Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Wygrzanie nie ma nic wspólnego z głośnością grania o ile się nie mylę. Albo jest jakaś blokada, albo wyraźnie słuchasz bardzo głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie z SOLO 6c ,wziąłem na 30 i było dla mnie za cicho dopiero na 40 mi pasowało,to było po tym jak zamieniłem kino 5.1 które łupało jak szalone na te solo

teraz Solo grają dla mnie ok wiec podobnie będzie pewnie ze słuchawkami

dzis wieczorem postaram się posłuchać jak kolega wyżej na 28-30 i zobaczymy czy będzie mi odpowiadać

po prostu spodziewałem się totalnej kosy po takim sprzęcie i myślałem ze już na połowie będzie mi wystarczało ale to takie początkowe słuchanie

jeszcze dobrze się ze sprzętem nie zapoznałem wiec nie ma co sie w sumie rozpisywać

ps:a może być jakaś blokada??

Edytowane przez Ahas93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kto taki mądry jest żeby jakieś blokady wprowadzać,idiotyzm

da sie ją jakoś złamać?

 

Trzeba podłączyć odtwarzacz do komputera i skasować plik o nazwie "PARAM" z folderu systemowego. Następnie wyłączamy i włączamy playera i mamy od nowa ustawienia jak przy pierwszym uruchomieniu. Język jaki wybierzemy jest bez znaczenia, natomiast następny punkt czyli region jest ważny. Można wybrać cokolwiek BYLE NIE europę.

Edytowane przez DonPedro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahas93 - zlokalizuj na grajku param.cfg - usun - i nigdy wiecej nie wybieraj Europy jako swojej lokalizacji :) jezeli pod np US bedzie Ci za cicho - to moze znaczyc poczatki gluchoty ;)

 

Edit - DonPedro mnie uprzedzil :)

Edytowane przez GigereE
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest lepiej,;) słucham na 30 i myślę że tyle mi wystarczy ogólnie jakościowo mega,podoba mi się są bardzo delikatne i grają ze tak powiem lekko dla ucha,nie męczą ale wiecej będę widział jak się wygrzeją

może naprawdę głuchota mi jakaś uderza ; O

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm, od piątku mam "na chwilę" K550 i mniej więcej wyrobiłem sobie o nich jakąś opinię także dorzucę kilka groszy od siebie. Po pierwsze to jestem mało miarodajny bo na codzień z wyższych nauszników mam tylko HD380Pro. Jako źródełka używałem FiiO E10 i IMHO AKG w 100% mocowo to wystarczyło.

Najlepiej je opisuje stwierdzenie z sobotniego meetu że są bardzo wybredne co do repertuaru. Podając im Monikę Brzym (także "poznaną" na meecie) bądź Poluzjantów w wolniejszych kawałkach brzmi to cudnie i urzekająco. Lekko, relaksująco. Poezja. I to jest ich domena. Podanie im Nightwisha, Evanescence... już jest tak sobie. Robi się ostro i bez masy na dole. Na meecie porównałem je z D2000 Pawla na Lady Gaga (jakże referencyjny repertuar ;)) i Denony wessały AKG nosem. Już całkiem brakowało uderzenia i... co ciekawe sceny. Denony grają ogromną sceną, mimo że K550 nie są tu ułomne tak jednak muszą uznać wyższość rywala.

All in all osobiście bym chyba jednak wybrał D2000, acz K550 też wiele potrafią. No i obecnie są kilka stówek tańsze nowe niż Denony co też ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka muzyka po prostu wymaga zamulenia przekazu, bo inaczej wychodzi na wierzch całe ubóstwo dźwiękowe. A jak się podkręci bas, to jego uderzenia to maskują.

 

Posłuchaj sobie czegoś poprawnie zrealizowanego, z prawdziwym dźwiękiem, to zobaczysz jak AKG wygrywają. Słuchanie na nich Nightwisha jest jak puszczanie na 50 calowym LCD Full HD gier z PSX.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kurcze szkoda że teraz D2000 nie mam pod ręką bo właśnie Girl Talk Moniki Borzym bym i na nich sprawdził bo IMHO płytka jest zrealizowana super. Bo na K550 to serio jest strasznie przyjemne i takie "czillujące". Fakt faktem jednak K550 chyba właśnie w spokojnym graniu się lubują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak Denony 2000 są bardziej uniwersalne i nadają siedo różnej muzyki ??? Myśle ,że audiotrak prodigy hd2 powinien sobie z nimi poradzic ??

D2000 przy K550 grają agresywnie. Grają bardziej "popowo". K550 są bardziej subtelne. Jak ktoś chce głaskać uszy jazzem, chilloutem, downtempo albo klasyką to są super. Ale jak chcesz sobie zrobić trepanację czaszki dubstepem albo hard rockiem to wygrają D2000.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak Denony 2000 są bardziej uniwersalne i nadają siedo różnej muzyki ??? Myśle ,że audiotrak prodigy hd2 powinien sobie z nimi poradzic ??

D2000 przy K550 grają agresywnie. Grają bardziej "popowo". K550 są bardziej subtelne. Jak ktoś chce głaskać uszy jazzem, chilloutem, downtempo albo klasyką to są super. Ale jak chcesz sobie zrobić trepanację czaszki dubstepem albo hard rockiem to wygrają D2000.

 

Kto powiedzial ze klasyka jest spokojna? W wielu wypadkach to wlasnie ona ma najwieksza dynamike i wymaga solidnego impaktu zeby nie zabrzmiec plasko. Jezeli ktos twierdzi ze Denony nie potrafia dobrze przekazac dobrej jakosci nagran to musze go wyprowadzic z bledu - D2000 co prawda nie sa na tym samym poziomie co D5000 czy D7000 ale potrafia zabrzmiec rewelacyjnie w klasyce czy rocku w jakosci HD (192/24 lub 96/24)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka muzyka po prostu wymaga zamulenia przekazu, bo inaczej wychodzi na wierzch całe ubóstwo dźwiękowe. A jak się podkręci bas, to jego uderzenia to maskują.

 

Posłuchaj sobie czegoś poprawnie zrealizowanego, z prawdziwym dźwiękiem, to zobaczysz jak AKG wygrywają. Słuchanie na nich Nightwisha jest jak puszczanie na 50 calowym LCD Full HD gier z PSX.

 

A co jeżeli będziemy chcieli puścić coś poprawnie zrealizowanego, z prawdziwym dźwiękiem, ale dynamicznego? AKG wygrywają? Nie.

AKG i Denon to są dwie różne stajnie i do tego stoją na przeciwległych biegunach. K550 są bardziej wykwintne, zwiewne, ale zarazem jazgotliwe i wybredne. AH-D2000 to z kolei słuchawki łatwostrawne, przestrzenniejsze, ale grające mniej wykwintnie i z zaakcentowanym basem, co nie każdy lubi.

Stawiam je na jednej półce, choć sam preferuję Denony. Słuchanie dynamicznych utworów jak indie rock na K550 to męka.

 

A jeśli nie chce trepanacji czaszki tylko coś uniwersalnego do muzyki popularnej (eska) i wokal oraz troche elektroniki ???

 

Jeżeli masz dylemat między AKG K550, a Denonami AH-D2000 to do takiej muzyki bez cienia wątpliwości Denony.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak cos moze byc wykwintnego i jednoczesnie jazgotliwego.

(procz jazzu i tym podobnego plumkania slucham glownie indie rocka - wlasnie dowiedzialem sie, ze swiadomie poddaje sie katuszom - coz trza jakos z tym zyc ;)

 

Czy Marcus Miller jest wystarczajaco dobrze zrealizowany a zarazem dynamiczny? Sluchales na K550 Marcusa? Nie wiem do czego sie mozna przyczepic - ja rozumiem, ze Ty preferujesz D2000 i szanuje Twoje zdanie, ale eufemizm o "mece" sugeruje, ze K550 odtwarza Marcusa (np) jak lepsza sluchawka telefoniczna - mowiac szczerze, to nie wiem jak z tym dyskutowac...

Edytowane przez wkamil
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności