Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli moze w koncu zaczyna sie mobilna "rewolucja" - totalnie lekcewazony rynek przy takiej ilosci klientow, i zeby az tyle to trwalo ? Ja zupelnie nie byl bym zdziwiony gdyby - K550 podtuningowane byly pod urzadzenia Apple (tak jak pisalem wczesniej) -kilkaset milionow potencjalnych klientow z ktorych nie wszyscy chca dokow/IEM'ow. Widzieliscie reklamy K3003 ? Przeciez to nie pozostawia zludzen w jakiego klienta celuje AKG pod wodza ksiegowego z US ;-)

 

MathU - jak dojada napisz dwa slowa.

Ja poczekam jeszcze na nowe senki. Moze w

miedzyczasie Ultrasone wyrzuci cos z siebie ;-)

 

Edit - bardzo ciekawie wyglada info o kompatybilnosci K3003

"The K3003 earphones (without remote control) are compatible with all audio devices. The K3003i earphones (with remote control) are designed for use with iPhone devices and other Apple products"

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie reklamy K3003 ? Przeciez to nie pozostawia zludzen w jakiego klienta celuje AKG pod wodza ksiegowego z US ;-)

A propos 3003 wczoraj mi Patryk z Audiomagic powiedział że ktoś od niego kupił jedną parę :ph34r:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL są ludzie, którzy kupowali na allegro iPhony 4S 64GB w zupełnie absurdalnych cenach (5000 zł) od razu po premierze i nie były to pojedyncze przypadki. Jeżeli K3003 są reklamowane jako dedykowane dla iP, to się sprzedadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek - jaka wyjatkowosc czy lepszosc - iPhone nie jest synonimem statusu ani wyjatkowosci - u mnie w firmie iPhone uzywany jest od sprzataczki po GM. Chociaz nie twierdze ze dla ludzi ze zludzeniami - moze to faktycznie byc relikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone nie jest synonimem statusu ani wyjatkowosci

Właśnie tu problem bo dla wielu sprzęt Apple to wyznacznik statusu. Przykład: kumpel kupił Iphone 3G, totalnego trupa z padłym WiFi i pękającą obudową, tylko po to żeby "mieć ajfołna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K...wa, no to są normalnie jakieś jaja. Napędzam te słuchafony z dziury CD, nie najgorszej, wręcz bardzo dobrej, ale powiedzmy coś a la Holdegron, po prostu barwowo nie jest to mistrzostwo świata, nie można też powiedzieć aby to była jakaś oszałamiająco analogowa dziura i z tejże dziury grają genialnie! Po przełączeniu na ten sam sidik, ale na dość zacnym wzmacniaczu OTL + hajednowy IC VdH, K550 dostają torsji, po prostu dźwięk zmulony, martwy, nie tyle ciemny, co qupiasty, nic nie jest tak, jak trzeba, wracam na gołą dziurę w CD i znowu hi-end. A z super DACa, dla którego ten CD jest tylko transportem - to już jest w ogóle tragedia, a jak dołożymy zamiast lampy Black Pearla to właściwie kończy się słuchanie.

 

Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem. Hi-end z suchej i lekko chropowatej dziury, z audiofislkich, gładkich jak pupa niemowlaka dziur słuchawki dostają zgonu.

 

Na stronie AKG jest nawet ta ladna tabelka przy K550.

 

1.jpg

 

(*) Osobiscie nie zauwazylem najmniejszej degradacji dzwieku kiedy podpialem je pod swoj system wzgledem playera czy telefonu. Raczej poszlo to w druga strone - na plus. Mam je na wypozyczeniu do piatku.

 

Trza więc Classica w US kupić :))) Będzie hi-end, że hej!

 

A co do dźwięku, to IMO degradacji w porównaniu z stacjonarką nie usłyszałeś, bo masz za dobrego plejera, za analogowego, za mało podobny do iPoda, serio! Dezajerka Z też ciepła jest i nie słyszysz, jak one mogą grać z suchej dziury. Np. z Clipem też grają jak ze stacjonarką, czyli dziadowsko. Innymi słowy, Ty jeszcze nie wiesz, jak one mogą zagrać.

 

Możliwość B, to niewygrzane są te Twoje. Moje bez wygrzania też grały fajnie z gratów audiofilskich.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek - jaka wyjatkowosc czy lepszosc - iPhone nie jest synonimem statusu ani wyjatkowosci - u mnie w firmie iPhone uzywany jest od sprzataczki po GM. Chociaz nie twierdze ze dla ludzi ze zludzeniami - moze to faktycznie byc relikt.

iPod czy iPhone jest dostepny dla wszystkich (choc w naszym kraju prawie) ale juz słuchawki do niego za kilka koła juz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, AKG podaje, że jazz czy klasyka słabiej wychodzi K550 z Toucha, a lepiej z Classic`a.

 

Miałem Classic`a i zasadnicza różnica polega na tym, że na pewno bardziej płaski, sterylny, idący w detal i znacznie mniej analogowy niż Taczka jest. Być może to jest klucz do fenomenu tych słuchawek.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kiepskimi nano najlepiej zgrywaja sie kupowate słuchawki które razem tworza cos strawnego i w miare fajnego. Tu mamy AKG które zdecydowanie sa zrobione pod Jabłuszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie AKG jest nawet ta ladna tabelka przy K550.

 

1.jpg

 

(*) Osobiscie nie zauwazylem najmniejszej degradacji dzwieku kiedy podpialem je pod swoj system wzgledem playera czy telefonu. Raczej poszlo to w druga strone - na plus. Mam je na wypozyczeniu do piatku.

 

(Troll Mode ON) Rozumiem że skala jest 10 stopniowa że tylko po max 3 gwiazdki? :D (Troll Mode OFF)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich muszle składają sie, na płasko. Rozumiem, że nie dostajemy w zestawie żadnego futerału. Jakieś futerały ze znanych słuchawek typu hd380 czy inne, pasowałyby rozmiarem? Byłbym wdzięczny za zastanowienie się nad tym. Nie kupię ich, jeśli nie bedzie ich do czego schowac...

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że te słuchawki po prostu nie komunikują się ze źródłami, które odznaczają się jakąś kulturą przekazu. A takimi są właśnie wszystkie audiofilskie źródła, tak aby analityczne hełmofony czyli 99% słuchawek audiofilskich grały na nich normalnie. W K550 jest odwrotnie, kultura i subtelność brzmienia, mało wrzaskliwa i za gładka średnica powodują, że te słuchawki grają jak zza ściany, beż życia, bez detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś futerały ze znanych słuchawek typu hd380 czy inne,

Od HD380 bez szans, futerał ma wybrzuszenia na które się nakłada muszle.

:(

 

byłbym wdzieczny za ewentualnie inny pomysły. W ostateczności, po ewentualnym odsłuchu, jeśli byłbym zachwycony, mógłbym zlecić znajomej krawcowej wykonanie takiego na zamówienie... choć wiadomo, zawsze lepiej kupić gotowe...

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności