Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test FiiO E10


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ten użytkownik z allegro to @meehoj z naszego forum. Najpierw sprowadził sobie, a teraz widzę zaczął bawić się w sprzedaż przez allegro.

 

Ja bym na twoim miejscu go kupił (tylko załatwiłbym go sobie w lepszej cenie) i oddał odpowiedniej osobie na tunning pod kątem też twoich słuchawek. Do tego jednocześnie zlecił komuś zbudowanie do tego klona lehmanna na dobrych częściach. Zapłacisz trochę więcej niż przewidywałeś, ale tor będziesz miał już z głowy i nie będziesz musiał się martwić zamianami.

 

lub

 

Ze swojej strony polecam również Valab nos DAC (najlepiej jakbyś wyrwał jakąś używkę) lub jakiś inny nos DAC i do tego właśnie zwykły klon lub Lovely Cube.

 

Do szczęścia nic więcej nie trzeba :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler, w tym co piszesz jest zawarta sama prawda. Tylko ze Twoje rady za duzo by mnie kosztowaly szukania/modyfikowania/wysylania sprzetu itp itd. Ja wole cos kupic podlaczyc i miec z glowy niz pozniej jezdzic i tuningowac wszystko albo szukac gdzies okazji w necie zeby kupic cos za dobra cene :) Takze mysle ze zostane przy Fiio e10 poki co i albo kupie do tego holdegrona albo espressivo jak wpadnie mi troche kasy. Wiec poki co moj temat uwazam za zamkniety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee - znajdujesz osobę która Ci to zrobi. A na forum jest ich kilka co najmniej. Zamawiasz z ebaya jego adres, a oni po pewnym czasie wysyłają Ci gotowy sprzęt.

 

Jeśli chcesz zaoszczędzić to wydasz więcej. Tak zawsze jest :)

 

Co prawda, żeby się obyć z audio trzeba trochę sprzętów przewałkować, poczytać i wyciągnąć własne wnioski. Lecz temu zestawowi który poleciłem nie powinno już niczego brakować. O pieniądzach zapomnisz, a będziesz dalej cieszył się dobrym sprzętem. A jak kupisz fiio to po 3-5 miesiącach Ci się znudzi i co wtedy? Pomyśl.

 

Nie na mawiam Cię bo mi to wisi, ale chciałbym, aby mi ktoś samemu takiej rady udzielił jak wchodziłem na forum - niestety takiej nie było. Więc zrobisz jak zechcesz. Ja mam spokój sumienia.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler wielkie dzieki za porady ale zapomnialem dodac ze szukam DACa:

po 1 Do 300zl

po 2 bez dodatkowego zasilacza. Chce zasilanego z USB komputera.

Fiio idealnie spelnia moje wymagania.

 

A wyjscie liniowe w Fiio E10 jak sobie podepne wzmaka to dziala tez funkcja Bass boost i amp gain ? Czy te dwa przelaczniki maja wplyw na dzwiek wychodzacy z line-out ?

I drugie moje pytanie. Jak podepne sobie sluchawki do wyjscia sluchawkowego E10 i bede mial podpiete line out to muzyka bedzie grac z obydwu wyjsc ? Bo nie widze tam zadnego selektora wyjsc. Ponoc sa problemy jak sie podepnie na raz te dwa wyjscia.

 

Trzeba jutro poszukac wersji Olympus i powoli kupowac :)

 

Dobranoc !

Edytowane przez Symbian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uDAC2 jest moim zdaniem bardziej wygładzony i cieplejszy niż E10. A wersja HP nie ma line out więc rozbudowa o wzmak odpada...

No wiec wlasnie sklanialbym sie ku uDAC2 bo jest cieplejszy niz E10.

 

Cube mam teraz w domu, on nie jest ciepły, raczej chłodnawy i lekko rozjaśniony, uDAC2 sobie odpuść kompletnie bo nie jest wart tej kasy, tak samo pierwsza jego wersja :) E10 można kupić spokojnie, wgrać sobie sterowniki Ploytec'a i masz ASIO oraz zbite maksymalnie latency, fajna sprawa. Jak chcesz to jest jeszcze E7+L7 (L7 to dodatek LineOut) też ciepły source.

 

A moze warto zebym sie zainteresował uzywką uDAC2 za mniejsze pieniadze ?

Boje sie po prostu ze bedzie za ostro na górze z tym Fiio E10.

 

Jak załatwię Olympusa (a to jest w trakcie) to wezmę go na testy albo prywatnie do chaty :)

 

A dałoby rade zebym go "pozyczyl" od Ciebie ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro na górze z fiio e10? Podłączam do niego aiwy shellz i na ostrość nie mogę narzekać

 

Zebym to ja wiedzial jeszcze jak graja Aiwy shellz ... :)

 

Jeśli E10 ma podobny charakter do E17, a jest mniej jasny ... nie ma szans, by było za ostro. Będzie tylko spokojniej niż jest. A Sam E17 jest dosyć ciepły. Nie wiesz jak bardzo, więc zastanów się czy potrzebujesz czegoś bardziej skrajnego...

 

Czyli nie powinno byc za ostro przy Fiio E10 i DT 990 Pro ?

 

Hmm i jak tam, ma ktoś juz wersje 3 (Rev3) ? Mozna juz ja gdzies kupic w polsce ? Jak brzmi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę trudno odpowiedzieć na Twoje pytania. Wydajesz się nie przyjmować na nie odpowiedzi.

 

Fiio E10 jest ciepły, nie jest ostry = nie będą grały ostro.

V3 - to zmieniony wtyk - bebechy te same, brzmienie też.

Jeszcze raczej nikt go nie ma, czekamy na testy mikołaja612.

 

Just chill i zdecyduj czego naprawdę potrzebujesz :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak podepne holdegrona pod E10 to moze on wzmocnic wysokie tony czy pozostawi je takie jak wychodza z fiio (no tyle ze dzwiek oczywiscie bedzie wzmocniony, ale czy wysokie nie wezma przewagi nad pozostala reszta pasma?) :)

 

Nie wychilluje ! Musze sie wypytac o wszystko bo juz mam dosc kupowania i zonglowania sprzetem ;P Niedlugo otworze sklep.... Juz tyle DACow mi sie przewinelo przez rece ze glowa mala...

A bylo: M-Audio Transit (ta 1 wersja), EMU 0204, Arcam rDAC (ale to mialem do Hi-Fi) no i Audinst .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 rev.3 nikt nie będzie miał dopóki nie zejdzie z magazynów rev.2 to jest proste i taka też jest polityka FiiO, nie zejdzie stare, nie dostaniecie nowego :) Pytasz o połączenia, jakby ktoś w ogóle z Holdka korzystał, tego dziś prawie nikt nie kupuje, na EBAY w jego cenie można kupić combo dobre ;).

Żaden *******nik po USB nie da Ci tyle mocy by pociągnąć DT990 :) Tak czy siak musisz zainwestować w coś co będzie zasilane czy to z baterii czy z sieci, innej opcji nie ma :) Kolejna opcja to zmiana słuchawek na coś lżejszego do napędzenia, powiedzmy Ultrasone HFI2400, jakieś Grado. HFI2400 grają z telefonu bardzo dobrze, swoją drogą świetne słuchawki otwarte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności