Skocz do zawartości

Aktualizacja oprogramowania forum 3.3.1 -> 3.3.3


Rekomendowane odpowiedzi

DawPi to absolutny mistrz i władca polskiej strony IPB.

Spolszczenie, nie tak łatwo, bo forum nie jest na UTF-8 i trochę bieda, co najwyżej ręczne tłumaczenie.

Napiszę dziś znów do @mario z prośbą o powrót automoderacji w komisie dla wszystkich oraz o spolszczenie tych powiadomień, trzymajcie kciuki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi to absolutny mistrz i władca polskiej strony IPB.

Spolszczenie, nie tak łatwo, bo forum nie jest na UTF-8 i trochę bieda, co najwyżej ręczne tłumaczenie.

Napiszę dziś znów do @mario z prośbą o powrót automoderacji w komisie dla wszystkich oraz o spolszczenie tych powiadomień, trzymajcie kciuki ;)

Bruno ja bym sobie tylko jednego życzył ponad wszystko.

Mnie tam powiadomienia na meila średnio co interesują, jak się sypnie skrzynka to i owszem buckup dobra rzecz.

 

Ale chciałbym w końcu zobaczyć jakieś ciemną skórkę, do wyboru jest normalna albo mobilna, a ja chciałbym zobaczyć ciemną grafitową od w odcieniach czerni bez jasnych elementów.

Ktoś kto czyta forum nikona w canona wie o czym mowa.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, forum stoi na iso8859-2, kiedy powstawało było to bardziej popularne kodowanie, niż utf8

Automoderacja nie będzie przywrócona, powód? Nieaktualny plugin który powoduje błędy.

Co do skórek, poszperajcie w necie i rzucajcie propozycje, @mario jest na nie otwarty ;)

Edytowane przez bruno63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, forum stoi na iso8859-2, kiedy powstawało było to bardziej popularne kodowanie, niż utf8

Automoderacja nie będzie przywrócona, powód? Nieaktualny plugin który powoduje błędy.

Czy istnieje szansa na przekonwertowanie kodowania bazy?

Nie można tego zaimplementować na czystym IPB? Czy istnieje szansa na poprawę wtyczki lub napisanie własnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, forum stoi na iso8859-2, kiedy powstawało było to bardziej popularne kodowanie, niż utf8

Automoderacja nie będzie przywrócona, powód? Nieaktualny plugin który powoduje błędy.

Czy istnieje szansa na przekonwertowanie kodowania bazy?

Nie można tego zaimplementować na czystym IPB? Czy istnieje szansa na poprawę wtyczki lub napisanie własnej?

Napisałem do autora wtyczki czy istniałaby możliwość aktualizacji jej, czekam na odpowiedź.

Co do konwersji, sprawa do dogadania, na pewno potrzebna by była przerwa techniczna i to dłuższa ze względu na rozmiar db :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Jak mniemam, wielkość bazy zawierającej posty i prywatne wiadomości najwygodniej wyrażać w gigabajtach? Niemniej jednak zmiana kodowania nie jest jakoś szaleńczo skomplikowanym zadaniem, a chyba i tak w końcu trzeba będzie ją kiedyś przeprowadzić. Więc puśćcie to po prostu dziś o drugiej w nocy i tyle, niech będzie z głowy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo maaa bruno, znacznie więcej ciemnych i najlepiej nic jasnego

ale jest krok na przód, choć stary układ był chyba lepiej poukładany ...

 

looknij

http://forum.nikoniarze.pl/

 

http://www.canon-board.info/forum.php

dark style

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nasz skórki do wybrania jeden woli jasne drugi ciemne. Ja od lat siedzę na ciemnych.

Monitor mam przygaszony, a i tak pali. Nie bez powodu fora foto są ciemne.

 

No i to jasne wypala oczy nie ciemne:P a gałek ocznych nie wymienisz jak monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nasz skórki do wybrania jeden woli jasne drugi ciemne. Ja od lat siedzę na ciemnych.

Monitor mam przygaszony, a i tak pali. Nie bez powodu fora foto są ciemne.

 

No i to jasne wypala oczy nie ciemne:P a gałek ocznych nie wymienisz jak monitora.

 

Nie chodzi o samo "wypalanie oczu jasnym kolorem", ale o czytelność. Jak jest słaba czytelność na monitorze to prędzej sobie oczy zniszczysz czytając białe, małe litery na czarnym tle niż przy wpatrywaniu się w jasne tło. Ale co kto lubi, wiadomo :)

 

Na pewno wieczorem może być to wygodniejsze, ale trzeba przede wszystkim zadbać o czytelność.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xXx ale theme nie zmienia wielkości liter tylko kolorystykę, więc czy czarne na białym czy białe na czarnym to ta sama wielkość więc czytelność też acz dla mnie bardziej czytelne są właśnie te ciemne.

A to ze taki czy inny CSS zmieni jeszcze rozmiar czcionki to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wywaliło mi dziś jakiś błąd (nie mówię o zagrożeniu wirusowym), przez moment nie mogłem wejść na forum - teraz coś się schrzaniło w edycji sygnaturki (trzeba odznaczyć enable html), zepsuły się też lajki - nie widać kto lajkuje. Niby detale, ale mam wrażenie, że coś się sypie... chyba że ktoś z góry działa :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności