Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Odpaliłem sobie kontrolnie AD900. I kurde, ciężko wybrać. Nawet nie wiecie jak. :P

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad zakupem tych słuchawek lub czegoś w podobnej cenie (DT880 Pro 250ohm) itp. źródło MM02us po tuningu, oraz specjalne zamówienie na forum608 IV poszło, w późniejszym okresie roku będę miał Forum608 V na zamówienie, muzyka rock/metal :) Kto mi powie co będzie lepsze ;) ? Lubie brzmienie Superluxów (681 i 668B) czy np AKG K240 MKII. Warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam połączenie z J3, bardzo ładnie się to zgrywa. Myślałem że będzie chłodniej i górą będzie miała ochotę atakować uszy, ale jest to miękkie brzmienie. Bardzo ładnie na dłuższe odsłuchy.

Co zauważyłem, J3 jest wyraźnie cieplejszy od Fiio E10. Bądź mniej eksponuje wysokie rejestry. Słuchają Dead Can Dance - Rakim na przemian J3 i E10, E10 brzmi znacznie ciekawiej. Nie ma taki zwiniętej góry. Mpio FY500 też mocniej cyka w porównaniu do J3. Acz, już nie operują taką mocą.

Kurde na każdym z tych źródeł brzmią fajnie. Zachodzą jednak stylistyczne zmiany, gdzie trudno wybrać tą konkretną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiele z uroku K550 mija po podłączeniu do wzmaka - nieodpowiedniego. Hybryda raczej do średnio ohmowych słuchawek odarła K550 z całego uroku jaki miały na J3 lub Taczce 4G - tam na playerach grały wybitnie, tu na wzmaku juz tylko dobrze. Podpięte pod iCona HDP brzmią świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P5 jak by kosztowały z 300zł mniej to bym brał. ;)

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiele z uroku K550 mija po podłączeniu do wzmaka - nieodpowiedniego. Hybryda raczej do średnio ohmowych słuchawek odarła K550 z całego uroku jaki miały na J3 lub Taczce 4G - tam na playerach grały wybitnie, tu na wzmaku juz tylko dobrze. Podpięte pod iCona HDP brzmią świetnie.

 

Mam analogiczne spostrzeżenia. Po wielu próbach doszedłem do wniosku, że te słuchawki zostały zestrojone pod Taczkę lub inne tego typu źródła. U mnie np. z dziury cd grają genialnie, a z DACa i Black Pearla qupa do kwadratu.

 

To są pierwsze na świecie referencyjne słuchawki grające lepiej z byle czego niż z audiofilskich systemów.

 

Sam w to nie chcę wierzyć, ale tak jest. Żadne analogowe tory, żadne pieścidełka lampowe, żadne transporty, pierdy audiofilskie, po prostu wpinamy w coś, co gra podobnie do Taczki i jest hi-end. Coś niebywałego!

Edytowane przez Rolandsinger
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem być tak ostry w słowach jak Roland, ale niestety czy też stety bo przecież dostajemy świetne słuchawki portable, tak jest. Przez chwilę zastanawiałem się czy nie pozbyć się części sprzętu i w domu słuchac na zestawieniu K550+iPT4G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiele z uroku K550 mija po podłączeniu do wzmaka - nieodpowiedniego. Hybryda raczej do średnio ohmowych słuchawek odarła K550 z całego uroku jaki miały na J3 lub Taczce 4G - tam na playerach grały wybitnie, tu na wzmaku juz tylko dobrze. Podpięte pod iCona HDP brzmią świetnie.

 

Mam analogiczne spostrzeżenia. Po wielu próbach doszedłem do wniosku, że te słuchawki zostały zestrojone pod Taczkę lub inne tego typu źródła. U mnie np. z dziury cd grają genialnie, a z DACa i Black Pearla qupa do kwadratu.

W sumie to na stronie AKG jeśli dobrze pamiętam było napisane że są dedykowane do ipodów. I pamiętam jak żeśmy się wszyscy łapali za głowę "kto wyda 1000zł na słuchawki do ipoda"

 

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm skoro Taczka tak potrafi z nimi ładnie grać to Wave chyba też powinien ? Ciekawe jak zagrają z MM02us, Roland powiedz mi jeśli możesz czemu nie nadają sie do Rock'a/Metalu ? Brak wykopu czy pokazują wszystkie fuszerki nagrań oraz realizacji ?

 

One basu, realizmu i ogólnie ikry nie mają NA KAŻDYM AUDIOFILSKIM SPRZĘCIE, DO KTÓREGO JE PODŁĄCZAŁEM. Z dzielonym MBLem i oryginalnym Lehmannem BCL na kablu MIT za kilkanaście kawałków (sam kabel!) = dno, z grzebanym Nemesisem i Black Pearl na kablu za 2,5 klocka Acrolinka = syf, a K701 grały na tym zestawie zabójczo dobrze, tymczasem z Sony X oraz Taczki 4G w Media Markt czy dziury w Marku SA7001 obłęd!

 

Nadal w to nie mogę uwierzyć, ale cały dzień w firmie zawaliłem na zbadanie tego fenomenu, bo jest tak nieprawdopodobny.

 

Co do rocka, no cóż z Taczki cz X-a spokojnie można słuchać. Ale z Accuphase DP700 będzie sracz.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności