Skocz do zawartości

Sennheiser MX980


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

No i po odsłuchu połączenia MX980 + Sony X muszę stwierdzić, że jest to świetne połączenie. Wypada o klasę lepiej niż Wave + MX980, każdy aspekt dźwięku, prócz głębi, jest po prostu lepszy. Basu jest mniej, ale to jest na plus, bo jest on lepiej kontrolowany i ma fajne zejście. Jest więcej przestrzeni, scena wydaje się być szersza. Zestaw gra naturalniej, ale i cieplej i czyściej zarazem.

 

Czy warto dokupować Xa mając Wave? Nie, szkoda kasy.

Czy warto jak nie ma się co z kasą robić i chce się mieć odtwarzacz osobno? Tak. Ale jak komuś zależy na dźwięku powinien pomyśleć nad s:flo2, o ile przeżyje obsługę, ekran i soft.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testując zestawienia tak jak Ty ale z PK1 miałem podobne wrażenia.

Szkoda że nie mogłeś potestować X vs Wave + E6. Fiio gdzie go nie podepnę poprawia kontrolę basu, scena też pewnie zrobiłaby się bardziej przejrzysta, a zostałaby głębia z samsunga. Barwę można sobie regulować, myślę, że takim MXom by się to przydało.

 

Czy warto dokupować Xa mając Wave? Nie, szkoda kasy.

Czy warto jak nie ma się co z kasą robić i chce się mieć odtwarzacz osobno? Tak. Ale jak komuś zależy na dźwięku powinien pomyśleć nad s:flo2, o ile przeżyje obsługę, ekran i soft.

 

Nie słuchałem s:flo2 ale po recenzji Troya mam takie same wnioski. Jak ktoś stawia na jakość dźwięku, to nie X tylko s:flo2. Zwłaszcza że używki chodzą taniej. Moim zakupem następnym w kwestii telefonu będzie właśnie wave :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... nigdy nie twierdziłem, że PK1 to to samo co MX ;), ale różnice między X a wave wyszły te same, a przynajmniej zbliżone w opisie.

 

PK1 nie nadają się do słuchania bez wzmacniacza i to porządnego.

 

Ja je mogę podłączać do Xa i do Wave bez żadnego wzmacniacza i słuchać z przyjemnością. Więc w jakim sensie się nie nadają?

 

To że z wzmacniaczem zagrają lepiej to ja wiem, przecież ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX980 są nieco inne, ale w jakieś recenzji (chyba na Headfonii) autor trafnie stwierdził, że grają tak jakby były zbudowane na tej samej podstawie brzmienia. MX980 mają w moim odczuciu nieco bardziej naturalny dźwięk. No i poza tym PK1 bez wzmacniacza nie zagrają w pełni swoich możliwości.

 

Ale i tak z tego całego Hi-Endu najbardziej podobały mi się Bloxy TM5... Ten ich basik :) (cała reszta też ma się rozumieć). Chyba niedługo szarpnę się na model M2C, bo doki zaczynają mnie męczyć.

 

EDIT: Rozmawiałem z ClieOS (Head-Fi i InEarMatters) i polecał mi bardzo Creative Aurvana Air, napisał że grają na poziomie pchełek za 150$ (znacie jakieś oprócz MX980 i PK1? ;)). Niedawno widziałem je na Allegro za 239 PLN.

Edytowane przez MrSheep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczony jestem tymi MX980... Nie spodziewałem się, że można wycisnąć tylu basu z pchełek... Wave gra całkiem fajnie, faktycznie przypomniał mi się P3. Ale w zasadzie nie ma płaszczyzny porównania, z X-em te Senki grają znaaaaacznie lepiej. Zaskoczyło mnie jak ładnie Wave gra z Silver Bulletami. Spodziewałem się zamuły totalnej a nie było tak źle. Dla mnie trochę zbyt basowo ale tu różnica nie było aż tak wyraźna korzyść X-a.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na alegro OMX980 (czyli wersja z zausznikami) poszła za 232zł.

 

Jakbym miał tyle kasy to bym wolał SRH940 z komisu. Pytałeś o osobistą opinie :)

 

Tak jak kiedyś MathU powiedział, to są słuchawki dla tych co nie chcą sobie nic do ucha wkładać. I za tą możliwość się płaci, jeśli chodzi o sam dźwięk to raczej nie warto.

 

Jeśli mówisz o cenie to na ebayu za ~400zł chodzą podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem dokow ale 300 bym za nie mógł dać;) Świetnie wykonane, wygodne. Obawiam się tylko, ze one - podobnie jak audeo - nie nadają się do wszystkich gatunków. Dla mnie to byłaby zabawka do domu bo jednak jestem przyzwyczajony do lepszej izolacji.

 

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupili byście za obecną cenę 659 PLN?

Nie. Przy cenie 900 zł za AKG k701 taka kwota jest bandycka (ja płaciłem 450, a nic nie uzasadnia wzrostu ceny o 50%). VJays + Audeo byłyby bardziej wszechstronne niż same MX980.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

MX980 są jednak mało komfortowe, ale u mnie objawia się to bólem uszu dopiero po 2-3h słuchania. Gdy nie przekraczam tego czasu to jest spoko :) Słucham ich na zmianę z bloxami i każde mają w sobie coś czego drugie mogą pozazdrościć. Gdy słucham MXów brakuje mi nieco ciepełka, a gdy bloxów nieco większej sceny i lepszych wokali. Te drugie poza wspomnianymi mankamanetami są fenomenalnymi słuchawkami. To szok, że są wycenione na 40$. Wyceniając MXy podobną proporcją, powinny kosztować jakieś 60$, no może 80$ bo jednak są solidnie i estetycznie wykonane. Obudowa bloxów to tandeta, ale za to jak brzmią poezja. Immersja jest w nich niesamowita, MXom tego niestety troszeczkę brakuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności