Skocz do zawartości

Syler - Odwołać czy Nie


  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Syler powinien zostać odwołany ?

    • Tak
      27
    • Nie
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę czytać uważnie !

 

Uszanowania

 

W związku z tym że w dniu dzisiejszym wpłynął do mnie duży wniosek, odpowiednio uargumentowany, nie pozostaje mi nic innego jak stworzyć stosowny temat i utworzyć ankietę odnośnie pozostania Sylera na swoim stanowisku.

Ze swojej strony chciałbym prosić szanownych głosujących o opatrzenie każdego głosu stosownym komentarzem (głosy bez niego będą nie ważne), jak i powstrzymanie się w temacie tym łamaniem jakiegokolwiek podpunktu regulaminu. Próba taka zostanie nagrodzona natychmiastowym banem na czas nieokreślony.

Każdy głosujący ma prawo w tym temacie do napisania jednego posta. W temacie nie odpowiadamy. Wygłaszamy tylko swoją opinię uzadaniając ją. Jakakolwiek dyskusja może być jak już wspomniałem nagrodzona banem.

 

1. Jestem za pozostaniem/Jestem za odwołaniem

2. Uzasadnienie decyzji

 

Moderator Syler będzie miał możliwość wypowiedzenia się po zakończonej ankiecie, tak więc również proszę o niewypowiadanie sie do momentu wyraźnego zakończenia jej przeze mnie.

 

...

 

 

1. Jestem za pozostaniem

 

2. Jako że jestem pierwszy zaczynam. Osobiście uważam że w kilku przypadkach faktycznie Syler niepotrzebnie w stosunku do swojego stanowiska poczynił niestosowne wypowiedzi, jednakże przypominam że jesteśmy tylko ludźmi i nie chcemy przez sam fakt bycia Moderatorem wykluczyć takiego osobnika z całkowitego zycia na forum nawet jak miałoby być to przysłowiowe "danie sobie po twarzy". Mimo że wiele osób twierdzi inaczej forum naprawdę ma wyrozumiałych moderatorów. Przykładowo na forum darkwarez. 1/6 piszących tu miała by ostrzeżenia dawane jedno za drugim, a moderator byłby osobą która jedynie odpowiada na jakiś zarzut po czym temat zostaje zamknięty. Powiedzieć chcę również że analiza wykazała iż nie jest możliwe w świetle wcześniejszych wypowiedzi wskazanie jednostronne początku dyskusji, w której wiele forumowiczów wzięło udział. Co za tym idzie nikt nie jest tam bez winy. Zarówno ten kto zaczął, jak i ci co później wzniecali zamiast zaraportować odpowiednie zachowanie. Tłumaczenia tu nie ma żadnego. Przykładowo jeśli ktoś nas obrazi powinniśmy zaraportować go a nie także obrażać po czym tłumaczyć się że "ja się tylko broniłem" Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jestem za tym, żeby Syler pozostał modem.

 

2. On jest tylko człowiekiem. Fakt, jako mod powinien być bezstronny i lać ciepłym moczem na zaczepki ze strony userów, a tego nie czynił. Jednak myślę, że z czasem dotrze się i będzie dobrym moderatorem, bo jest bardzo aktywny na forum. Z tego co pamiętam to Syler jest dość krótko na stanowisku i może jeszcze uderza mu woda sodowa do głowy, ale moim zdaniem to zniknie z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jestem za odejściem.

2. Tak krótko. Syler wykorzystuje swoje stanowisko do prywatnych "porachunków" Szczególnie to widać w tematach gdzie wypowiada się jako user nie do końca mając wiedzę na temat. Wytknięte błędy kończą się emocjonalną wymianą zdań a na koniec "modowaniem" drugiej strony. To tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Jestem za (edit) pozostawieniem

 

2. W zasadzie moglbym podpisac sie pod tym co napisal Allen. Od siebie dodam, ze moderacja na tym forum jest miekka jak pupa niemowlecia ;) Podam przyklad z innego forum niz wymienil Allen - PurePc. Tam nie 1/6 ale 1/2 watkow szla by do kosza a warny zpp i bany lecialyby dziesiatkami ;)

 

// Jestem za .. (czym ?) - proszę o sprostowanie. Jeśli nie będzie możliwości edycji masz możliwość drugiego postu

Edytowane przez wkamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jestem za tym by dalej pełnił obecną funkcję, czemu ?

 

Forum to nie całe życie, jak widać wiele osób o tym zapomina, po drugie siedzą za barierą sieci i myślą, że wszystko wolno bo nikt nie widzi, nie zna itd. to widać nie tylko tutaj. Czy Piotrek robi coś źle. hmm nie wiem, sam byłem długo modem na kilkunastokrotnie większym forum niż to, wielu się wydaje, że moderator to nie ma nic do roboty i to bardziej funkcja dla lasnu, nie tak nie jest, to jest jakaś forma odpowiedzialności oraz poświęca się czas, który można spożytkować inaczej. Ja tylko napomknę, że wiele osób uważa, że ma wiedzę i w ogóle są ohh ahh, Piotrek jaki jest taki jest, ale nie wygląda i nie zachowuje się jak gbur i debil, który wykorzystuje swoją pozycję tylko do tego by błyszczeć. Krowa, która najwięcej ryczy, najmniej mleka daje, po części te cwaniakowanie to wina prostej rzeczy, sporo osób się rejestruje, po to by napisać jeden, dwa, trzy posty o tym samym po raz N-ty, nie dziwię się, ze starsi userzy mają już dość pisania ciągle to samo, młodzi przejmują pałeczkę. Poza tym uważam, że tematy w stylu pożegnanie i takie tam to głupota, to jest forum muzyczne a nie wylewanie żali, smutków, ****ów mujów, Moderacja jaka jest taka jest, powiem jakby każdy miał w dupie to co się dzieje, a forum służyło bardziej jako platforma wymiany SPAM'u. Co ja bym zrobił ? Szczerze, miał w dupie to co się stało, bo się pare userów spięło, są ważniejsze sprawy na forum niż czyjeś prywatne spięcia, które lekko wymknęły się spod kontroli, takie kwestie powinny pozostawać do rozstrzygnięcia osobiście, nie ważne w jaki sposób, a ankieta czy Syler ma zostać jest już totalnie przegięta ;) Może zamiast stawiać takie tematy, ktoś zacznie ogarniać SPAM i uczynić forum lepszym i konkretniejszym ? Może to i uzupełnienie sklepu, ale niech będzie treściwe, w moim odczuciu nic się nie stało, jakby miał tak każdą sprawę podciągać pod paragraf jak tę, to byśmy mieli same takie tematy w zasadzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jestem za odwołaniem.

2. Syler nagminnie wypowiada się w tonie mentorskim na temat sprzętu którego nie słyszał, w tematach w których nie ma osobistego doświadczenia. O ile nie kwalifikuje się do do jakiejkolwiek kary, to po otrzymaniu uprawnień moderatorskich Syler nie pozwala na zwracanie sobie uwagi, że prawdopodobnie wygłasza opinie wprowadzające innych w błąd. Każda próba konstruktywnego zwrócenia uwagi kończy się z jego strony kłótnią w której Syler zaczyna w końcu grozić ostrzeżeniami i ciąć posty w taki sposób, żeby sprawiać wrażenie u osób postronnych, że jest niesłusznie atakowany/prześladowany. Jednocześnie nigdy nie odpuszcza i zawsze musi mieć ostatnie słowo. W ten sposób uniemożliwiona jest merytoryczna dyskusja na tematy nie tylko sprzętowe, ale w ogóle jakiekolwiek interesujące Sylera. Nie wspominam już w ogóle o małych wojenkach, które Syler toczy z wybranymi użytkownikami.

 

Edytka:

 

Ilustracja tego, że Syler nie zamierza odpuścić: http://forum.mp3store.pl/blog/53/entry-68-zapraszam-na-show-pt-zale-i-smutki-uwaga-przykry-temat/

Edytowane przez MathU
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wg mnie Syler powinien zachować stanowisko moderatora.

 

2. Chłopak bardzo się stara, świetnie wywiązuje się ze swoich obowiązków. W chwili obecnej jest najaktywniejszym modem... jest zawsze tam gdzie potrzebna jest ingerencja moda :) Jako człowiek jest wyrozumiały i zawsze stara się pomagać forumowiczom. Takich ludzi tu na forum brakuje. Moim zdaniem niesłusznie był atakowany i prowokowany przez innych userów... A to, że dał się sprowokować to inna kwestia. Jesteśmy tylko ludźmi. Myślę, że Syler wyszedł z twarzą z tego konfliktu w przeciwieństwie do innego ex-moda... Nie mam Piotrkowi nic do zarzucenia.

Edytowane przez Kapsel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jestem za odejściem

2. Generalnie nie mam nic osobistego do Sylera, myślę, że w większości dobrze wykonywał swoje zadania jednak faktycznie, nie da się nie zauważyć tego, że momentami Jego wypowiedzi (może jest to niezamierzone, nie wiem) są w stylu : w d.... byłeś, g...o widziałeś. Zdarzyło Mu się również wykorzystywać swoją pozycję do osobistych porachunków. Poza tym uczestniczył praktycznie w każdym konflikcie ostatnimi czasy dając się sprowokować. Jest bodajże jedynym modem, który wzbudza negatywne emocje wśród tylu użytkowników co może stanowić zapowiedź kolejnych konfliktów, a przecież moderator powinien być osobą neutralną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jestem za pozostaniem.

2. Dlatego, ze czesto widze efekty pracy moderacji Sylera (np prosbe o podanie ceny w dziel gielda), za co mu chwala i co znaczy ze ma czas (i chce mu sie) aktywnie uczestniczyc w zyciu forum.

 

edit:

po zapoznaniu sie z trascia wpisu na blogu jestem zmuszony zmienic zdanie, sprawy chyba zaszly za daleko i staly sie zbyt emocjonalne, by mogl dalej uczciwie moderowac.

Edytowane przez sireliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Syler powinien zostać.

 

2. Krótko. Może i chłopaka poniosło i powinien powstrzymywać się od wchodzenie w dyskusje zbaczające z tematu (ha... i kto to mówi) i mieć więcej dystansu do wypowiedzi innych, ale chcę dać mu drugą szansę. Tym bardziej, że cały zespół moderatorów i tak jest bardzo pobłażliwa w stosunku do unserów i jeżeli Syler miałby być odwołany, to osoby uczestniczące w ostatnich tematach powinny dostać po banie, przynajmniej czasowym.

 

LUDZIE, czytajcie pytanie w ankiecie, bo posty nie zgadzają się z głosami.

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jestem za tym, żeby został.

 

2. Z mojego punktu widzenia Syler dość dobrze pełni swoje obowiązki na tle innych moderatorów. Ja od dłuższego czasu mam wrażenie, że na forum panuje lekki bałagan i nie ma komu sprzątać, więc odwołanie moderatora na pewno pozytywnie na to nie wpłynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest człowiek pracowity i mający duży wkład w życie tego forum. Moderator nie musi być wzorem cnoty do naśladowania. Człowiekowi trzeba dać szanse na poprawę, ale dobrze, żeby zrozumiał swoje słabe strony i spróbował jakoś się do nich ustosunkować. Ergo jestem za pozostaniem.

Edytowane przez Mnementh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Powinien zostać

 

2/ Moim zdaniem powinien zostać mimo wielu popełnionych błędów. Mam nadzieję, że zrozumie pewne sprawy i nie będzie się aż tak angażował emocjonalnie we wszystko co go w pewnym stopniu dotyka. Nie raz miałem z nim różne potyczki słowne które ja czy on mogliśmy zakończyć po dwóch zdaniach ale natura nam nie pozwalała. Nigdy nie spotkałem się z agresją z jego strony mimo mych usilnych starań :D

 

Myślałem że na forum problem dostrzegaja ludzie poważni i dorośli ale z tego co widzę dalej jesteśmy w piaskownicy. Ktoś mający taki staż na forum umie jedynie polecieć ze skargą do moderatora? Każdy ma swoje zdanie i tyle. Nie musimy się wszyscy lubić bo przecież nie o to chodzi.

 

Co do kompetencji sylera to w wielu kwestiach jego zdanie jak i tych Wielkich forumowiczów mija się z mym zdaniem. Czy w takiej sytuacji mam się na Was obrazić bo pie...... farmazony?

 

Wielu użytkowników jest obok sprawy i ma to głeboko gdzieś a wy gwiazdy nie umiecie się sami ze sobą dogadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jestem za odejściem

 

2. Pierwsza sprawa to pan Syler nie potrafi zachować neutralności i dystansu jakie wymaga funkcja moderatora. Zamiast stosować (jak ktoś już to ujął) "cichą moderację" wdaje się w dyskusje z użytkownikami, często nie mając racji. Co więcej tworzy setki bezsensownych tematów oraz spamuje na forum wypowiadając się na tematy, o których nie ma pojęcia. Co gorsze wykorzystuje swoje uprawnienia, by postawić na swoim pokazując tym samym swoją niedojrzałość.

I tutaj pojawia się kolejna kwestia przemawiająca za pozbawieniem go uprawnień: osoba moderatora powinna wzbudzać u większości użytkowników pewien respekt, szacunek. Powinna też posiadać sporą wiedzę odnośnie tematyki jaką zajmuje się forum, co zwykle wzbudza właśnie wcześniej wspomniany respekt. W przypadku omawianej osoby tego nie widzę. Nie było by w tym nic strasznego, gdyby pan Syler nie próbował na siłę udowadniać, że jest inaczej. Mimo tego iż w przypadku świeżych użytkowników rzucenie kilku nazw powszechnie polecanego sprzętu czy powtórzenie własnymi słowami zasłyszanych w sieci recenzji może się wydawać pro, to na osoby przeciętnie obeznane w temacie nie robi już wrażenia. Moim zdaniem jak już jest się moderatorem, a nie posiada się naprawdę solidnej wiedzy to lepiej jest robić co do Ciebie należy po cichu i bez narzucania się innym niż tworzyć wokół swojej osoby widowisko kompromitując siebie oraz stanowisko moderatora poprzez budowanie wizerunku pozera.

Ostatnia rzecz: pan Syler ewidentnie szuka we wszystkim co robi poklasku. Zamiast ukarać kogoś ostrzeżeniem lub warnem, po czym wycofać się z dyskusji, tworzy jeszcze większe zamieszanie niż przed jego interwencją. Co więcej prowadzi sobie ot tak dyskusję na otwartym forum. Panie Syler, jeśli ma pan potrzebę coś wyjaśnić z innym użytkownikiem, proszę to robić poprzez prywatne wiadomości - proszę nie zgrywać na forum swego rodzaju gwiazdy, która myśli, że inni użytkownicy upajają się w pana bezsensownych dyskusjach. Nie jest pan pępkiem świata (ani nawet tego forum).

Wracając do szukania poklasku. Moderator z krwi i kości bierze na klatę odpowiedzialność za swoje decyzje. Jeśli uzna, że użytkownik zasłużył na warna to go wlepia, uzasadniając go zwięzłym wyjaśnieniem. W tym wypadku pan Syler po prostu nie ma "jaj". Niby coś tam mu się nie podoba, chciałby ukarać użytkownika, ale potrzebuje poodbijać sobie piłeczkę i sprawdzić co na to inni użytkownicy. Innymi słowy szuka poparcia swoich działań u innych użytkowników, by utwierdzić się że dobrze robi. Panie, jak chce pan dać warna czy ostrzeżenie to niech pan go da, a jak pan ma wątpliwości to niech se pan da spokój. Takie niezdecydowanie pokazuje tylko pana słabość przez co jest pan podatny na prowokacje. A moderator podatny na prowokacje nie powinien sprawować swojej funkcji. Tutaj przydałoby się odrobinę dystansu - to jest tylko internet. Jeśli nie potrafi pan podchodzić do tego wszystkiego z dystansem to proszę dla własnego zdrowia odpiąć wtyczkę sieciową i znaleźć sobie inne hobby.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Powinien pozostać.

 

2) Skoro moderacja jest tutaj tak łagodna dla userów , to czemu nie ma być na odwrót ? . W przypadku Sylera - ewidentnie trollerskie zaczepki puszcza płazem lub stara się nawet pokojowo porozmawiać . Gdzie tymczasem każdy inny znany mi mod (na innym forum) posłałby danego delikwenta na tymczasowy lub permanentny urlop od forum.

 

Poza tym moderowanie to balansowanie pomiędzy pobłażliwości która w nadmiarze prowadzi do chaosu, a kompletnym zamordyzmem który na dłuższą metę zablokuje rozwój forum. Tego trzeba się nauczyć. Czy Syler da radę? Nie wiem. Wiem jednak , że nie cierpię tego rodzaju nagonek personalnych i polowań na czarownicę ... niezależnie od tego kogo by one dotyczyły.

Edytowane przez Kosmaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jestem za odejściem, a właściwie powinienem napisać za zabraniem praw moderatorskich

2. W sumie nie zabierałbym głosu i wisiało by mi to gdybym nie widział wczorajszej czy tam przedwczorajszej szopki i dziesięciu tematów o asertywności. Nie wiem czy to kwestia wieku, dojrzałości czy może braku dystansu do siebie i różnych spraw (albo wszystkiego naraz), ale: a) "płakanie" z powodu czegokolwiek a w szczególności "on mnie nie lubi" jest niemoderatorskie, w szczególności kiedy to moderator powinien pierwszy kończyć dyskusję i bynajmniej nie przez "koniec bo dostaniesz warna" (takowe pojawiały się w przeszłości), ani przez zamykanie tematu jeśli mu się nie podoba (a temat nie łamie regulaminu). Moderator nie może wykorzystywać swojej władzy do zaspokajania swoich potrzeb, dochodzenia swojej racji etc. Syler udowodnił że nie potrafi tego nie robić i tyla.

 

[Edit]

Wracając do szukania poklasku. Moderator z krwi i kości bierze na klatę odpowiedzialność za swoje decyzje. Jeśli uzna, że użytkownik zasłużył na warna to go wlepia, uzasadniając go zwięzłym wyjaśnieniem. W tym wypadku pan Syler po prostu nie ma "jaj". Niby coś tam mu się nie podoba, chciałby ukarać użytkownika, ale potrzebuje poodbijać sobie piłeczkę i sprawdzić co na to inni użytkownicy. Innymi słowy szuka poparcia swoich działań u innych użytkowników, by utwierdzić się że dobrze robi. Panie, jak chce pan dać warna czy ostrzeżenie to niech pan go da, a jak pan ma wątpliwości to niech se pan da spokój. Takie niezdecydowanie pokazuje tylko pana słabość przez co jest pan podatny na prowokacje. A moderator podatny na prowokacje nie powinien sprawować swojej funkcji. Tutaj przydałoby się odrobinę dystansu - to jest tylko internet. Jeśli nie potrafi pan podchodzić do tego wszystkiego z dystansem to proszę dla własnego zdrowia odpiąć wtyczkę sieciową i znaleźć sobie inne hobby.
^^^^^THIS Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Odebrać moda, ale

2 - Każdy ma prawo do błędów, jesli takowych Syler nie widzi w swoim działaniu to powinien odejść, jesli jednak wie, że cos jest nie tak powinien przeprosić i moze razem pomożemy mu być lepszym modem? Syler krótko moim zdaniem przyjmij krytyke i zastanów sie co dalej. Jeśli nie daj sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jestem za odwołaniem.

2. Dlaczego? Za brak dojrzałości i dystansu. Moderator powinien profesjonalnie podchodzić do sprawy i nie wykorzystywać swoich uprawień do osobistych porachunków. Mnożenie nic nie wnoszących postów także dobrze o nim nie świadczy. Zarzuca innym brak kultury, a sam odstrasza od czytania tematów. Nie każdy może być modem. Nie wykazał się, więc powinien zostać odwołany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Za odwołaniem

2. W zasadzie wszystkie tu przedstawione argumenty są już wyczerpane, mod powinien być neutralną jednostką, która powinna dawać przykład jak należy postępować. Osoba taka nie powinna wdawać się w niepotrzebne dyskusje, a tym bardziej nadużywać swoich uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Za pozostaniem.

2. Powinien dostać drugą szansę. Obecna sytuacja obrazuje, że dotychczasowe działanie (pełnienie funkcji mod'a) Syler'a na forum spotkało się z krytyką części środowiska, tak więc głosowanie to przysłowiowy "kubeł zimnej wody" i wskazówka, że należy zmienić merytoryczne podejście do sposobu pełnienia danej funkcji, i jestem przekonany, że w przyszłym "modowaniu" Syler wykaże się pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności