Skocz do zawartości

PS3 / XboX360


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

W sytuacji PS3 vs X360 IMO optymalną sytuacją jest kupić najpierw jedną konsolę , zaliczyć wszystkie EXy które nas interesują , trochę multi-platformówek a następnie ją sprzedać i kupić konsole od konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pesymista ;)

Miesiąc później zapowiadają ? Może jeszcze tak jak zapowiadali Duke'a.... A samą metodę - jak masz skłonności by tak bardzo napalać się na pojedyńczą grę - można spokojnie zastosować kilka razy w czasie trwania danej generacji konsol (oczywiście nie co 2 miechy - bo wtedy bardziej opłaca się mieć obie konsole naraz). IMO Lepsze to niż trzymanie sprzętu w oczekiwaniu na tego exclusive'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

If masz mocnego PeCeta then nie kupujesz iXBOXa , wtedy zapewne PS3

else if nie masz dobrego PC wtedy kupujesz najpierw IKSa , potem PS3

if masz duzo kasy kupujesz wszystkie konsole ale nie masz czasu na nich grać :)

 

I dużo zależy w jakie gry grasz ... ja gram w fpp i strategie więc konsole odpadają bo nie mam siły grać tylko psełdo precyzyjnymi padami ..

Mało gram w inne gry, potemu sprzedałem konsole ..

 

Jak mnie fantazja poniesie i kasy będzie w opór to chętnie zakupie je znowu w dużej ilości ..

 

Co do grania online ... PS3 ma multi za darmo i jeśli nie grasz w iksboxowe exlusiwy wybór jest prosty ..

 

Jedna z zalet grania na konsoli ... brak cziterów które wykańczają mnie nerwowo w grach na PC powodując czasem że przestaje grać w jakąś grę ...

Edytowane przez Yedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja strategii nienawidze pasjami. Dla mnie dobre gierki to jakies fps czy scigalki. Za ps3 przemawia jedno mozliwosc podpiecia g25/g27. Co prawda brak dobrego sima :(. Prosze nie wypisywac o GT bo to nie sim jest kazdy kto pogral LFS Albo GTR2 lub legendarny rfactor z modami. Grafa nie zachwyca ale to sa simy z prawdziwego zdarzenia. Mam x-a i mam wii sonki nie mam. Jakos mnie do niej nie ciagnie. Co do kinecta jakos bardziej podoba mi sie koncepcja zabawy bez trzymania czegos w lapie no i mozliwosci wieksze bo musimu pracowac calym cialem a nie tylko machac raczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za bzdura z tą teorią o dobrym pc.... mam dobrego pc... tylko w co mam grać? ;) i... dlaczego? :B nienawidzę grania na komputerze. nienawidzę sterowników, kart graficznych i całej reszty tego ****a. co nie zmienia faktu, że jak byłem młodszy i miałem więcej czasu to nie przeszkadzało mi to w ogóle. nawet potrafiłem siedziec przy biurku! ale teraz mi się już nie chce. i dlatego nie gram na pc i już. ale rozumiem, że ktoś lubi. i nigdy nie przyjdzie mi do głowy formułowanie reguł typu 'if jesteś stary then grasz na konsoli'. równie głupie co 'if masz dobrego pc...' itp.

od kiedy pamiętam ciągnie się ta wojenka pc vs konsole i od tych nastu lat śmierdzi cały czas tak samo. więc bądźmy dorośli i nie starajmy się opracować równania wszechświata. nie ma jednoznacznej odpowiedzi co jest lepsze i w jakich okolicznościach. wszystko rozchodzi się o indwywidualne widzi-mi-się. ja np. mam ps3 bo... lubię je mieć. o.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 czy X360? Sprawa jest prosta - zależy od tego, które exclusive'y bardziej się komu podobają. Jak ktoś woli Halo, Gearsy czy Forze, to wiadomo, że kupi X-a, jak ktoś woli Uncharted, Gran Turismo czy Heavy Rain, to wiadomo, że kupi PS3.

 

Choć trzeba przyznać, że PS3 ma zwyczajnie więcej ciekawych tytułów na wyłączność. To co mnie osobiście przekonuje do X360 to jedynie dużo wygodniejszy pad. Cała reszta, włącznie z darmowym netem i BluRayem, jest po stronie Sony.

 

Chociaż ja tam i tak nie mam konsoli, bo gram głównie w FPS-y, których miejscem jest jednak PC. Tak wiem, na padzie da się strzelać i nawet precyzyjnie celować, ale to wciąż nie to samo co tandem gryzoń + klawka. Ale na konsoli chętnie pograłbym sobie w gry pokroju Batmana, Assassin's Creed czy chociażby ścigałki. Nie wspominając już o FIFIE, którą męczę na monitorze, zamiast dużym TV. Fakt, zawsze można PC podłączyć do wielkiej plazmy, ale komu się chce tachać go z pokoju do pokoju? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starego PC (laptop z 2008 r.), a i tak jest to sprzęt porównywalny z klockiem. Bałem się Skyrima, a gram płynnie na medium z FXAA, przy takich ustawieniach gra wygląda lepiej niż na X (o badziewnej wersji PS3 nie wspominając). Te konsole są już przestarzałe, a bronią się tylko dlatego, że developerzy poświęcają czas na ręczną optymalizację gier do bebechów konsoli, dając w wersji na PC wersję "generic", nad którą trzeba podłubać samodzielnie (o ile jest taka możliwość, czego wiele gier nie daje).

 

Jeśli w przyszłości pójdą po rozum do głowy, i next geny będą miały od dnia premiery możliwość podłączenia klawiatury i myszki na USB, to granie na PC zdechnie całkowicie. Microsoft mógłby też pokombinować z odpalaniem na X720 normalnych pecetowych gier (być może w jakiejś maszynie wirtualnej). Przy współpracy z Valve mogliby stworzyć coś w rodzaju SteamX i zezwalać na uruchamianie wybranych gier ze Steama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież od dawna w PS3 można podłączyć klawiaturę i mysz do obsługi systemu. Jak na razie kilka tytułów obsługuje takie sterowanie.

U mnie działa klawiatura USB od Maca i Magic Mouse przez bluetooth.

Edytowane przez rybak-17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież od dawna w PS3 można podłączyć klawiaturę i mysz do obsługi systemu. Jak na razie kilka tytułów obsługuje takie sterowanie.

U mnie działa klawiatura USB od Maca i Magic Mouse przez bluetooth.

Od dawna to nie od zawsze. Sam widzisz do czego to prowadzi ("kilka tytułów obsługuje takie sterowanie"). Ja chcę, żeby w np. w Skyrim można było wejść do konsoli i coś wpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież od dawna w PS3 można podłączyć klawiaturę i mysz do obsługi systemu. Jak na razie kilka tytułów obsługuje takie sterowanie.

U mnie działa klawiatura USB od Maca i Magic Mouse przez bluetooth.

Od dawna to nie od zawsze. Sam widzisz do czego to prowadzi ("kilka tytułów obsługuje takie sterowanie"). Ja chcę, żeby w np. w Skyrim można było wejść do konsoli i coś wpisać.

Dlatego nienawidzę grać on line na PC - tam każdy coś wpisuje do konsoli, a potem smoka zabija pierdnięciem i po godzinie gry ma 99 poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bedę się chwalił znajomością listy bugów (bo jej nie znam ;) ) ale ani fallout ani oblivion nie miały miejsca w którym się zaciąłem przez brak konsoli. może przy jakimś pobocznym zadaniu gdzieś coś było, nie wiem, nie pamiętam. ale Ty MathU piszesz tak jakby gry były torem przeszkód układanym przez złośliwych programistów ;)

 

a wracając do kwestii skyrima. odnosisz się do różnic w grafice wymieniając "badziewną wersję na ps3". a czym ona graficznie rózni się od wersji na xboxa? oprócz paletą barw, jak wszystkie gry multiplatformowe.... problem z wersją na ps3 jest z sejwami. poza tym chciałbym jeszcze zauważyć, że Skyrim na pc też dupy nie urywa graficznie więc co to za punkt odniesienia?

 

konsole są przestarzałe, to fakt. w końcu to już ponad 6 lat tej generacji. a, że są przy życiu to sprawa czysto finansowa. a nie kwestia tego czy developerom po drodze z rozumem. a to, że kwestia klawiatury i myszki obsługiwanej przez konsole miałaby się przyczynić do upadku grania na pc to wierutna bzdura.

Edytowane przez mat_zll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na X360, ani PS3 nie musiałem nic robić - dla mnie to jednak chodzenie na łatwizne i nie chce tego na konsolach.

Ale co na łatwiznę, naprawienie questa, kiedy bug uniemożliwia jego zakończenie? Poza tym w konsoli można np. zmienić FOV.

 

nie bedę się chwalił znajomością listy bugów (bo jej nie znam ;) ) ale ani fallout ani oblivion nie miały miejsca w którym się zaciąłem przez brak konsoli. może przy jakimś pobocznym zadaniu gdzieś coś było, nie wiem, nie pamiętam. ale Ty MathU piszesz tak jakby gry były torem przeszkód układanym przez złośliwych programistów ;)

Ja też skończyłem New Vegas bez problemów, ale wiem, że coś takiego się zdarza.

 

a wracając do kwestii skyrima. odnosisz się do różnic w grafice wymieniając "badziewną wersję na ps3". a czym ona graficznie rózni się od wersji na xboxa? oprócz paletą barw, jak wszystkie gry multiplatformowe.... problem z wersją na ps3 jest z sejwami. poza tym chciałbym jeszcze zauważyć, że Skyrim na pc też dupy nie urywa graficznie więc co to za punkt odniesienia?

Skyrim na PS3 ma tak na oko o połowę niższą rozdzielczość tekstur niż na X360 (szczególnie po nowym patchu, który ją jeszcze obniża) i braki w cieniowaniu.

 

http://www.lensoftruth.com/head2head-the-elder-scrolls-v-skyrim-screenshot-comparison/

 

http://www.lensoftruth.com/wp-content/gallery/h2hssc_skyrim/h2h_lens_zoom_01.jpg

 

Porównaj detale w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na ps3 jak wyżej napisane, raczej nic nie da. Są to gry podobne, grafika podobna, ja od siebie polecam całą serię Halo, turnieje z kumplami, na prawdę super sprawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja za to nie uważa, że obecne konsole są przestarzałe. Wiele gier robionych jest ze średnią grafiką oparta na starych silnikach i graficznie nie różnią się od gier z przed kilku lat. Poza tym wielkie rewolucje takie jak bf3 wyglądają niemalże identycznie na konsoli i pc. Posiadam bf3 na PC i Xboksa, przy maksymalnych ustawieniach nie widzę różnicy, zobaczyłem ja dopiero po obejrzeniu filmu porównującego te same momenty, różnice są niewielkie typu 20 kamieni zamiast 12. Poza tym w moim przypadku wersja pc wygląda o wiele gorzej ze względu na to że monitor LCD jest lata świetlne za plazmą. Już na samym menu zauważyłem różnicę. Co za tym idzie nie sądzę że niedługo pojawi się nowa generacja. Może to nawet i lepiej, jeżeli trochę z tym poczekają różnica będzie o wiele większa niż jakby wprowadzili teraz a ten rodzaj sprzętu ma posłużyć kilka lat.

Osobiście preferuję konsole ze względu na cenę. Xboxa kupiłem miesiąc po premierze, zapłaciłem 1800 zł, pół roku wcześniej kupiłem komputer do grania na którym wszystko chodziło na full za który trzeba było zapłacić 4500 z odliczeniem watu oraz nastawiony na oc. Chyba po 2 latach wyszła pierwsza gra która mogła konkurować graficznie z xboxem, a do tego potrzebowalbym już wymiany komputera. Granie na PC jest nieoplacalne.

Co do klawiatury i myszki, sądziłem że na konsoli będę grał wyłącznie w samochodowki, a teraz np coda przechodze na weteranie, gdzie myszką nie potrafię w nic trafić. Kwestia przyzwyczajenia. Ponadto na padzie szybciej się poruszam ze względu na to że wszystkie potrzebne przyciski mam pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności