Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw że z iPoda grają idealnie, podpinanie pod wzmacniacz tylko im szkodzi a teraz że co najmniej bez BCLa nie podchodzić? :P

Czasem logiki na próżno szukać :P Inne osoby, inne gusta ;) Na poważniej, na pewno sporo pokażą z dobrego grajka co ma nieco mocy, ale więcej mocy im nie zaszkodzi, o ile się wszystko zgra. Może te pierwsze komentarze wynikały z braku synergii sprzętowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystkie te słuchawki z tego przedziału cenowego od M50, srh840 kończąc na beyerkach, potrzebują wzmaka, żeby rozwinąć pełnię możliwości. Niskia impedentacja niestety nie oznacza, że wzmak nic nie da, zresztą najlepsze grajki (pomijając audiofilskie wynalazki jak AK100 itp) mają z 30mw na kanał góra.. nie oszukujmy się, to zbyt mało.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu chodzi o samą specyfikę, AKG po prostu stosuje podobne przetworniki w tej klasie, one się podobnie zachowują i tyle, a te z K701 to są już wybitnie pod wzmaka :)

Wszystkie wady brzmienia jakie są w tym temacie opisane na moich K550 nie występują jak mam je pod torem stacjonarnym, na telefonie już się można doszukiwać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu chodzi o samą specyfikę, AKG po prostu stosuje podobne przetworniki w tej klasie, one się podobnie zachowują i tyle, a te z K701 to są już wybitnie pod wzmaka :)

Wszystkie wady brzmienia jakie są w tym temacie opisane na moich K550 nie występują jak mam je pod torem stacjonarnym, na telefonie już się można doszukiwać.

Przy tej efektywnośći wypadałoby, żeby lepiej sprawdzały się z słabszymi grajkami, więc dobrze mówisz.

Ciekawostką jest też, że K550 to technologia Varimotion, czyli ta sama co w K/Q701 http://www.akg.waw.pl/technologia-varimotion.html - z tego też co widzę np. K240 również są w tej technologii.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką jest też, że K550 to technologia Varimotion, czyli ta sama co w K/Q701 http://www.akg.waw.pl/technologia-varimotion.html - z tego też co widzę np. K240 również są w tej technologii.

Wybacz z tak z ciekawosci pytam - gdzie znalazles info o Varimotion w K550 ? Bo oficjalne zrodla nic na ten temat nie wspominaja. Co dziwniejsze wyglada na to ze nadchodzacy flagowiec AKG K712 PRO tez o Varimotion zdaje sie byc zubozaly. Moze to znaczy ze AKG bierze sie do pracy zamiast karmic nas marketingiem?. Co prawda model pomniejszy - K612 PRO dalej bazowac bedzie na wykwincie marketingowym, ale... flagowiec to flagowiec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GigerE

Sugerowałem się tą recenzją http://yklee118.blogspot.com/2012/06/akg-k550-live-update-review.html . Jednakże nie wiem skąd autor to wie, ale z pewnością siebie, powtarza to parę razy w recenzji.

 

@mikolaj612

Niestety widzę, że najlepsze Tiesto mają spory rolloff na basie i rozdzielczość odbiegającą od K550 http://en.goldenears.net/17183 . Więc to mi wygląda na downgrade.

 

Co do tych K712 to wygląda, że to stare K701 z odłączanym kablem na mini xlr i mające nieco więcej basu niż K701. Czyli sonicznie to pewnie będzie jak Q701, albo najwyżej jak K702 anniversary limited edition, które ponoć są nieco lepsze od reszty serii 70x.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GigerE

Sugerowałem się tą recenzją http://yklee118.blogspot.com/2012/06/akg-k550-live-update-review.html . Jednakże nie wiem skąd autor to wie, ale z pewnością siebie, powtarza to parę razy w recenzji.

 

 

 

Co do tych K712 to wygląda, że to stare K701 z odłączanym kablem na mini xlr i mające nieco więcej basu niż K701. Czyli sonicznie to pewnie będzie jak Q701, albo najwyżej jak K702 anniversary limited edition, które ponoć są nieco lepsze od reszty serii 70x.

W sumie ma to dla mnie pomniejsze znaczenie - chodzilo mi tylko o ustalenie faktow - skoro AKG sie tym nie chwali ( a o dziwo nie omieszka o tym wspomniec przy kazdej parze w ktorej owe "cudo" stosuje.)

Tak czy siak... Na facebooku panowie napisali ze..."K702 vs. K712 PRO: the K712 PRO is based on K702and features an improved and updated driver similar to K702. Together with the new materials we using in the K712 PRO ear cushions this leads to a better low end performance of the K712 PRO by 3 dB."

Czyli AKG odgrzewa kotlety - szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Czyli chyba to nie varimotion w K550, bo w necie faktycznie również nie widzę wzmianek na ten temat

 

Co do K712

Tutaj na zdjęciach też widać http://www.bax-shop.nl/nieuws-items/musikmesse-2013-akg-toont-twee-weergaloze-studiohoofdtelefoons.html , że pałąk jest zmieniony - na te wypustki niektórzy narzekali, tutaj ich nie ma. W limitowanych K702 anniversary jest identyczny pałąk, więc w sumie żadna nowość.

W sumie stylowo to wg mnie zwykłe K702 lepiej wyglądają, czarne z srebrnym metalem i grillami - zaś K712 czarne + nieco czerwieni (znowu podobieństwo do K702 anniversary, tylko stylistyczne - tam słuchawki też na czarno, tylko, że trochę niebieskiego zamiast czerwieni). Kabel K712 ma bodajże 5m i jest spiralny, a sugerowana cena detaliczna 469euro (opieram informacje o link, który dałem powyżej). Czyli jak zwykle nowości drogie. Wg mnie w najlepszym razie to one basu będą mieć tyle ile w K702 anniversary, które ponoć spisują się w tym aspekcie lepiej od K702 i Q701

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie AKG robi to co reszta, odświeża nie wydając przy tym wielu nowości, jedyną nowością są K550 tak naprawdę.

K701/K702/Q701/K712PRO - Naprawde ciezko mi znalezc odpowiednik u innego producenta. Mam nadzieje ze mimo wszystko AKG stac na cos wiecej niz nowa kolorystyke i "ulepszone" pady. K/Q7XX to ciagle fajne sluchawki ale... maja swoje slabosci z ktorymi jak widac Austriacy (pod jankeskim wladaniem) poradzic sobie nie moga/chca. Wybitnie owa sytuacje oddaje co raz to dziwniejsza kolorystyka "Flagowca" - seria Q zasluguje na szczegolne uznanie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety właśnie tak jest, na takim sposobie postępowania bazuje większość firm.

Dla mnie nadal AKG K550 to doskonałe słuchawki pod ipody i radzą sobie doskonale w takim układzie bez wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna zamiast klepac kolejny numerek tym samym sluchawkom (HD w nazwie zdaje sie byc juz nie modne wiec mamy extra PRO) i zdobiac je przy okazji coraz bardziej oczo jebna kolorystyka (wyroznic nalezy tu Q7XX) moglo swobodnie isc sladami Beyerdynamic z jego seria Manufaktur. Wtedy przynajmniej jako potencjalny klient nie czul bym sie jak frajer

 

Wojtek - do K550 nic nie mam - chodzi mi glownie o parodie z seria K/Q7XX

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mamy już świetnie grające słuchawki, to może popracujmy nad ich wykończeniem, poprawą wygody i obniżeniem kosztów? Nie lepiej zróbmy czerwone dodajmy pilota do iphonea i ponieśmy cenę o 300zl. Życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG i tak jest jednym z najtańszych, jeśli nie najtańszym producentem słuchawek w branży, których nazwa coś znaczy i jest powszechnie znana, za 1500zł to większość firm oferuje średniaki a nie hi end, do nie dawna Shure robiło podobnie i w sumie najdroższy model kosztuje te 1900zł jak pamiętam, reszta firm ostro przegina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza zmiana to taka, ze pozbyli sie tych cholernych wypustek w palaku. Mysle, ze codzienni uzytkownicy K701/2/Q dobrze wiedza o czym mowa ;)

Jak dla mnie moga nawet zrobic jeszcze 20 wersji i skonczyc na K777. Wszystko to przeciez ta sama seria 7xx. Nie sila sie zeby zwiekszych pierwsza cyfre wiec nie czuje sie robiony w konia.

 

Jedno jest mysle pewne. Jezeli Harman kiedykolwiek zrobi K8xx to na pewno nie beda w cenie K7xx :)))

 

Widze jednak, ze firma wyraznie nie podaza sladami Beyerdynamica czy Sennheisera czy nawet Grado lecz Monstera i tym podobnych. Sygnowanie sluchawek przez Quincy Jones'a - oczywiscie wole miec podpis Quincy'iego na pudelku niz Doktora DRE :)) ale mysle jednak, ze sluchawek z serii Tiesto po prostu dla zasady bym juz nie kupil.

 

Moze to i lepiej dla audiofilskiego psychologii, ze jest jak jest. Kupujesz K7xx i masz najwyzszy referencyjny model z obecnie produkowanych. Wydajesz 800 zlotych z hakiem w Thomannie i Twoje audiofilskie sumienie jest czyste. Zrobiles co mogles by kupic Harmanowski Hi-End. (Przepraszam ale jak dla mnie K550 do K7xx jednak ma brzmieniowo daleko. Poza faktycznie czarnym tlem i brakiem "grainu" ja widze raczej regress niz progress lub chociaz zrownanie sie. Gora pasma w K550 jest dla mnie na dluzsza mete po prostu nie do zaakceptowania - w K7xx mozna odzyc w tym wzgledzie po przesiadce z K550).

 

Z drugiej strony o ile K7xx moze stanowic konkurencje dla DT880/DT990 czy HD600 lub HD650 - to i Sennheiser i Beyerdynamic ma juz w swojej ofercie sluchawki klasowo lepsze o jedna polke (T70, T90, HD700) a nawet o dwie (HD800, T1, T5) wiec mimo wszystko, mimo wszystko chetnie bym te K8xx od Harmana kiedys zobaczyl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallow i tu się waść mylisz, bo HD700 oceniane są często jako pomyłka, a Beyery T70/T90 wg. wielu osób (wyczytane w sieci) często nie są w stanie przebić starych DT880.

 

Więc z tymi klasami to bym uważał tak na przyszłość, chyba, że jedynym wyznacznikiem jest cena, K550 nie są wg. mnie regresem względem K701, a skokiem w bok, produktem pod mainstream o idealnym stosunku cena-jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallow i tu się waść mylisz, bo HD700 oceniane są często jako pomyłka, a Beyery T70/T90 wg. wielu osób (wyczytane w sieci) często nie są w stanie przebić starych DT880.

 

Więc z tymi klasami to bym uważał tak na przyszłość, chyba, że jedynym wyznacznikiem jest cena, K550 nie są wg. mnie regresem względem K701, a skokiem w bok, produktem pod mainstream o idealnym stosunku cena-jakość.

 

To raczej Ty musisz sie nauczyc Mikolaju ufac wlasnym osądom niz opierac sie na opiniach innych. Ja na pewno nie bede swoich opini stawial ponad mianownikiem cudzych tak jak mi tutaj sugerujesz. W sieci mozna wyczytac wiele, a na Head-Fi w zasadzie wszystko. Trzeba sie nauczyc oddzielac ziarno od plewy.

 

Co z tego, ze jacys ludzie na Head-Fi czy innym portalu ocenia je sobie tak a nie inaczej. Dla mnie nie jest to ABSOLUTNIE zadnym wyznacznikiem. Sa pewne osoby, ktore juz znam - takze w rzeczywistosci, wiem mniej wiecej jaki maja gust i w jaki sposob oceniaja brzmienie i na opiniach takich osob moge sie opierac. Przykladowo jest to Majkel, ktory takze wspomniane T90 ocenia wyzej niz DT880/90.

 

Jestem bardzo, bardzo daleki od stwierdzenia, ze T70 i T90 nie sa w stanie przebic DT880 - taka opinie moze wydac wylacznie osoba, ktora nie jest w stanie ocenic brzmienia tych sluchawek w oderwaniu od wlasnych preferencji - poniewaz szkola brzmienia - mimo, ze Beyerowska podstawa zostala zachowana, niewatpliwie ulegla przeistoczeniu, jednakze praktycznie kazdy techniczny aspekt prezentacji dzwieku ktory przychodzi mi do glowy ulegl rozwinieciu w stosunku do DT880. Oczywiscie tak jak to z reguly niestety bywa - taki obrot spraw stawia wieksze wymagania wobec systemu i latwiej jest osiagnac brzmieniowe kuriozum niz w przypadku "bezpiecznych" DT880.

 

Daleki bylbym rowniez od oceny HD700 Sennheisera jako pomylka. O ile mozna miec duze zastrzezenia co do samej jakosci wykonania, o tyle w aspekcie czysto brzmieniowym znow wedlug mnie to zadna pomylka nie jest.

 

A K550 wedlug mnie w stosunku do K701 to po prostu regres - najbardziej slyszalny w bardzo malym zroznicowaniu gory pasma - gora na tych sluchawkach jest po prostu nudna, brak jej rozdzielczosci i blasku - i takiej oceny zmieniac rowniez nie zamierzam ;) Skok w bok bylby wtedy gdyby jakosc poszczegolnych aspektow brzmienia byla zachowana lecz zmienilaby sie sama forma ich podania. W tym przypadku o czyms takim nie ma mowy.

Edytowane przez fallow
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że AKG chce mieć w ofercie i 550 i 701? 550 są jednak ukłonem w stronę właścicieli DAPów i małych AMPów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności