Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

PS3 / XboX360


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

grałeś w The last of us i Heavy rain?

 

Heavy Rain nadal posiadam, w The Last of Us nie miałem przyjemności, ale słyszałem, że gra jest mega.

 

Odnośnie twórców Heavy Rain (Quantic Dream) to polecam obejrzeć ich film pt. "Kara", który pokazuje możliwości PS3 i byłby zapowiedzią zabójczej fabularnie gry. Chłopaki wiedzą jak poruszyć człowieka!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, mianowicie: jakość obrazu (HDMI) na PS3 i TV 42 cale (LG) jest wręcz tragiczna. Fakt, że jakieś pół roku temu ustawiłem maksymalną rozdzielczość monitora PC, ale mimo wszystko... Np. w Gran Turismo 6, gdzie jest niby to 1080p wspierane, podczas wyścigu (czy też jak pojawia się ekran z przeciwnikami/ustawieniami auta, chodzi mi o ten już przed wyścigiem), to np. jak są linie startowe, trochę tak z oddali ukazane, to jakby "migają", są aż tak nieostre.

 

 

Dzisiaj odpaliłem demo PES'a 2015, zaraz potem FIFY 15 - masakra.

 

 

Też tak macie?

 

 

 

P.S. Jutro sprawdzę X360 na jeszcze większym TV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta konsola ma już kupę lat. GT6 działa w 1080p, co prawda teren w oddali to marne tekstury, ale żadnego migotania nie miałem - raczej tekstury, które "włączają" się w oddali im bliżej jesteśmy. Lepsze to niż spadki fpsów w takiej grze.

GT6 to nic. Jak włączyłem GTA V na 42 calach to chciałem reklamować konsolę :D O ile na xboxie działa ponoć w 1080p, to na PS3 działa w 720p bez żadnego antyaliasingu :( Jedyny ratunek to podłączenie do małego monitora, co też uczyniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam kopara opadła przy GTA 5 na moim 37 cali jak i na wielkim za 15k kumpla. Antyaliasing chciałeś trzeba było kupić Xbox. Puść swoją gierkę z kompa na tym swoim tv - różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety większość gier poprzedniej generacji konsol śmiga na 720p albo właśnie 1080p bez antyaliasingu. Ja osobiście nie miałem problemów takich jak Undertaker ale może to być wina zużywającego się napędu. Jeśli chcesz możesz spróbować zresetować ustawienia video konsoli. Ja to gram na monitorze 23 cale więc ciesze się, że chociaż te problemy mnie nie dotyczą :D

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że GTA V na PS3 działa tylko w 720p (im większy ekran tym gorzej) a antyaliasing praktycznie nie istnieje. Jak tu ma nie być pikseli na dużym telewizorze, chyba tylko siedząc w drugim pokoju o_O A wersja z dystrybucji sieciowej ma jeszcze gorsze tekstury - dysk nie wyrabia z wczytywaniem. Być może masz wersję dyskową, wersja z płyty jednak trochę lepiej wygląda.

Gran Turismo 6 też ma okropne tekstury, nawet duża część samochodów jest żywcem skopiowana z PS2 i żaden kabel HDMI za 100 zł tu nie pomoże. Jedyna zaleta, że działa chociaż w 1080p i to płynnie.

 

Gran_Turismo_5_h_ssliche_Standard_Autos_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha te auta standard to jest mistrzostwo świata :D W grze ponad 1000 aut z czego 50 to same hondy s2000 i inne badziewia, jakaś furgonetka do wożenia ryb w japoni jest ale BMW e30 już nie dali :D Własnie z tych powodów chyba pierwszy raz zdradzę markę Playstation na rzecz Xboxa One tylko i wyłącznie dla Forzy bo gran turismo 7 jeszcze nie ma i nie zapowiada się aby miało byc w najbliższym czasie a forza 5 już zbiera same pozytywne recenzje.

 

Edit:

 

Pytanie do osób które grały zarówno w GT6 jak i forze 4. Jak oceniacie silniki gry? w grach tego typu stawiam na jak najwierniejsze odwzorowanie realizmu fizyki auta. Gdzie jest lepiej w Gt6 czy F4? Pytam bo niestety nigdy nie było mi dane zagrać w Forzę.

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem PS3 dla GTA V i Gran Turismo (miałem już kierownicę) i szczerze powiedziawszy wolę jakoś Shift 2 na PC.
Model jazdy jest trochę gorszy w Shifcie natomiast gra ma dużo więcej plusów niż minusów, w GT realizm psuje masa niedociągnięć. Na dodatek kierownicę jak i samą grą możemy sobie poustawiać tak jak chcemy, czego nie można powiedzieć o GT6 (znalazłem dwie opcje dotyczące kierownicy).
Osobiście jeśli chodzi o konsole to wolę GT4 na PS2. W Forzę grałem jak wyszła 3 i byłem bardzo zadowolony :)

Edytowane przez paatos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Forzę jak i Gran Turismo gram od ich drugich odsłon, czyli dość długo. Powiem tak: GT ma coś w sobie, ale od GT4 spada moje zainteresowanie tą serią właśnie na rzecz Forzy, od której nie można się oderwać.

 

Dodatkowo plusem gier na X360 vs PS3 są triggery, więc można elastycznie dozować gaz w zakrętach itp. Forza jest pełnoprawnym symulatorem z bardzo dobrą grywalnością i przyjemniejszym trybem kariery oraz modyfikacji. No i nie wspomnę o telemetrii czy modelu zniszczeń - przykro mi to pisać jako fanowi Gran Turismo, ale jak chce mi się pościgać przed ekranem to myślę właśnie o serii Forza Motorsport.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już jestem praktycznie pewien, że nie kupię Playstation 4 trochę mi smutno bo jestem z tymi konsolami od zawszę ale koniec jednego jest początkiem drugiego. Może uda mi się dorwać Xboxa One na wystawie w Media markt to sprawdzę osobiście (ostatnio widziałem z odpaloną forzą 5 można było pograć ale gimbaza się dorwała i chyba koczowali tam kilka dobrych godzin) Dzięki wszystkim za odpowiedzi, rozdałem Like :)

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo plusem gier na X360 vs PS3 są triggery, więc można elastycznie dozować gaz w zakrętach itp.

Czeeeeekaj czekaj. Ale Dual Shock od PS3 też ma analogowe triggery pod L2 i R2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na Sixaxis i nie było to nic fajnego. Może źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że pad od X360 lepiej leży w dłoni i analogi wygodniej pracują. W porównaniu do pada z Xboxa, PS3 sprawia wrażenie jakby nie miało analogowych triggerów.

Edytowane przez nismovsky
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie kupie teraz 360 dla mnie to bedzie powrót. Na one czy 4 jeszcze czas.

 

A ja pozbyłem się parę dni temu PS4 i zanabyłem ponownie 360. Do PS4 i / lub XBONE wrócę za jakiś rok jak się oferta nowych, dedykowanych tej generacji konsol gier pojawi. Mając 2 miesiące PS4 znudziłem się ogrywając odgrzewane kotlety z ładniejszej panierce..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi odnośnie TV. Na razie sprawdziłem X360 i demo Forzy 4, jak również demo FIFY 14 (podczas gdy na PS3 grałem w demko 15). Obraz mimo większego TV (60 vs 40 cali) lepszy na X360. Mimo tego nie było idealnie (przyzwyczajenie do mniejszego ekranu monitora przy tej samej rozdziałce robi swoje, teraz dopiero rozumiem przewagę pecetów).

 

 

I tak, o standardach w GT6 (i wcześniej 5) wiem od dawna, pamiętam że niegdyś przeraziłem się na widok Nissana Silvii bodajże, a był to jeden z pierwszych samochodów zdobytych w GT5. W 6 to widzę (przynajmniej na początku), że jak już prezentują auta, to premiumy.

 

 

Ja gram w GT odkąd pamiętam, moja ulubiona seria gier. Swego czasu grałem w Forzę 2 i 3, ostatnio trochę w demko 4, ale nie przekonała mnie do siebie. Na temat modelu jazdy nie będę się spierał, obie gry mają na pewno bardzo przyjemny (bo jednak w pełni symulatorami ich nazwać nie można - Asceto Corsa fajnie tu wygląda, ale oglądałem tylko gameplaye). Żeby ocenić dokładnie musiałbym więcej czasu spędzić nad najnowszą Forzą. Niemniej jednak, jak tak sobie gram w GT6 teraz i już zdążyłem poznać trochę tę część, to ma się wrażenie, że Japończycy częściowo pozostali w erze PS2 (choć GT4 było świetne jak na tamte czasy). Tutaj jako porównanie na myśl przychodzi mi seria Pro Evolution Soccer vs FIFA, gdzie PES to Gran Turismo, a FIFA - Forza.

 

 

PES - gameplay fajny (a przynajmniej do edycji 2013), ale cała otoczka taka sobie. Graficznie też niby ok, ale tak "po japońsku". FIFA - gameplay super dopracowany, ale znowu taki bez głębi, zróżnicowania. Opcji multum, grafa w porządku. Niby wszystko ok, ale mnie bardziej ciągnie do PES'a. I nie chcę tu oceniać Forzy, ale demo 4 mnie po prostu nie porwało - a w GT6 to aż czekam na kolejne zaproszenia na Goodwood Festival of Speed (RedBullem X2010 to jest dopiero masakra) i właśnie ja w GT lubię też to, że można się takimi słabymi Hondami czy innymi Abarthami pościgać ;)

 

 

 

 

Shift mi się podobał, bardzo fajna gra, ale ja bym jednak obok GT/Forzy nie stawiał. Całkiem inny poziom "rozbudowania". Tak samo GRiD np.

 

 

No i jakkolwiek pad od X360 jest ogólnie lepiej przemyślany i lepszy do gier wyścigowych, tak na tym od PS3 też są analogowe triggery. I dozowanie gazem/hamulcem działa w porządku. Na początku gry trzeba tylko zmienić ustawienia, bo w GT6 ktoś wpadł na genialny pomysł i przypisał gaz i hamulec iksowi i kwadratowi. Ot, cali Japończycy ;) Ktoś chyba ostatnio GT2 odświeżał...

Edytowane przez Undertaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając z pracy zanabyłem Deadpoola na PS3, ot dawno nie grałem to coś nowego niech będzie. Kurde polecam. Technicznie ma niedoróbki, grafika przeciętna, ale radochę daje ogromną plus nie ma sztucznego ugrzeczniania a do tego bawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra widzę trochę osób ma GT6 byłby ktoś chętny do wspólnej gry online? Tutaj macie mój identyfikator

 

abarth009.png

Tutaj możecie podejrzeć inne moje gry http://psnprofiles.com/abarth009

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już jestem praktycznie pewien, że nie kupię Playstation 4 trochę mi smutno bo jestem z tymi konsolami od zawszę ale koniec jednego jest początkiem drugiego. Może uda mi się dorwać Xboxa One na wystawie w Media markt to sprawdzę osobiście (ostatnio widziałem z odpaloną forzą 5 można było pograć ale gimbaza się dorwała i chyba koczowali tam kilka dobrych godzin) Dzięki wszystkim za odpowiedzi, rozdałem Like :)

Odwiedź jedną z naszych stref Xbox Experience (http://bit.ly/StrefyXbox) i tam będziesz mógł sam potestować naszą konsolę Xbox One! Przedtem jednak możesz zapoznać się z ofertami właśnie w Media Markt (http://bit.ly/1rvL4am). Pozdrawiamy!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra widzę trochę osób ma GT6 byłby ktoś chętny do wspólnej gry online? Tutaj macie mój identyfikator

 

abarth009.png

Tutaj możecie podejrzeć inne moje gry http://psnprofiles.com/abarth009

 

Dodałem do znajomych, mogę pościgać się w jakiś wieczór.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i już jestem praktycznie pewien, że nie kupię Playstation 4 trochę mi smutno bo jestem z tymi konsolami od zawszę ale koniec jednego jest początkiem drugiego. Może uda mi się dorwać Xboxa One na wystawie w Media markt to sprawdzę osobiście (ostatnio widziałem z odpaloną forzą 5 można było pograć ale gimbaza się dorwała i chyba koczowali tam kilka dobrych godzin) Dzięki wszystkim za odpowiedzi, rozdałem Like :)

Odwiedź jedną z naszych stref Xbox Experience (http://bit.ly/StrefyXbox) i tam będziesz mógł sam potestować naszą konsolę Xbox One! Przedtem jednak możesz zapoznać się z ofertami właśnie w Media Markt (http://bit.ly/1rvL4am). Pozdrawiamy!

 

Heh jak zwykle nic w Białymstoku nie ma :( No ale dziękuje za odpowiedź . Paatos dziś to już raczej nie ale jutro będę ok godz 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kwestii padów.

Ten od ps4 w końcu nadaje się do strzelania i ogólnie porównując go do poprzednika jest ok.

Jednak biorąc w dłonie pada od Xone łatwo można dostrzec ogromną przepaść jaka dzieli obydwa urządzenia jeśli chodzi o jakość wykonania . (M$ naprawdę się postarał)

Miałem nie kupować Xone bo jest technicznie gorsze od ps4 i ogólnie za politykę Microsoftu... jednak jak zobaczyłem na E3 Halo: master chief collection, nie miałem wyjścia i kupiłem tego szrota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności