Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Wysokie można zawsze NIECO obciąć - zamiast standardowej okrągłej gąbki na przetworniku (ucho-plastikowa osłona) można włożyć kawałek grubej skarpety frotte - u mnie skutecznie utemperowało to tysiące hz w 668b i bynajmniej nie muli dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie który jest "przekombinowany" i na czym "to to" polega? Są tam opisany 4 różne filtry. Piszę o filtrze z kondensatorami non-polar. W obecnej sytuacji sybilany ucichły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perypetii ze słuchawkami odtrąbiono finał.

W szczegóły wnikał już więcej nie będę , bo nikogo to nie zainteresuje , ale koniec-końców słuchawki są po debiucie. Jestem w pracy więc poświęciłem tylko godzinkę na pierwszy odsłuch. Na forum tym wypowiadają się , albo fachowcy albo użytkownicy dla których są one kolejnym etapem. Dla mnie to pierwsze "uszy" więc postanowiłem dwa zdania od siebie w temacie dorzucić.

1 - opakowanie spełniające wszelkie kanony techniki i estetyki głęboko zacofanych krajów trzeciego świata. Jakiś żółtawy "ekonomista" zapakował dla zmniejszenia opakowania pudełeczko z przewodem i wielce "atrakcyjnym" materiałowym etui pomiędzy uszami skutkiem tego gąbki wewnątrz odgniecione od krawędzi pudełeczka. Myślę , że "wstaną" ale pomysł wart naprawdę chińskiego rozumku.

2 - w pracy miałem możliwość podłączyć je wyłącznie pod wave`a 8500 , ale może dlatego , że nic wcześniej nie używałem w większej niż okazjonalna skali to powiem wam , że efekt przeszedł moje i tak mocno optymistyczne oczekiwania. Na osłuch poszła płytka Retrospective we flac. Sporo ciekawych akustycznie przejść z ekspozycja kilku planów. Wiem , że to chińsczyzna więc nie powiem , że nogi się pode mną ugięły , bo zaraz znajdzie się setka fachowców którzy mi powiedzą , że w porównaniu z X czy z Y to szajs. Tyle , że one na prawdę graja solidnie. Jak dla mnie faktycznie typowe V`ki , ale bałem się , że środek ucieknie, a skoro jest pełnia dźwięku na Wave`ie to na ampli powinno być jeszcze lepiej. Bas schodzi nisko nad podziw , ale nie jest tępy tylko bardzo różnorodny w sporej gamie w zależności od instrumentu. Tego do tej pory na "uszach" nie spotkałem. Co do góry to faktycznie , myślę , że jeśli ktoś słucha cięższej muzyki to jej nadmiar może razić , jak się słucha (nic nikomu nie ujmując) techno to pewnie też będzie piskliwy , ale dla mojej muzy i moich uszu uważam , że po tym co czytałem na forum mogło być gorzej. Jest realistycznie czysty przy dobrym nagraniu (w moim przypadku wymieniony wyżej flac) , ale trochę gwiżdżący przy słabszych mp3. No i jest go faktycznie sporo. A ponoć jak się wymieni gąbki i wygrzeje będzie tylko lepiej ... ;)

3 - Wiem , że godzinka to zbyt mało żeby rozmawiać o komforcie , ale powiem Wam , że na moje zajęcze uszy jakoś te słuchawki leżą. Spotkałem się z opiniami , że boli szczęka i nie nadają się do okularów. Myślę , że to baaardzo subiektywne. Sporo przecież zależy od kształtu głowy , oprawek i tak dalej. Tą odsłuchową godzinkę spędziłem w połowie w okularach (grzebiąc w ustawieniach) i powiem , że nie przeszkadzało mi to szczególnie choć komfort zdecydowanie mniejszy a i dźwięk się zmienia , bo jednak już nie przylegają do ciała. Ale do posłuchania TV pewnie by na pewien czas starczyło. Pomyłka straszna z ta ceratką na wytłumieniu więc pierwsza rzecz to jakiś welur albo onuca od Armaniego

4 - Wszystkim , którzy opiniowali te słuchawki serdecznie dziękuję , bo to dzięki wam zaistniałem w świecie "drugich uszu" z przemyślanym i TRAFIONYM wyborem

Dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez Aaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może jak jest z tym reduktorem na jack 6,3` , czy styka przy samym wetknięciu 3,5`` czy należy wkręcić do końca ? Chodzi mi o to jak się to będzie miało do podłączenia przedłużacza który przecież gwintu nie ma. I kolejne pytanie czy długość przedłużacza ma znaczenie ? Poczuje różnice w odsłuchu między przedłużeniem o 1,5 a 3 m ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może jak jest z tym reduktorem na jack 6,3` , czy styka przy samym wetknięciu 3,5`` czy należy wkręcić do końca ? Chodzi mi o to jak się to będzie miało do podłączenia przedłużacza który przecież gwintu nie ma. I kolejne pytanie czy długość przedłużacza ma znaczenie ? Poczuje różnice w odsłuchu między przedłużeniem o 1,5 a 3 m ?

Należy wkręcić do końca, ale w przypadku przedłużacza to jest tak zrobiony ten wtyk, że wystarczy włożyć jak każdy inny.

Co do przedłużki to jeśli nie będzie to najtańszy "chińczyk" za 2-3zł na Allegro to nie powinno być różnic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "najlepsza"

 

W studiach używają najczęściej z zamkniętych to 662/660 a z półotwartych to HD668B jeśli ma to grać łagodnie lub 681/681B jesli ba to grać krystalicznie i detalicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o detaliczność to HD681 nie zawiodą, są dokładniejsze od CAL. Natomiast samo brzmienie zdecydowanie wolę w CAL. Dobrą alternatywą dla HD681 a nawet chyba lepsze będą HD440. Detaliczność na podobnym poziomie, brzmienie dużo bliżej CAL (ale scena sporo lepsza) no i są zamknięte - typowo studyjne. Może jeszcze uda Ci się załapać na zbiorowe zamówienie http://forum.mp3store.pl/topic/99637-zamwienie-z-thomannde-stycze-by-bq/page-3#entry898253

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może jak jest z tym reduktorem na jack 6,3` , czy styka przy samym wetknięciu 3,5`` czy należy wkręcić do końca ? Chodzi mi o to jak się to będzie miało do podłączenia przedłużacza który przecież gwintu nie ma. I kolejne pytanie czy długość przedłużacza ma znaczenie ? Poczuje różnice w odsłuchu między przedłużeniem o 1,5 a 3 m ?

Należy wkręcić do końca, ale w przypadku przedłużacza to jest tak zrobiony ten wtyk, że wystarczy włożyć jak każdy inny.

Co do przedłużki to jeśli nie będzie to najtańszy "chińczyk" za 2-3zł na Allegro to nie powinno być różnic.

No niestety , uczulam wszystkich , że zgodnie z moim przewidywaniem w ten nagwintowany reduktor nie pasuje żaden przedłużacz z 3,5`, bo będzie za krótki. Moja wina , że nie sprawdziłem. Przyjdzie zamówić jednak następny przedłużacz tym razem 6,3` .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam magiczne superluxy,szukam i czytam no i nie wiem dalej,bo nikt nie ma preferencji co do muzyki takiej jak ja slucham.

Aktualnie uzywam tych sluchawek na integrze,jednak chcialbym czegos wiecej i szukam czegos na poprawe, zewnetrznej karty dzwiekowej na usb,ewentualnie na wejscie w integrze laptopowskiej.

Preferencje sluchanej muzyki to disco polo (bez jaj,weekend-ona tanczy dla mnie itd) plus cos z niezlym basem,jakies klubowe hity,np link ponizej

https://www.youtube.com/watch?v=No6aw1BMCPI

 

Oczekuje mocnego basu,zeby bylo czuc bass na wlosach :P nie jestem zadnym audiofilem,ale chcialbym zeby to wszystko mialo rece i nogi i cos wycisnac ze sluchawek. Praktycznie nie musza miec niczego innego,wystarczy wejscie na owe sluchawki i wlasciwie tyle, jednak w przyszlosci chcialbym podpiac pod karte glosniki od kompa 2+1 jakies malo wymagajace za ok 100zl.

 

Cena ok 150zl - mam na oku asusa xonar u3 badz creativ jakis w podobnej cenie. Jednak jestem w stanie dac max 200zl,jednak wtedy naprawde oczekiwalbym przyslowiowego 'urwania du*y" :) o ile to w ogole mozliwe za taka cene. Dodam ze 200zl to naprawde max,od biedy 20zl wiecej moge dac i od razu odpada FiiO E10 bo mnie na niego nie stac.

Poza tym sluchawki w stanie pierwotnym,nic nie zakladalem,nie robilem zadnych skarpetkowych modow i nie potrzebuje poprawy komfortu uzytkowania.

Pozdrawiam i licze na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię chopie rozczarować - basu to na tych słuchawkach nie uświadczysz - moja rada - siano, które chcesz przeznaczyć na gadżety, wykorzystaj na Sony XB500 - te słuchawki właśnie urwą Ci dupę, ponieważ są DOKŁADNIE tym czego potrzebujesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam magiczne superluxy,szukam i czytam no i nie wiem dalej,bo nikt nie ma preferencji co do muzyki takiej jak ja slucham.

Aktualnie uzywam tych sluchawek na integrze,jednak chcialbym czegos wiecej i szukam czegos na poprawe, zewnetrznej karty dzwiekowej na usb,ewentualnie na wejscie w integrze laptopowskiej.

Preferencje sluchanej muzyki to disco polo (bez jaj,weekend-ona tanczy dla mnie itd) plus cos z niezlym basem,jakies klubowe hity,np link ponizej

https://www.youtube.com/watch?v=No6aw1BMCPI

 

Oczekuje mocnego basu,zeby bylo czuc bass na wlosach :P nie jestem zadnym audiofilem,ale chcialbym zeby to wszystko mialo rece i nogi i cos wycisnac ze sluchawek. Praktycznie nie musza miec niczego innego,wystarczy wejscie na owe sluchawki i wlasciwie tyle, jednak w przyszlosci chcialbym podpiac pod karte glosniki od kompa 2+1 jakies malo wymagajace za ok 100zl.

 

Cena ok 150zl - mam na oku asusa xonar u3 badz creativ jakis w podobnej cenie. Jednak jestem w stanie dac max 200zl,jednak wtedy naprawde oczekiwalbym przyslowiowego 'urwania du*y" :) o ile to w ogole mozliwe za taka cene. Dodam ze 200zl to naprawde max,od biedy 20zl wiecej moge dac i od razu odpada FiiO E10 bo mnie na niego nie stac.

Poza tym sluchawki w stanie pierwotnym,nic nie zakladalem,nie robilem zadnych skarpetkowych modow i nie potrzebuje poprawy komfortu uzytkowania.

Pozdrawiam i licze na pomoc :)

To słuchawki monitorowe (nastawione na rysownie szczegółów, nie na podbijanie dołu pasma)

Dół podbijesz equalizerem.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię chopie rozczarować - basu to na tych słuchawkach nie uświadczysz - moja rada - siano, które chcesz przeznaczyć na gadżety, wykorzystaj na Sony XB500 - te słuchawki właśnie urwą Ci dupę, ponieważ są DOKŁADNIE tym czego potrzebujesz!

Panie, Ty chyba ich żeś nie słyszał z odpowiednio mocnego źródła. Na Xonarze siały po uszach, na HD2 basują i trzęsą aż miło. No ale to faktycznie wymaga inwestycji.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki za rady,moze za duzo oczekuje po tych sluchawkach,jednak na integrze,troche zmiana korektora i naprawde (jak dla mnie) bardzo ladniej uderzaja basem,ale wiadomo chcialbym jeszcze czegos,zwlaszcza ze mam pare zlotych do wydania :P.

Poza tym karta zewnetrzna bo to laptop :(

to np taki xonar u3 da rade czy lepiej zostawic sobie ta kase w kieszeni bo wzrost jakosci bedzie malo oplacany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko loko - zdaję sobie sprawę, że Sl-ki są doskonałe jesli chodzi o mnogość gatunków (zwłaszcza wersje studyjne nagrań, jak np. seria BBC1radio live longue- do posłuchania na YT) jednak będę obstawiał, że dla bassheada (wcale nie w złym tego słowa znaczeniu) są one po prostu nieodpowiednie. Sam słuchając 668B na wzmaku zdziwiłem się jak nisko potrafią zejść i przywalić, to jednak do muzyki klubowej celuję w Denonki 1100, które będą zdecydowanie lepsze (I hope so) do kawałków składających się w 80% z basu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem xonara u3,swedzialy mnie te pieniadze na koncie i nie moglem wytrzymac, a na e10 mnie nie stac. Jak nie bedzie poprawy odesle, w koncu 10dni mam bo zakup internetowy. Jak przyjda podziele sie chetnie opinia jak to daje rade dla zwyklego disco polowego smiertelnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem HD-681 i mogę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony. Aktualnie są w trakcie wygrzewania, aby jakoś znieść te uporczywe wysokie. Na razie posiłkuję się EQ w foobarze zaniżając odrobinę 7 kHz. Dźwięk jest od razu lepszy i można od razu cieszyć się sprzętem. Mam nadzieję że z czasem nie będzie to wymagane. Oczywiście pomijając to że używam ich na układzie zintegrowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności