Skocz do zawartości

Test FiiO E10


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Mikołaj, jak teraz E10 gra z tym AD8066? Ktoś gdzieś pisał, że dźwięk jest bardziej "elektryczny" - o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

kupiłem Fiio E10 Olympus w audiomagic, przyszło do mnie wczoraj - ale niestety wersja "zwykła" a nie olympus. Oczywiście problem przesteru na słuchawkach przy podpiętym lineout występuje (tylko jak wzmacniacz na line out jest wyłączony z sieci, ale przecież nie będę włączać wzmaka aby korzystać ze słuchawek...)

 

w związku z powyższym mam pytanie - czy w wersji Olympus ten problem został _na 100%_ wyeliminowany? Czytałem gdzies na tym forum, że "muzyka brzmiała czysto na obu wyjściach" ale czy ktoś sprawdzał to jakimś generatorem częstotliwości?

 

Ja przy słuchaniu muzyki przester słyszę tylko na niektórych utwórach, natomiast przy dźwięku o stałej częstotliwości (sinusioida oczywiście ;) ) różnica jest porażająca...

 

prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź, bo nie wiem jak bardzo się tłuc do AM o wymianę. Z góry dzieki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, tam to czytałem:

 

Wlasnie podlaczylem sluchawki + liniowe do wzmaka. Nie zauwazylem zadnego przesteru sygnalu. Gralo czysto z obydwu urzadzen.

 

tylko teraz pytanie jak to sprawdzał ;)

 

czy puścił sinusoidę 400 Hz i słuchał czy puścił "Schizm" Toola i słuchał ;) W tym drugim przypadku widzę pewien problem w ocenie czy dźwiek jest czysty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ktoś testował tę kostkę poza mną ? Bo ja ją losowo tam dałem, to dobry, bardzo szybki układ, ale nie zmieniałem drugiej kostki na słuchawki więc to taki półśrodek, ponieważ te E10 co miałem było do naprawy a nie na mod.

Może nie w E10, ale wrzucali AD8066 do Cube. Piszesz, że na słuchawki nie zmieniałeś, czyli są 2 różne kostki - jedna na line-out, a druga na słuchawki, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Olympus. Dlaczego pytasz?

 

@down, pewnie, ale aktualnie pożyczyłem FiiO, na dniach dam znać.

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko proszę sprawdźcie to czymś takim:

 

http://www.bud-forum.pl/najlepsze-forum-budowlane/kacik-audio-video/generator-czestotliwosc-dzwieku-od-20hz-do-20khz-sprawdz-swoje-kolumny-!/

 

bo odsłuch na muzyce może przynieść różne rezultaty :) Na przykład podczas słuchania Muse - Uprising problem jest niemal niezauważalny, jednak Adele w "Set fire on the rain" rani uszy - i nie chodzi tu o mój gust ;)

 

 

z innej strony zupełnie - dostałem PW od jednego z użytkowników (@wj75) który twierdzi, że nie ma tego problemu w Olympusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie kostki, jedna to preamp, wzmacnia sygnał który wychodzi z DAC, przeważnie też niej idzie line out :)

Z E10 wychodzi ok. 1.65V na kanał (sekcja analogowa zasilana jest z 3.3V, cyfrowa tak samo), później z tego pre idzie na kostkę, która obsługuje słuchawki :)

 

To z nią powiązany jest bass boost oraz gain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli najlepiej wymienić tę kostkę, która wzmacnia sygnał, bo idzie i na słuchawki (przez drugą kostkę) i na line-out? Chodzi mi oczywiście o lekkiej zmianie charakterystyki dźwięku. Czy lepiej wymienić tę drugą?

 

Skoro jesteśmy już przy usterkach i "technicznej" strony E10, to może miałbyś jeszcze jakiś pomysł, co do trzasków? Na innym kablu USB również są trzaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi raczej o trzaski typu:"pyk", czy tam "klip" przy słuchaniu muzyki, a nie o harczenie przy kręceniu potkiem.

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, losowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A masz jakieś problemy z tym FiiO? Jeśli nie, to nie ma sensu - lepszego dźwięku raczej nie uzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Panowie tak na szybko, trochę mnie wstrzymało z kupnem wzmaka a teraz już muszę kupić ;)

Zastanawiam się właśnie nad E10 oraz nad E07k oraz może jeszcze nad trójką ale nie chciałbym mieć oddzielnie zasilania. Sabre raczej odpada bo nie mogę pod niego podłączyć słuchawek bezpośrednio.

Czego oczekuję? Ma mi to zastąpić kiepski dźwięk w laptopie, a słuchać będę na głośnikach 2.0 oraz słuchawkach (obecnie jedne senki a drugie pioneer m390), czyli szału nie ma ale obecny laptop jest masakrą jeżeli chodzi o dźwięk i cały dół (dużo basu nie lubie ale jak jest totalnie skopany to aż razi po uszach ;) ).

Co lepiej brać tego e10 czy 7?

 

 

I pytanie czysto techniczne podczas podłączania muszę coś zmieniać żeby dźwięk szedł przez FiiO? A np żeby mikrofon pozostał ten co jest? Czy za każdym razem kiedy chcę podłączyć czy odłączyć muszę grzebać w ustawieniach jak to ma iść?

Edytowane przez terragady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączasz FiiO, to Windows automatycznie go aktywuje.

 

Dźwiękowo E07K jest lepszy. E10 jest ciemny (dużo basu, wysokie gładkie, stłumione, dźwięk ogólnie bezpośredni, wąska scena). Dodatkowo możesz w przyszłości dokupić do E07K - E09K, który również sporo poprawia w dźwięku :) szczególnie w jakości basu, scenie, dynamice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinno się podłączać przez przejściówkę od FiiO. Praktycznie, ja wczoraj na Sylwestra podłączałem bezpośrednio Microlaby i grało to ładnie - wszyscy byli zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z odsłuchu e10, jeszcze na gorąco...



Warto było czekać i zapłacić te pieniądze za ten sprzęt!


Jedna z najlepszych audio transakcji jakie dokonałem!



Na słuchawkach wzmocnienie i brak szumów!


Na głośnikach - wokal o krok do przodu, większa dynamika, szczegółowość i pewnego rodzaju miękkość...


Polecam!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności