Skocz do zawartości

Na co zamienić Audinsta, żeby usłyszeć wyraźną różnicę


Gość MathU

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę wyżej niż HRT MSII jest Matrix Mini-I, ale jest już dwa razy droższy i płaci się w nim głównie za wzmacniacz.

 

A skąd takie przypuszczenie, że w tym Martixie płaci się głównie za wzmacniacz? Zwłaszcza biorąc pod uwagę, co ma w środku ten Martix w porównaniu do HTR? :)

 

Moim zdaniem jedyna sensowna opcja, to kupić urządzenie używane i niezbyt egzotyczne, żeby w razie czego nie było problemów z odsprzedaniem za tę samą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

popieram! słuchałem u kumpla takiego Behringera z przerobioną sekcją analogową z wyjściem na Lundahlach 1517 i muszę powiedzieć że gra to znakomicie! bardzo muzykalnie, szeroka scena, czysto, znakomita holografia a jednocześnie szczegóły wychodzą na wierzch!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to mam pytanie dotyczące opampów w MX1.

 

Wyczytałem, że wymiana na OPA627 wiąże się z zastosowaniem przejściówki 2 na 1. Czy po prostu kupuję coś takiego i montuję bez użycia lutownicy?

 

http://allegro.pl/2x-opa627au-na-przejsciowce-dip8-dil8-nowe-opa627-i1729129778.html

http://allegro.pl/podwojny-wzmacniacz-opa627-au-podstawka-i1745579071.html

 

Bo są też i takie:

 

http://coolfungadget.com/store/index.php?route=product/product&product_id=91

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano stąd, że porzadny wzmacniacz, (...), kosztuje.

Chyba niekoniecznie :rolleyes: Czytaliście już to: http://nwavguy.blogspot.com/search?updated-max=2011-07-28T09%3A23%3A00-07%3A00&max-results=1 ? Mam zamiar go sobie poskładać. Najprawdopodobniej będę robił zbiorowe zamówienie na części ale to jeszcze nie tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to mam pytanie dotyczące opampów w MX1.

 

Wyczytałem, że wymiana na OPA627 wiąże się z zastosowaniem przejściówki 2 na 1. Czy po prostu kupuję coś takiego i montuję bez użycia lutownicy?

 

http://allegro.pl/2x...1729129778.html

http://allegro.pl/po...1745579071.html

 

Bo są też i takie:

 

http://coolfungadget...t&product_id=91

Ja w swoim zmienilem na AD797BRZ i sa zamontowane tak jak te na 1 linku, zamowilem juz wlutowane w stolik DIP8. Mi sie takie polaczenie bardziej podoba niz standardowe.

Probowalem jeszcze AD8066, jako ze ma wiecej niskich tonow i faktycznie maja, ale jakosc dziwku byla nizsza (mniej szczegolow) niz na standardowym opampie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad Matrix Cube:

 

a podobno nie chciałeś płacić dodatkowo za wbudowany wzmacniacz słuchawkowy :P

ciekawe czym się ten CUBE (oprócz większej ilości wejść i wyjść) różni od Matrix Mini DACa??

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane w recenzji - sceną.

 

The soundstage of the Cube is one of my favorite aspects. It has a very spacious feel to it, with a defined width and depth that is practically three dimensional. For me this is probably the single biggest standout feature of the entire product. I’ve heard a few people mention that sound stage was not the greatest strength of the Matrix Mini-I, so perhaps this was a deliberate focus on the part of the Cube’s designers. I suspect it might be a result of the ASRC function, because when I disable that option the sound shifts to a more intimate presentation. Whatever is causing it, I’m certainly enjoying it, and I have to say I’ve not heard a soundstage this expansive and accurate ever produced by a DAC of this price.

 

A czy ten opamp na podstawce w MX1 wpływa w ogóle na line-out?

 

Bo tu jest napisane, że nie:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/71593-audinst-hud-mx-1-opampy/page__view__findpost__p__709371

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu zastanawiasz się nad combo DAC+amp skoro posiadasz Lovely Cube? Jeszcze jak chcesz to się zastanów nad Audio-GD NFB-3, ale koszt by cię więcej wyniósł. Cube podoba mi się od wewnątrz, więc musiałbyś przeczesać internet czy ktoś porównywał te produkty, a najlepiej to poszukać matrix mini vs audio-gd, bo mini chyba jest podobne do cube i różni się kilkoma funkcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zastanawiałem na HRT MS, niestety poniżej 1000 zł są prawie same combo.

 

Na razie zamówiłem OPA627, bo on jednak siedzi zaraz na wyjściu z Wolfsona. Recenzje w sieci przekonują mnie, że między MX1, HRT MS II, Cube i Yulongiem nie ma drastycznych różnic. Pomyślę też nad lepszym zasilaczem do Audinsta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie OPA.

 

Ciężko mi ręczyć za wiarygodność odczuć, bo jak tu zrobić test AB?

 

Ale wydaje mi się, że (opis dotyczy HD650):

 

- góra zdecydowanie (!) ostrzejsza, fortepian na Piano w Sanctus znowu uderza w mózg tak, jak to lubiłem w HD598

- na tymże samym utworze słyszę różne szelesty i stuki wykonywane przez Możdżera, których wcześniej nie słyszałem (skąd to wiem - na poczatku myślałem, że to coś trzeszczy w dacu, ale nie, to jest w nagraniu, a słuchałem tego nagrania wcześniej bardzo wiele razy)

- skrzypce też brzmią wyraźnie ostrzej (to właśnie brzmienie skrzypiec najbardziej wcześniej kulało w porównaniu z SL668B podłączonymi do tego samego zestawu)

- dynamika też w górę

- mniej ciepłego midbasu, ale oczywiście sam basior pozostał

- scena wydaje mi się znacznie głębsza

- na pewno wzrosła separacja stereo, bo bas na Afric Pepperbird gra mi teraz do ucha :( A tak jest właśnie wtedy, kiedy nie ma przesłuchu na drugi kanał, miałem tak w 598. Scena powinna być przez to szersza (szczerze - wyraźnej różnicy nie widzę), ale w starych nagraniach, gdzie często instrument miksowano na jeden tylko kanał, będzie to brzmieć sztucznie

 

Pewnie 80% z tego to autosugestia - ale zostaje 20% na plus. Ogólnie - jaśniej, dynamiczniej, ostrzej. W sam raz dla HD650. Tylko to granie do ucha, ale muszę się przyzwyczaić. Tak więc odpuszczam zmianę daca na czas nieokreślony.

 

A jeszcze taki myk: kiedyś na Shure 750DJ usłyszałem, że w Lateralusie (utworze) tekst recytuje dwóch Maynardów jednocześnie, jeden w środku, którego wszyscy słyszą, a po lewej stronie jest zupełnie osobna ścieżka z bardziej pokręconym głosem, ale ciszej (możecie sobie sprawdzić i przetestować sprzęt). Tydzień temu słuchałem tego na starym OPA i miałem problem z dokładnym usłyszeniem lewego Maynarda, a teraz wszystko słychać super wyraźnie.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś na Shure 750DJ usłyszałem, że w Lateralusie (utworze) tekst recytuje dwóch Maynardów jednocześnie, jeden w środku, którego wszyscy słyszą, a po lewej stronie jest zupełnie osobna ścieżka z bardziej pokręconym głosem, ale ciszej (możecie sobie sprawdzić i przetestować sprzęt). Tydzień temu słuchałem tego na starym OPA i miałem problem z dokładnym usłyszeniem lewego Maynarda, a teraz wszystko słychać super wyraźnie.

 

możesz podać w której minucie i sek. utworu jest tych dwóch Maynardów? ;) chętnie sprawdzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu:

 

Black then white are all I see in my infancy.

red and yellow then came to be, reaching out to me.

lets me see.

As below, so above and beyond, I imagine

drawn beyond the lines of reason.

Push the envelope. Watch it bend.

 

(...)

 

Black then white are all I see in my infancy.

red and yellow then came to be, reaching out to me.

lets me see there is so much more

and beckons me to look through to these infinite possibilities.

As below, so above and beyond, I imagine

drawn outside the lines of reason.

Push the envelope. Watch it bend.

 

W drugiej zwrotce jakby wyraźniej.

 

Ten po lewej jest taki bardziej "wicked" jak to mówią.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawiłem sobie ostatnio daca wspomnianego przez @johnys - http://www.hifidiyshop.com/dir9001ad1955-hifi-audio-dac_p342.html

 

Zastanawiam się nad zmianą op ampów. Widzę 3 op275. Czy opłaca się zmienić je na parę AD797 + LT1028? Czy będzie to pasowało do aplikacji tego daca?

 

Prosiłbym o opis wrażeń dźwiękowych i jakieś porównanie. Chcesz już zmieniać opy - co Ci się w dźwięku nie podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o opis wrażeń dźwiękowych i jakieś porównanie. Chcesz już zmieniać opy - co Ci się w dźwięku nie podoba?

 

Hmm. Tak na szybko porównanie z dźwiękówką laptopa. Niczego innego nie mam pod ręką i nie jestem audiofilem który potrafi pisać ładne recenzje. Jest lepiej. Już po minucie słychać było lepszej jakości bas i nieco przestrzenniejszy dźwięk. W ogóle wydaje mi się, że dac nieco podbija bas. Moje szczęście było wielkie dopóki nie włączyłem fleet foxes - Mykonos. Na dacu wyleciało nieco cichszych dźwięków. Sprawdziłem jeszcze raz na integrze, pojawiły się. Generalnie słychać wszystko więcej i lepiej, ale czasami słychać że coś umyka w niskiej średnicy/wysokim basie. Posłucham więcej to coś dodam. Na razie takie wrażenia po pierwszej godzinie odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbym wiedzieć jeszcze jaki wzmacniacz podpinasz do tego DACa?

 

AA spojrzałem teraz i widzę, że jest dziurka słuchawkowa. Jakoś wcześniej nie zauważyłem. Ja kupując ten DAC kupowałbym go głównie zmyślą o podpięciu do wzmacniacza. Bo po tej dziurce co tam jest dużo bym się nie spodziewał - szczególnie jeśli jest na opa275. Jeśli nie chcesz kupować wzmaka to wskazane jest wymiana tego op'ampa ale nie powiem Ci na jaki bo się aż tak nie znam.

 

Pochlebne opinie są o AD797 i OPA627 ale nie wiem czy pasują.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz o głośnikach, sprawa się wyjaśniła :P

 

Do głośników trzeba jakieś analityczne i konturowe źródło. Tym bardziej możesz wymienić opa (bo 275 mają przyjemne brzmienie, ale ze szczegółowością to tak srednio) a na jakie to nie wiem... są tutaj większe głowy co Ci coś doradzą na pewno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Ostatnio stałem się posiadaczem Audinsta, ogólnie dźwięk pod żadnym względem nie robi furory, ale też na pewno nie jest zły jest po prostu wystarczający, nie ma żadnych nie przyjemność w związku ze słuchaniem tego urządzenia, ale mam pewne zastrzeżenia odnośnie sceny, jest całkiem szeroka, ale niestety znajduje się bardzo blisko, i w ogóle nie jest zróżnicowana w głąb...

Jaki opamp dałby głębszą scenę, nawet dużo głębszą oraz jak najbardziej naturalny dźwięk - to chciałbym poprawić.

Z tego co ostatnio wyczytałem to kostki grają zupełnie inaczej w różnych urządzeniach za sprawą tego, że grają w różnych warunkach ( np. napięciach [V]) w różnych urządzeniach, czy ktoś może wie co można popróbować zamiast fabrycznego LME49860, bo podobno nie ma co wkładać wszystkiego po kolei a trzeba aplikować to co ma szanse zagrać ze względy na napięcie kondensatory i inne w danym urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności