Skocz do zawartości

Superlux HD-668b


Witchinster

Rekomendowane odpowiedzi

tzn, dla mnie akurat nie ma sensu- bo mi pasują takie jakie są. zrecablowanie tego, troche zachodu- trzeba by było w muszli wymienić kabelek + dorobić nową wtyczkę + przedłużki- dużo roboty. A sam kabelek nie jest zły wbrew pozorom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak tam uważasz. Dla mnie dźwięk też nie jest zły, ale mógłby być lepszy :P. Kabel też nie jest zły, ale mógłby być lepszy :P. Na za graniczych forach by tak masowo ich nie modowali wraz z recablingiem gdyby to nie dawało efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tym tańsze słuchawki tym bardziej modowane z reguły, więc :) wszystko może być lepsze- tylko ja wiem co w nich może się poprawić senswonego- bas, jego zejście , wartkość i mogą się bardziej wyostrzyć wysokie- co mogło by akurat zaszkodzić. po za tym, czego się spodziewać więcej? ;p są do określonych gatunków muzyki :) z jednych drugi się nie zrobi nagle, co nie oznacza że sam nie jestem ciekaw jak to wyjdzie. najprostrzym modem jest wyciągnięcie tych gąbek z nad przetwornika :) wtedy tylko są mniej przyjemne ;p

Edytowane przez Azahiel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie: słuchawki jednak nie były wygrzewane, od doby się grzeją i grają coraz lepiej :D

 

A co do modów... To znów starasz się udowodnić że białe jest białe, a nie białe i że czarne jest czarne i nie czarne xD

Jak napisałem, widzę poprawę po zmianie kabla na niedużo lepszego, którego się podpina do samej słuchawki. Podejrzewam, że całkowity recabling z dużo lepszym kablem, mógłby wnieść bardzo dużo dobrego. W końcu i tak się opłaca, gdyż ich jakość jest w stosunku do ceny 6-krotnie wyższa.

 

Ja na pewno zrobię recabling w jednych i drugich, no ale kiedy mi się dźwięk znudzi, bo na razie i tak jestem usatysfakcjonowany. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie: słuchawki jednak nie były wygrzewane, od doby się grzeją i grają coraz lepiej :D

 

A co do modów... To znów starasz się udowodnić że białe jest białe, a nie białe i że czarne jest czarne i nie czarne xD

Jak napisałem, widzę poprawę po zmianie kabla na niedużo lepszego, którego się podpina do samej słuchawki. Podejrzewam, że całkowity recabling z dużo lepszym kablem, mógłby wnieść bardzo dużo dobrego. W końcu i tak się opłaca, gdyż ich jakość jest w stosunku do ceny 6-krotnie wyższa.

 

Ja na pewno zrobię recabling w jednych i drugich, no ale kiedy mi się dźwięk znudzi, bo na razie i tak jestem usatysfakcjonowany. :D

 

 

a Ty znowu ubzdurałeś sobie coś i powtarzasz jak mantrę. Gdzie ja napisałem że nie zrobi im dobrego czy coś? Napisałem Ci nawet co w nich się zmieni po recablingu. Ogarnij się w końcu. Nikt tutaj nie mówi że coś tam jest prawdą absolutną, wyrażam swoje zdanie... A Ty traktujesz wszystko dosłownie i nad interpretujesz mocno... Co do kabli mam kabelek na neutrikach i cordialu cmk422 i przejściówkę z v-jays i aż tak diametralnej różnicy nie ma- środek robi się ciutkę czystszy, ale za to wysokie zaczynają dziwnie tak szmerać. I tu nie chodzi o to czy coś będzie czy nie- bo na pewno będzie- pytanie czy lepiej, nie zawsze recabling daje te efekty co trzeba. Muszę skołować znów sonolene i wtedy zobaczyć. Macie jakiś poradnik jak to się rozbiera?

Edytowane przez Azahiel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi, gadasz, by gadać. :) Ale luzz

 

pewnie tak samo się to robi jak w tym poradniku:

http://www.rock-grotto.co.uk/HD681.pdf

 

a Ty gadasz tak se i nic nie wnosisz i każdy z tym żyje. Chciałem dyskusję normalną i dowiedzieć się co chciałbyś w nich "lepiej" ale nie trzeba swoje ;p Dzięki za poradnik. Łooo, nie powiem trochę roboty jest :D

Edytowane przez Azahiel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, możesz mieć "swoją" opinię... jak zawsze ;)

 

Chcę aby stały się bardziej normal user friendly. Nie wpływać na bas bo on jest ok. Bardziej na średnicę i górę. Może ocieplić? Nie wiem jeszcze. Jak będę chciał rekablować, zapytam o radę kogoś kto robił już im rekabling zamiast teoretyzować jaki kabel im pomoże, a jaki zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ocieplenia, spróbuj zmienić tą gąbkę- mówię serio, na bardziej zbitą. Co to znaczy normal user friendly dla Ciebie? Syler, nie pierwsze i ostatnie słuchawki robiłem, wiem co mniej więcej zmieniają kable i na co wpływają konkretnie a czego nie zmienisz recablingiem... Jesli chcesz je zpiłować i ocieplić choć trochę, to tutaj lepiej się sprawdzi cordial, a co do sonolene 3014- raczej sądzę że by je bardziej z kontrastował całkiem, bas poprawił- ale cały balans by zachował. Ja bym tutaj szukał opcji w modingu muszli, zaklejaniu tego i owego.

 

ps. góra powinna Ci się poprawić po 100h, średnica ciężko powiedzieć tak naprawdę czy uległa poprawie, raczej inaczej jest niż lepiej czy gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i tak się opłaca, gdyż ich jakość jest w stosunku do ceny 6-krotnie wyższa.

Może i są dobre w swojej cenie, ale nie przesadzajmy :) kiedyś było porównanie do akg k240 w stylu "tańsze, a ten sam poziom grania". Ja porównywałem z k141 i superluxy przegrywają pod każdym względem. Choć w swojej cenie są bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i tak się opłaca, gdyż ich jakość jest w stosunku do ceny 6-krotnie wyższa.

Może i są dobre w swojej cenie, ale nie przesadzajmy :) kiedyś było porównanie do akg k240 w stylu "tańsze, a ten sam poziom grania". Ja porównywałem z k141 i superluxy przegrywają pod każdym względem. Choć w swojej cenie są bardzo fajne.

 

 

tylko akurat gumiak bierzesz pod uwagę słuchawki do wszystkiego, to nic dziwnego że akg wygrywają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i tak się opłaca, gdyż ich jakość jest w stosunku do ceny 6-krotnie wyższa.

Może i są dobre w swojej cenie, ale nie przesadzajmy :) kiedyś było porównanie do akg k240 w stylu "tańsze, a ten sam poziom grania". Ja porównywałem z k141 i superluxy przegrywają pod każdym względem. Choć w swojej cenie są bardzo fajne.

 

 

Wracając do tego tematu. Mam pytanie, przy tym porównaniu SL były wygrzane? Na necie wyczytałem, że SL z pudełka grają dobrze, ale "G-K" stają się po wygraniu 300h dopiero. Moje łącznie grały już gdzieś 70/80h i różnica jest znaczna, sposób prezentacji się nie zmienił za bardzo ale samo brzmienie zmieniło się na tyle, że nie są już to te same słuchawki, jest dużo przyjemniej niż na początku :)

 

Zaczytają grać dobrze na utworach na których wcześniej grały przeciętnie. Zyskały dużo wypełnienia, bas się zwiększył a góra uspokoiła. Instrumenty zaczynają genialnie wybrzmiewać, czego wcześniej nie było. Zobaczymy za 200h jak będą grały :D

 

Nie chciało mi się czekać na pady welurowe. :P

IMG_20110802_184908.jpgIMG_20110802_184920.jpgIMG_20110802_184929.jpg

Komfort wzrósł bardzo, brzmienie też bardziej mi się podoba. Pokombinuje jeszcze z wkładkami zamiast gąbek, chcę trochę średnice i górę uspokoić, macie jakieś pomysły?

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort wzrósł bardzo, brzmienie też bardziej mi się podoba. Pokombinuje jeszcze z wkładkami zamiast gąbek, chcę trochę średnice i górę uspokoić, macie jakieś pomysły?

 

Na podstawie tego co szukałem w Internecie raczej mody 668b mają na celu trochę wyrównać balans – poprzez ich wytłumienie można trochę stonować wysokie i poprawić środek (raczej wyciągnąć niż uspokoić, czyżby te pady Ci średnicę zmieniły?).

Także można:

-Pady od akg240 welurowe - są dla komfortu, choć także trochę poprawiają bas

-kabel – w jakimś wątku widziałem, że ktoś poprostu użył przedłużkę HQ digital, niby poprawiła dźwięk, ale nie było info pod jakim względem. Jednak kabelek powinien być odpowiedni dla tych słuchawek, a nie taki co niechybnie wyciągnie wysokie.

 

W poniższym temacie sporo informacji na temat modowania 668b :

 

http://www.head-fi.o...uperlux-hd-668b :

 

i stamtąd krótki cytat:

 

„The 668B has a slight emphasis in the sibilance region that can get mildy edgy with lesser electronics, and their bass, to me, sounds a little discontinuous with the rest of the range.

 

There are many ways to modify these headphones to eliminate the mildly wooly bass and balance the top octave slightly better. The best start is to replace the gawd-awful ear pads with AKG 240/270 velour pads. Then replace the cable, then damp all the internal plastic bits.”

 

 

Myślę, że jasne jest, że poprawa basu, średnicy i poskramienie wysokich nie będzie na tyle dobre, by zmienić ich przeznaczenie co do gatunków muzycznych. Jednak jak ktoś je kocha to może się pobawić, by jeszcze bardziej polepszyć słuchawki jakie polubił. Jak powiedział cytowany jegomość z powyższego wątku co dałem linka, woli je od k701 i d5000 mimo, że nie są tak dobre sonicznie i je sprzedał, a 668b zostawił.

 

PS. Syler fajne te pady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te na zdjęciach to nie 668b;p tylko te czerwone;p

 

Haha, a no ;p Późno jest, nie dowidzę już najwyraźniej :D Ale dlaczego 681 w wątku dla 668b i bez wspomnienia o tym, nie ładnie :P Hmm w takim razie jeszcze bardziej zastanawia mnie to 'uspokajanie' średnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylicie się Bracia i Siostry :P średnicy i góry w 668B nie trzeba uspokajać są akurat. Najwyżej dobrać odpowienie źródło Jest to raczej niezbędne w modelu 681. Na zdjęciu to właśnie on, temat o superluxach więc dlatego tu wkleiłem, takie pady można bez problemu wykonać też dla modelu 668B.

 

Oblivion dzięki, choć chodziło mi o bezinwazyjne mody. Bo o tych innych "standartowych" to wiem dość sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztują te pady od AKG?

 

Ten tandetny potopędny plastik to jedyne, co mnie w nich wkurza.

 

79zł bez wysyłki widzę je najtaniej

 

Coś mi się wydaje, że wzmacniacz lampowy był by do nich idealny.

 

Albo hybryda - może to "cuś" od MicSzu?

 

 

Albo beresford.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że wzmacniacz lampowy był by do nich idealny.

 

Albo hybryda - może to "cuś" od MicSzu?

 

To za leży czego oczekujesz. Jeśli chcesz "dokręcać brzmienie" lampami, to jak najbardziej. Jeśli chodzi o poprawne wysterowanie, to jakiś dobry wzmacniacz nie za jasny (taki bliżej przezroczystości choć mogą być odchylenia w obie strony) mi się zgrywają z Rega, który jest przezroczyście-gładki (można to odbierać jako nieznaczna jasność).

 

Nie zdążyłem Ci napisać jak zadałeś pytanie w opisie. Twój HDP spokojnie je dobrze napędzi, to co możesz chcieć to ingerencja w brzmienie, na początek hybryda i zestaw lamp by Cię ucieszyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności