Skocz do zawartości

Wymiana kabla w słuchawkach


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Skoro te wasze nowe kabelki dają taką różnicę dźwięku, proponuję napisać petycję do każdego z producentów, żeby montował kable w słuchawkach, a nie szit. Ewentualną odpowiedź możecie upublicznić.

Mam wrażenie, że uważasz iż w creative siedzi banda noobów która nie wie co sprzedaje - raczej błędny tok myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że uważasz iż w creative siedzi banda noobów która nie wie co sprzedaje - raczej błędny tok myślenia.

A może coś w stylu: Aaaa, mamy was dupki! :P Dajecie słabe kable do Live!-ów żeby nikt się nie zczaił, że produkujecie wysokiej klasy sprzęt.

 

?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja popadlem manii rekablowania :>

Zamowilem na allegro kabel do hd650 i myslalem czy nie bedzie szkoda tych 84zl. Po rekablingu podpialem sluchawki do integry w PCecie i uslyszalem znaczna roznice, jednak zeby sie przekonac ze to nie placebo czy inne audio-voodoo wpadlem do znajomego porownac sluchawki rekablowane do oryginalnych. Jednoglosnie stwiedzilismy, ze rekablowane CAL! maja wiecej wysokich tonow i srodka, mniej niskich ale jeszcze bardziej dynamiczne i dokladne. Lekko zwiekszona przestrzen i szczegolowosc. Najogolniej mowiac kabelek odmula CAL! i czyni dzwiek bardziej analitycznym. Sluchawki byly porownywane na klockach yamahy - modelu nie pamietam i nie znam jego charakterystyki.

nie zaluje wydanych pieniedzy ^^ malo tego niedlugo kupuje ZERO ^^

 

 

(pierwszy raz opisuje dokladniej jakas zmiane i nie miejcie mi za zle jesli uzylem blednie jakiegos okreslenia ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam muzyczny.pl neutriki mają za 4 zł. (w ofercie 90 modeli :ph34r: ), przesyłka 8 zł.

 

Rozmawiałem z gościem ze stacjonarnego sklepu nowyelektronik.pl w Katowicach o tych tanich neutrikach. Mówił, że też je mieli i na 100% była to podrabiana chińszczyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zrobienia przedłużki (3m) jeśli wymieniał bym kabel, no i ile by to kosztowało , bo kupiłem już w sklepach ze trzy rodzaje i w kazdym na wtyczce gdy sie ruszy sztrzela i czeszczy w słuchawkach :)

lub podajcie jakiś link do sklepu gdzie można kupić jakąś pożądnejsza przedłużke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wtyki NP3X. Sam uzywam NP3X-B

Tylko, że ja potrzebuję kątowego jacka 3,5 do moich JBLi. :)

 

Rozmawiałem z gościem (...) o tych tanich neutrikach. Mówił, że też je mieli i na 100% była to podrabiana chińszczyzna.

Czy ten też może być podrabiany?

 

Poza tym, co czyni produkty Neutrika takimi dobrymi i drogimi? Widziałem tylko rysunek jacka 6,3. Ale i tak nic z tego nie zrozumiałem.

NeutrikSilentinfo_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja potrzebuję kątowego jacka 3,5 do moich JBLi. :)

Czy ten też może być podrabiany?

Poza tym, co czyni produkty Neutrika takimi dobrymi i drogimi? Widziałem tylko rysunek jacka 6,3. Ale i tak nic z tego nie zrozumiałem.

Wydaje mi sie, ze ta seria nie :)

Neutrik to po prostu uznana marka od lat z haslem "dobra jakosc za male pieniadze". To nie jest kompletnie jedna z tych drogich :) Nie ociera sie tez o segment audiofilski.

 

Jako przyklad drogich (Z tych audioswirskich) - WBT albo Furutech.

Np. RCA i XLRy Furutecha -> http://www.rcm.com.pl/furutech/furutech_wtyki_rca.htm oraz http://www.rcm.com.pl/furutech/furutech_wtyki_xlr.htm

Oraz WBT -> http://www.wbtusa.com/

 

 

esder: http://www.neutrik.com/fl/en/audio/210_414...px?title=NP3X-B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Wczoraj udało mi się zmienić kabel w moich CAL! :)

Skorzystałem z projektu Majkela (za który jemu dziękuję :) Użyłem tego samego kabla Conducfil SONOLENE 3014.

Muzyki słucham przez gitarowo-mikrofonowy zewnętrzny interfejs cyfrowy Line 6 Toneport KB37. Jest podłączony przez USB do komputera i funkcjonuje jako karta muzyczna.

Swoje odczucia po zmianie mogę dopiero dzisiaj opisać, po oswojeniu się z brzmieniem. Nigdy tego nie robiłem na forum publicznym, ale jedyne co mi

się nasuwa na myśl to dużo lepsza separacja instrumentów. Tak jakby każdy został oddzielony od innego grubą kreską :) Jak dla mnie ewidenta poprawa na lepsze ;)

polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności