Skocz do zawartości

Sennheiser MX980


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz wciskać, żeby były ciepłe. Jeżeli są zimne to IMHO źle je zakładasz.

Nigdzie nie napisałem, że są zimne. Ciepłe też nie są. Są neutralne i to mocno, przy równoczesnej ogromnej detaliczności, przestrzeni i czułości na dźwiękowe smaczki. To świetne słuchawki do analizy dźwięków, dobrze mi się na nich słucha najnowszej płyty Górniak, która jest przepełniona elektronicznymi piosenkami.

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie?

 

Detaliczne - Shure 750 DJ.

Neutralne - HD598.

 

-----------------

 

W stosunku do MX980 wraca zarzut niskiej ergonomii słuchawek... Od jakiegoś czasu mało ich używam (nie mam w pracy czasu na słuchanie) i niestety lewe ucho wróciło do swojego pierwotnego kształtu. A co za tym idzie, nie mogę w nim osadzić słuchawki tak dobrze, jak w prawym i dźwięk nie jest do końca dobrze wycentrowany. Wciskając je mocno jest OK, ale po jakimś czasie lewa słuchawka i tak się trochę przesuwa i problem wraca. Co ciekawe, wkładając je tyłem do przodu (lewa do prawego i vice versa) wchodzą o niebo lepiej, dosłownie jak jakieś customy. Ktoś tego nie przemyślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale chyba nie słyszałeś jeszcze detalicznych i neutralnych słuchawek :) Nie mówię o pchełkach.

Ale to jest temat o pchełkach :) Nie wyobrażam sobie bardziej czułych, to już by nie było słuchanie muzyki, tylko jej poszczególnych pasm w oderwaniu od całości.

 

Odnośnie ergonomii, u mnie poza problemem bolących uszu po 2-3h nieustannego słuchania, nie mam z nimi innych kłopotów. Dobrze siedzą w uchu, nie wypadają, jest bardzo dobra akustyka, nie musze nic dociskać.

 

Dodatkowo odkryłem, że z każdą nową 100h przesłuchania, nabierają większej przestrzeni.

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a swoją drogą, cz u Sennheisera można się zaopatrzeć w ich firmowe gąbki ktoś wie?

Posiadam MX980 od prawie roku i nadal są w dobrym stanie, ale zauważyłem, że ostatnio się zaczęły luzować tak jakby lataćź gąbki na słuchawkach. Ciekwe ile jeszcze wytrzymają...

 

Poza tym, może jakieś doniesienia o modyfikacjach, nakładanych gumowych ringach itp? Kiedyś o tym było, a teraz cisza...

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w amerykańskim amazonie ostro w dół

http://www.amazon.co...29827619&sr=1-1

 

 

Trochę testowałem MXy jako słuchawki na miasto i z przykrością muszę stwierdzić, że do takiego zastosowania się nie sprawdzają, przynajmniej u mnie... Właściwe dopasowanie słuchawki do ucha jest jednak krytyczne w przypadku tego modelu. W domu się to sprawdza, ułożę właściwie słuchawkę i tkwią dobrze w uszach przez długi czas, natomiast na dworzu gdy nasze ciało się porusza, dobry fit szybko się gubi i trzeba co chwila poprawiać. Zapewne z modelem OMX jest lepiej przy zastosowaniu na miasto.

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

MX980 poszły na serwis...

 

Dostałem funkiel nówka nieśmigane, a gwarka kończy mi się 15 kwietnia :D

 

Szkoda mi tylko niskiego numeru seryjnego :P

No i wygrzewanie czas zacząć.

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności