Skocz do zawartości

Sennheiser MX980


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Przy dawnych cenach sluchawek Senna przelozenie jakosc (w ujeciu sonicznym) / cena bylo dla mnie przynajmniej zastanawiajace. W kontekscie nowej polityki cenowej - juz po prostu nie ma o czym mowic.

 

Widze np. ze HD598 kosztuja juz prawie wszedzie 899 PLN. Dokladam 4 PLN i kupuje AKG K701. Lol :) Albo odejmuje 100 PLN i kupuje K701 z Thomana z Niemiec z przesylka gratis z 3 letnia gwarancja + polityka "dobrego wizerunku marki" AKG ze przy pierwszej naprawie wymieniaja sluchawki od reki na nowe nawet jezeli uszkodzenie jest z mojej winy. Fajnie to sie ma do cyrkow z wymiana HD598.

 

Cena starych dziadkow HD650 to juz w ogole solidne nieporozumienie. Ceny pchelek - bohaterek recenzji - juz nawet nie skomentuje :) (Tak tak, sluchalem).

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież u nas ceny słuchawek Sennhesiera należały do najniższych na świecie. Nie można mieć teraz pretensji, że ta firma chce je zrównać z globalnymi, bo faktycznie często na naszym rynku ceny schodziły niebezpiecznie nisko. Polityka cenowa Senków była u nas dziwna musicie to przyznać. Z punktu widzenia firmy było nie halo, że te same modele były sprzedawane u nas często o 30-50% taniej niż na świecie. Przykład choćby mój - kupiłem MX980 nówkę ze sklepu za 349zł brutto kto mi w to teraz uwierzy :) Taka polityka zagraża wizerunkowi marki, która jak widać chce się pozycjonować bardzo wysoko, więc niedopuszczalny jest tak duży rozrzut w cenach na poszczególnych rynkach. Inną sprawą jest to, że obecna sytaucja może być spowodowana i na pewno w dużej mierze jest wahaniem kursów walut. Poczekajmy na uspokojenie sytuacji i wtedy oceniajmy. Wiadomo, że nam klientom to się nie spodoba, ale z drugiej strony nie bądźmy naiwni, w końcu było do przewidzenia, że kiedyś bajka bardzo niskich cen na Sennheisera w Polsce się skończy :)

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie, zeby ktos przejmowal sie tym watkiem w HQ firmy S ;)

Niestety. Bo czymże jest grupka słuchaczy na "jakimś Polskim forum" względem masy ludzi na świecie którzy i tak kupią dzięki opinii firmy. Monstera kupią ci którzy wiedzę o sprzęcie czerpią z teledysków a Sennheisera ci którzy chcą uważać że mają słuchawki od jednego z audiofilskich liderów. I fakt faktem jak droższe to się od razu uważa że lepsze... Najgorsze że jak tą drogą poszedł S, chyba pójdzie AKG to i reszta może pójść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie, jeszcze nie ma tragedii, kto szuka ten znajdzie o wiele taniej

HD650 http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/81894 1300zł

HD598 http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/1460333 550zł

PX100-II http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/1730263 140zł

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem oni są trochę popularnym synonimem audiofilskich słuchawek wśród osób które nie są w temacie. Później wychodzi że HD202 (btw, jaką mają nową cenę? jak stara razy dwa to nieeeeźle :D) są ekstra "bo to Sennheiser". Ale to jest ewidentny strzał z ich strony w kolano... przynajmniej na naszym rynku. Chociaż z drugiej strony jak ludzie kupują CAL w KPP w Saturnach za chore ceny to i Senki po podwyżce kupią.

 

BTW, dobrym mykiem było by przenieść dyskusję o podwyżce do nowego tematu bo... byczy offtop się zrobił. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie po analizie wyszło im, że zwiększenie cen i spadek popytu i tak da więcej kasy. Jak będzie to się okaże, w razie czego mogą znów obniżyć ceny. Myślę, że inne firmy raczej będą obserwować co się dzieje zanim pójdą w ślady sennheisera.

 

Poza tym to co da dochody dla jednej firmy dla innej wcale nie musi być korzystne, to dość złożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do MX980 - są dla was (posiadaczy) wygodne? Dla mnie niestety nie były.

 

Są i nie są jak dla mnie :) Specjalnie mi uszu nie męczą, więc u mnie to nie wada, choć po dłuższym odsłuchu coś tam czuje, ale z każdymi dousznymi i dokanałowymi słuchawkami tak mam. Największa ich wada to brak ergonomii i kiepski komfort noszenia, bo żeby je wpełni docenić trzeba je dziwnie wkładać do ucha co już w tym temacie zostało opisane wielokrotnie :) Także to jest ich największy minus dziwne mocowanie w uchu. Dla niektórych minusem może też być zbyt neutralna, czy też nawet chłodna barwa brzmienia. Też tak na początku do tego podchodziłem, ale w końcu doceniłem całokształt tych słuchawek i teraz nie zamierzam już ich sprzedawać, bo przyznam chodziło mi to jakiś czas temu po głowie ;)

 

Mimo wszystko MX980 warto mieć, choćby dla doceniania separacji, różnorodnej faktury basu i jakości wybrzmiewania drobnych detali, których próżno szukać w jakichkolwiek innych słuchawkach tego typu. Ja już sobie tak ustaliłem i tak robię, że do casualowego odsłuchu np. na miasto biorę BLOX M2C, a do delektowania się muzyką i szukania niuansów dźwiękowych zakładam MX980, zwykle w domu w ciszy, gdzie mogę je docenić. Traktuję ja jako słuchawki stacjonarne. Przyzwyczaiłem się już do nich, przestały mnie nudzić i wreszcie widzę w nich więcej zalet niż wad, które jednak są oczywiste i dla niektórych mogą być dyskwalifikujące. Lecz jak już wspomniałem uważam, że obecnie nie ma dla nich żadnej alternatywy, jeśli chce się mieć jakość dźwięku na tak wysokim poziomie w pchełkowej formie.

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do MX980 - są dla was (posiadaczy) wygodne? Dla mnie niestety nie były.

Jak na pchelki sa bardzo wygodne. Osobiscie nie widze sensu uzywawania pchelek. Na zewnatrz wole dokanalowki, do domu duze sluchawki. Osobiscie nie slyszlam tez lepszych pchelek, tyle ze uwazam ze za taka cene mozna kupic lepsze sonicznie dokanalowki/IEMy.

 

Panowie tutaj nie ma wzrostu cen Sennheisera dlatego ze firma podnosci ceny swoich sluchawek. Oni po prostu stali sie restrykcyjni w egzekwowaniu narzuconych przez siebie cen (MAP). Kto ma na forum troche dluzszy staz pamieta, ze podobna akcje zrobilo kiedys Shure - odmawiajac napraw gwarancyjnych sluchawek kupowanych np. na eBayu a stare SE530 masowo sie psuly (gumowa wypustka kabelek - sluchawka). Ludzie wysylali wiec bezposrednio do serwisu w UK ktory machal na to wszystko troche reka. Obecnie Shure juz nie jest takim policjantem jak kiedys nawet dzwoniac ostatnio do Polsoundu (dystrybutor Shure) sami powiedzieli wprost, zeby poszukac bo sa sklepy ktore sprzedaja nizej niz ich ceny z cennika.

 

Oficjalnie nie ma zadnego podniesienie nominalnych cen produktow, chodzi o zmiane polityki egzekwowania minimalnych cen po jakich mozna sprzedac produkt - podobnie jak kiedys w przypadku Shure'a.

 

Mysle, ze AKG nigdy tego nie zrobi gdyz oni tym bardziej po wykupieniu przez Harmana celuja w low-end/mid-end (moze poza pseudo hi-endem K3003 oraz nowym modelem z mid-endu K550) a co do napraw gwarancyjnych maja nawet polityke "dobrej marki" ktora dopuszcza mozliwosc wymiany sluchawek przy pierwszej naprawie jezeli uszkodzenie jest z winy uzytkownika - sam doswiadczylem i po rozmowie z serwisem tak wlasnie zostalo mi to wyjasnione. AKG zrobilo nawet wiecej - rozdzielilo droge dystrybucji oraz serwis produktow konsumenckich i profesjonalnych. W przypadku tych drugich nie ma mowy o windowaniu cen bo na rynku pro z wysokimi cenami w stosunku do konkurencji sie nie przezyje.

 

Z tego co widze produktow Beyera nie sprzedaje sie po zanizonych cenach wiec firma nie ma czego "ochraniac".

 

Sennheiser uprawia dosc ofensywny marketing na rozne sposoby, chyba kazdy zdaje sobie sprawe z masy chwytow reklamowych stosowanych pol-srodkami przez ta firme na HeadFi i ze wlasciciel HeadFi jest mocno z Sennem zaprzyjazniony. Bylo wiele afer o to ze np. watki krytyczne dla Sennheisera byly usuwane a sam wizerunek firmy jest tam mocno promowany.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie widze sensu uzywawania pchelek. Na zewnatrz wole dokanalowki, do domu duze sluchawki. Osobiscie nie slyszlam tez lepszych pchelek, tyle ze uwazam ze za taka cene mozna kupic lepsze sonicznie dokanalowki/IEMy.

Np które doki? Za cenę 450zł, czy już te nową 650-830zł?

Z tą wygodą to jest jeszcze tak, że nie zawsze w domu ma się ochotę zakładać hełm do słuchania muzyki :P MX980 są świetne, uważam najlepsze właśnie do słuchania w domu, bo na dworze nie izolują, a w domu są wygodne praktycznie nie czujesz, że masz coś w uszach.

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności