Skocz do zawartości

Android kontra iOS ponownie...


Chrzanek

Zbieramy opinie  

265 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który producent "smartfonów" na chwilę obecną produkuje lepsze całościowo sprzęty i lepiej je wspiera?

  2. 2. Walka gigantów - który wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

Na razie korzystanie z BB kosztowało nas sporo pieniędzy, a wszystko przez awarię. iOSa się nie da, bo trzeba by jailbreakować, albo aplikacje wrzucac przez appstore (paranoja).

A Android, MeeGo czy coś innego to się okaże - na pewno nie będzie to tanie rozwiązanie. Ale ma być dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ironia byla tu naprawde zbedna... Brak apek (niektorych) bo to nowy system, a z kazdym dniem ich przybywa. Jak wszedl android to ile bylo ? @mikolaj Jesli nie nosi sie telefonu w pokrowcu to wymienna obudowa to zbawienie.

Tylko co mnie to obchodzi. Postawmy się na miejscu potencjalnego klienta na przykład sklepu, który chce coś kupić. Pytasz sprzedawcę: "czy tutaj jest taki program, który ...", sprzedawca odpowiada "nie, ale na pewno będzie", a klient chce teraz i ja też chcę teraz. Dlatego dla mnie liczy się tylko Android i iOS (którego nie lubię, ale szanuję). Jak aplikacje na WP8 będą w sensownej ilości i jakości, to go rozważę, ale to nie zmieni faktu, że to bardziej zamknięty system niż iOS, a to było wyzwanie zrobić coś takiego. Mam nadzieję, że MS się nauczy na błędach, bo dla mnie ich ostatnie twory (Windows 8/ WP Phone) to jedna, wielka porażka.

 

Tak czytam i po 2 stonach już totalnie zgubiłem sens jak i argumenty za i przeciw. Chcesz mieć kontrole nad telefonem oraz możliwość ustawienia go pod siebie Android. Chcesz miec 50% funkcji brak multitasking ale zawsze działającą i stabilna platformę >> IOS. Niestety w ios najsłabsza jest funkcja telefonu. Brak t9w kontaktach, skrótów do direct diall na pulpicie czy gestu pod sms stawia ja niestety daleko poza konkurencja.

 

M.

 

Lol te wnioski co do iOS to tak naprawdę? Bezsensowne... Brak T9 w kontaktach :D Kolego, iOS to nie Android, jak Ci się nie podoba iOS to nie gnój go dlatego, że nie posiada iście przydatnych funkcji z Androida. Jak już pisałem wcześniej, TROCHĘ OBIEKTYWIZMU, a nie idiotycznych wypowiedzi "bo mi się nie podoba i to jest ****o". Bo idąc Twoim tokiem rozumowania i subiektywną oceną tak samo ja mogę napisać, że szybkością działania i np. klawiaturą qwerty moim zdaniem iOS pozostawia Androida daleko poza konkuencją. Jaki w tym jest sens do cholery?

No i tutaj pozostało mi napisać to samo, co mnie to obchodzi :) Kojarzy mi się, że chyba nokie z Symbianem miały szukanie po T9, i to szybciej niż telefony z Androidem. Chyba w E66 to miałem pierwszy raz. Skutek jest taki, że mając taką funkcję znajdę kontakt szybciej. Przecież iOS nie czyta moich myśli i nie wie, gdzie chcę zadzwonić. Dlatego nie interesuje mnie co, jak i dlaczego. Chcę mieć jakąś funkcję i już.

 

Tak na koniec napiszę to, co już pisali niektórzy. Prawda jest taka, że gadanie, że jedna z tych platform jest najlepsza, a druga beznadziejna to żart. Jedna i druga ma swoje plusy i zwolenników, także fanboyom proponuję się skupić na zaletach swoich urządzeń, zamiast krytykowania innych. Ja napisałem już, iOS mi nie odpowiada, ale to nie znaczy, że to zły system, tylko bawi mnie, jak ktoś wymyśla nie wiadomo jakie argumenty drugiej stronie.

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty nie argumenty ale życie pokazuje swoje....otaczam się gronie ludzi która większość posiada SGS II , niektórzy mają go z abonamentu , nie którzy zapłacili za niego ciężko klops...uwierzcie mi że nie słyszę od nich pochlebnych słów na jego temat...mówią że to ich ostatni telefon z tym systemem. Nie dziwię się....parę aplikacji , gier , 6 gb muzyki i telefon chodzi średnio.....muli nawet aplikacji kontaktów. Piszę o zwykłych użytkownikach , nie oszukujmy się , bebechy tego telefonu nie są złe ale i tak mówią że teraz wymienią na 4S/5 albo Windowsa , po chwilowej zabawie w Play zapchanym Iphonem stwierdzili że takiej plynności właśnie oczekują. Stwierdziłem to samo niespełna miesiąc temu zmieniając swój cały asortyment jaki miałem na Andku.

 

Prawda jest taka ze ci co mieli wszystko i tak wracają na IOS....prosty system i co najważniejsze nie wkurza dodatkowo i tak zestresowanych życiem ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywac S II na samsungowym romie to porazka. Aplikacje sa przepchane zbednymi funkcjami i przez to wolniej sie laduja.

 

Moim znajomi czasem sie dziwia, ze narzekam, ze cos czasem mi sie przytnie bo porownujac do innych telefonow to sgs II chodzi naprawde plynnie.

 

Nwm czy ktos ma takie wrazenie, ale z tego co widze to animacje w androidzie sprawiaja, ze aplikacje sa otwierane na chama i na tak jakby sile, nie sprawiaja wrazenia plynnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to nadal są zarzuty na tle implementacji własnych 'pomysłow' wewnątrz Andro, a nie wobec czystego andro... Naprawdę, zepsuć performance Andro jest łatwo, a że user narzeka bo sobie z tym poradzić nie umie to inna sprawa.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tych telefonów na czystym Androidzie jest tak mało że to normalne, iż porównuje się je do telefonów innej marki działających na tym samym systemie. Jest to dyskusja ogólna o Androidzie, a nie Google vs. Apple.

 

Uwierz Filas, zwykły user nie będzie potrafił sobie poradzić z takimi problemami. Ja mam znajomego, który od dłuższego czasu korzystał z iPhona 3gs, aktualizował go na bierząco, nie używał JB nigdy - i jakiś czas temu uświadomiłem go w tym, że telefon ten posiada multitasking i może on sobie wyłączyć uruchomione wcześniej aplikacje. Niby proste, jest to podstawowa funkcja tego telefonu (tak samo jak wyłączanie programów w Andro 4, które niestety nie działało nigdy dobrze), ale jak widać nie wszyscy o tym wiedzą.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znane mi sposoby zarządzania uruchomionymi aplikacjami w Androidzie to zamykanie przez przytrzymanie przycisku home, ewentualnie w menadżerze w ustawieniach, ale wytłumacz mi w jaki sposób wyłącz taką aplikację jak Facebook na stałe? Moja dziewczyna ma LG L7 i tak właśnie bawiłem się nim ostatnio i menadżer pokazywał powłączane takie aplikacje jak Google Play, Facebook, Zegar - mimo, że te aplikacje były wyłączone, telefon nie miał połączenia z siecią. Cały czas działają takie aplikacje w tle i mimo wyłączenia (jeśli już się to uda) włączają się ponownie. Jeśli rozwiązanie jest proste i nie wymagające instalowania dodatkowego oprogramowania wytłumacz mi na jakiej zasadzie to działa i jak sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest inne: czy te procesy muszą być wyłączone? Z tego co wiem, to Android posiada dosyć specyficzny sposób zarządzania pamięcią - po prostu wychodzi z założenia, że jeżeli RAM jest wolny i nic go nie używa to może sobie załadować usługę. I wtedy program odpali się szybciej. Taka specyfika systemowa. Zresztą aplikacja Zegara obsługuje chociażby budziki i inne tego typu zagadnienia: nie patrz na to jak na aplikacje, tylko jak na usługi systemowe. Ja na przykład tych usług nie zabijam, chyba, że na przykład wiem (nim oglądam coś we flashu), że będzie mi potrzebne jak najwięcej wolnego RAMu i ubijam je z łapy Task Killerem. Ogółem nie powinny wpływać ani na wydajność ani na zużycie baterii. Możliwe, że jakieś bardziej agresywne ustawienia ubijania procesów mogłyby pomóc, niemniej raczej powinny one chodzić jak należy.

 

Żeby nie było, że wykręcam się sianem: poczytałem trochę i ogółem te usługi biegać powinny, więc ich zamykanie to raczej nic świeczki wartego nie jest.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest inne: czy te procesy muszą być wyłączone? Z tego co wiem, to Android posiada dosyć specyficzny sposób zarządzania pamięcią - po prostu wychodzi z założenia, że jeżeli RAM jest wolny i nic go nie używa to może sobie załadować usługę. I wtedy program odpali się szybciej. Taka specyfika systemowa. Zresztą aplikacja Zegara obsługuje chociażby budziki i inne tego typu zagadnienia: nie patrz na to jak na aplikacje, tylko jak na usługi systemowe. Ja na przykład tych usług nie zabijam, chyba, że na przykład wiem (nim oglądam coś we flashu), że będzie mi potrzebne jak najwięcej wolnego RAMu i ubijam je z łapy Task Killerem. Ogółem nie powinny wpływać ani na wydajność ani na zużycie baterii. Możliwe, że jakieś bardziej agresywne ustawienia ubijania procesów mogłyby pomóc, niemniej raczej powinny one chodzić jak należy.

 

Żeby nie było, że wykręcam się sianem: poczytałem trochę i ogółem te usługi biegać powinny, więc ich zamykanie to raczej nic świeczki wartego nie jest.

 

Wiesz, dla mnie to, co jest mi zbędne, powinno zostać wyłączone. Tak zawsze robiłem na Windowsie, tak mniej więcej robię też na OS X. Tak robiłem też na iOS (tylko multitasking), na Androidzie (Task Killer). Może właśnie to jest Piętą Achillesową Androida, specyficzne zarządzanie pamięcią operacyjną? Powiedzmy sobie szczerze, przy procesorze dwu rdzeniowym i giga ramu aplikacje powinny śmigać jak marzenie i nie powinno być im potrzebne żadne wspomaganie poprzez działanie procesów w tle.

 

Nie wiem jak to działa na iOS, ale w tym systemie jest obecne takie coś jak powiadomienia Push, więc jeśli aplikacja obsługuje te powiadomienia (np. Facebook, ale również różne gry) to czy również jakiś jej proces pracuje w tle? Nawet jeśli tak, aplikacja taka musi swoje załadować przy uruchamianiu (jeśli wcześniej została wyłączona).

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje śmigają jak marzenie, ale nawet Windows na SSD i Quadcore używa prefetchu... Innymi słowy - skoro można te aplikacje częściowo wrzucić w pamięć i dzięki temu jeszcze bardziej przyspieszyć, to dlaczego nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taskkiller na andro to zlo. Ubijacie procesy, ktore system podswiadomie trzyma w tle po czym w czesci je przywraca, a baterie zzera jak szalony.

 

Polecam program do zmiany ustawien zarzadzania pamiecia auto killer memory optimizer. Mozna sobie ustawic przy jakiej wartosci jak wazny proces ma ubic.

 

Ja mam czystego androida ( cm ) i jakos nadal plynnosci animacji nie uswiadczam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo CM to też świętość nie jest. Nigdy w swoim romansowaniu z Androidem nie wgrałem cm i nigdy nie zamierzam. Dlaczego? Bo Androida traktuję jako zwykły użytkownik, a jak odpalę menu w dowolnym CM to od nawrzucanych tam przez programistów dodatkowych aplikacji głowa mała (związanych z ingerencją w system).

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja się już w Androida nie bawię, miałem ostatnio do dyspozycji X8, ale znudziło mi się szybciej niż zacząłem (miałem tam wgać 2.3 lub 4.0). Ale przyznam szczerze, że standardowy interfejs od 4 wzwyż wygląda bardzo ładnie i elegancko.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android jest fajny bo mozna go swobodnie wedle własnych upodobań customizować, modyfikować, upiekszać, widżetować etc natomiast ios ma fajny przejżysty i szybki interfejs. Warto zauważyć że ios jest tak naprawdę tylko na trzy urządzenia co przekłada się na lepszą stabilnośc i wydajność, android zaś to multum telefonów czy tabletów każdy o innej specyfikacji technicznej. Podobnie jest z grami na PC i konsole. Pc występuje w różnych konfiguracjach dlatego gry na słabszych konsolach czesto działaja płynniej jak na pc o lepszych bebechach. Ale ja się tam nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monk666

A ja to bym to ostatnie zdanie skasował, bo skoro się nie znasz, to po co się w ogóle wypowiadasz? :)

 

X8 jest jaki jest, nie jest to demon szybkości (nie może być), ale można z nim bardzo wiele zrobić, różnorodnych romów do niego jest multum. Po prostu jest z tym jak dla mnie za dużo zabawy.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja jak sprzedam Solę udeżam w iOS który jest mi doskonale znany, albo Windows-a, którego za czasu Mobile przeoralem wzdłóż i wszerz, nie ma co się ograniczać do jednej "niepełnosprawnej" platformy, nigdy w Androidzie nie widziałem następny Windows Mobile, a jakby nie patrzeć to właśnie po to powstał :)

 

iOS albo Windows Phone, jedno i drugie dobre, proste i działa jak należy, a android niech się zapada do środka na wzór czarnej dziury, bo to go czeka niebawem :)

 

Szczerze nigdy nie byłem za Windows Phone, jako fan Windows Mobile to krok wstecz, iOS też mnie nigdy nie kręcił, ale Android z wersji na wersję staje się coraz większym molochem na glinianych nogach, mnie zawsze dziwiło jak ludzie jeżdzą Windows Phone, że tego nie ma, tamtego nie ma :)

Jak popatrzę z tamtej perspektywy na 3 pierwsze wersje iOS albo Androida do wersji 2.2 łącznie to było jeszcze gorzej niż na Windows Phone, bo od wersji 7.5 to już jest całkiem dopracowany produkt :)

 

Ahh Spica z 1.6 androidem, pierwszy telefon z EQ w odtw. muzyki czujecie to :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie widzi Ci się kustomizacja to strzeż się wszystkiego co ma coś wspólnego z Unixami. Moloch na glinianych nogach? O dziwo właśnie Andro im dalej tym lepiej, także o czym mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monk666

A ja to bym to ostatnie zdanie skasował, bo skoro się nie znasz, to po co się w ogóle wypowiadasz? :)

 

X8 jest jaki jest, nie jest to demon szybkości (nie może być), ale można z nim bardzo wiele zrobić, różnorodnych romów do niego jest multum. Po prostu jest z tym jak dla mnie za dużo zabawy.

Niestety taka jest prawda zarówno co do PC/konsol jak i ios/android. Ios dla kogoś kto preferuje andka wygląda surowo i małoefektownie. Nie czarujmy się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android padnie tak jak Windows Mobile, nie pomoże tutaj żadna kasa, ma paść to padnie, nie jedna wielka firma albo marka zdechła, kiedy przyszło nowe, lepsze :)

Wieszczenie "na pewniaka" to żadne wieszczenie. Pewnie że wszystko kiedyś padnie i odejdzie w niebyt. A jak już wieszczymy rychły upadek Andka to może wskażemy następcę? Apple z iOS nie ma szans sie wybić, nie przy obecnym podejściu do cen, softu, hardu i użytkownika. W Windows Phone również nie widze "androkillera", za dużo ludzi zniechecili pierwszymi wersjami, za długo trwa poprawianie błędów a kierunek jak się wydaje wybrali chyba jeszcze bardziej radykalny niż Apple. Jeśli nie jedno czy drugie to co?

Edytowane przez LoCtoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności