Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

@Palpatine planuje obie otworzyć w piątek wiec jest szansa ze coś skrobnę jeszcze w sobotę, w niedziele wyjeżdżam na wakacje na tydzień i flaszek nie zabieram ;)
Jeśli nie wydarzy się nic co mnie powstrzyma od ich otwarcia to w piątek będzie ten wieczór. Nawet inne kupione wcześniej (równie ciekawe) poszły w odstawke bo cholernie się napaliłam na ten Szarlotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to już wychylone mimo ze mecz trwa

1. MRC:01

Kapitalna!!! I mógłbym skończyć

Nos: czerwone owoce, trochę kwaskowosci, jest dym, jest tor, wytrawnie
Smak: oczywiście torfowo, dumnie, świetnie ukryty alkohol, bardzo dobrze ukryty, najpierw w pierwszym akordzie słodycz, a później dość wytrwanie, nie spotkałem się z takim smakiem jeszcze, znowu czerwone cierpkie owoce, może jakieś pomarańcze
Finisz: długi, torfowy, dymny, kwaśny, jest wytrawnie


2. OLC:01

Klimat zachowany ale czy lepszy od MRC:01?
Hmm przy pierwszym spotkaniu z obiema ciężko stwierdzić, troszkę inaczej ale jednak nadal w klimacie...

Nos: tutaj torfu nie wyczuwam jest troszkę dymnie, nadal owocowo, cierpko, ponmaranczowo
Smak: pierwszy łyk i wrażenie, hmm mimo ze mniejszy woltaz to alkohol bardziej ponęcił podniebienie, nadal dymnie, pomarańczowo, wytrawnie
Finisz: również długi i dymny, popiolowo i taki posmak kwaskowosci

Hmm po pierwszym spotkaniu trudno wyłonić zwycięzcę i jeśli MRC 01 jest w twoim top to olc01 nie powinno Ciebie zawieźć. Nawet jak stwierdzisz ze jednak MRC lepsze to nie są wywalone pieniądze na OLC bo obie warte picia ;)

Jutro drugi mecz półfinałowy wiec prawdopodobnie poleje to samo znowu. Zobaczymy czy zmienię zdaje.

To moje pierwsze spotkanie z nimi może coś jeszcze wychwyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine, to takie na szybko spostrzeżenia i w sumie 1sze spotkanie od razu  z dwiema nowymi flaszkami których wcześniej nie piłem.

 

Wrażenia są czysto subiektywne i każdy może trochę inaczej je postrzegać. Druga sprawa obecne temp. przynajmniej w W-wie  są masakryczne i mniej chętnie pije się takie "charakterne" whisky. Wczoraj w trakcie meczu ok. 22:00 uśredniając w salonie miałem 26*C, mimo otwartych drzwi balkonowych. Trochę słabo się pije whiskacza w takie gorąco ale flaszki robiły wrażenie i były zajarany aby jak najszybciej spróbować.

 

Po dość krótkiej mojej przygodzie z piciem SM'ów teraz widzę, że jednak pora roku ma znaczenie.... zaczynałem jesienią, poprzez zime i wiosnę, kiedy powiedzmy "ogólnie" było chłodno i temp. w pomieszczeniu oscylowała pomiędzy 20.5 a 22*C.... picie wyhisky bardziej sprawiało przyjemność, latem jeszcze w tak "zabetonowanym" miejscu w W-wie gdzie mieszkam czasami mam wrażenie że na siłę trochę pije w weekend. Ostatnio nawet w któryś z dni weekendowych to nawet chętniej się nad zimnym browarkiem pochyliłem.

 

Dzisiaj sobie jeszcze raz chyba je "szurnę" do meczu Bayernu z Lyonem, zobaczymy ;) 

 

Ale jeśli się wahasz od razu kupować, to w sumie mając sklep na miejscu i możliwość zamówienia sample, to ja bym chyba najpierw w taką opcje poszedł.

Masz już wyrobioną opinie na temat MRC:01, jest to top topów u Ciebie więc najlepiej samemu zweryfikować swoje oczekiwania, i czy faktycznie zostały spełnione ;) 

Czyjeś opisy mogą być jakąś wskazówką ale mogę nie do końca pokrywać się z tym co sami wyczujemy a tutaj niuanse mogą wchodzić w grę. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis się zgadza i chyba na razie nic bym nie zmienił, natomiast utwierdzam się w przekonaniu ze jednak MRC:01 o włos bardziej mi smakuje. Jakbym miał wybierać tylko jedna to poszedłbym na randkę z MRC. Na szczęście mogę mieć dwie i to nie są źle wydane pieniądze. Jednak buteleczki z tej destylarni to klasa jest. Dzisiaj chłodniej na zewn. i w mieszkaniu i przyjemniej się pije ale jestem tylko po 4,5h snu i dość ciężkim dniu w pracy wiec to degustowanie i oglądanie meczu to na zapałkach....

Mam nadzieje ze żona mnie obudzi jakbym zasnął przed końcem 😜a może i wytrzymam.... jeszcze połowa porcji MRC w Kieliszku i ze smakiem popijam 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine dla mnie tak ale to jest w pierwszym tzw. Uderzeniu smaku. Ale później przechodzi w wytrawność. Jest jakby pełniejsza, takie większe wypełnienie treści posiada. Cos jak porównanie w muzyce soczystego pełnego basu, do szybkiego kicka, konturowego. To wypełnienie w MRC jest obfitsze, ale to moje subiektywne wrażenie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwany / poszukiwana:

1) butelka whisky dla żony która nienawidzi zapachu i smaku. Czyli temat nie do wybronienia, ale chcę ostatni raz spróbować :). Jakieś propozycje? Coś czym da się ją jednak skusić?

2) co z aktualnej oferty w DW z Laphroaig najlepiej wziąć w budżecie do max 250zł? https://sklep-domwhisky.pl/search.php?text=laphroaig&counter=0 Miałem zwykłą 10 i zachciało mi się wrócić do podobnego smaku.

3) i jak zwykle - co polecacie na wieczorną nasiadówkę, gdzie wiadomo że butla pęknie cała. Ma łęb nie boleć. Budżet do 200 zł mniej więcej.

4) jakiś super cherry bomb co by mnie przekonał do siebie. Z takich kierunków słodszych mam chyba tylko Glendronach 15 i Glenlivet 12 w kolekcji a szukam czegoś mega w opozycji do torfów, dymu, tytoniu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam.

Dobrze reaguje na wodę/lód. Dość energiczna i mocna, słodkawa, delikatnie oleista na początku i nawet dym lekki na końcu. Wnilia z czekoladą i nuty słodkiego wina. Mało dębu,

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymu to ja tam za grosz nie czuje. Miód, rodzynki, wanilia i przede wszystkim białe, słodkie wino na sterydach. Bardzo deserowa whisky, moja ulubiona nie torfowa. Tak mi posmakowała że natychmiast kupiłem Glenmorangie Quinta Ruban, ale ta mi zupełnie nie siadła.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nicodem napisał:

Poszukiwany / poszukiwana:

1) butelka whisky dla żony która nienawidzi zapachu i smaku. Czyli temat nie do wybronienia, ale chcę ostatni raz spróbować :). Jakieś propozycje? Coś czym da się ją jednak skusić?

2) co z aktualnej oferty w DW z Laphroaig najlepiej wziąć w budżecie do max 250zł? https://sklep-domwhisky.pl/search.php?text=laphroaig&counter=0 Miałem zwykłą 10 i zachciało mi się wrócić do podobnego smaku.

3) i jak zwykle - co polecacie na wieczorną nasiadówkę, gdzie wiadomo że butla pęknie cała. Ma łęb nie boleć. Budżet do 200 zł mniej więcej.

4) jakiś super cherry bomb co by mnie przekonał do siebie. Z takich kierunków słodszych mam chyba tylko Glendronach 15 i Glenlivet 12 w kolekcji a szukam czegoś mega w opozycji do torfów, dymu, tytoniu.

 

 

AD. 1 To powinno posmakować twojej żonie https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-11466-Crown-Royal-Regal-Apple-35-1-0l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro54 napisał:

Kolega prosił o whisky a to jest whiskey (burbon). A nawet nie, to jest gotowy drink, bo ktoś do burbonu wlał sok jabłkowy aby obniżyć koszty produkcji 
 

AD1. Necta Dor jest ok jak ktoś lubi wytrawne białe wino. Ale może to być dobry kierunek. Moja mama nie lubiąca whisky jak jest na stole Aberlour 12 to zawsze chętnie spije drama. Wiśnia czekolada, kwaśne jabłko.

Ad2. Ardbeg 10 lub Lagavulin 16

Ad3. Glendronach12, Deanston 12

Ad4. GlenDronach 18, GlenDronach 11/13 w CS, Tamdhu 15, Macallan Classic Cut

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Palpatine napisał:

Kolega prosił o whisky a to jest whiskey (burbon). 

@Palpatine naucz się czytać, żaden burbon, tylko whisky, kanadyjska blended, a to spora różnica

@Nicodem spróbuj, jest to na tyle dobry trunek, ze warto spróbować. Sądze, ze zostanie zaakceptowana przez żonę. Smak i zapach niepowtarzalny, będzie czuć w całym pomieszczeniu po nalaniu do szklaneczki 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności