Skocz do zawartości

Microlab K860 - dyskusja


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem pałąk :woot:

 

Teraz tylko rekabling i.... rozciąganie pałąka. Imadło niemiłosierne !

 

Zdjęcia będą już po wszystkim

Włożyłeś same przetworniki w te ochraniacze, czy przymocowałeś jakoś oryginalne muszle do tego pałąka? A może samą ściankę czołową z przetwornikiem?

 

Tak się zastnawiałem na tym głebiej, i w sumie dla otwartej muszli nie powinno miec to znaczenia jaka ona jest, choc znowu przetwornik jest pod konkretny typ obudowy.

 

Mikrusy zamkniete mają bas niżej schodzacy i bardziej punktowy ale czuc że przestrzen sciskana jest, znowu po otworzeniu bas juz nie taki niski i dzwieki biegną sporo dalej także bas ale robi także taki deko dudniący.

 

Obie wersje fajnie grają, choc mi chyba bardziej odpowiada otwarta wersja. Spore znaczenia ma odchylnie w pionie.

 

Dla mnie mają obciętą góre, połączenie z o2 odpada tylko lampa. Lampe sterującą czyli przedwzmacniacz mam i tak jasną.

Obecnie k860 mam na sonolene3014 (co w hd681 rozjasniło słuchawki) jest lepiej ale nadal barwa jest przydymiona:/ ba poczatkowo nie widziałem różnicy.

 

Co do porównania tylko prosze na wzmaku LAMPOWYM !!!!, ja też mam juz modowane.

Ciekaw jest odwrotnej sytłacji jedna para k860 i inne wzmaki inne lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler, nawet za 100zł nie mógłbym przeboleć, że pękł po 5 minutach ;)

 

 

W odpowiedzi na pytania: oryginalne musze przewierciłem dokładnie na środku(na napisie Microlab K860), i wcisnąłem w te otwory bolec od sluchawek przeciwhałasowych, no i założyłem pałąk oczywiście. Słuchawki stały się bardziej otwarte, już tak nie tłumią (otwór na bolec + po 2 niezamknięte otwory, w których normalnie były widełki). Ale basu bardzo dużo, bo docisk jest prze-ogromny. K518DJ, chowajcie się.

 

Muszę zmienić pady, te są beznadziejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakis pomysły na pady ?? Patrzyłem

 

dt100(velurowe http://www.thomann.de/pl/beyerdynamic_dt100ohrpolstervelour.htm)

 

albo dt150(skóra http://www.thomann.de/pl/beyerdynamic_dt150ohrpolster.htm) może i beda welurowe??

 

Bo w ciemno to tak trochę słabo. Samemu też moge ale musze dorwać velur bawełniany w ten sztuczny nawet nie chce sie bawić.

Pytanie czy od dt100 bedą pasować??, bo jak nie to szukam weluru. Niestety ten chodliwy jest na jesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler, nawet za 100zł nie mógłbym przeboleć, że pękł po 5 minutach ;)

 

U mnie popękał tylko w środku ten plastik przy skórze - właściwie kosmetyczny defekt. skleiłem i umocniłem dobrze zaciśniętą taśmą i powinno się trzymać.

Z tego co kojarze, kupiłeś słuchawki modowane - wyłamywane. Przy odpowiednim traktowaniu nie sądzę aby mi się połamały. Taśmę zakryje welurem więc powinno to też lepiej wyglądać.

 

Natomiast dźwiękiem mi wszystko wynagradzają. Szczerze, nie czuję potrzeby ich modowania w żaden sposób. Mają swój charakter który mi bardzo odpowiada.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakis pomysły na pady ?? Patrzyłem

 

dt100(velurowe http://www.thomann.d...lstervelour.htm)

 

albo dt150(skóra http://www.thomann.d...0ohrpolster.htm) może i beda welurowe??

 

Bo w ciemno to tak trochę słabo. Samemu też moge ale musze dorwać velur bawełniany w ten sztuczny nawet nie chce sie bawić.

Pytanie czy od dt100 bedą pasować??, bo jak nie to szukam weluru. Niestety ten chodliwy jest na jesień.

Wiele to może nie pomoże, bo to jednak różne słuchawki, ale pady od DT250 są za małe ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakis pomysły na pady ?? Patrzyłem

 

dt100(velurowe http://www.thomann.d...lstervelour.htm)

 

albo dt150(skóra http://www.thomann.d...0ohrpolster.htm) może i beda welurowe??

 

Bo w ciemno to tak trochę słabo. Samemu też moge ale musze dorwać velur bawełniany w ten sztuczny nawet nie chce sie bawić.

Pytanie czy od dt100 bedą pasować??, bo jak nie to szukam weluru. Niestety ten chodliwy jest na jesień.

 

Może na początek skarpetkowca zrobić, żeby efekt sprawdzić? Jak moje z powrotem do mnie dotrą to nie omieszkam tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem skarpetowy mod w hd681, mam tez mam pady akg wole welur.

Koszt padów canfordzie to ok 40zł z groszami +przesyłka, w thoman.de 60zł z groszami + przesyłka.

 

Wiekszy ból to te plastiki:/

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wiekszy ból to te plastiki:/

Ja już mam wszystko przygotowane na wymianę pałąka, tylko czekam aż słuchawki wrócą (no i oczywiście czas muszę znaleźć). Oczywiście jak skończę to pokażę efekt. W razie co drugi taki sam pałąk mogę załatwić jakby komuś się spodobało.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Microlaby umarły :( padł lewy przetwornik. Być może to ja go zjarałem, w końcu to moje pierwsze lutowania, nie wiem. Nie działa i już. Zrobiłem już rekabling, kilkukrotnie modowałem z użyciem: różnych gąbek, taśmy papierowej, dykty(!, ostatecznie zbyt gruby węzeł przewodu nie pozwolił mi zamknąć muszli). Summa summarum, każda muszla miała 4 otwory: firmowo 2 z boku(na widełki), 1 z przodu, na środku(bolec do mocowania pałąka ze słuchawek przeciwhałasowych), i 1 z dołu na kabel. Ostateczne modyfikacje jakie bym zostawił to ... jedynie kilka kawałków taśmy papierowej. Z tyłu przetwornika jest 10 otworów, z czego 4 zostawiłbym nie zaklejone.

 

Gdy już kończyłem się bawić w modowanie(zresztą już po 23 było, i nie chciało mi się już), chciałem je w końcu całkiem skręcić, i po prostu posłuchać, zauważyłem, że jest balans zachwiany. Pomyślałem "coś źle przylutowałem, pewnie masa". No to rozkręcam, poprawiam wszystkie luty i.... ****, lewy nie gra. Po tylu godzinach zabaw ze słuchawkami po prostu się zepsuły :)

 

 

Jak komuś za dużo basu niech sobie po prostu zalepi parę otworów, brzmienie się rozjaśni. Tak samo z otworciem muszli. Samej muszli już nie dziurawiłem więcej co miałem w planach, bo było to IMO zbędne. Wystarczyło mi otwarcie spowodowane brakiem widełek. Zatykając tamte otwory słychać było wyraźnie, że dźwięk robi się bardziej gęsty i mniej przestrzenny.

 

 

 

To chyba mój koniec udzielania się w tym temacie ;)

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Microlaby umarły :( padł lewy przetwornik. ...Ostateczne modyfikacje jakie bym zostawił to ... jedynie kilka kawałków taśmy papierowej. Z tyłu przetwornika jest 10 otworów, z czego 4 zostawiłbym nie zaklejone.

 

...

 

Jak komuś za dużo basu niech sobie po prostu zalepi parę otworów, brzmienie się rozjaśni. Tak samo z otworciem muszli. Samej muszli już nie dziurawiłem więcej co miałem w planach, bo było to IMO zbędne. Wystarczyło mi otwarcie spowodowane brakiem widełek. Zatykając tamte otwory słychać było wyraźnie, że dźwięk robi się bardziej gęsty i mniej przestrzenny.

 

 

Zatykająć które otwory?

To sie da tak ukatrupic przetwornik ? chetnie bym je zobaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do otworów: są 4, w jednym bolec, w drugim kabel...czyli zostają 2, te po widełkach ;) Które jak rozumiem u Ciebie są "w użytku".

 

 

Ukatrupić? Pewnie przegrzałem płytkę i tyle. Człowiek chciał być dokładny bo nie ma doświadczenia w lutowaniu, a wyszło jak zawsze. Nie mam ich przy sobie, a poza tym nawet aparatu by zrobić zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do otworów: są 4, w jednym bolec, w drugim kabel...czyli zostają 2, te po widełkach ;) Które jak rozumiem u Ciebie są "w użytku".

 

 

Ukatrupić? Pewnie przegrzałem płytkę i tyle. Człowiek chciał być dokładny bo nie ma doświadczenia w lutowaniu, a wyszło jak zawsze. Nie mam ich przy sobie, a poza tym nawet aparatu by zrobić zdjęcie

 

Eeee dla mnie to nie ma znacznia całkowicie otworzyłem muszle, ja myslałem ze ty zatkałes otwory bezposrednio na przetworniku.

 

Droga ta nauka lutowania... jak pokazuje przykłąd czasem lepiej zapłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tam, tym razem bym nie kombinował, tylko wiedział od razu co robić: dziury na bolec do pałąka i jedna na kabel w prawej muszli, kawałek taśmy...

 

 

Niemniej jednak, nie są to słuchawki które kupiłbym drugi raz. Nie moja szkoła grania. Po modach zaczynały być dopiero przystępne. Ja wolę jednak kupić gotowy produkt i cieszyć się dźwiękiem (DT250 :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi słuchawki zaczynają coraz bardziej "chodzić" - być rozklekotane. Ciągle je grzeje i dźwięk się pomału układa. Moim zdaniem są na poziomie superluxów, ale prezentacja dźwięku idzie w inną stronę. Nie będę ich na razie oceniał. Na razie robią to co powinny robić słuchawki - przyjemnie grają. Też wolę kompletne produkty. Nie mniej jakbym miał kupować pancerne HM5 za 500zł albo drugi raz K860 za 100zł to wziąłbym te drugie.

 

Nie mam zamiaru ich modować. Muszę przysiąść za do do CD340 bo mają potencjał na modowanie. Wiecie gdzie dostać aluminiowy substytut siatki (takiej co często jest na muszlach)?

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musi być koniecznie aluminiowe? Powinni mieć jakieś plastikowe w ogrodniczym a stalowe w budowlanym, chociaż może i aluminiowe tam znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie w pewnym momencie po prostu zachwyciły.... Był nawet moment że wolałem je od mojego stereo:D Mają ok. 70h grania i grają co tu dużo mówić, naprawdę nieźle. Góra faktycznie jakby nabrała impetu, z tym że pod względem tego do moich SL 681 podejścia nie mają. A że są bardzo niewytrzymałe to się przekonałem - lewa część pałąka, tam gdzie jest przymocowana na stała ta część od regulacji wysokości słuchawek już pekła niestety, jednak kropelka zrobiła swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje k860 już chyba całkowicie sie wygrzały być może mają cos ok 250h, bas zrobił sie bardziej punktowy, nie dudni:) da sie słuchac.

Góra hmm dla mnie nadal obcięta. Srednica czarująca:)

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi słuchawki zaczynają coraz bardziej "chodzić" - być rozklekotane. Ciągle je grzeje i dźwięk się pomału układa. Moim zdaniem są na poziomie superluxów, ale prezentacja dźwięku idzie w inną stronę. Nie będę ich na razie oceniał. Na razie robią to co powinny robić słuchawki - przyjemnie grają. Też wolę kompletne produkty. Nie mniej jakbym miał kupować pancerne HM5 za 500zł albo drugi raz K860 za 100zł to wziąłbym te drugie.

 

Nie mam zamiaru ich modować. Muszę przysiąść za do do CD340 bo mają potencjał na modowanie. Wiecie gdzie dostać aluminiowy substytut siatki (takiej co często jest na muszlach)?

 

A ile niby miały by byc warte mikrolaby po modach uswuwajacych ich błedy budowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi słuchawki zaczynają coraz bardziej "chodzić" - być rozklekotane. Ciągle je grzeje i dźwięk się pomału układa. Moim zdaniem są na poziomie superluxów, ale prezentacja dźwięku idzie w inną stronę. Nie będę ich na razie oceniał. Na razie robią to co powinny robić słuchawki - przyjemnie grają. Też wolę kompletne produkty. Nie mniej jakbym miał kupować pancerne HM5 za 500zł albo drugi raz K860 za 100zł to wziąłbym te drugie.

 

Nie mam zamiaru ich modować. Muszę przysiąść za do do CD340 bo mają potencjał na modowanie. Wiecie gdzie dostać aluminiowy substytut siatki (takiej co często jest na muszlach)?

 

A ile niby miały by byc warte mikrolaby po modach uswuwajacych ich błedy budowy ?

Mi słuchawki zaczynają coraz bardziej "chodzić" - być rozklekotane. Ciągle je grzeje i dźwięk się pomału układa. Moim zdaniem są na poziomie superluxów, ale prezentacja dźwięku idzie w inną stronę. Nie będę ich na razie oceniał. Na razie robią to co powinny robić słuchawki - przyjemnie grają. Też wolę kompletne produkty. Nie mniej jakbym miał kupować pancerne HM5 za 500zł albo drugi raz K860 za 100zł to wziąłbym te drugie.

 

Nie mam zamiaru ich modować. Muszę przysiąść za do do CD340 bo mają potencjał na modowanie. Wiecie gdzie dostać aluminiowy substytut siatki (takiej co często jest na muszlach)?

 

A ile niby miały by byc warte mikrolaby po modach uswuwajacych ich błedy budowy ?

 

Błędy są ewidentne, lecz jeszcze jest jakość materiałów i ogólna wytrzymałość. Zakładając, że byłyby zbudowane jak HM5 to można za nie byłoby tyle samo co za HM5 wziąć pieniędzy, lub to co powiedział MrSheep tyle na ile ktoś w subiektywnym znaczeniu by je wycenił. Czyli mógłby być to 1k lub nawet 5k. W zasadzie to ja nie wierzę już w tą całą ściemę audiofilską. 5k - usprawiedliwiają nowymi technologiami, ale efektem jest po prostu inna charakterystyka, przeważnie nietypowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie serio, raczej k860 mk2 nie bedzie to mają tylko takie jak k240 czy hd650.

 

Mowie raczej o zwykłych mikrolabach tylko usunietych błedach, jak ta nieszczesna płytka.

Gdyby nie ich obcieta góra bym raczej je zostawił dla ich srednicy wszystko inne przeżyje, ale srednice mam w TSach i ogulnie bardziej mi pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności