Skocz do zawartości

Superlux HD-668b


Witchinster

Rekomendowane odpowiedzi

Ja lubiłem je w Trance, ale w tym spokojnym trance i dobrze napędzone. Duża scena, detaliczność i gładkość wokali to fajna sprawa w takim przypadku. Jeśli słuchasz jakiś bardziej dynamicznych odmian trance to wtedy lepiej rozejrzeć się za jakimiś bardziej dociążonymi w dźwięku słuchawkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo mi się spodobały moje Superluxy 668b, jeszcze nie wygrzane, więc góra ostra, ale jestem zadowolony. Mam natomiast dwa problemy z fabrycznymi padami: są zbyt płytkie i mają dość wredny materiał. Na welury od AKG szkoda mi kasy, więc potrzebuję jakoś wypchać fabryczne mody od środka i obszyć je czymś przyjemnym, ale niestety - na takiej robocie zupełnie się nie znam i nie wiem, jak się do tego zabrać. Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od skarpetkowego moda. Te słuchawki są wręcz do tego stworzone:

IMAG0115.jpg

 

 

Odmierz odpowiedni kawałek - wyczujesz to - lepiej dłuższy niż za krótki, potem można dociąć. Ciętą stronę wkładasz do środka, tę oryginalną zaciągasz na kopułki. Nie trzeba szyć, trzyma się.

 

Gorzej w upały, chociaż oryginalne pady są równie kiepskie w wyższej temperaturze.

Im grubsza skarpetka, tym dalej ucho - tym cieplej :P

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od skarpetkowego moda. Te słuchawki są wręcz do tego stworzone:

IMAG0115.jpg

 

 

Odmierz odpowiedni kawałek - wyczujesz to - lepiej dłuższy niż za krótki, potem można dociąć. Ciętą stronę wkładasz do środka, tę oryginalną zaciągasz na kopułki. Nie trzeba szyć, trzyma się.

 

Gorzej w upały, chociaż oryginalne pady są równie kiepskie w wyższej temperaturze.

Im grubsza skarpetka, tym dalej ucho - tym cieplej :P

 

Jestem w połowie skarpetowego modowania, skarpeta jest tylko na prawej stronie i cóż - strona ze skarpetą jest rzeczywiście wygodniejsza, mniej się poci, ale z drugiej strony - wydaje się mieć nieco przytłumiony dźwięk w porównaniu ze stroną pozostawioną w fabrycznym stanie. Podejrzewam, że wepchanie materiału z jednej strony pod kopułki, a z drugiej - pod fabryczne pady jest odpowiedzialne za ten efekt, skarpetki po prostu absorbują trochę dźwięku - a wypada wspomnieć, że użyłem bardzo cienkich.

 

Z drugiej strony - to raczej po prostu moje subiektywne odczucie, przynajmniej w większości. Poza tym - efekt ten zmniejsza częściowo wrażenie typowej dla tych Superluxów "agresywności" trebli, to chyba plus :).

Edytowane przez Czik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czik: Masz rację. Dźwięk jest bardziej stłumiony, miśkowaty. Ja używałem ich z Audinstem, więc sprawdzało się całkiem nieźle.

Jeśli dobrze pamiętam, to gąbka jest po prostu wsunięta pod pad, więc warto sprawdzić to czym pisze retter6.

 

Te superluxy mają jeszcze jedną łatwą opcję modyfikacji, odklejanie "acoustic dampera", jakiejś magicznej naklejki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czik: Masz rację. Dźwięk jest bardziej stłumiony, miśkowaty. Ja używałem ich z Audinstem, więc sprawdzało się całkiem nieźle.

Jeśli dobrze pamiętam, to gąbka jest po prostu wsunięta pod pad, więc warto sprawdzić to czym pisze retter6.

 

Te superluxy mają jeszcze jedną łatwą opcję modyfikacji, odklejanie "acoustic dampera", jakiejś magicznej naklejki ;)

 

Te pianki sa wsuniete pod przetwornik jesli je wyciagniesz bedziesz czuł plastokowa kratke, trzeba cos pod pada włorzyc aby ten poszedł do góry.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sam soxmod zdałby egzamin przy podniesieniu padów - wyciąć dłuższe fragmenty i dosyć obficie wepchnąć pod pady.

 

Mnie ciekawi czy rzeczywiście odklejenie naklejki "acoustic damper" zmienia brzmienie. Moje miały już odklejony i jakoś nie chce mi się wierzyć, że ta mała naklejka może mieć jakikolwiek wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

W piatek przyszly do mnie te sluchaweczki 668b i jestem az pod takim wrazeniem, ze postanowilem komentarz zostawic :) Sluchawki sa MEGA dobre :) Nie spodziewalem sie, ze bede mogl uslyszec az tak dobry dzwiek wraz ze szczegolami :D Za taka niska cene nie wiem czy jest rownie dobry konkurent :) Zatem polecam kazdemu :)

 

Btw slucham glownie rocka i sa na wypasie, az zal mi ich sciagac :) Chyba sobie jakis odtwarzacz kupie do nich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z czego teraz słuchasz - pc? polecam wymienić kabel jakbyś miał nadmiar gotówki na porządny mikrofonowy i NIE polecam: a) robić skarpetkowego moda b ) wyjmować gąbki leżącej na grillu...odnośnie naklejki akustycznej - nie mam zdania (mam usuniętą, ale czy to co dało...)

Edytowane przez ratajczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, jako user 681 powinienem rozważyć zakup 668b?

 

Jako user 681F jestem zdania, że 668B są lepsze. 681F wydają się mieć więcej "powietrza", ale 668B mają zdecydowanie większą i bardziej przekonywującą budowę sceny, lepszy bas (większa ilość i wyczuwalne zejście), lepiej zarysowany dźwięk i wypełnienie. W ogóle dźwięk 668B jako całość bardziej wciąga. Nie wiem jak zwykłe 681

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale 668B mają zdecydowanie większą i bardziej przekonywującą budowę sceny, lepszy bas (większa ilość i wyczuwalne zejście), lepiej zarysowany dźwięk i wypełnienie. W ogóle dźwięk 668B jako całość bardziej wciąga. Nie wiem jak zwykłe 681

 

ja tam wiekszej ilosci basu w 668B nie moge uslyszec. moze juz sluch mam nie taki albo mi sie trafil bezbasowy egzemplarz. to znaczy precyzujac - bas jest, ale moje 668B wala wysokimi jak wsciekle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale 668B mają zdecydowanie większą i bardziej przekonywującą budowę sceny, lepszy bas (większa ilość i wyczuwalne zejście), lepiej zarysowany dźwięk i wypełnienie. W ogóle dźwięk 668B jako całość bardziej wciąga. Nie wiem jak zwykłe 681

 

ja tam wiekszej ilosci basu w 668B nie moge uslyszec. moze juz sluch mam nie taki albo mi sie trafil bezbasowy egzemplarz. to znaczy precyzujac - bas jest, ale moje 668B wala wysokimi jak wsciekle.

 

moje po recablingu canarkiem i wygraniu porządnym (teraz z jakieś 800h mają) nie walą tak wysokimi... Jednak te egzemplarze nie są powtarzalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat te słuchawki wymagają wzmacniacza - w przeciwnym razie 80% dźwięku to wysokie. Z dobrym wzmakiem, najlepiej ciepłym (u mnie Luxman- z dziurki muł nad muły, ale pasuje jak ulał do Superków), ew. dobrą kartą grają całkowicie inaczej - wielokrotnie lepiej, niż bezpośrednio z playera (nawet tak mocnego, jak N2) - dźwiek wypełnia się o dolne rejestry. Dodatkowo je zmodowałem dając krążek na grilla z grubej skarpety, zamiast stockowej gąbki.

Filas - Prodigy2 na bank wyciągnie wszystko z tych słuchawek - jeśli masz okazję wyrwać używki za pare dyszek to śmiało. Ja sprzedałem wszystko z sygnaturki, ale 668 sobie zostawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak te egzemplarze nie są powtarzalne...

 

chyba to jedyna sluszna mysl. bo moje graja juz blisko rok czasu po kilka godzin co w sumie tez da te 500-1000 godzin. nawet jak slucham z glosnikow to 668B graja rownolegle. i niestety zmian na plus nie ma.

 

az kiedys pojde z nimi na meet warszawski aby sie przekonac czy to przypadkiem ja nie jestem "slyszacy inaczej". :)

 

co do wypowiedzi kolegi ratajczaka - graja z playera, najpierw z clipa, potem z clipa+. i tak jak pisze - 80% to wysokie. czyli sie zgadza !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem je do Audinsta, FiiO E10 i E17 - nigdy nie narzekałem na zbyt dużą ilość góry. Grały jasno, ale z dobrą podstawą w niższej średnicy i złagodzonym basem. Może dlatego, że długo słuchałem Grado SR60i i 80i, albo rzeczywiście egzemplarze są niepowtarzalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

uffffff, przeczytałem cały wątek, 3 dni to trwało i jestem zdecydowany na nie, tylko jedno pytanie : czy ktoś używa tego w połączniu z AUDIOTRAK Prodigy CUBE ?

 

Dziękuję i pozdrawiam,

 

S.

Edytowane przez Sycamor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używałem i polecam. Potem to już kwestia dobrania opka pod swoje preferencje, jednak generalnie charakter urządzania pasuje do tych słuchawek.

 

Krecik- zmień kabel, to daje sporo :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności