Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie też niedługo wpadnie, kolejna niewiadoma, ale składowe sugerują, że może być ciekawie :D 

 

Projekt Enigma #1, znowu prywatna selekcja Jarka Buss'a.

Jest to Single Cask, destylarnia Bunnahabhain, 12 lat, beczka Oloroso Sherry Butt. Tylko 294 sztuk, numerowane, moc 63,9% ;) 

 

No, ciekaw jestem ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki przedsmak,

 

46kCyxtl.jpg

 

oczywiście nie mogłem sobie odmówić zamówienia też i kieliszka. Projekt opracowany we współpracy z firmą Krosno. Oczywiście ręczna robota :D

Lubie takie gadżety :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tego na 100% ale w ofercie była tylko wzmianka ze wraz z butelką, można dokupić taki kieliszek. Nie widziałem nigdzie samego kieliszka do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine pojawiła się informacja na FB ze wszystkie butelki się rozeszły ale są jeszcze kieliszki. Trzeba się odezwać bezpośrednio do sklepów „sklep-ballantines”
Podobno są pakowane w pojedynczych kartonikach. Cena to 39 pln + ship.
Tyle samo przelałem przy zakupie z flaszka. Także cena za kieliszek stała.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GlenDronach 18 46%

WhiskyScore: 90/100

 

Zapach: złożony, karmel, figi, kandyzowane czereśnie, ciasto owocowe, dżem truskawkowy, goździki, cynamon, skóra pokryta kurzem

Smak: bogaty, oleisty, pięknie zbalansowany, czereśnie, figi, karmel, drewno nasączone wiśnią

Finisz: słodki, orzechowy, delikatne przyprawy, gorzka czekolada, wiśnie

BAC85DF7-7283-45DB-9D14-CF6B16DF946F.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze się w końcu do mojej przyssac ale za dużo otwartych. Ja tymczasem osuszam aby miejsce robić na kolejne bo będę musiał się z nimi do piwnicy wyprowadzić

f01d520ab6d680f25099e166508f08bb.jpg

Natomiast nie wytrzymałem i jeszcze dzisiaj poleciałem z zamówieniem 3 flaszek z DW

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Mega!!!

Szczerze mówiąc mam już wszystko ale stwierdziłem ze do mojej głównej perełki coś dobiorę aby przekroczyć 700 i nie płacić za wysyłkę. zawsze to lepiej zamówić 3 niż 1 ;)

Miałem w obserwacji Elijah Craig batch „C” i się pojawił a zgodnie z Twoja rekomendacja „B” odpuściłem a na „C” 2 razy nie trzeba było mnie namawiać
Druga flaszka to po sample’u stwierdziłem ze musze ja kiedyś kupić i mieć coś jako podstawka bez przegięć w żadna stronę do wypicia bez nadęcia a czasami jako kalibrator i padło na Deanston’a 12 YO Unchillfiltered
3 flaszka szukałem czegoś w ok. 150 i tutaj już był problem proszę się nie śmiać zawsze chciałem kupić zielonego Jasia 15YO a się okazuje ze jest najlepszy ze wszystkich Jasikow. To będzie taka pozycja, którą zawsze zapunktuje jak ktoś wpadnie a do tej pory pił czerwonego lub ballantines’a z cola

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy uważam za świetne butelki i myślę, że będziesz zadowolony. Batch C to jedna z tych whisky której trzeba się napić przed śmiercią, Deanston 12 to jednaz najlepszych jakościowo podstawek o fajnym profilu smakowym, a zielony jaś to klasyk, może być nawet fajnym entry sctoch do dymnych zmaków

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn Tak. I nie wiem co o tym myśleć. On jest dla mnie za bardzo ortodoksyjny i czasem mam wrażenie, że przekracza to cienką czerwoną linię miedzy takim naturalnym dobrym smakiem a typowym nerdostwem. Chyba nie umiem tego inaczej opisać, mam nadzieję że to jest jasne. 

Ja staram się nie kupować butelek filtrowanych czy karmelizowanych, ale mam wrażenie, że te jego teorie to już czepianie się trochę na siłę. Nie wykluczam też teorii, że destylarnie faktycznie kombinują jak konie pod górę i ostatecznie najbardziej stratny jesteśmy my, którzy wykładają kasę na produkt końcowy. Podsumowując brakuje mi wiedzy aby ocenić ten materiał i jego tezy, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, disaster3 napisał:

U mnie to już było grane emoji6.pngale dobry zestaw na wieczór w końcu sobota emoji846.png

4aa68fa441ad34571571e79fa08a3755.jpg&key=f27c4308f4ca4216d8eb0e8087e61d8822a9c7dcd01483b772f44abf3ed120c4

Cuda ❤️ U mnie GlenAllachie wpadło i od kwadransu zastanawiam się, z czym go połączyć :D 

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jak me serce i wątroba się radują że coraz to bardziej niszowe bourbony są u nas dostępne :D Od Owensboro powinno się zaczynać przygodę z bourbonem - jest arcydelikatny jak na tą berbeluchę.

 

IMG_20200910_214629.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Palpatine napisał:

@espe0 napisz coś więcej. Jak to smakuje w porównaniu do innych burbonów? Np. Bakers7?

Bardzo gładka półoleista konsystencja. Początek lekko cytrusowy, słodki, rodzynkowy i bez zaznaczenia mocy. Finisz pełny, korzenny, waniliowo-kawowy. Na samym końcu wytrawnie - nutki palonego debu. Klasa! Ogólnie ma się wrażenie obcowania z produktem z wyższej półki. 

 

Bakers 7 to bardziej wytrawny i wyraźniejszy bourbon. Dawno nie piłem ze względu na cenę. Staram się nie przekraczać 160zł za bourbon (knob creek).

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności