Skocz do zawartości

Microlab K860 - dyskusja


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to by było zbyt proste :P A poza tym kosztowne. Od kiedy myślę o tym, nie znalazłem jeszcze takich słuchawek, które opłacałoby mi się kupić i przerzucić tam przetworniki :)

Strzelam - Filipy SHP2000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3484216.jpg

 

Szerokości między widełkami jest 6,3 cm wysokość widełek razem z zaokrągleniem to 4 cm, a do zaokrąglenia 2,3 cm

 

czyli trochę braknie

 

Ja mam tylko takie wrażenie, czy ten skos przetwornika jest zrobiony w złą stronę? :)

 

Bo z uchem po założeniu tworzy V, a chyba założenie miało być takie, żeby przetwornik był bardziej równoległy do kanału słuchowego, przynajmniej tak było w M50 i ZX700.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Syler za pomiary.

 

Jeśli przetwornik jest już umieszczony w słuchawkach pod kątem w osi pionowej, to część z przodu jest bliżej przysunięta do głowy niż ta część z tył. Małżowiny są pod pewnym kątem i takie ułożenie przetwornika ma skutkować równoległością między "płaszczyzną małżowiny" a powierzchnią przetwornika. I z tego co pamiętam tak właśnie jest w Microlabach :) Czy może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak - przód bliżej, a tył dalej, a powinno być chyba na odwrót. Czyli jak odwrócimy słuchawki i załżemy na głowę to jest ok (i lepiej to gra. Nie wiem, może Perul jak montował muszle to pomylił strony? Chociaż to mało prawdopodobne bo przecież miejsce kabla się zmienia.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak - przód bliżej, a tył dalej, a powinno być chyba na odwrót. Czyli jak odwrócimy słuchawki i załżemy na głowę to jest ok (i lepiej to gra. Nie wiem, może Perul jak montował muszle to pomylił strony? Chociaż to mało prawdopodobne bo przecież miejsce kabla się zmienia.

Syler, dobrze jest ;) Popatrz na M390, one też maja trochę pod kątem z tego co pamiętam, jest tak samo. Gdybyś tył miał bliżej to by Ci orało po małżowinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej co mówiłem, to chodziło mi o taką konstrukcje pałąka, tylko wykonaną samodzielnie/przez blacharza

http://img11.allegroimg.pl/photos/oryginal/23/33/80/04/2333800458

 

lub taki

 

http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/23/50/14/97/2350149762

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą pasowac do mikrusów ? http://www.thomann.de/pl/beyerdynamic_dt100ohrpolstervelour.htm

 

Chyba też musze cos pokmbinowac z pałąkiem, plastik mikrósów to jakiś smiech.

 

Owca wskazana impedancjia słuchawek dla Twojego BRAWO jest ile ? od 50-60ohm, droga jest sama lampka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety pojęcia retter, wiem tylko, że K860 świetnie grają z Bravo v2 na fabrycznej lampie Shu Guang :)

 

Myślę o Oceanie B)

 

BTW. Jutro jeszcze porównam wygrzaną parę Perula z moją nową niewygrzaną parą. Na pierwszy rzut, wygrzanie coś tam jednak daje ;).

 

Ja osobiście nie potrzebuję robić z nic z pałąkiem. Lekko wypchałem pady u dołu i leżą idealnie mi na głowie. Jakby na miarę :)

Pałąk tylko lekko podkleiłem taśmą by się nie rozleciały te plastiki, zamierzam to poprawić wizualnie robiąc kożuszek z weluru :rolleyes: i na razie prócz tego nie będę nic ruszał, a za jakiś czas wymiana kabla. "jeśli coś działa dobrze i chcesz to poprawić, to na pewno to spie..." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki Perula mają około 150-160h grania. Moja para nie wiem ile ma, ale chyba nie dużo.

 

Moim zdaniem o wygrzewaniu możemy mówić gdy słyszymy jakieś zmiany. A czy zmiana jest duża czy nie to już inna sprawa.

Tu zmiana ewidentnie jest. Słuchawki nabierają konturów robią się wyraźniejsze. Jest to kosmetyczna zmiana, ale jednak słyszalna i na plus.

MrSheep mówi o 300h wygrzewania by słuchawki w pełni doszły. No ja Perula słuchawki wysyłam w Perula wysyłam w poniedziałek więc nie starczy mi czasu aby doczekać pełnego wygrzewania.

 

Są słuchawki które potrzebują nawet 500 czy 1000h na pełne wygrzanie. No i:

1. Po takim czasie jeśli się normalnie słucha to chyba ciężko przeanalizować zmiany.

2. Kto by tyle czekał z wygrzewaniem? ;) Raczej się to olewa i po prostu słucha jeśli słuchawki dobrze grają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy od samej zamianiy kabla na sonolene czy po kolejnych godzinach 10h po wymianie kabla bas sie zrobił juz bardziej konturowy, obecnie u mnie maja cos ok 150h -+30h.

 

Barwa mikrosów na analitycznej lampie ma cos w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pałąk :woot:

 

Teraz tylko rekabling i.... rozciąganie pałąka. Imadło niemiłosierne !

 

Zdjęcia będą już po wszystkim

 

No czekamy. Mógłbyś sprawę rozleglej potraktować i zrobić krótką recenzje już przerobionych słuchawek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej oddałbym na testy komuś chętnemu. Komuś, komu niemodowane K860 dobrze leżą. Dla mnie pisanie recenzji bez punktu odniesienia jest trochę bez sensu. Ale niech skończę to najpierw, i stwierdzę, że do czegokolwiek to wszystko się nadaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pałąk :woot:

 

Teraz tylko rekabling i.... rozciąganie pałąka. Imadło niemiłosierne !

 

Zdjęcia będą już po wszystkim

Włożyłeś same przetworniki w te ochraniacze, czy przymocowałeś jakoś oryginalne muszle do tego pałąka? A może samą ściankę czołową z przetwornikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem ostatnio przyjemność słuchać tych microlabow. O dziwo całkiem nieźle mi leżały. Brzmiały tez bardzo przyjemnie acz nie tak jak je ktos opisywał :)

Calkiem fajna alternatywa dla słuchawek typu HD380Pro - mi K860 podobały sie bardziej. Konstrukcja niedopracowana, ale akurat mi pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem ostatnio przyjemność słuchać tych microlabow. O dziwo całkiem nieźle mi leżały. Brzmiały tez bardzo przyjemnie acz nie tak jak je ktos opisywał :)

Calkiem fajna alternatywa dla słuchawek typu HD380Pro - mi K860 podobały sie bardziej. Konstrukcja niedopracowana, ale akurat mi pasowały.

Chcesz kupić moje? grały może 30min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/89731-sluchawki-microlab-k860/page__p__819432#entry819432

 

180zł chyba że da Ci jakiś rabacik.

 

Ja swoje za 100zł kupiłem i to jest odpowiednia cena za nie. Dlaczego? Plastik przy pałąku szybko w nich pęka. Ale za 100zł można to przeboleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności