

2769517756_2.jpeg

 

Namawiam Mp3store do wprowadzenia do sprzedaży tym bardziej że mamy wprowadzić duże wzmaki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, ale szefu już z nimi wstępnie rozmawiał. :P Idziemy w kierunku załatwienia tych DA za 999zł razem z całym setupem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyś, a przez kogo ja je zamówiłem? :)

Jak będą chętni możemy zorganizować mały meet. Mam dostęp do kilku klocków. Teraz brakuje mi jeszcze czerwonego gramofonu od jednego z wystawców. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro o Mythos'ach STS są tak pochlebne opinie to zapytam jak Wam się podobał nasz drugi zestaw na kolumnach Indiana Line z pokoju 322?

Szkoda RMS że nie przyszliście się trochę pointegrować z wiarą.

 

Indiany grały całkiem przyzwoicie, ale nie ukrywam że spodziewałem się czegoś "większego". W sensie cena jest chyba głównie za wygląda, bo dźwiękowo było kilka sprzętów jak np. nowe Pylony Topaz które IMHO grały lepiej. Ale oczywiście to wszystko kwestia pokoju, zestawu etc. Po prostu jak oglądałem katalog Indiana Line to mi się podobały, jak ich posłuchałem to mi odeszło zaiteresowanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może będzie wiedział co to za ładnie wyglądające stereo i ktoś coś słuchał na nich?

gallery_14668_44_249483.jpg

Ancient Audio Studio Oslo chyba.

Nie słuchałem, mają na stronie jakieś pozytywne recenzje, ale wydaje mi się, że niektórzy w temacie o Audio Show na Audiostereo coś niemiło mówili o jakichś "głośniczkach do komputera".

 

Jak miarodajna ta opinia jest, nie wiem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności