Skocz do zawartości

Testujesz słuchawki? - podaj źródło!


Rekomendowane odpowiedzi

:P

 

wiele rzeczy jeszcze Cię zadziwi na tym świecie :) Cieszymy się, że Ty to rozumiesz, ale zrozum, że nie każdy, że nie każda recenzja jest w pełni wartościowa. Może i dobrze, że są błędy, przynajmniej wiemy co brać z przymrużeniem oka!

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie podaje się źródła to raz, ale totalną żenadą są dla mnie recenzje DACów z wbudowanymi wzmakami i nie ma w opisie nawet czy opisywana jest dziurka słuchawkowa (czyli DAC+wzmak) czy czy wyjście z DACa...

A dla mnie to jest oczywiste że jak jest opis np takiego uDAC albo innego E7 to opis dotyczy jego wyjścia słuchawkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku takiego iBasso D4? (szczerze, nie pamiętam czy była wzmianka, nie w tym kontekscie chcę pisać) Jakbyś to zrozumiał 4ndr3 :) ? Gdyby np. nie było tej wzmianki, to ja bym wiedział, że chodzi o wyjscie słuchawkowe, bo Forza słucha na iModzie, więc wyjscie aux-in/out jest już zajęte. Ale nie każdy mógłby to wiedzieć. Więc także zgadzam się, że być powinno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do istotnych skladowych owego testu poza konfiguracjami sprzetowymi, wypadalo by rowniez dorzucic taki szczegol jak material testowy.

 

Wrq - jak ida prace nad "pewna" plyta ?

O tym już nawet nie chciałem wspominać.

 

Dawno Cię tam nie widziałem, GigerE, w tym temacie. Nie tylko z powodu Twojej absencji. Czyli wyszło jak zawsze. Ostatecznie Syler dla własnego użytku zaakceptował proponowaną liste od MathU, a wszelkie rozmowy ucichły z braku chęci, czasu czy sensu. Sam wiesz, jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie podaje się źródła to raz, ale totalną żenadą są dla mnie recenzje DACów z wbudowanymi wzmakami i nie ma w opisie nawet czy opisywana jest dziurka słuchawkowa (czyli DAC+wzmak) czy czy wyjście z DACa...

A dla mnie to jest oczywiste że jak jest opis np takiego uDAC albo innego E7 to opis dotyczy jego wyjścia słuchawkowego.

 

Oczywiste? Udac nie jest zadnym wzmacniaczem sluchawkowym, to po prostu DAC z dziurka a swiadczy o tym fakt ze zasilany jest wylacznie z usb. Jak ktos mi pisze ze to potrafi wysterowac sluchawki to znaczy ze nie wie co to slowo znaczy. Oczywiscie nie oznacza to ze to zly dac i po podlaczeniu do prawdziwego wzmaka moze to grac bardzo sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie podaje się źródła to raz, ale totalną żenadą są dla mnie recenzje DACów z wbudowanymi wzmakami i nie ma w opisie nawet czy opisywana jest dziurka słuchawkowa (czyli DAC+wzmak) czy czy wyjście z DACa...

A dla mnie to jest oczywiste że jak jest opis np takiego uDAC albo innego E7 to opis dotyczy jego wyjścia słuchawkowego.

 

Oczywiste? Udac nie jest zadnym wzmacniaczem sluchawkowym, to po prostu DAC z dziurka a swiadczy o tym fakt ze zasilany jest wylacznie z usb. Jak ktos mi pisze ze to potrafi wysterowac sluchawki to znaczy ze nie wie co to slowo znaczy. Oczywiscie nie oznacza to ze to zly dac i po podlaczeniu do prawdziwego wzmaka moze to grac bardzo sensownie.

Mówisz, że D4 zasilany na USB źle sobie radzi jako wzmak ;) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udac nie jest zadnym wzmacniaczem sluchawkowym, to po prostu DAC z dziurka

OMG... uDAC to DAC z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym i opcją podłączenia po line-out innego wzmaka. Sam "goły" DAC masz np tutaj, FiiO D3 http://www.mp3store....6919142038.html Jak widać bez wyjścia słuchawkowego.

 

Edit:

BTW, opis uDAC ze strony Audiomagic (Patryk raczej wie co sprzedaje :P)

Oferowany produkt to wysokiej jakości konwerter cyfrowo-analogowy (DAC), którego zadaniem jest odbieranie strumienia danych audio z portu USB komputera i wytwarzanie wysokiej klasy czystego i niezniekształconego sygnału analogowego audio. Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy uDAC'a v.2 dostarczy wspaniałych wrażeń użytkownikom niskoimpedancyjnych słuchawek, a wysokiej jakości wyjście RCA Chinch pozwala cieszyć się czystą muzyką w każdym systemie stereo.
Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udac to taki sam wzmacniacz słuchawkowy jak iphone.....

Hmm... zasadniczo iPhone też ma w sobie wzmacniacz słuchawkowy i DAC... i line-out. Więc daleko z punktu widzenia "zawartości" od uDACa nie jest. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrq, czy ja gdziekolwiek napisałem cokolwiek o D4?

 

4ndr3 no jeśli Ty recenzujesz urządzenia sugerując się opisem ze strony producenta/sklepu to ja już nie mam pytań. Udac to taki sam wzmacniacz słuchawkowy jak iphone.....

nie, jednak jak rozumiem typ urządzenia jest taki sam(poza samą przenośnością). Odebrałem Twoj wzpowiedy ogólnie jako wątpliwość we wzmaki napędzane USB, nie akumulatorowo czy chocby zasilaczem sieciowym. Jak rozumiem, było to jednak nieporozumienie.

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłącznie przez USB to też z niego żaden wzmak ;)

Dobra, to w takim razie Audinst HUD-mx1 który może działać z samego USB albo "ze wsparciem" zasilacza z gniazdka to wg tych założeń wzmak czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z D4 nie miałem kontaktu ale jeśli zasilany jest wyłącznie przez USB to też z niego żaden wzmak ;)

Może także być zasilany akumulatorowo(9V), jednak nie dane mi było doświadczyć różnic w dźwięku. Myślisz, że w bardziej wymagających słuchawkach mogłoby to nastąpić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że z USB nie wyciągnie się dużego napięcia i ampy zasilane tylko po tej szynie nie będą za mocne, bo nie mają jak. Muszą za to być bardzo wydajne prądowo ale napięcia nie będą generowały wielkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiasty - przy cenie udaca zakladam ze wiekszosc jego uzytkownikow nie bedzie meczyla go z 600 omowymi sluchawkami pokroju HD800 (300 - mea culpa) - tylko czyms co nawet 100 nie przekroczy. Ze skutecznoscia w okolicach setki decybeli. Jakie to ma wtedy znaczenie ? Czy to nie czyni takich urzadzen wzmacniaczami ? Bo nierozumiem.

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiasty - przy cenie udaca zakladam ze wiekszosc jego uzytkownikow nie bedzie meczyla go z 600 omowymi sluchawkami pokroju HD800 (300 - mea culpa) - tylko czyms co nawet 100 nie przekroczy. Ze skutecznoscia w okolicach setki decybeli. Jakie to ma wtedy znaczenie ? Czy to nie czyni takich urzadzen wzmacniaczami ? Bo nierozumiem.

pod-wzmacniaczami :P

 

niemniej jednak w kontekscie tematu, musze zgodzic sie ze Spawnem.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawn - ja jestem zwolennikiem utopii jaka jest transparentnosc ;) innymi slowy "wzmacniacz" I jego "extrasy/brudy" to ostatnia rzecz ktorej chce sluchac :)

 

Ale wracajac do tego co piszesz - to jak najbardziej - rozbijanie LO i dziur sluchawkowych ma sens - Niestety :-)

 

Jeszcze jedna rzecz - iPhone czy taczka 4 tej generacji dostala usprawnione wyjscie sluchawkowe w stosunku do 3ki - obnizono jej impedencje wyjsciowa do ponizej 2omow o ile sie nie myle. I powiedz mi teraz prosze jakich warnkow nie spelnia owy iPhone sparowany np z K370 czy ZX700(jak wolisz nauszne) - zeby nie rozpatrywac zdolnosci tego urzadzenia do wysterowania tych sluchawek ?

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nom"

 

Najzabawniejsze jest to że weteranom często zdarza się opisywać cechy źródła podczas gdy testują słuchawki - oczywiście o źródło trzeba się dopytać i wtedy wychodzi szydło z worka ;)

 

a co do 'tej' płyty to dalej paczuszki się nie doczekałem.... a szkoda... bo przyszły MH3 i po wstępnym wygrzaniu chciałbym rozpocząć testy.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często nie piszę jakie źródło z jednego oczywistego względu... Musiałbym wpisać całą zawartość mp3store + ipody, + wzmaki różne itp. Cała lista by była większa niż cała recenzja. Postaram się to jakoś wypisywać na przyszłość, ale miejcie to na uwadze. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności