Skocz do zawartości

Yamaha EPH100 nowa gwiazda świata dynamicznych IEMów?


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

szwagiero, ale jedno nie wyklucza drugiego, wysokie tony mogą być lekko wycofane, a mimo to talerze itp. mogą brzmieć ostro jak brzytwy

(ostry to pojęcie wieloznaczne)

na razie do czego je nie podłączyłem to ta grupa perkusyjnych jest kłująca...

 

Wiekszosc osob uwaza, ze one maja lekko wycofana gore. Zalezy, do czego podepniesz.

 

 

dam im jeszcze szansę się poprawić ;)

chociaż nie, jednak trochę ponarzekam na rzeczy, których już się z pewnością nie wygrzeje...

kabel jak za tę cenę jest kiepski, częściowo odpowiada za efekt mikrofonowy - już w tanich dokach do 150 zł bywają lepsze kable

no i ten beznadziejny zaczep na wtyk, którego nie można zdjąć i który jest dla mnie bezużyteczny - zamiast niego powinien być klips, którego brakuje wyraźnie z racji efektu mikrofonowego

nie dziwne, że trzeba im dać trochę mocy skoro yamaha ******ście je opanowała w pomiarach:

impedancja 16ohm +/- 30% (!)

SLP 104 +/- 3dB (!)

olali pomiary czy należy się spodziewać, że różne egzemplarze różnie grają (pół biedy jak ciszej/głośniej)?

 

Blueme twoje Yamahy są świeże, daj im trochę pograć. :P

 

Podoba mi się bardzo izolacja w EPH-100. Nosze je OTE, więc efektu mikrofonowego praktycznie nie ma a izolują naprawdę na poziomie. :)

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostre talerze w EPH100 to ostatnie, co bym o nich powiedział. :D tu góra jest lekko stłumiona i talerze z pewnośćią nie błyszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziwne, że trzeba im dać trochę mocy skoro yamaha ******ście je opanowała w pomiarach:

impedancja 16ohm +/- 30% (!)

SLP 104 +/- 3dB (!)

olali pomiary czy należy się spodziewać, że różne egzemplarze różnie grają (pół biedy jak ciszej/głośniej)?

Imho tutaj chodzi o różnice parametru przy zmianie częstotliwości. Standardowo impedancję mierzy się przy 1kHz, tutaj nie jest to podane więc możliwe że podali parametr mniej więcej w zakresie całego pasma przenoszenia. Podobnie może być z SPL.

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby one ciely zyletkami albo byly w nich szczegolne wyostrzenia, to byłbym pierwszym, który by się ich pozbył. Nie trawie wszelkich ostrosci po pierwsze, ze tak mam, po drugie, ze od ladnych kilku lat jako sluchawki pelnowymiarowe uzywam wylacznie ortodynamikow.

 

Kabel jest do bani to fakt, klipsa nie ma tez lipa, zapasowych gumek kupic nie mozna, poza tym tylko zalety od budowy samych sluchawek po dzwiek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko patrząc na to:

impedancja 16ohm +/- 30% (!)

SLP 104 +/- 3dB (!)

jaką macie pewność przy takim rozstrzeleniu specyfikacji, że w moim egzemplarzu na ok. 10 kHz nie jest + 1-3dB...?

wiem co słyszę, u mnie czasem syczące talerze bdb słychać w każdym kawałku gdzie tylko są, po 30 godz. wygrzewania - z jednej strony to jest nawet zaleta, bo nagle słychać to, czego tańsze doki prawie w ogóle nie reprodukują, ale jest to zarazem irytujące bo wydaje się, że z takim natężeniem te talerze nie zostały zmiksowane i zmasterowane w studiu - nie powinny być na froncie w nagraniu

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeśli już za ostre były + iMod + ibasso. Teraz imod + e07k, wiadomo, można zdjąć lub dodać lekko górę lub dół, ale ostrości generalnie nie ma. Świetnie się eph spisują z samym ipodem 2g, powiedziałbym że tu gora jest krystalicznie ostra, ale jest przyjemnie. Od dzisiaj testuje z taczem 4g, na razie to mam wrażenie, że eph są tu zamulone, chyba nie do końca do siebie pasują.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jeżeli porównujesz do AKG K550 to każde słuchawki będą zamulone bo tam basu nie ma wcale :).

 

Tak tak, oczywiście :). AKG K550 mają spokojnie wyczuwalny i zrównoważony bas, który można sobie dodatkowo łatwo wyciągać w górę modami. Jedynym jego warunkiem jest poprawny seal standardowych padów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem po co, skoro K550 w standardzie mają całkiem sporo basu. Twierdzenie że tam "basu wcale nie ma" jest kompletną nieprawdą lub zarzutem kierowanym ze strony użytkownika:

- z konkretnym gustem bazującym głównie na basie

- z problemami osiągnięcia prawidłowego seala (nieprawidłowa regulacja również ma tu znaczenie)

- który naczytał się różnych rzeczy.

Jedno z trzech, które - nie mnie oceniać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, chyba jesteś bassheadem albo palnąłeś to bez większego zastanowienia/jako żart, bo już pomijając to co sam słyszałem (konkretnie bas), to pomiary przeczą takiej opinii:

http://www.innerfidelity.com/images/AKGK550.pdf

 

 

Jeżeli porównujesz do AKG K550 to każde słuchawki będą zamulone bo tam basu nie ma wcale :).
Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności