Skocz do zawartości

Android kontra iOS ponownie...


Chrzanek

Zbieramy opinie  

265 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który producent "smartfonów" na chwilę obecną produkuje lepsze całościowo sprzęty i lepiej je wspiera?

  2. 2. Walka gigantów - który wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

i jak z tym gripem śmierci?

Nawet jeśli jest, to nie będzie Ci sprawiało problemu. Myślę, że ten temat został wyczerpany w pierwszej generacji tego modelu, bo było w nich później coś zmieniane - nie tylko konstrukcyjnie, ale i programowo.

 

Mimo wszystko różnica w działaniu będzie zauważalna ale nie na tyle, aby na 4 patrzeć z niesmakiem ;) Do tego co potrzebujesz myślę, że iOS będzie dla Ciebie best experience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj ze simlockiem chyba ze orange pl ( 60 zl ) ale żadnych z zagranicy...teraz miałem aukcję , nówka za 800 zł ze simem na zagraniczną sieć , prosze kolesia o IMEI i nr seryjny , wykupuje sprawdzenie i okazuje się że telefon na czarnej liście , sim na szwedzką sieć , koszt simlocka 650 zł.....Pozdrawiam ...

 

Dlatego warto wszystko sprawdzić bo w przypadku Apple można w ładną mine się wpakować..

 

Co do Gevey.....zżera baterie , na obrzeżach miasta no niestety...poczta głosowa , nie zadzwonisz no i oryginalne kosztują po 200 zł...a tą kwotę lepiej dołożyć do telefonu z polskiej dystrybucji bez sima.

 

Obecnie na allegro sa nówki na PL orange za 1290 zł jakby kogoś interesowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak mówi Marcin lepiej wziąć droższy ale bez simlocka lub jeśli juz to z blokadą na naszą sieć. Zdejmowanie simlocka bywa naprawdę kosztowne a jest zazwyczaj w cenie 200-300 zł a to akurat tyle ile trzeba dołożyć by mieć telefon bez simlocka. A gevey to dla mnie prowizorka.

 

Ja używam ip4 i szczerze bym nie zamienił na inny telefon obecnie w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się trochę w dyskusję ale nie mogę tego trzymać w sobie. Jestem zażenowany! Byłem wczoraj w MM i ja naprawdę nie rozumiem jak Samsung jest w stanie na 4.0.4 stockowym napisać tak fatalny soft, że S3 laguje. Znaczy, jeden z egzemplarzy lagował a inny już nie... Galaxy Tab 2 10.1 lagował też jakby miał tam jakiegoś Celerona co najmniej... Ale za to jeden z iPadów latał "prędkością Apple" a drugi najzwyczajniej nie wydalał, o dziwo.

Ciekawi mnie od czego zależą te różnice o_o.

 

Wypstrykano z i9000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Wy z tymi simlockami... Jeśli macie podane w aukcji na jaką sieć jest simlock to za co płacić? Sprawdzić tylko jaka cena za simlocka i tyle, jak się podoba to brać, jak nie to szukać dalej. Tak się składa, że kwoty 600 złotych i tym podobne są dla naprawdę egzotycznych sieci jak Kodo z Kanady. Np. simlock z AT&T swego czasu kosztował 20 złotych - ja za tyle ściągnąłem.

 

Gevey można kupić bez problemu taniej. A oryginalność jest łatwo rozpoznać. I o zżeraniu baterii to też jakiś mit, jeśli nawet, to minimalne ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka - iphone 4s z bumperem na ramce wpadł mi wczoraj do wody. I co? Nawet się wyłączył :) Wszystko działa.

to miałeś farta;P znajomego iphone 4s nie przeżył podobnego upadku w wodzie;P

 

A co do tematu iOS vs Android....za mną przemawia jednak android. W życiu nie dał bym tyle kasy za telefon;PP który na dodatek ma swoje wady których nie mogę znieść. Chociażby brak slota karty pamięci (może przy 32gb telefonie to jest git, ale i tak wygodniej mieć też karte). Czy ich oryginalny kabel łączący telefon z komputerem. I jeszcze połączenie wymaga aplikacji (tak wiem można to zmienić przez modyfikacje systemu, ale w końcu rozmawiamy o czystych systemach bo w androidzie też jest sporo modyfikacji) Co do płynności systemu też wcale nie jest tak mega ekstra jak ludzie piszą. Mam telefon wart 500zł (kupiony za 1zł) i śmiga porównywalnie szybko co właśnie zdechły iphone kumpla. Też miał czasem chwile zastanowienia zanim coś włączy, a jego "wytrzymałość" ma wiele do życzenia....mój telefon już nie raz latał i nie ma nawet obicia;P Co do ekranu, tak ma ekstra ekran, tylko że jest produkowany przez samsunga....ogółem w amerykańskim telefonie jest tylko amerykańska nazwa....a tak wszystko z różnych zakątków świata i różnych producentów. Co do muzyki, tego niestety nie mogę porównać, ale podobno samsung S miał fajne bebechy, więc pozostaje przy androidzie....teraz planuje właśnie zmiane na Samsung'a S andvance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybliz mi ten cudowny telefon za 500zl bo moj sgs II ma z deka problem w dorownaniu predkoscia iphonowi 4.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybliz mi ten cudowny telefon za 500zl bo moj sgs II ma z deka problem w dorownaniu predkoscia iphonowi 4.

 

Nie raz i nie dwa ludzie SGSem jedynką równali się do iP4 a Ty w SGS II nie możesz - jakim cudem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokia 610 ? Działa równie szybko co japko

 

No dobra ale to nie andek tylko wp.

 

Up

Braklo mi s niestety. A co do ip4 to moim zdaniem ten sam poziom co s2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej płynność iP4 to już na SGSie do osiągnięcia... Co z tymi SGS2 jest nie tak? Słyszałem na ich temat naprawdę całe tony negatywnych opinii a chyba nie powinny teoretycznie ssać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nimi jest wszystko tak bo wsrod androidow sgs II nie ma w swojej cenie praktycznie zadnej konkurencji. (750-900)

 

Ja mowie, ze chodzi wolno bo jak go porownuje z ip5 to mnie krew zalewa. Kwestia co do czego porownujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nimi jest wszystko tak bo wsrod androidow sgs II nie ma w swojej cenie praktycznie zadnej konkurencji. (750-900) Ja mowie, ze chodzi wolno bo jak go porownuje z ip5 to mnie krew zalewa. Kwestia co do czego porownujesz.

Tylko że iP5 nie powinien być znacząco szybszy od 4 i 4S, skoro wszystkie 'na równi' uchodzą za standard - jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z innej beczki , w sobotę sprowadziłem trochę Iphonów 3G na handel - 7 sztuk , zmieniłem obudowy i dałem atrakcyjną cenę....dziś wszystkie mi zeszły z allegro. To jest kolejny argument za tym że Apple to inwestycja , zawsze go sprzedaż , zawsze będzie na niego popyt i to za świetną kasę , nawet po roku utrara wartości to jakieś 100-200 zł , analogicznie do andka , SII nowy 1700 zł a po roku już latają używki w genialnym stanie za 850 zł

 

Mam Xperia J , Tipo , Nexusa , NEO V i zerowe zainteresowanie , ludzie oglądają , pytają ale już drugi tydzien je sprzedaje....

 

 

Tak tylko napisałem aby sobie potwierdzić fakt że oprócz wyglądu , dopracowanych aplikacji , szybkości działania dochodzi aspekt odsprzedaży.

 

Sam obecnie szukam dla dziewczyny Iphona 4 i nawet nie wyobrażacie sobie jak cieźko go kupić...ludzie tak się cenią i za Chiny nie chcą obniżyć nawet 50 zł

 

Czy to jest jakiś argument na korzyść iOS? Nie sądzę... podobno muchy ciągnie do g***, ale nie wszyscy jesteśmy na szczęście takimi muchami :)

 

Uprzedzając pytania, stać mnie na iPhone 5, ale w życiu nie kupiłbym tego urządzenia po kontakcie z iOSem w 3GS. To nie dla mnie, no i fajnie mieć wolność wyboru, osobiście ekran 3,5 czy 4 cala to dla mnie za mało.

 

Aktualnie mam 4,2 i ciągnie mnie do większego. Korci mnie S3, ale już poczekam do wszystkich premier i recenzji topowych androidów.

 

Już niedługo S4, HTC One, Xperia Z, Nexus 5 (?) no i Motorola X Phone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nimi jest wszystko tak bo wsrod androidow sgs II nie ma w swojej cenie praktycznie zadnej konkurencji. (750-900) Ja mowie, ze chodzi wolno bo jak go porownuje z ip5 to mnie krew zalewa. Kwestia co do czego porownujesz.

Tylko że iP5 nie powinien być znacząco szybszy od 4 i 4S, skoro wszystkie 'na równi' uchodzą za standard - jak to jest?

 

Dla ciebie duzo to roznica 3s dla mnie b.duzo to roznica 0,3s ;)

 

Porownania masz przeciez na youtubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba miało być "nie wyłączył". Jakby się wyłączył to byś miał problem ;)

Tak, tak ;)

 

Czujnik wilgoci w gnieździe minijack jednak chyba trochę się przyciemnił na bordowo, więc mam już po gwarancji. O dziwo ten w złączu dokującym jest nadał biały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nimi jest wszystko tak bo wsrod androidow sgs II nie ma w swojej cenie praktycznie zadnej konkurencji. (750-900) Ja mowie, ze chodzi wolno bo jak go porownuje z ip5 to mnie krew zalewa. Kwestia co do czego porownujesz.

Tylko że iP5 nie powinien być znacząco szybszy od 4 i 4S, skoro wszystkie 'na równi' uchodzą za standard - jak to jest?

Dla ciebie duzo to roznica 3s dla mnie b.duzo to roznica 0,3s ;)

 

Porownania masz przeciez na youtubie.

 

No tak, przecież jestem ślepy i nie widzę zasadniczej różnicy w płynności - bez przesady. Jak ja mogłem zarzucić jabłku że może nie chodzić aż tak szybko! Na YT są fantastyczne testy, gdzie goście odpalają aplikacje z palca mimo faktu, że to też może generować opóźnienia: mnie zasadniczo ciekawi sam interfejs i jego superpłynność, a nie prędkość odpalania aplikacji...

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iOS ma ten plus, że płaci się też za aktualizację, proszę mi pokazać Androida który ma 4-letnie wsparcie ;)

 

3GS zaczynał z iOS 3.0 a dziś ma iOS 6.1, a ten telefon ma Cortexa 600mhz oraz 256mb RAM, na takiej platformie to Eclair już miał zadyszki nie pisząc o czymś pokroju ICS.

 

Poza tym Samsung to software-owo ****o, nie potrafią zrobić dobrej nakładki czy w ogóle oprogramowania, nawet na PC Kies to zło ;)

 

Samsung w ten sposób postarza produkt, bo po co optymalizować soft, jak za rok wyjdzie nowy SGS i będzie miał dużo lepsze bebechy, podobna taktyka jest dziś na PC z grami, które są portami z konsol, tam chodzą super na platformie jaką PC był 8-6 lat temu, a taki porcik dziś wymaga kompa który jest kilkukrotnie lepszy od takiego XBOX-a.

 

Druga sprawa, Android nigdy nie będzie wydajny bo nie jest dedykowany konkretnej platformie jak iOS czy Windows Phone, które wyciskają siódme poty, z wydawałoby się ****ianej platformy, to skutek uboczny, a może celowe wykorzystywanie błędów platformy do promocji nowych urządzeń.

 

Żeby pokazać jak multi-core w telefonie jest po****ne wystarczy zobaczyć 1-no rdzeniowego Atoma w ZTE Grand X In czy w Motoroli RAZR, procek z PC (swoją drogą jak na standard PC niesamowicie słaby) spokojnie tutaj potrafi pokazać wyższość na dual core czy czasem quad core, wystarczy wziąć do reki jakiegokolwiek WP czy iOS od 3GS w górę, może i są to proste nakładki, ale nawet same gry chodzą lepiej, po prostu to co pracuje pod maską i jest dla oka nie widoczne, jest zrealizowane lepiej niż Android kiedykolwiek będzie.

 

To właśnie Samsung napędza ten chory rynek jak żadna inna firma, bo chcą sprzedawać nowe technologie, nie musi pisać super softu, bo za rok i tak będzie nowy tel i ludzie kupią bo mają z głowy zrobioną rzadką kupę.

 

Gdyby nie Samsung (tak tak) to nie wiem czy dziś ktokolwiek by myślał o dual core, nawet jeśli to pewnie dopiero by były jako nowość, 8 core, 2GB RAM w tel ? A później się okazuje, że jakiś Atom Intela czy śmieszny Celeron (gdyby był w tel) zrobią z nim porządek :D

 

Pod to dyktando inni producenci (MS oraz Apple) również muszą dawać lepsze CPU oraz więcej RAM bo ich produkty wtedy wydają się przestarzałe i odstają cyferkami od konkurencji, winę, za ten stan rzeczy ponoszą znów nieświadomi użytkownicy (mało kto ma naprawdę pojęcie jak to działa) oraz same portale, które trzepią ładną kasę za pisanie przeważnie wielu bzdur.

 

Jedyny jednordzeniowy Android który szybkością masz szansę do iOS z 3GS-a czy iP4 to Grand X In, choć tam jest Hyper Threading to jednak fizycznie jest tylko jeden rdzeń, który ma 1.6Ghz, nawet Xperia S, którą znam bdb a przecież technicznie to super tel no nie miała szans z 3GS czy HTC 8S,ludzie sami pozwalają ruchać się w dupę, to są ruchani :)

 

Serio nie lubiłem nigdy Apple, zawsze wolałem MS (za Google to tak średnio przepadam, nie wiem czemu, może dlatego, że ja się wychowałem bez Google i jedyne co mi z dziecka znane to właśnie MS), mają politykę jaką mają, ceny są wysokie nie dlatego, że Apple tak chce (bo za oceanem czy zagranicą są inne realia i tam ceny są optymalne) tylko po prostu u nas jest bieda i cwaniactwo, każdy chce zarobić, gdyby u nas Apple zjechało z ceną do poziomu zarobków, to wtedy reszta EU by miała pretensje, więc lepiej żeby polaczek narzekał, co zwykle robi, niż żeby cała EU się do Apple rzucała :)

 

Dla mnie ratunek jak i moblinych systemów jest w tym, że ludzie pójdą po rozum do głowy, zobaczą, że WP nie jest zły, że iOS także nie gryzie, oraz w tym, żeby Intel wkroczył bardziej konkretnie na rynek, zaiste ciekawa musiałaby być reakcja geek-a, kiedy jego 8 core phone zostałby zmiażdżony przez pierwszego lepszego 1-core Celerona X86 ;)

 

A wszystko na to wskazuje, że Intel pozamiata, przy ich środkach i możliwościach to mogą pogrążyć całe ARM w przeciągu kilku miesięcy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w całej rozciągłości. Dodałbym tylko do wątku o polaczku, że ów pomimo ciągłego narzekania i tak się zastawi aby udowodnić sąsiadowi/koledze/kuzynowi swą wyższość nad motłochem i kupi nowszy, bardziej błyszczący gadżet. Zupełnie jak u Borata. I tak to się już od lat kręci...

Edytowane przez Gotycki_Zdun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wmówiono masą, że potrzebują te 8 rdzeni itd. do gierek typu Angry Birds, które są tak skomplikowane jak gdy z Game Boy z '89 roku ;)

 

ARM to licha technologia, szczerze wolałbym by GSM nie wyszedł poza Symbian czy Nokię 3310, a smartphone to był komputer X86 z dotykiem, dlatego zacieram ręce na inwazję Intela, może w końcu Samsungi i reszta się obudzi łącznie z lobby patentowym oraz klientelą, że nie tędy droga.

 

Gdyby takie Apple zrobiło to co w 2007 z iPhone tylko na Intelu to by cały rynek trzeba było budować od nowa.

 

W komputerach głupi pościg za mocą skończył się jakiś czas temu, bo moc która jest obecnie wystarcza do wszystkiego, od wielu lat nie ma nic rewolucyjnego, ostatnia rewolucja to tak naprawdę dysk SSD.

 

A co do Borata, to jest to idealne wręcz stwierdzenie na podsumowanie jak działa rynek GSM dziś, to takiej patologii nie ma nawet na rynku PC czy Audio, bo tam luksusy są piekielnie drogie, a na lepszy telefon może sobie co drugi pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znów Mikołaju stworzyłeś jedno z najlepszych podsumowań tego tematu ale tym samym wywołasz kolejną falę złości ze strony posiadaczy Galaxy i innych LG którzy całymi dniami programują kernele i szukają rom na xda....

 

Przykładem jest zwykłe GTA III , zobaczcie ile kombinacji trzeba było nie dawno robić na Andku aby w ogóle to uruchomić , wgrywać masę odchudzonych plików , usuwać dźwięki a nawet po tym na HTC EVO 3D podkręconym do 1.7 GHZ i ICS 4.0 i tak przyjemność była średnia.... Andek to loteria... w porównywalnym SGS II chodzi płynnie po mimo podobnych bebechów.

 

Kolejna sprawa to znów powtarzana przeze mnie cena....zobaczcie jak te wysokie modele szybko tanieją...dziś SGS III - 4 msc kosztuję 1400 zł....tyle nawet nie kosztuje Iphon 4.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone nie tanieje bo A jest trendy, oraz ma wsparcie Apple, nie zdziwię się, jak iP4 dobije do iOS 8 albo i 9.

 

Druga sprawa GTA III chodziło na PIII 450 mhz, 256mb RAM i karcie graficznej pokroju GF2 ;)

 

A dziś topowe smartfone które mają N rdzeni nie dają temu rady, to pokaz biedy i rozpaczy jaką jest ARM.

 

Napisałem to bo mam dość wytknę palcem Filasa i ijemu podobnych, którzy mieli w życiu 2 tel na krzyż, ja swojego czasu rocznie marnowałem po kilkanaście/dziesiąt tyś zł. na to by mieć możliwie najszybciej premierowe zabawki, ale to co się dzieje po 2010 roku to już chory pęd w ślepy zaułek, który już tuż tuz, nadzieja w Intelu oraz być może AMD.

 

Jedziemy dalej, SGS tak przez Filasa przytaczany był padłem już w dniu premiery, SAMOLED to nie było nic nowego, nowość to był Amoled w 2008 roku w Omnii II oraz jej procesor.

 

SGS to była kolejna próba wyciągnięcia od klienta kasy oraz kolejne przeciągnie struny przed generacją multicore, która już w 2010 roku nie byłaby niczym wyjątkowym, podobnie w 2011 postępowało Sony z Xperiami 2011.

 

Kolejna sprawa to Samsung ma w dupie klientów widać to po SGS, po Bada OS i kilku innych mniej głośnych przypadkach (Symbian czy Windows), dla mnie ta firma to śmieć jeśli idzie o software czy marketing, miałem przez lata ich tel, Symbian zawsze miał ciężko ale Samsung robił to gorzej od Nokii, Windows Mobile Samsunga to przy tym co wtedy robiło HTC to przepaść na niekorzyść Koreańczyków.

 

Apple jest jakie jest, ale ono czuje potrzebę na rynku i umie wyciągnąć kasę, BTW kto widział jak działa MacOS nowy na komputerku klasy taniego laptopa, to jest coś czego ja czasem na swojej stacjonarce za kilka koła nie osiągam, dlatego ludzie idą do nich bo mają przyjemny interfejs i optymalizację.

 

LG to dla mnie osobiście podmarka, czegokolwiek by nie zrobili, zawsze tak dla mnie będzie, próbowano nam wciskać 3D do tel ale nie wyszło, pierdyliard rdzeni też nie przejdzie, a poziom techonologiczny ogniw zasilających jak sprzed 2 dekad :D

 

Wszystkie Androidy będą tanieć bo co roku jest "rewolucja" oraz co roku firmy srają na topowe modele z roku ubiegłego dając im kulawe aktualizacje na zasadzie odjeb się Pan albo kup nowe, albo nie dają nic :)

 

Wystarczy poczytać jak ludzie na JB płaczą na SGS II, to jest celowe zagranie by przejść na nowy model i tak będzie, kogo stać kupi SGS III żeby się nie w****iać.

 

Jak żyję nigdy z Windows Phone nie miałem problemu ani iOS z poziomu SW, Windows Mobile przez cały okres swojego żywota był system dla geek-ów jego nie liczę, a z Androidem jazdy mam od zawsze i systematycznie się coś chorego zdaża, po prostu jak coś dają za darmo to nie może być dobre, a Android jest darmowy i widać jak się kończy to, że pierdyliard prawie "programistów' grzebie w tym jak w ****ie, to skutki tego nie mogą być dobre.

 

Najlepszym przykładem jest 3GS 4 lata, ciągłe update, w tym okresie wychodziły pierwsze Galaxy, o których Samsung zapomniał niecały rok później, czy LG GT540 ;)

 

Jedynie Nexusy przełamują trend, bo Google wie, że jak zmoczy dupę to będzie miało ciężki orzech do zgryzienia, śmieszy mnie też wytykanie problemów iP, które wystepują swoją drogą w 95% innych tel, takie martwe usciski ma wiele nowych tel, pekające obudowy mają inne topowe tel (Xperia Arc np), czy odklejające się dotyki w Xperiach, wypalające się Amoledy, i inne ******ły, z tej perspektywy iP jest naprawdę dopracowany, podobnie niektóre Windows Phone, dopracowanych Androidów jest mało, poza tym jak to wygląda tel za 2 koła w obudowie rodem z chińskich zabawek ? kurcze ludzie proszę was :)

 

Chyba firmy jednoznacznie dają nam znak, że to ****o, bo inaczej tego się wyjaśnić nie da :D

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności