Skocz do zawartości

Philips SHP5401 - Następca CAL


Gdak

Rekomendowane odpowiedzi

To powiedz to jeszcze ludziom którzy robią mastering pod głośniki w pomieszczeniu, a nie pod słuchawki trzymane na głowie.

 

Ja znam parę osób jakoś tam związanych z produkcją dźwięku i z tego co się orientuję, to wygląda tak, że w studio sprawdzają na monitorach i na słuchawkach (zazwyczaj coś w okolicy DT880), potem w drodze z pracy do domu puszczą sobie ten materiał w aucie, potem w domu, na jakiejś wieży Sony w sypialni itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceylon - Xmod lepiej sobie radzi z Shp od iToucha?

fructo nie wgrywałem nic na Toucha, brakło czasu, bo mam egzaminy.

Na razie wydaje mi się, że Video > Xmod i na obu połączeniach jest ok, co do Toucha to jeszcze się odezwe.

@MathU ja mówiąc o wyrównanej czy liniowej charakterystyce miałem na myśli to, w jaki sposób ja słyszę muzykę. O masteringu pod słuchawki czy głośniki nie mam za dużego pojęcia, ale mniej-więcej rozumiem o co chodzi z tym, jak człowiek odbiera poszczególne częstotliwości. Domyślam się, że dlatego mając sprzęt grający o rzeczywiście płaskiej charakterystyce w pewien sposób będziemy ciszej słyszeli bas i wysokie tony, dlatego ludzie lubią na equalizerze ustawiać suwaki w kształt litery U, właśnie po to, żeby słyszeć "więcej muzyki". Czy coś pomyliłem?

Ktoś pytał o co chodzi, na blogu Khrona jest spory wpis na ten temat: http://blog.khron.net/2007/08/20/ludzki_sluch_czestotliwosc_dynamika/ .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz, przy czym zamiast robić to equalizerem lepiej po prostu kupić słuchawki które zostały odpowiednio zequalizowane przez producenta.

 

To co napisał Khron dotyczy słuchu jako takiego - tak samo słyszymy rzeczywisty instrument, dlatego kompensowanie wad słuchu NIE ma żadnego sensu. Specjalna charakterystyka słuchawek kompensuje to, jak odbieramy dźwięki z pewnej odległości od źródła, bo różne częstotliwości ulegają różnemu tłumieniu i inaczej reagują z małżowinami usznymi.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moje spostrzeżenia

Jak pisałem wcześniej słuchawki grały .... tak sobie na laptopie ASUS. Lecz po podłączeniu do Samsung galaxy S w eq na Rock .... potega. Nie miałem pojęcia że komórka może napędzić tak słuchawki. Oczywiście to jest moje subiektywne spostrzeżenie. Pozdrawiam serdecznie !!!! z warmii i mazur :D

 

ps nie pękają jak na razie jak HD 598 :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D(mam 3 mce)

 

POZDRO serdeczne !!!!!

Edytowane przez borowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki już mam, nawet wygrzane bo używane kupiłem. Sądząc po trudności usunięcia zapachu z padów, o którym sprzedający zapomniał nadmienić a którego udało się pozbyć dopiero piorąc pady, używane sporo. Grają fajnie, znacznie bardziej basowo niż HD438 które posiadam, i teraz nasuwa mi się pytanie: jaki kabel zastosować? Na początku wątku pisało się dużo o wymianie kabla, więc zwracam się do wszystkich którzy tego dokonali z prośbą o podzielenie się informacjami jaki kabel wybrali i jakie zmiany wniósł w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dziś tych Philipsów w Euro Rtv z moim T60 i nie zagrało to ładnie , za bardzo sucho w górnym paśmie i krzykliwie , co ciekawe podłączone do wieży Philipsa za 900zł zagrały o klasę lepiej , nasycone z ładnym basem , jednak są wymagające co do źródła i lubią więcej prądu.

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem był te słuchawki na Allegro za 75 zł z przesyłką i muszę stwierdzić, że są genialne (jak na moje ucho). W odstawkę od razu poszły Sennheiser HD 201 i HD 437. Te pierwsze Senki jak dotąd były wyznacznikiem mojej średniej niższej jakości;), drugimi bawiłem się od kilku dni i również dobrze grają, gdy się pobawić z EQ.

Jasne jest, że w Samsungu Q3, na którym obecnie słucham, jak i Vedia A10 nie obejdzie się bez pogrzebania w EQ, ale już wgrane w Samsung Q3 EQ1 zapamiętane dla Senn HD 437 okazuje się super i na razie delektuję się muzyką.

Co do kabla, nie znam się, ale nie wydaje się aż tak kiepski, jak pisze wielu na tym i innych forach. Odnoszę jednak wrażenie, że będzie miał tendencję do zagięć i "puchnięcia".

Nie znam się na szerokościach sceny i innych aspektach dotyczących jakości odtwarzanego materiał, jednak z całą pewnością już po 30 minutach mogę śmiało stwierdzić, że zakup tych niedrogich słuchawek okazał się strzałem w dziesiątkę. Dźwięki są szczegółowe, mogę rozróżnić poszczególne instrumenty, basy wyraźne - zaznaczam, że wszystko brzmi tak świetnie na ręcznie ustawionym EQ i włączonych tzw. ulepszaczach. Fabryczne ustawienia są nie dla mnie, za dużo basów.

Na Q3 na VOL 15/30 grają dość głośno i to z włączoną funkcją ochrony słuchu, co dopiero, gdyby się ją wyłączyło.

Tylko kilka luźnych spostrzeżeń od laika.

Dziękuję za naprowadzenie na zakup 5401:)

Zaczynam doceniać Holendrów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja na swoim iriverku musiałem nieźle podbić wszystko oprócz najniższego basu. I mimo to bas jest nadal :), teraz jest szybki, bardzo szybki,punktowy oraz w odpowiednich ilościach. Dla mnie bez interwencji w eq były zbyt ciemne. Scena mała. Słuchawki są bardzo wygodne. Słucham cięższych gatunków: metal,rock. Warte są swojej ceny.

 

A kabel faktycznie kiepskiej jakości. Ciekawy jestem co by było po recablingu.

Edytowane przez emo2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, przepraszam że odkopuję cały temat, ale zamówiłem dziś te słuchawki po przeczytaniu całego tego tematu i nie do końca wiem jaki przewód wybrać do recablowania tych słuchawek, i czy ktoś z was wie gdzie dostać bawełniany oplot. splitter jak zauważyłem na jednym ze zdjęć recablowanych słuchawek wielu ludzi robi z tulejki tego wtyku. Prosił bym o drobną pomoc w tym wszystkim. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad takim, w AVT widziałem 2 rodzaje Cordiala, jakiego musiał bym użyć by zmieścił mi się w oplot 4mm?

 

 

btw. Azahiel, Widziałem Twoje 5401 na blogspocie, i są śliczne :D ciekawy pomysł z tym malowaniem. jestem pewny że wiele osób które używają ich jako portable skusiło by się na taką 'przeróbkę'

Edytowane przez engance
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No to w sumie mam 5401 od roku, co mogę powiedzieć?

 

Przede wszystkim, w swojej cenie są bardzo dobrymi nausznikami. Warto je zrecablować, wymieniałem parę razy kabel i co rusz był to inny, w końcu osiadłem na sonolenie 3014 (rozwierciłem druga muszlę, bo ten w środku nie do wymiany). Słuchawki od stockowego kabla zyskały lepsza szczegółowość, średnica zrobiła się bardziej czysta i trochę jakby leciała w stronę neutrala. Bas może nie jest jakiś super, ale w tej cenie i kategorii to chyba najlepszy możliwy. Na pewno nie sprzedam tych słuchawek, bo teraz są świetne i na zmianę ich używam z grado 60i, a nie odstają od nich wiele.

 

ps. zadziwia ich trudność w wysterowaniu, ale mimo to bardzo fajnie brzmią już od clipa+ (wiadomo, cudów nie ma, ale za to dźwięk jest jak najbardziej poprawny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ;) .

Jeśli idzie o stosunek ceny/jakość to hd600 zostają daleko, daleko w tyle... zaraz nasi forumowi "audiofile" mnie zaatakują ;)

 

 

no ba, ale musimy trzymać się razem!

 

co do moda- fakt, trochę więcej wysokich się pojawiło, może inaczej więcej szczegółów które wcześniej były przyćmione. Bas chyba stał się mocniejszy i bardziej punktowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności