Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki Beats by Dr. Dre


Rekomendowane odpowiedzi

moze mi ktos wytlumaczyc fenomen tych tandetnych sluchawek?

1. Bardzo ciekawy design, który naprawdę może się podobać.

2. Wykonanie na pierwszy rzut oka też bardzo dobre (mówię tu o spasowaniu elementów, wykorzystaniu dobrej jakości materiałów do obudowy czyli samych walorach wizualnych - co nic wspólnego z jakością dźwięku niema)

3. Marketing, marketing i jeszcze raz marketing. Słuchawki są firmowane przez znane nazwiska, przez sentyment do których niektórzy ludzie są skłonni wydać pieniądze w zupełnie bezsensowny sposób. Są już Beatsy od Biebera, Gagi, Diddiego, a nawet Lebrona Jamesa (WTF? O ile te poprzednio wymienione przeze mnie osoby mają coś wspólnego z muzyką to ten człowiek jest tu tylko i wyłącznie ze względu na sławę). Do tego wciska się ludziom kit o jakichś niesłychanie tajnych, rewolucyjnych, opatentowanych rozwiązaniach technologicznych (wszystko to ma niby dbać by dostarczyć twoim uszom doznań najwyższej klasy).

4. Do tego wszystkiego dodajmy wygórowaną cenę. Na zdrowy rozum jest to minus produktu, ale zastanówmy się. Jeżeli masz pojęcie o sprzęcie audio, zależy ci przede wszystkim na dźwięku oraz wykazujesz oznaki logicznego rozumowania - nie należysz do grupy docelowej Beatsów. Dla napalonych fanatyków, rzeczy pod którymi podpisują się ich idole, cena zwiększa tylko prestiż posiadanych słuchawek (to chyba najważniejszy element). Nawet jeżeli są dla niektórych paskudne, beznadziejne czy technicznie do kitu - dużo osób będzie zazdrościć tego drogiego sprzętu (bądź co bądź większość niema pojęcia o istnieniu High Endowych Stax'ach, AKG, Sennheiserach czy Customach na zamówienie).

 

W skrócie kupujesz te słuchawki bo:

- Podoba ci się ich design (jako niedzielny słuchacz MP'trójek jakość dźwięku do dla ciebie sprawa drugorzędna).

- Jesteś np. napalonym fanem Justina czyli musisz je mieć!

- Chcesz zaszpanować sytuacją materialną, a akurat te były najdroższe w sklepie.

- Wierzysz w magiczne technologie na papierze, nie interesują cię praktyczne porównania z innym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, da się kupić tańsze słuchawki z ciekawym wyglądem które zagrają lepiej. A na pewno lepiej w kategorii cena/jakość. Bo ja wiem, AKG K181DJ, Sony XB700 (tak, zakochałem się :D), jakieś niższe Ultrasone z serii HFI. Kwestia się rozejrzeć i tyle...

Opisz czego szukasz, czego słuchasz, ile możesz wydać, jakie masz źródło dźwięku... coś się wymyśli. A w kwestii wyglądu spróbuj przebrnąć przez allegro i zapodać chociaż ze 3 przykłady co Ci się poza Monsterami podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WGL? Nie znam tej firmy.

 

Kup sobie V-Moda M-80.

 

Świetnie wyglądają i są dobre dźwiękowo:

 

vmoda.jpg

 

Sam je kupię jak gdzieś znajdę.

 

Można przez oficjalną stronę zakupić. Z tego co widzę wysyłają do polski KLIK . Pozostaje jedynie ta cena... Autor tematu wyraźnie zaznaczył, że nie interesuje go nic poza "ociekaniem ******stością" produktów Beats (czy choćby ich podróbek) za jak najniższą cenę. Dlatego wątpię, by oferta V-Moda go interesowała.

Edytowane przez imaniak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam autorowi wyskoczyć na miasto w K701, Też białe, a na pewno większe od Beats`ów...no i jak by nie patrzeć również chamerykańskie!

Odbiegamy od tematu. Tu nie chodzi o jakość a o szpanerski wygląd za jak najniższą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... takie PX360 na szyi wyglądają kiepsko. Ale jak się założy na głowę (względnie: na uszy) to wygląda się Mega Pro (szczególnie przy czarnej koszuli, bluzie, swetrze).

 

M80 są prze_kozackie... Zmiatają ta białe beatsy... :P

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i za drogie...ale niech AKG albo Senki zrobią słuchawki z takim designem...;/

Bardzo żałuję że zepsułem moje Solo HD...;/

Podróbek nie polecam, mój znajomy ma podrobione Solo i w porównaniu z moim (już) zepsutymi Solo HD to śmiech na sali.

Grają jak słuchawki za 20 zł z bazarku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i za drogie...ale niech AKG albo Senki zrobią słuchawki z takim designem...;/ ;)

Niema problemu, jak dla mnie bardziej efekciarskimi od Beatsów, są np. Q701 od AKG lub HD800 Sennheiser. Takie mahoniowe Denon'y AH-D5000, AH-D7000 również nie są najbrzydsze. Są jeszcze mniej mało znane Polskim słuchaczom firmy, jak właśnie Vmoda. Grado ma także ładnie prezentujące się modele np. GS 1000i. Być może fanatycy Biebera oraz Bie'atsów od niego wyskoczą z tekstem: "Większość ładnych modeli od innych firm kosztują 2 razy tyle co produkty Dre", "Mam przepłacać?". Faktem jest, że sprzęt wartościowy technicznie i jednocześnie bardzo wysmakowany pod względem wizualnym kosztuje, ale warto moim zdaniem (o ile rzeczywiście chcecie słuchać muzyki, jednocześnie nie wstydząc się wyglądu muszli). Co to za frajda zdobyć uznanie kilku niedzielnych szpanerków bez jakiegokolwiek pojęcia o sprzęcie audio?

 

 

EDIT:

Miałem okazje słuchać Solo w jednym z Warszawskich iSpotów. Dźwięk jaki wydobywa się z Beatsów mogę określić mianem przerysowanego. Nie mówię, że nie jest przyjemny dla ucha ale strasznie zmienia rzeczywistą charakterystykę nagrania (jak odrębna interpretacja zupełnie innego artysty). Mimo przyjemności płynącej ze słuchania nie da się nie zauważyć tego, że Beatsy gubią sporą ilość dźwięków (zazwyczaj wysokich). Być może przy niektórych typach muzyki jest to plusem ale ja osobiście wolę zdać się na to, co chciał pierwotnie przekazać nam twórca danego utworu.

Edytowane przez imaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności