Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Sennheiser IE8 vs Westone 3


Troy

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw Tipsów dostałem cały jaki do nich był, słucham ich poShure 535, jeszcze trochę pokombinuje z tipsami tak jak mówisz Pasiasty.

 

Rolandsinger, skłaniam się bardzo w stronę IE8, jak słyszę i widzę to posiadasz je już bardzodługo. Chciałbym się dowiedzieć co sie zmieniło po wygrzaniu ich, czegoprzybyło , co uciekło. Przyznam że jak ich słuchałem to basu dla mnie było wsam raz, nic nie ruszałem pokrętłem i wolałbym by go nie przybyło, bardziej bymi zależało na średnicy, by bas jej nie zalał, żeby rosła w silę i wysokie byzostały takie jakie są.

Opisz proszę jak się rozwijały w miarę wygrzewania, jak jest z tłumieniem i czybardzo oddają na zewnątrz dźwięk?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po tych waszych wywodach to już sam nie wiem co mam o tym myśleć. Może po prostu jako miłośnik pełnego, basowego dźwięku z szeroką sceną odpuszczę sobie pozycje typu SM3/W3 + wszelkie armatury i wezmę się za typowe membrany wink.gif

 

@rolandsinger --> również prosiłbym o dokładny opis w tym co się zmieniło po wygrzaniu IE8 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu powoływanie się na TDH jest bardzo słabym argumentem. Tym bardziej że Rolandzie nie masz na to żadnych potwierdzalnych pomiarów. Posługując się wykresami THD dla 500Hz, mogę się założyć że zniekształcenia są na poziomie niesłyszalności.

Ba Se535 są właściwie nawet lepsze pod tym względem od klipschów S2.

 

A idąc jeszcze dalej j-jays'y powinny być najlepszymi słuchawkami na świecie bo mają mniejsze zniekształcenia THD od IE8.

 

graphCompare.php.png

 

Być może te podstawowe przetworniki armaturowe używane w słuchawkach za 100zł czy także w ER6i są słabe i grają jak słuchawka telefoniczna. ER6i w istocie tak brzmiały bez EQ.

Ale zauważcie że te przetworniki są starej technologii. Producenci przetworników dopiero się rozkręcają jeśli chodzi o rynek audio i cały czas pracują nad lepszymi osiągami przetworników. Jeszcze niedawno najlepszymi słuchawkami były UM1 które graja tylko środkiem pasma, na chwilę obecną przetworniki armaturowe potrafią wiele więcej.

Przykładem jest całkowita hybryda armatury i dynamicznego przetwornika czyli Moving Coil armature.

 

Dynamiczne słuchawki także się rozwijają, ale IMO przyszłość także jest w wielodrożnych słuchawkach dynamicznych. Wystarczy spojrzeć na Radius TWF które są dwu-driverowe i dynamiczne i są uznawane na chwilę obecną za jedne z najlepszych słuchawek dynamicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych waszych wywodach to już sam nie wiem co mam o tym myśleć. Może po prostu jako miłośnik pełnego, basowego dźwięku z szeroką sceną odpuszczę sobie pozycje typu SM3/W3 + wszelkie armatury i wezmę się za typowe membrany wink.gif

 

@rolandsinger --> również prosiłbym o dokładny opis w tym co się zmieniło po wygrzaniu IE8 wink.gif

SM3 akurat maja swietny bas - pełny, mocny, dokładny, punktualny, ale później im wyżej tym gorzej...

Z IE8też uważaj, poczytaj dobrze, nie polecam tych słuchawek do ciepłych playerów, bo ilość basu może przerazić. Znam sflo2, i nie uważam, żeby dobrze zgrał się z IE8. To są specyficzne słuchawki, pasujące do playerów z anemicznym basem, najlepiej z takim "basem - widmem" jaak w Sony X.

 

W końcu doszedłem do SM3 i mimo, że słucham znakomitych słuchawek to coraz częściej zaczynam myśleć, że ja to sobie wmawiam.

 

coś podobnego miałem z Sony EX700, nie będę się "chwalił" ile za nie wybuliłem, i jak wysoko oceniałem wtedy ich naturalność, bo ostrość akurat od razu była przeszkodą, a co teraz o nich sądzę:D? średnica bardzo sztuczna, podbita, tylko, żeby to stwierdzić musiałem usłyszeć coś o naprawdę naturalnym dźwięku - AKG K370 czy Shure 840, no i potrzeba dłuższego czasu, żeby oswoić się z danym sposobem brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Olsztyniak --> poleciłbyś coś do s;flo ? Bo jestem w czarnej dupie. Do tej pory myślałem że w3/sm3 będą przyzwoite. Myliłem się ? tongue.gif

A czego konkretnie Ci potrzeba i ile chcesz wydać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 zł - chce poczuć tę energię w rocku. Przyda się szeroka scena, głęboki bas i dobre wysokie. Oczywiście średnie i niskie muszą być "godne" wink.gif.

 

W eternach już czuje to coś więc myślę że membrany będą dobrym rozwiązaniem

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

 

IE8 po wygrzaniu zmieniają się nie do poznania. Potwierdzam całkowicie opinię Olsztyniaka co do basu w tych słuchawkach. Nie należy ich w żadnym wypadku łączyć z plejerami typu iRiver, sflo czy inne basiaste źródła. Takie zestawienia to będzie koszmar. Druga rzecz, może ważniejsza, to dobór tipsów. To są zupełnie inne słuchawki niż IEMy armaturowe i wszelkie inne doki, z jakimi miałem styczność.

 

Otóż np. w SE530 im głębiej i szczelniej umieścimy tipsy w kanale słuchowym, tym lepszy dźwięk uzyskamy. Z IE8 jest inaczej. Fabryczne gumki są bardzo miękkie, wręcz wiotkie, co skłania użytkownika do wetknięcia ich jak najgłębiej lub doboru większego rozmiaru niż ten, którego używaliśmy w innym modelu słuchawek dokanałowych, np. zamiast M, L. Nic bardziej mylnego. Taki zabieg powoduje, że słuchawki mają bas rodem z EPek. Długo nie mogłem tego pojąć, dopóki nie wpadłem na to przez zupełny przypadek. Regulowałem mianowicie kąt silikonowej nausznicy i lekko poluzowałem słuchawkę w uchu tak, że nadal siedziała pewnie w kanale słuchowym, ale tips usadowił się znacznie płycej. Jakież było moje zdziwienie, gdy stwierdziłem, że dopiero przy takim mieszczeniu słuchawek w uszach dźwięk jest optymalny. O żadnym przewalonym basie nie może być mowy, jednak z pewnością nie należy on do anemicznych. Ogólne silne dosłodzenie dźwięku również ustąpiło jak ręką odjął. To jest podstawowa zasada w przypadku IE8, montaż w uchu i dobór tipsów, o czym zresztą lojalnie informuje nas producent w stosownej ulotce dołączonej do produktu, podkreślając, że jakość dźwięku jest w przeważającej mierze uzależniona od sposobu umieszczenia słuchawek w uchu i od doboru tipsów. Praktyka pokazuje, że nie mijali się z prawdą.

 

Pozostając przy basie w IE8, jest on owszem silny, ale ma wzorową kontrolę. Jeśli można się do czegoś przyczepić, to do jego barwy, niewątpliwie jest nieco ocieplona, ogólna faktura jest raczej miękka. Tymczasem w K370 mamy uderzenie jak w dębową, rezonującą dechę, jest to zwarty, mocny, sprężysty dźwięk.

 

O EX700 mogę napisać jedynie, to wpadka firmy Sony, amen...

 

Jeszcze dwa słowa o EX500, o które ktoś pytał. W istocie są to bardzo dobre doki, może nie tak dobre jak K370, ale mają swój urok. Grają minimalnie ocieplonym i wycofanym, ale precyzyjnym środkiem o przyjemnej barwie, bas jest bardzo dobry, mocny, coś pomiędzy dokładnością i wzorową barwą K370, a słodkawym tąpnięciem w IE8. Góra nieco wysunięta, ale bardzo detaliczna, na analogowych plejerach zupełnie pozbawiona ostrości. Scena lepsza niż w K370, ale odrobinę skromniejsza od tej przepastnej w IE. Generalnie za 300 zł, to całkiem niezła propozycja, zważywszy, że są superwygodne, wzorowo wykonane w całości ze stopów metali lekkich, jedynym minusem jest kabel - nieco za cienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że dźwięk się zmienia nie do poznania, ale nie opisałeś jak, mógłbyś opisać jak był po wyjęciu z pudełka a jaki jest teraz, jak długo jej już wygrzewasz?

Nie mam 650 wiec nie potrafię sobie wyobrazić jak ie8 mogą zagrać.

 

 

 

 

Sam się za jakiś czas przekonam , bo zamówiłem IE8. Dodatkowo jeszcze sprawdzę sobie Radius TWF11, ciekawe kiedy u mnie się zjawią i na jak długo.

 

 

Edytowane przez worms14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki nowy model ma się ukazać, bo czekam na stary, no to pewnie przepłaciłem, co zmienią poprawią? Oby nie wygląd i mocowanie w uchu, oraz izolacje.Jak zauważyłem to te słuchawki głównie porównują do IE8, będę miał jedne i drugie, ciekawe czy się będę na wzajem uzupełniały. Czeka mnie niezła przeprawa z ich noszeniem, jakieś takie nie typowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki nowy model ma się ukazać, bo czekam na stary, no to pewnie przepłaciłem, co zmienią poprawią? Oby nie wygląd i mocowanie w uchu, oraz izolacje.Jak zauważyłem to te słuchawki głównie porównują do IE8, będę miał jedne i drugie, ciekawe czy się będę na wzajem uzupełniały. Czeka mnie niezła przeprawa z ich noszeniem, jakieś takie nie typowe.

Będzie kosztował koło 200 zielonych. Ludzie strasznie narzekali na wygodę i prosili żeby to zmienić, więc kto wie.

Te słuchawki raczej oceniają wyżej niż IE8

Od zeszłego roku mowa jest o TWF21. W październiku producent mówił że słuchawki już przygotowują do wysyłki, no ale mamy luty i nie widać nowych Radiusów na horyzoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monstery uchodzą za ciepłe słuchawki, ale nie słyszałem żadnych.

 

Ja się tak noszę na Radiusy, ale z drugiej strony poczekam chyba jeszcze trochę na nowy model.

 

Cieple jest pojeciem wzglednym - na pewno sa chlodniejsze od IE8 (co oczywiscie nie oznacza ze sa chlodne). Najmniej basu maja mdt ale czy akurat beda pasowac do sflo to trudno mi powiedziec bo nie slyszalem tego polaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDT to są słuchawki armaturowe więc nie dziwne że mają najmniej basu

 

Miles Davies tribute sa armaturowe? Od kiedy?

Kiedyś jeszcze przed wejściem na rynek MDT była jakaś dyskusja na Head-fi i właśnie była mowa o tym że to są słuchawki dual-driverowe, ale na dobrą sprawę nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym co tam siedzi.

Więc na wszelki wypadek wycofuję to stwierdzenie.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie S:flo2 nie kupiłem (chwilowo kasy brak), ale tak się złożyło, że mam okazję go testować. Posiadam też Monster Miles Davis Tribute. Zacznę od kwestii najmniej ważnej - wygląd i jakość wykonania. Kosmos :) Wyglądają i są wykonane nieziemsko, aż chce się słuchać "Kind of Blue". Przejdę do dźwięku - bardzo ciekawe połączenie, bas ma niemal doskonałą kontrolę, schodzi nisko, jest szybki, punktowy i nienachalny, a jednocześnie zapewnia odpowiednią ilość "mięsa". Średnica jest nieco wypchnięta przed szereg, ale nie narzuca się tak, żeby mi to przeszkadzało ;) Jest w miarę dźwięczna i ma w sobię nutkę aksamitu. Słuchawki nie gubią się nawet w ostrych utworach (np. Heavy Metal). Wysokie są zato świetne, nie tak nachalne jak w Audeo PFE (czasmi przeszkadza mi ten fakt w Phonakach). Sięgają naprawdę wysoko i jednocześnie nie kłują w uszy. Separacja, holografia i scena na najwyższym poziomie, wszystko jest na swoim miejscu. Ogólnie uważam, że te ok. 1400 PLN, które trzeba na nie wydać to nieco za wysoka cena, ale nie zmienia to faktu, że są to naprawdę świetne słuchawki, które bardzo dobrze zgrywają z S:flo2. Dziękuję, dobranoc :)

 

EDIT: Przed chwilą posłuchałem S:flo2 z Xears TD100-II. Dickass!

 

 

Edytowane przez MrSheep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słuchałeś ie8 z flo? jeśli tak, to poproszę o krótki opis :)

 

szukam jakichś iem'ów do flo, gdzie głównym kryterium ma być niestety cena ~600zł.

Ja słuchałem, bardzo "dopalone" brzmienie. Ogromna ilość basu, mało wysokich. Całkiem dobra scena - to tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słuchałeś ie8 z flo? jeśli tak, to poproszę o krótki opis :)

 

szukam jakichś iem'ów do flo, gdzie głównym kryterium ma być niestety cena ~600zł.

Ja słuchałem, bardzo "dopalone" brzmienie. Ogromna ilość basu, mało wysokich. Całkiem dobra scena - to tak w skrócie.

 

W pełni się zgadzam, ilość basu w tym połączeniu przeraża :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jakaś alternatywa, tak powiedzmy do tych 600zł. oczywiście używane jak najbardziej wchodzą w grę. niższe shure - powiedzmy se420 są warte uwagi, czy można kupić za te pieniądze coś lepszego? o se310 (napewno seria 3xx, reszty nie jestem pewien) słyszałem, że są bardzo suche, bez dołu. chciałbym zbalansowanego dźwięku, z dużą przestrzenią, dającego dużo fanu. słucham różnej muzyki, ale wymagania odnośnie np. basu mam takie, by był szybki, był w stanie zagrać najszybsze blasty (mając eterny, nawet po equalizacji słychać bulgot w dole pasma przy szybszych kawałkach). priorytetem dla mnie też jest wygoda, więc np triple odpadają. wolałbym też over-ear. źródła raczej nie będę zmieniał, a jest to s:flo2.

będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

 

pozdrawiam

 

 

edyt: patrzyłem chwilę na allegro i wpadły mi w oko klipsche custom 3, audio technica ath ath-ck9 - mniej więcej czegoś takiego bym szukał. macie jakieś zdanie o tych słuchawkach?

Edytowane przez nr9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jakaś alternatywa, tak powiedzmy do tych 600zł. oczywiście używane jak najbardziej wchodzą w grę. niższe shure - powiedzmy se110, 210 są warte uwagi, czy można kupić za te pieniądze coś lepszego? o se310 (napewno seria 3xx, reszty nie jestem pewien) słyszałem, że są bardzo suche, bez dołu. chciałbym zbalansowanego dźwięku, z dużą przestrzenią, dającego dużo fanu. słucham różnej muzyki, ale wymagania odnośnie np. basu mam takie, by był szybki, był w stanie zagrać najszybsze blasty (mając eterny, nawet po equalizacji słychać bulgot w dole pasma przy szybszych kawałkach). priorytetem dla mnie też jest wygoda, więc np triple odpadają. wolałbym też over-ear. źródła raczej nie będę zmieniał, a jest to s:flo2.

będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

 

pozdrawiam

Być może nowe NuForce NE-700 by Ci podpasowały. Mają raczej więcej basu niż Eterny, ale mają też sporo więcej góry. Bardzo funowe granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności