Skocz do zawartości

Syler - Odwołać czy Nie


  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Syler powinien zostać odwołany ?

    • Tak
      27
    • Nie
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że liczba głosów oddanych w głosowaniu nie powinna być uznana jako ogólne głosowanie, a raczej rozpatrywana jako sonda. Bez przesady. 25głosów prawidłowych ma determinować dalszą przyszłość Sylera jako moderatora? Chyba żarty sobie robicie. W żadnym wypadku Jego nie bronie, ale głosowanie w którym było by przynajmniej 100 prawidłowo oddanych głosów mogłoby dać do myślenia. Nie to co tu sie dzieje/

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jeśli tylko wszystkie głosy były napisane regulaminowo tj. odnosiły się do pracy Sylera jako moderatora, i napisane zgodnie z obowiązującym w pierwszym poście regulaminem głosowania

W takim razie jest to niezwykle ciekawy sposób rozwiązywania takich problemów.

 

Sądziłem, że ankieta jest tylko orientacyjna, a liczy się bardziej treść postów, z którą zapozna się administracja. No cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że ankieta jest tylko orientacyjna, a liczy się bardziej treść postów, z którą zapozna się administracja. No cóż.

 

Czytaj uważnie. Napisałeś zgodnie z regulaminem a jakiż to ja post napisałem w pierwszym poście. Posty bez odpowiedniej treści potraktowane by zostały jako nieregulaminowe proste. Gdyby było 100 "esejów" za i 50 przeciw to wynik byłby oczywisty.

MathU najpierw narzekasz ze czegos nie dopilnowalismy a teraz przeciw ze jest to bez sensu. Zdecyduj sie !

 

Wiadomo że jesli 10 użytkownikow od 2006 roku byłoby przeciw a 30 z 2010 za i tych 30 by coś nawymyślało to chyba logiczne byłoby rozpatrywanie głosów. W tej sytuacji stażyści są wymieszani.

Patrzymy też na aktywność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to ja myślę Mathu, że Tobie nie chodzi o funkcję moda Sylera, ale jego samego jako tako. Po prostu nie przepadasz za nim, bo drażnią Cię jego opinie i poglądy (co jest wg mnie oznaką braku tolerancji). Np. ta krytyka jego postu w temacie o fotografowaniu - jak dla mnie zupełnie wyssana z palca, a doprowadziła do sporu. To jest brak tolerancji jak dla mnie :P Żauważ też, że mając funkcję moda musi się wypowiadać bardziej na poziomie - więc też wydaje mi się, że odbierając tę funkcję jeszcze bardziej byś zaszkodził swojemu samopoczuciu ;)

Myślę, że forum to takie miejsce służące właśnie do wyrażania swoich poglądów/opinii i nie trzeba się z każdym zgadzać, bo każdy przecież myśli inaczej i ma swoje zdanie i poglądy wypracowane na przestrzeni życia.

Nie zawsze ton każdego mi tutaj odpowiada, nie zawsze każdy ma dobry dzień i każdemu zdarza się też głupoty pisać, to nie znaczy, że jest to powód do gniewu i kłótni. Bo każdy jest różny i to właśnie jest dobre.

Również niekiedy Twój ton Mathu mi nie pasuje jako trochę chamski (przynajmniej w moim odczuciu) względem sprzętów, czy nawet osób, jednak nie komentuję tego, bo wiem dobrze, że to co ja piszę na forum również nie każdemu może pasować. Chodzi tu przecież nie żeby się zgadzać z każdym, ale wyrażać swoje zdanie i wzajemnie się szanować unikając obrażania innych i niepotrzebnych sporów. Ale jeśli coś jest naprawdę koniecznego do powiedzenia, to zachować kulturę niż atakować i gniewać się - każdy jest tylko człowiekiem przecież. Bo jak się "z pyskiem" wyjeżdża to wiadomo jaka będzie reakcja drugiej strony.

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo dyskryminować, ale userzy ze stażem poniżej 500 postów nie powinni mieć prawa głosu w sprawie Sylera, wiem, że to mogłoby diametralnie zmienić jego sytuację w głosowaniu, lecz czuję że zaawansowani użytkownicy tego forum powinni pisać Jego Los, a nie ludzie będący tu z doskoku lub nabijający posty temat po temacie, tylko po to by mieć większą liczbę w Sygnaturce/

 

No tak, najpierw piszesz, że sprawa dotyczy tylko wąskiej grupki, a potem jesteś zdania, że lepiej rozwiązać to w zamkniętym kółku wzajemnej adoracji. Gratuluję konsekwencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt zostało to pominięte i biję się w pierś, jednak wydaje mi się że całkiem jest to logiczne. Ktoś kto np by ostatni raz logował sie na forum w 2008 roku, badz jak mrowa mial 10 postow i konto od dwoch tygodni ma w tym wypadku zerową wartość głosu. Zresztą sam fakt uzasadnienia poniekąd to wyjasnia. Ktoś kto nie zna sprawy i moderatora jak ma swoje zdanie uzasadnic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo dyskryminować, ale userzy ze stażem poniżej 500 postów nie powinni mieć prawa głosu w sprawie Sylera, wiem, że to mogłoby diametralnie zmienić jego sytuację w głosowaniu, lecz czuję że zaawansowani użytkownicy tego forum powinni pisać Jego Los, a nie ludzie będący tu z doskoku lub nabijający posty temat po temacie, tylko po to by mieć większą liczbę w Sygnaturce/

 

No tak, najpierw piszesz, że sprawa dotyczy tylko wąskiej grupki, a potem jesteś zdania, że lepiej rozwiązać to w zamkniętym kółku wzajemnej adoracji. Gratuluję konsekwencji

Nie sądzisz że tak będzie sprawiedliwiej? Imo właśnie twój głos nie ma tu znaczenia, więc nie wiem dlaczego się czepiasz. Tu nie chodzi o kółka i adoracje, to nie sekta, tylko grupa otwarta, ale głosy zaawansowanych userów są bardziej miarodajne niż ludzi o stażu dwucyfrowym i dacie rejestracji sprzed dwóch tygodni. Więc Lethe skończ nabijać sobie tu posty i po udzielaj się gdzieś indziej. Polecam Hyde Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chciałby przeprosić neutralnych użytkowników i biorę część winy na siebie. Moje zachowanie było godne upomnienia. Równocześnie chciałbym podziękować, za wszystkie opinie pozytywne i danie mi drugiej szansy.

 

Kilka spraw:

- Poprawię swoje zachowanie jako osoba pełniąca funkcję moderatora. Jednocześnie nie pozwolę, by opinia osób, które żywią do mnie negatywne uczucia ograniczyła moją aktywność na forum.

- Kończę z pobłażliwością dla osób, które nawet jeśli mają coś do powiedzenia, to notorycznie łamią regulamin, w szczególności jeśli chodzi o obraźliwe zwracanie się do innych użytkowników, jak i pisanie nie na temat, czy zaśmiecanie wątków. Jeśli zachowania chamskie i prowokacyjne będą się powtarzać, będę wnosił o banowanie takich użytkowników.

 

Jest wiele rzeczy, które chciałbym sprostować. Mógłbym przytaczać argumenty i mnożyć przykłady, ale po pierwsze do ludzi, którzy podchodzą emocjonalnie do mojej osoby i tak nie dotrą moje tłumaczenia. Po drugie, osoby które neutralnie śledzą moją aktywność i potrafią się zdystansować wiedzą, że moje intencje nawet jeśli przesadzone czasem w wykonaniu, kierują się głównie w stronę szeroko pojętego dobra dla forum w raz z jego treściami i ludźmi którzy się na nim znajdują.

 

Mimo, że przyjemnie jest wiedzieć, że ma się "swoich zwolenników" to najbardziej jestem zadowolony i rad z wypowiedzi osób, które mimo nieraz odmiennego zdania, potrafiły we mnie dostrzec osobę i prowadzić rozmowę na poziomie. Dobrze wiedzieć, że jesteście na forum. Cieszę się bardzo, że są takie osoby o odmiennych zdaniu, które potrafią wyłapać moje błędy i kulturalnie zwrócić uwagę. Jako człowiek nie jestem nie omylny, ale potrafię sobie zdać sprawę ze swoich błędów, przeprosić za nie i sprostować błędne informacje. Zawsze staram się tym kierować. A nawet jeśli "upieram się" przy swoim zdaniu to dbam o poziom wypowiedzi (osoby które mnie nie lubią, a którym zwracam uwagę nie chcą tego dostrzec). Nawet w tym sporze, nie oceniałem osób biorących w nim udział, a ich zachowanie. Jako osoba początkująca, za którą po części dalej się uważam, zdarzyło mi się popełnić nieprofesjonalne wypowiedzi, kiedyś byłem też trochę nadgorliwy w niesieniu pomocy (może też z powodu braku aktywności bardziej doświadczonych kolegów). Jednak w którymś momencie moje zachowanie się zmieniło. Osoby, którym podpadłem nie były łaskawę tego zauważyć. Ale jakże duże było moje zdziwienie, kiedy dostrzegła to administracja i przydzieliła mi moją funkcję. Wiele osób ma o mnie mylne zdanie wyrobione podczas pierwszego kontaktu ze mną i nie zmieniła tego obrazu (który już się nie pokrywa z faktami) do teraz, nad czym ubolewam.

 

Odpowiadając na wcześniejszą wypowiedź @Aallen'a:

Przyjmuję z skruchą twoją uwagę i jak najbardziej się z nią zgadzam. Uważam, że jesteś jedną osobą (po za właścicielem forum, choć on się trochę mało przejmuje) której potrzebuje się tłumaczyć ze swojego zachowania i dziękuję za twoją wyrozumiałość. Temat uważam, za bardzo mało merytoryczny i raczej miał służyć atakowi na moją osobę przez ludzi pozostających ze mną w konflikcie. Tak jak napisałem na SB bycie moderatorem nie jest niczym podniecającym, nie czuję się w cale i nigdy się nie czułem jako osoba dominująca i upojona władzą. To jest argument "hejterów", który mnie wręcz rozbawia do łez i jednocześnie, przykro mi, że te osoby nie widziały mojej wyrozumiałości jako pełniącego tą funkcję (choć takie moje zachowanie może właśnie wcale nie było dobre). Zgodzę się, że moje edycje moderatorskie mogły być widziane przez użytkowników jako "nie na miejscu" i tutaj wyłożyłem się na całej linii. To był mój błąd i bije się w pierś. Natomiast niebyły bynajmniej elementem jakiś moich osobistych porachunków. Kierowałem się zasadami jakimi, w takim wypadku każdy moderator by się pokierował. Aczkolwiek zważywszy na ich kontekst sytuacyjny okazały się "fo pa".

 

Mam swoje zdanie co do niektórych osób i już je bardzo ogólnikowo wyłożyłem na blogu. Uważam, że bardzo szkodzą forum i w ogóle tego nie widzą. Nie będę wykładał tutaj swoich żali i kontynuował tej szopki. Jednak postanawiam spojrzeć na siebie, zrozumiałem, że przeoczyłem u siebie bardzo ważną kwestię i jestem mi z tego powodu bardzo przykro. Te osoby też są ludźmi i chciałbym bardzo przeprosić wszystkie osoby, które mogły się poczuć zaatakowane moimi wypowiedziami, waszym dobrem od teraz też chcę się kierować. Chciałem przeprosić w szczególności Azahiela, MathU, Spawn, Tymej, Iethe. GigereE, Marcin Zaremba (przepraszam jeśli kogoś pominąłem).

 

Podziękowania śle wszystkim ZA i neutralnym osobom - nikogo nie chcę wyróżniać i faworyzować, przede wszystkim za wyrozumiałość. Miło się czytało pozytywne opinie, ale również z uwagą czytałem słowa cierpkie, chcę by były one dla mnie nauką i informacją zwrotną.

 

Pozdrawiam

Syler

Edytowane przez Syler
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo dyskryminować, ale userzy ze stażem poniżej 500 postów nie powinni mieć prawa głosu w sprawie Sylera, wiem, że to mogłoby diametralnie zmienić jego sytuację w głosowaniu, lecz czuję że zaawansowani użytkownicy tego forum powinni pisać Jego Los, a nie ludzie będący tu z doskoku lub nabijający posty temat po temacie, tylko po to by mieć większą liczbę w Sygnaturce/

 

No tak, najpierw piszesz, że sprawa dotyczy tylko wąskiej grupki, a potem jesteś zdania, że lepiej rozwiązać to w zamkniętym kółku wzajemnej adoracji. Gratuluję konsekwencji

Nie sądzisz że tak będzie sprawiedliwiej? Imo właśnie twój głos nie ma tu znaczenia, więc nie wiem dlaczego się czepiasz. Tu nie chodzi o kółka i adoracje, to nie sekta, tylko grupa otwarta, ale głosy zaawansowanych userów są bardziej miarodajne niż ludzi o stażu dwucyfrowym i dacie rejestracji sprzed dwóch tygodni. Więc Lethe skończ nabijać sobie tu posty i po udzielaj się gdzieś indziej. Polecam Hyde

 

Nie uważam, że będzie sprawiedliwiej. Też jestem użytkownikiem tego forum, więc dlaczego ktoś mam nie wykluczać z decyzji, które mnie jako użytkownika dotyczą? Bo masz więcej postów nabite? Magia cyferek? Sprawa dotyczy działań Sylera jako moderatora. Jakie to ma znaczenie czy ktoś zarejestrował się dwa lata czy dwa tygodnie temu? Oceniamy to czy Syler jako moderator prawidłowo wywiązuje się ze swoich obowiązków. Spięcia na linii użytkownik-Syler ciągną się już od pewnego czasu (obserwuję to forum już od kilku lat, mimo że zarejestrowałem się nie tak dawno), jednak to ostatnie wydarzenia doprowadziły do tej ankiety. Nie potrzebuję znać Sylera osobiście, by ocenić czy należycie sprawuje swoją funkcję. Nie potrzebuje też posiadać trzycyfrowej liczby postów, bo one nie są żadnym wyznacznikiem wyższości jednego użytkownika nad drugim - co najwyżej są pożywką dla ego niektórych infantylnych użytkowników.

 

Co do znaczenia głosów to najzabawniejsze jest to że spora część użytkowników głosujących za pozostaniem Sylera - takich jak Ty - argumentowała to na zasadzie "dajmy mu drugą szansę", przytaczając jakieś ogólnikowe "prawdy" filozoficzne o ułomności człowieka jako istoty popełniającej błędy. Mało kto potrafił rzeczowo uargumentować powody dla których Syler powinien dalej pozostać moderatorem, obalić lub w jakiś sposób odnieść się do zarzutów oraz przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski. Mówiąc krótko, jeśli jakiś głos miałby nie mieć tutaj znaczenia to właśnie raczej ten miałki bełkot pokroju twojej wypowiedzi.

 

Druga strona sporu natomiast przedstawiła konkretne zarzuty podparte rzeczowymi argumentami. Może kiedyś nauczysz się w taki sposób wypowiadać ;) .... a do tego czasu dalej nabijaj posty, ale unikaj hyde czy innych działów gdzie nie są naliczane (cóż za stratą byłoby nabijanie postów na marne) - wszak każdy kolejny post pod twoim avatarem sprawia, że stajesz się coraz "mądrzejszym" i "kompetentniejszym" użytkownikiem.

 

Liczę, że w najbliższym czasie przedstawisz jakąś teorię nt zależności między ilością postów pod avatarem a miarodajnością wypowiedzi. Potem może jakiś wzór pozwalający obliczyć wartość wypowiedzi na podstawie ilości postów? To byłby przełom w dziedzinie neodzieciologii na skalę światową.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to jest forum, wrzućcie na luz, idźcie na piwo, na spacer, poruchać, cokolwiek, a nie kłócicie się w kolejnym temacie o byle pierdy, ta rozmowa do niczego nie prowadzi, mówiłem dwa dni temu, zdjąć temat bo będzie jeszcze gorzej i co ? Miałem rację. To tylko forum, opanujcie się, sorry ale wg. mnie robicie z siebie dzieci, dosłownie, ile będziecie się przekomarzać ? Było minęło, żyje się dalej. Obiecał, że się poprawi ok. Koniec tematu, jak się poprawi to fajnie, jak nie to papa moderatorze i po ptokach, o czym to dyskutować :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler, banuj!!!

 

Do argumentów czy opinii kogokolwiek widać nie odnosisz się ani nie chcesz się godzić. Chcesz się kłócić czy naprawdę się starasz o bana (łamiesz regulamin tym postem np. długością wypowiedzi) i potem będziesz opowiadał wszystkim w około jak to "niesłusznie" zostałeś potraktowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, pogadaliśmy sobie przez parę dni, konkluzje wiadome, ale temat pożegnalny Azahiela, który zasłużył się dla tego forum 100x bardziej niż dziesięciu Sylerów jak był zaśmiecony przez wspomnianego, tak jest. A to był powód dla którego prosiłem administrację o interwencję. Nikt się nawet nigdy do tego problemu nie odniósł.

 

// obrażanie +1W, aallen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, albo wykażecie się dojrzałością i opuścicie to miejsce i przestaniecie się kłócić jak małe dzieci o Sylera i jakieś dyrdymały, albo potem dziwcie się, że nikt was potem poważnie nie traktuje, dziękuje za uwagę ;) Kwestia jest rozwiązana, tak jak napisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do argumentów czy opinii kogokolwiek widać nie odnosisz się ani nie chcesz się godzić. Chcesz się kłócić czy naprawdę się starasz o bana (łamiesz regulamin tym postem np. długością wypowiedzi) i potem będziesz opowiadał wszystkim w około jak to "niesłusznie" zostałeś potraktowany?

Argumenty podawałem wiele, wiele razy, w postach w tym i w wielu innych tematach. Nikt z was (bo chyba tak można już o waszej grupce mówić) się do nich nie odniósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, pogadaliśmy sobie przez parę dni, konkluzje wiadome, ale temat pożegnalny Azahiela, który zasłużył się dla tego forum 100x bardziej niż dziesięciu Sylerów jak był zaśmiecony przez wspomnianego, tak jest. A to był powód dla którego prosiłem administrację o interwencję. Nikt się nawet nigdy do tego problemu nie odniósł.

 

// obrażanie +1W, aallen

Proszę wskazać gdzie tu jest obrażanie, albo dac mi kolejne ostrzeżenie.

 

//

100x bardziej niż dziesięciu Sylerów jak był zaśmiecony przez wspomnianego, tak jest

 

 

Sugerowanie jakoby Syler był nic nie wartym pionkiem w porównaniu do Azahiela a jest to jak najbardziej próba poniżenia wśród innych forumowiczów a co za tym idzie naginanie naszego regulaminu.

Zostało to zgłoszone (i to nie przez samego zainteresowanego tylko osobę postronną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widziałem, jest krótka piłka, po męsku, albo się poprawiam, albo dostaje kopa w dupę i degradację. Na prawdę ludzie, co chcecie osiągnąć, napiętnować go, nie wiem, nacisnąć na administrację by już nie był modem ? Ktoś go musi zastąpić, musi być równowaga w tej kwestii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności