Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Wygodne wokółuszne do domu [ 200zł ]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuje wygodnych wokółusznych słuchawek w cenie do 200 zł.

Moje źródło to Pioneer DV-410V i wzmacniacz Yamaha RX-497.

Słuchawek będe używać tylko w domu.

Oczekuje poteznego, nisko schodzacego basu, klarownej góry, dobrej średnicy i czystych wokali. No i żeby grały przestrzennie.

Muzyka jakiej słucham to głównie rock i metal.

 

Moje typy:

* CAL - niestety to konstrukcja zamknięta i nie wiem jak będzie z wygodą i grzaniem w uszy.

* Superlux HD 681 - tutaj niby wszystko ok, półotwarte. Podobno kiepska jakosc wykonania, ale zastanawia mnie czy grają znacznie gorzej od CAL.

* Superlux HD668B - także półotwarte, plus za dodatkowe kable.

 

Mógłby się ktoś wypowiedzieć, które superluxy grają lepiej?

Oczywiście jeśli są inne słuchawki spełniające wymogi to chętnie wysłucham opini.

Edytowane przez venio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oczekujesz potężnego basu, to z wymienionych jedynie CAL taki mają. Ale jest model HD330, który pod tym względem dorównuje CAL - świeża recka tutaj http://forum.mp3store.pl/topic/92172-superlux-hd-330-garsc-spostrzezen/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z wygodą CAL? Da sie w nich wytrzymac z 2 godziny? Uszy sie bardzo grzeją?

Dla mnie to jedne z wygodniejszych słuchawek - mięciutkie gąbki robią swoje. Co do grzania to zależy od temperatury zewnętrznej, ale w normalnych warunkach 2 godz dawałem radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak ma się większe uszy, to z wygody może zrobić się udręka.

 

true, true... ja je musiałem zwrócić właśnie z powodu niewygody, aż mnie piekły uszy od nich po godzinie

 

Jeszcze jedno, które słuchawki dzwiękowo wypadają najlepiej? Chodzi tylko o użytek domowy.

CAL! vs. HD681 vs. HD668B

 

ja bym z tych 3 wybrał 668B

 

edit

a sorry, teraz zauważyłem, że ty piszesz o potężnym nisko schodzącym basie, no to raczej 681 z tych 3

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potężny bas to CAL, choć 681 nie słyszałem jeszcze. Mimo to Creative nie zagrają Ci przestrzennie, raczej głęboko, ale nie szeroko. Do rocka, metalu zależnie od preferencji mogą być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w mieszkaniu wszystkie trzy więc powiem tak:

 

CAL! nie przekazują wielu dźwięków które słychać na Superluxach, mają znacznie mniejszą scenę i stłumione wysokie (tutaj źródło ma duże znaczenie).

Moim zdaniem w 681 nie ma dużo więcej basu niż w 668B i nie ze względu na niego bym je wybrał - 668B są bardziej wybredne. Np na moim Asus K52F char. V superluxów się równoważy z charakterystyką karty i mam przyjemny, niemęczący, barwny dźwięk, którego jedyną wadą jest niemożność oddania punktowego basu, bo trochę się on rozlewa po scenie, choć nie przysłania muzyki. Za to na N2, czyli teoretycznie lepszym źródle 668B grają szorstko, czego nie ma na 681, które niby mają więcej góry niż 668B.

Na stacjonarnym sprzęcie 668B grają większą sceną, ale dźwięk tak nie angażuje jak 681, wszystko jest jakby mniejsze, brakuje rozmachu w tym brzmieniu.

Tak więc używam do HDP/Cordy Arii DT 990, bez wzmaka 668B ale z telefonem i N2 681, które naprawdę dają niezłego kopa.

 

Bas z CAL i 681 porównałbym tak, że ten w CAL jest mocniejszy, ale to taki miecz obosieczny, bo stopa zagłusza dźwięk i mnie męczy w szybkiej muzyce, za bardzo wystaje przed szereg. Za to Superluxy łatwiej pozwalają odróżnić poszczególne składniki basu i mają bardziej liniowe zejście w dół pasma.

 

Radzę odsłuchać słuchawek i nie kupować w ciemno.

 

Co do jakości wykonania - jest to taki retro-plastik jak widać, ale są całkiem wygodne. Dla mnie 681 są najwygodniejsze z tej trójki.

 

No i każdy z tych trzech modeli ma mocniejszy bas niż DT 990 600 Ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, ze CAL mają stłumione wysokie, tylko superluxy (HD681 i HD668b) mają je mocno podbite. Są to słuchawki do monitorowania i mają eksponować pewne cechy w dźwięku, stąd to podbijanie wysokich, gdzie najczęściej są problemy. Właśnie CAL są dla użytkownika domowego, a na dobrym torze potrafią pokazać naprawdę sporo.

Moja propozycja to jednak ponownie Superluxy HD330. Basu mają zdecydowanie więcej niż wczesnej wymienione modele Superluxa, wysokich też mniej - dla mnie dużo przyjemniejsze granie.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych superlux'ów HD330 nigdzie nie mogę znaleźć. Bas ma być dobrej jakości, a nie w nadmiarze ;) Wkońcu to do rocka i metalu.

Nie jestem przekonany do żadnych modeli superlux'ów, bo to troche dla mnie dziwne, że coś do kosztuje 89zł (HD681) może zagrać lepiej od CAL!

 

Już chyba ostatnia prośba i Was nie męcze ;)

Mógłby się ktoś wypowiedzieć, które słuchawki bardziej nadają się do rocka/metalu? CAL! vs. Superlux HD681

Jeśli wezme superluxy to zrobie skarpetkowego moda.

 

Zamówiłem HD681. Napisze więcej jak dojdą (piątek).

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności