Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Sennheiser IE8 vs Westone 3


Troy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie sprawa jest nabrzmiała. IE8 czy W3?

 

Proszę o wymienienie waszym zdaniem wszystkich pozytywnych jak i negatywnych aspektów IE8 i W3.

 

Słyszałem że IE8 mają nazbyt głęboki i mocny bass. Nasuwa mi się następujące pytanie - czy Westony mają go pod dostatkiem?

 

Jakie wrażenia na poszczególnych słuchawkach doznam słuchając Rocka?

 

Jakich wrażeń mogę spodziewać się w muzyce typowo instrumentalnej?

 

Jestem fanem Linkin Park, lubię czasem posłuchać Eminema, Jay-z, Philla Collinsa, Stinga, Red Hotsów, popu, trancu itp. itd. Jak widać zakres jest niebywale szeroki :D.

 

Pomińmy kwestie pieniężne gdyż W3 są zwyczajnie droższe i niech tak zostanie. Wiem że mogę dać około tysiaka na słuchawki i napaliłem się na IE8 dopóki dopóty nie usłyszałem o W3. Od razu zacząłem mieć wątpliwości co do IE8. Nie ukrywam że opinii na temat tych słuchawek jest masa. Jedni wolą IE8 mówiąc, że mają niepowtarzalny Bass, drudzy wolą W3 i bardziej wyrafinowane dźwięki.

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc ! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W3 nie słuchałem IE8 tak. Na s:flo IE8 grają bardzo ciepło i troszkę rozlazłym przebasowionym dźwiękiem. Moim zdaniem IE8 zdecydowanie brakuje góry.

W3 oferują na pewno szersze pasmo przenoszenia. Będziesz miał w nich na bank więcej wysokich. W W3 basu nie powinno zabraknąć. Nie będzie on jednak taki gęsty i mięsisty jak w przypadku IE8 - będzie szybszy i bardziej zwarty - kwestia różnic konstrukcyjnych.

Ja bym brał W3, ale zastanowiłbym się nad np EarSonic SM3Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz IE8 i W3 postaram się Ci odpowiedzieć na kilka Twoich pytań i rozwiać wątpliwości ...

 

IE8 grają głównie dołem , mają niezłą średnicę i średnią górę ... To jak zagrają zależy bardzo mocno od źródła .. Na taczu 3G bas był tak beznadziejnie rozlazły ze zalewał większość pasma , kontroli zero .. reszta pasma ujdzie

W3 grają dobrze na większości źródeł do których ich podpiąłem .. Mają tak jak Piotrek napisał genialną górę, bardzo dobrą średnicę i dostateczny dół .. Jak dla mnie ten bas był tak dziwny że odpuściłem sobie dalsze użytkowanie tych słuchawek .. Bas był w nich bardzo dobrze kontrolowany , aż za dobrze .. nawet na Karmie ..

 

Co do muzyki instrumentalnej .. tak . W3 są do nich ekstra .. ale Rock czy House ... nieeeeeee

 

Sugeruje wziąc pod uwagę inne słuchawki i zapomnieć o tej dwójce przy muzyce jakiej słuchasz ..

 

Niestety nie podałeś żadnego źródła z jakimi zamierzasz używać nowych słuchawek .. IE8 np mają wysoki SPL i małą impedancję i uwielbiają szumieć w większości playerów .. W3 też lubią szumieć ...

 

Jeśli się uprzesz na W3 sugeruję posłuchać ich wcześniej żebyś, tak jak ja , nie był rozczarowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W3 nie słuchałem IE8 tak. Na s:flo IE8 grają bardzo ciepło i troszkę rozlazłym przebasowionym dźwiękiem. Moim zdaniem IE8 zdecydowanie brakuje góry.

W3 oferują na pewno szersze pasmo przenoszenia. Będziesz miał w nich na bank więcej wysokich. W W3 basu nie powinno zabraknąć. Nie będzie on jednak taki gęsty i mięsisty jak w przypadku IE8 - będzie szybszy i bardziej zwarty - kwestia różnic konstrukcyjnych.

Ja bym brał W3, ale zastanowiłbym się nad np EarSonic SM3Pro.

 

To czy basu jest dużo czy w sam raz zależy w dużej mierze od grajka - na cowonach nie powinno być go za dużo (podobnie na Samsungach). z porównania W3 do IE8 na Sony i Touchu wynikało jasno ze bas IE8 jest zdecydowanie lepiej teksturowany i ma dużo lepszy impakt. Lepsza była rownież prZestrzen w IE8. W3 miały natomiast lepsza izolację i może ciut lepsze wysokie na Sony. Dla mnie mimo wszystko IE8 były lepsze - chociaż osobiście preferuje MTPC (szkoda tylko ze nie maja takiej przetrzeni jak IE8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródłem będzie Nationite S:flo2.

Yedi - jakie inne słuchawki sugerujesz? Chodzi mi przede wszystkim o ROCK/TRANCE - do instrumentów mam hełmofony. Jeśli możesz to powiedz coś o połączeniu S:flo2 z W3/IE8 jeśli coś o tym połączeniu ciekawego wiesz :P

 

Piotrus-g - możesz coś więcej powiedzieć o Sm3pro ?

Oczywiście jeśli macie jakieś inne ciekawe słuchawki które mogłyby właściwie zgrać się z s;flo2 to proszę o porady :P

 

Tak BTW to słyszałem że Shure są dość dobre do Rocka. O nich to już akurat nie wiem nic - poszperam coś na Head-fi.

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troy - o SM3Pro pytaj Dawindyka jako osobę która niedawno nabyła owe słuchawki. Ja słyszałem o nich jako o "lepszych W3"

Shure sobie odpuść - SE530 (obecnie SE535) mają mega mało wysokich - gra nie warta świeczki chociaż bas mają niezły to jednak przypominają mi się jako strasznie przerysowane i ze strasznie zmuloną średnicą.

SE420 (obecnie SE425) też sobie odpuść - dwa przetworniki słabo zestrojone - mało basu, dość analityczne brzmienie.

Jedyne modele warte uwagi od shure to scl4/SE310/315 (ten sam model tylko w nowszym opakowaniu) oraz e2c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawindyk - możesz powiedzieć coś więcej o SM3 i MTCP?

 

Piotrus-g - chyba odpuszczę sobie Shury.

 

Wiele osób narzeka w IE8 na "przebasowanie" ale często dodają, że w znacznej mierze zależy to od jakości nagrania. Ponadto po czasie efekt ten niweluje wygrzanie słuchawek (info z Head-fi). Był tam taki temat :

 

Best IEM for Rock? Shure SE530 vs Westone 3 vs Westone UM3X vs IE8

Westone 3 odpadły od razu, Shure SE530 również - najwięcej głosów zdobyły IE8 i UM3X.

 

Jak dużo ludzi tak dużo zdań - nie żebym podważał którąś z waszych wypowiedzi Panowie. Nie jestem zdecydowany i pytam się o wszystko. Tak w ramach wyjaśnienia B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób narzeka w IE8 na "przebasowanie" ale często dodają, że w znacznej mierze zależy to od jakości nagrania. Ponadto po czasie efekt ten niweluje wygrzanie słuchawek (info z Head-fi). Był tam taki temat :

 

 

 

słucham FLACów i ALACów i jakoś sie to nie zmieniło ... I nie zależy też to od wygrzania .. moje były wygrzane ..

 

Co do UM3X .. Piotrek ma coś w ten deseń i nie narzeka na brak basu ... tu ja się nie wypowiem ...

 

SFLo2 jako jeden z niewielu playerów nie szumi .. co cieszy ... ale na IE8 z mało były góry , owszem bas już nie zalewał całego pasma .. ale to nie było to ..

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem gluchy bo u mnie ie8 jakos nie rozlewaja basu na taczce 3g. Poza tym, ciekawe jest ile osob formulowalo opinie o ie8 (oczywiscie no offence panowie) na podstawie odsluchow fejkowych ie8 - nie wiedzac o tym (zeby byla jasnosc w temacie -moje sa z oficjalnej dystrybucji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem gluchy bo u mnie ie8 jakos nie rozlewaja basu na taczce 3g. Poza tym, ciekawe jest ile osob formulowalo opinie o ie8 (oczywiscie no offence panowie) na podstawie odsluchow fejkowych ie8 - nie wiedzac o tym (zeby byla jasnosc w temacie -moje sa z oficjalnej dystrybucji).

 

Niestety moje fejkami nie były ...

 

Za to genialnie grały z Sonym X (1050)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już kilka opinii, że S:flo2 + IE8 to połączenie średnie więc chyba sobie odpuszczę Sennki.

 

Piotrus-g - widzę że masz UM3-w + S:flo2. Możesz powiedzieć jak to gra? Ponadto jeśli coś wiesz o UM3X to byłoby fajnie B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UM3-w to słuchawki customowe (Unique Melody 3-way) zrobione na bazie moich przetworników, które są takie same jak w UM3x i Westone 3 oraz SM3Pro. Jak wiadomo wszystko można inaczej zestroić i wszystkie cztery słuchawki będą grały inaczej. Jak grają? Bradzo dobrze.

O UM3x słyszałem że grają bardziej ugładzonym dźwięiem niż W3 ze względu na ich przeznaczenie - głównie do monitoringu a więc mają bardziej płaską charakterystykę. W3 mają podbite skrajne pasma. SM3Pro grają ponoć jeszcze lepszym dźwiękiem niż oba Westone - zakładam że czymś pomiędzy UM3x i W3.

 

IE8 słuchałem Yediego więc oryginały. Bas touch'ki a bas s:flo to raczej kiepskie porównanie... :] S:flo basu ma dużo - sparowanie go z wybitnie basowymi słuchawkami daje naprawdę średnie połączenie. Touch nie ma aż takiej dynamiki i jest delikatnie bardziej analityczny, dlatego IE8 mogą pasować do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.head-fi.org/forum/thread/478568/multi-iem-review-115-iems-compared-monster-miles-davis-tribute-added-10-17

 

Panowie - wie ktoś coś o audio technica ATH-CK10 ? Tutaj w rankingu jakiś user Head Fi dał im pierwsze miejsce w teście 115 IEmów. Co prawda nie recenzował on tam jeszcze SM3 ani W1/2/3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATH-CK10 są na rynku do bardzo dawna ale odkryte zostały tak naprawdę w tym roku. Ponoć słuchawki bardzo równo i spójnie grające.

Nie uświadczysz w nich natomiast dużej ilości basu z dużym impaktem. To raczej słuchawki nastawione na szczegółowość i liniowość - co potwierdzają wykresy pasam przenoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem Ci w pm, Westone 3 są świetnymi iem'ami, lecz kompletnie nie nadają się do Trance'u - w przeciwieństwie do Rocka, który brzmi w nich świetnie :) Za to Sm3 sprawdzą się i w Trance i w Rocku i innej muzyce zatem bierz sm3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem Ci w pm, Westone 3 są świetnymi iem'ami, lecz kompletnie nie nadają się do Trance'u - w przeciwieństwie do Rocka, który brzmi w nich świetnie :) Za to Sm3 sprawdzą się i w Trance i w Rocku i innej muzyce zatem bierz sm3 ;)

 

Sluchales tego polaczenia? Miales w ogole SM3 w rekach i zdajesz sobie sprawe z ich ograniczen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawindyk mógłbyś się wypowiedzieć, jako jedyny posiadacz SM3 na forum, jak one grają :P?

 

Dokladnie to bede sie mogl wypowiedziec po powrocie (czyli najwczesniej 18ego) bo moje SM3 przylecialy do mnie i dwa dni pozniej wrocily do producenta. Chyba im cos ostatnio szwankuje bo pojawilo sie calkiem sporo (sadza po komentarzach na headfi) SM3 w ktorych jedna sluchawka gra sporo glosniej niz druga. Takze na razie bylem skazany na krotki odsluch cudzych po ktorym moge stwierdzic ze maja genialny srodek, lekko zrolowana gore i bardzo przyjemny basik (chociaz brakuje mu troche wypelnienia takiego jak np. w MTCP). Sa mocno zalezne od tipsow - przy nieodpowiednim doborze roll off gory moze troche draznic (zwlaszcza na cieplych grajkach). Mja tez swietna przestrzen - jedna z najlepszych jakie znam wsrod IEM'ow. Moze po powrocie znajde chwile czasu na napisanie krotkiej recenzji

 

Hej, a moglbys skrobnac conieco jak graja sm3 z iphonem (zakladam ze z taczka 3g byloby podobnie).

 

Iphone 4 brzmi jednak nieco inaczej niz Touch 2g/3g - ma lepsza przestrzen, ciut lepszy bas i wysokie. Tak jak napisalem - wiecej bede mogl powiedziec o SM3 po powrocie

Edytowane przez Dawindyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już je "sprawdzisz" to podziel się "głębiej" wrażeniami ;).

 

Panowie - sprawa jest nabrzmiała. 1000zł na słuchawki będę miał dopiero za jakiś czasz. Co mógłbym kupić do 200zł "w tymczasowe zastępstwo" do S:flo2. Najważniejsze żeby Linkin Park mi dobrze "pykał" i będę zadowolony. Co proponujecie?

 

Ponadto jedno małe pytanie. Przykładowo takie HD555 pobierają dużo więcej energii z baterii odtwarzacza od powiedzmy takich pchełek jak Audeo Phonak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności