Skocz do zawartości

PS3 / XboX360


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam problem - lubię mieć :) Cena do przełknięcia za w miarę nową grę.

Ja mam tak z książkami- ostatnio nie mam czasu czytać co prawda, ale i tak kupuję książki i potem stoją nie wiedzieć po co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pytania z pierwszego postu, wiem to trochę jak odkopywanie dinozaurów ale jako osoba, która posiadała obie konsole chciałbym się podzielić z wami moimi spostrzeżeniami. Obie konsole są znakomite i dostarczają masę wrażeń. Osobiście jednak stawiałbym punkt dla PS3. Dlaczego? Xbox 360 był konstrukcją prostą. Łatwo można było go złamać, nośniki DVD itp... resztę nie trzeba dopowiadać. XBOX 360 kusi tym, że można piracić. Pytanie teraz moje jest takie, czy to ma sens? Taka osoba, która ma przerobionego X360 ma kilkanaście gier, których nigdy nie przejdzie bo będzie żaglować płytami. Pomijam kwestie piractwa!!! Nie rozpatrujemy tutaj tego w kategoriach czy to jest ok od strony prawnej. Chodzi mi bardziej o to, że gracz nie ma takiego sentymentu i radochy z posiadanej gry. W przypadku PS3 gdzie kwestie piractwa są bardziej skomplikowane i nie ma takiej skali człowiek ma mniej gier ale wszystkie albo większość przechodzi. Jak dla mnie jest to największy plus dla tej konsoli. Kolejna kwestia, na PS3 ukazało się o wiele więcej gier na wyłączność, których łączne noty to poziom 90/10. To naprawdę robi wrażenie. Wystarczy tutaj przytoczyć choćby nawet serie Uncharted lub Killzone. Do tego dochodzą kwestie funkcjonalne (napęd blueray 3D, dostęp do internetowej telewizji, przeglądarka WWW itp).

 

Xbox 360 jest nadal świetną konstrukcją ale pod warunkiem, że zapomnimy o piractwie i kinect. Nowa edycja slim naprawdę błyszczy. To bardzo dopracowany produkt. Polecam zakup wersji 4GB + HDD na allegro. Dlaczego? Lakier na obudowie jest matowy, tj mniej się brudzi. Obie te zabawki to super sprzęt i fanbojstwo bym zostawił na boczny tor.

 

W kategoriach:

 

Wyścigi: XBOX 360 (FORZA 4 pokazała co to jest szacunek dla gracza (o przygodach z Gran Turismo 5 nie będę pisał).

Strzelanki: XBOX 360 (HALO 3, w to trzeba zagrać nawet po to, żeby wiedzieć co to jest).

Gry akcji: PS3 (seria Uncharted po prostu miażdży wszystko co do tej pory ukazało się na wszystkie platformy).

Przygodowe: PS3 (Heavy Rain, gra dla sztuki czy sztuka dla gry? Tytuł obowiązkowy).

JRGP - PS3 (Ni no Kuni, Demon Souls, Folklore, zbyt długa lista).

Bijatyki - remis

Sportowe - remis

Multiplatformowe tytuły: XBOX 360 (po prostu działają lepiej).

 

Zatem obiektywnie patrząc jeśli zależy nam na tytułach na wyłączność to polecam PS3, jeśli natomiast chcemy grać w multiplatformowe gry oraz tytuły bardzo grywalne ale mniej ambitne (HALO 3, Gears Of War) to polecam x360.

Edytowane przez duran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak porównasz obie konsole jeśli chodzi o multipleyera i sieć? Ja nie mogę przyzwyczaić sie do tego co jest na PS3 dostepne, ani nie zadawala mnie jakość multi. Ostatnio aby z kimś pojeździć w GT5 musiałem czekać 45 minut!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa matowa wersja xbox 360 nie ejst jeszcze oficjalnie w sprzedaży w polsce ;p (chyba że mówimy o czymś innym). Dwa- problem z hd wd- zobacz ceny dysków ;/

 

 

ps. co jest złego w kinect? dla mnie to bardzo dobrze chodzi :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odpalenia dildo i kamerka, ale to przeciez zrobione jest dla funu zabawy w grupie. A zagraj w boks z kolegą, 4 dildo. Ten gość z filmiku to jakis magik bo u mnie za cholere tak nie działa, no chyba ze sam nawigator tak bardzo zmienia rozgrywke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o boksie i innych gimnastykach. Mówię o grach FPP.

 

 

grałem w resistance 3- sorry, ale to jest totalna porażka- szybciej bym to zrobił wszystko mając do dyspozycji cegłę. Move jest niedokładny i to wyniaka z wielu spraw- wielkości telewizora, samego sensora tam. Np. w Wii sensor pozwala na błędy, tutaj w sonce niestety ale on jest jakiś dziwny- często nie wykrywa tak jak potrzeba.

 

ps. ja wolę machać łapkami jednak bez niczego, bo trzymanie czegoś w łapie w bardziej zaawansowanej grze- przeszkadza. Dla mnie move dodatkowo jest źle wyprofilowany.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki powiem że zainstalowałem dzisiaj nową karte graficzną w komputerze (tzn niby używana ale dla mnie nowa :P) odpaliłem Battlefield3 ze wszystkim na ULTRA i 1920x1080 i zdecydowanie jestem gotowy na xboxa720 i ps4 :D Przykładowo Uncharted3 wygląda super ale patrząc czysto technicznie (jakość tekstur, oświetlenie itd) konsole są 100 lat za murzy..., yyy tzn pecetami ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności