Skocz do zawartości

SoundMagic E10 i E30


duran

Rekomendowane odpowiedzi

Zabawne, wszyscy piszą, że przy e10 jest dużo basu, a dla mnie ta go nie ma wcale...

Wczoraj je kupiłem, dzisiaj dostałem i jestem rozczarowany.

Podpiąłem je do HTC One i niestety, ale słuchawki dołączone do zestawu telefonu grają lepiej, a przecież nie są to beats audio, bo do tego modelu nie były dołączane. Szczerze mówiąc nie wiem, co to są te słuchawki dołączone do HTC One, ale są głośniejsze, bass jest bardziej miękki w porównaniu do e10.

Myślałem, że będą dobrze współgrały z tym telefonem, ale niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że dobrze je włożyłeś do uszu, że złapałeś odpowiednią izolację. One nie walą basem na lewo i prawo, powiedziałbym że E10 mają go przeciętnie jak na współczesne standardy. Mówienie jednak, że "nie ma go wcale" jest conajmniej niepokojące.

 

Pokombinuj z tipsami, próbuj inaczej ułożyć w kanale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Kardithron nie wiem czego z rocka / metalu słuchasz, ale u mnie te słuchawki w powiązaniu z Sansa Clip Zip i wykonawcami jak AC/DC, Guns N' Roses, Iron Maiden, Metallica, Black Sabbath, Disturbed albo Megadeth sprawdzają się może nie jakoś super wyśmienicie ale powiedziałbym bardzo dobrze. Próbowałem wielu gumek z załączonego do słuchawek zestawu i najlepsze efekty uzyskałem z choinkami. Muszę jeszcze zobaczyć jak wpłynie założenie pianek Comply.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do rocka nie preferował bym słuchawek mega basowych. W SM to może PL21 na pewno Phiatony PS210 cos w ten deseń. Bas punktowy, średnica wyraźna i czysta plus nie sycząca góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

SoundMagic E10 - świetne słuchawki. Jednak chciałbym się spytać jaki model polecalibyście po nich, lub zamiast E10. Swoje niestety zgubiłem i muszę kupić sobie nowe. Czy w tym przedziale cenowym nie ma dla nich żadnej konkurencji? A co z droższymi modelami, na co polecacie się przesiąść po tych SoundMagicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te słuchawki i powiem szczerze że są słabe, głównie ze względu na wygodę użytkowania, słuchawki ciągle wypadają -bieganie z nimi czy trenowanie będzie zapewne frustrujące. Na motor się nie nadają, istna masakra, chyba wrócę do swoich starych EP-630. Przy dobrze ustawionym korektorze w Rockboxie na sansie Fuze Creativy zaskoczyły mnie o niebo lepszą jakością dźwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doki do treningów to zawsze jest porażka. To tak jakbyś narzekał na ksc75 ze sie do Djki nie nadają. Między 630 a e10 jest przepaść a jak uważasz inaczej to tylko pokazujesz jak słabo słyszysz. W sumie to dobrze bo możesz kupować słuchawki w kiosku. Byle łomotały basem.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doki do treningów to zawsze jest porażka. To tak jakbyś narzekał na ksc75 ze sie do Djki nie nadają. Między 630 a e10 jest przepaść a jak uważasz inaczej to tylko pokazujesz jak słabo słyszysz. W sumie to dobrze bo możesz kupować słuchawki w kiosku. Byle łomotały basem.

 

Oj nie wypowiadaj się jak nie wiesz na czym stoisz, bo pleciesz głupoty. Po 1 doki ep-630 nigdy mnie nie zawiodły na treningu czy na motorze, a te e10 wypadają nawet gdy się łazi po domu, nieważne na jakich nakładkach. E10 w porównaniu do EP-630 są prawie o 1/3 większe. A jak się nie znasz na ustawianiu rockbox'a to pewnie żyjesz w średniowieczu hasła że ep-630 są przebasowane. Fakt mają sporo basu ale wystarczy dobra ręka żeby uzyskać na tych słuchawkach wysokie tony jakich byś się nie spodziewał. Nie miałeś okazji usłyszeć jak grają na dobrze ustawionym Rockboxie to nie neguj bo się nie znasz.

 

A to że E10 nie popisały się lepszą jakością dźwięku jest pewnie z tego powodu że nie są wygrzane, ale nie mam zamiaru nawet ich wygrzewać przez to że wygoda użytkowania jest nie do zaakceptowania.

Edytowane przez sargeanTHC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Doki do treningów to zawsze jest porażka. To tak jakbyś narzekał na ksc75 ze sie do Djki nie nadają. Między 630 a e10 jest przepaść a jak uważasz inaczej to tylko pokazujesz jak słabo słyszysz. W sumie to dobrze bo możesz kupować słuchawki w kiosku. Byle łomotały basem.

Oj nie wypowiadaj się jak nie wiesz na czym stoisz, bo pleciesz głupoty. Po 1 doki ep-630 nigdy mnie nie zawiodły na treningu czy na motorze, a te e10 wypadają nawet gdy się łazi po domu, nieważne na jakich nakładkach. E10 w porównaniu do EP-630 są prawie o 1/3 większe. A jak się nie znasz na ustawianiu rockbox'a to pewnie żyjesz w średniowieczu hasła że ep-630 są przebasowane. Fakt mają sporo basu ale wystarczy dobra ręka żeby uzyskać na tych słuchawkach wysokie tony jakich byś się nie spodziewał. Nie miałeś okazji usłyszeć jak grają na dobrze ustawionym Rockboxie to nie neguj bo się nie znasz.

Znafca! Nawet odpowiadać mi się nie chce.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary może i ep-630 są dobre, ale w swojej cenie- czyli doki do 50 jak nie 30 zł. Każdy z nas tutaj trochę więcej mam słuchawek w życiu, niektórzy nawet Customy. Uwierz mi- to że Ci wypadają to kwestia złego ich założenia. To że są większe nie wiele to znaczy- bo jakoś gumki są takie same prawa? ep-630 nie są górnych lotów, a to że jest rockbox i eq no cóż- wolisz naturalną kobietę czy kobietę z tapetą? :)

Co do biegów i jazdy nawet na rowerze- żadne doki mi nie pasują. Niestety ale wcześniej czy później albo pot przeszkadza albo wypadają. Niestety taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Audeo nie wypadają ;)

Ale z Sargeanem się zgodzę - EP630 przy eq produkują takie wysokie tony, że aż człowiek jest w szoku, że tak można ;)

 

Natomiast z wypadaniem może być różnie, mi większość doków noszonych klasycznie wypada z uszu. Z reguły problemy są przy krótkich tulejkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trochę większe słuchawki o takiej budowie działają jak dźwignia- kabel na końcu słuchawki. Wystarczy lekko pociągnąć kabel i doki wypadają. Trzeba wtedy kombinować jak inaczej założyć, a tego komfortem bym nie nazwał, z EP-630 takiego problemu zaś nie ma. Mam też gdzieś UE-700 ale jest to samo, dlatego E10 oddaje i poluje na słuchawki o innej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy dla ciebie ep630 to dobre doki?

To że EP630 produkują zaskakujące wysokie, to wcale nie znaczy, źe dobre wysokie ;) Ogólnie uważam, że to beznadziejne słuchawki, ale wygodę mają przyzwoitą.

 

Do treningów w takim budżecie nic tylko brać E30 albo PL30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak 2 pary KSC wytrzymały tylko po jednym sezonie intensywnego używania, chciałbym coś trwalszego, ale z dobrym dźwiękiem.. Normalnie staram się unikać wkładania czegokolwiek do uszu, ale na trening czy rower, chyba nic lepszego niż takie doki z haczykami nie znajdę. W CAL groziłoby mi utopienie się we własnym pocie;)

Teraz kwestia czy E30 czy PL30.. Z tego co czytam E30 są raczej przeciętne. Zaś PL30 grają czysto, jasno ale bez basu (pewnie trochę jak CAL?).

 

A może ktoś próbował używać E10 z jakimiś gumkami, żeby założyć kabel za uszy i zapobiec wypadaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności