Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Sennheiser IE8 vs Westone 3


Troy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Podepne sie pod temat. Ostatnio napalilem sie UM3X, ale jakos z nich zrezygnowalem, powod: cena, zakup zagraniczny, tekst w stylu "wyprobuj zanim kupisz", niestety nie mam mozliwosci wyprobowania.

 

Kolejne sluchawki jakie mi wpadly w ucho, to audio-technica ATH-CK10. Ludzie pisza o nich bardzo dobrze, pisza tez ze malo w nich basu. Pisze o tym nawet @piotrus-g w tym temacie. Bas to co lubie w sluchawkach. Czy w nich jest az tak nie dobrze?

 

Slucham roznej muzyki: rock, metal, techno, dnb, dub step, muzyka filmowa. Moj grajek to Clix2.

 

Teraz chyba rozumiecie ten metlik przed zakupem.

 

Piotr czy mozesz napisac cos wiecej o tych CK10? Mam na nie chrapke, tym bardziej ze zakup bylby bezproblemowy, bo sa na allegro. Moje dotychczasowe sluchawki to CX400, ktore po okolo 2 latach stracily kompletnie dol.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CK10 są na allegro za ...1200zł !!!! troszkę przesada jak za słuchawki kosztujące ...$200 dwukrotna marża to jednak troszkę sporo.

Nic za bardzo nie mogę o nich napisać bo ich nie słyszałem. Przytaczam jedynie opinie z head-fi puls posiłkuję się wiedzą na temat tego co siedzi w środku, a siedzi to samo co w q-jays, ADDIEM. Jest to przetwornik w branży nieuchodzący za najlepszy z wooferów, więc basu z nich za dużo nie wyciągniesz. Bas będzie raczej bardziej punktowy, równy, ale będzie miał całkiem dobrą dynamikę. Widziałem też pasmo przenoszenia tych słuchawek i jest co najmniej imponujące, bo jest praktycznie całkowicie płaskie, a to może oznaczać w drugiej strony że słuchawki będą mało interesujące brzmieniowo.

UM3x czy W3 będą miały na pewno sporo więcej dołu.

Jeśli szukasz dobrych słuchawek armaturowych z dobrą ilością basu to szukaj czegoś co ma dwa przetworniki, ale z dedykowanym wooferem, a nie tzw dual driver czyli tak naprawdę zostaje Ci niewiele opcji - SE535, W3, UM3x, UM2(nie polecam raczej), shure E5c, shure 425 (nie polecam bo mają ponoć mało basu), SM2 i SM3Pro, ewentualnie możesz poczekać na SA7. Nie polecam też CK100 bo mają też mało basu.

Edit: zapomniałem wspomnieć o UE super.fi 5pro i Triple.fi 10

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr. Już mniej więcej wiem na czym stoję.

 

super.fi wydają się dobrą opcją, tylko strasznie wychodzą z ucha, nie podoba mi się to.

 

Czytałem dziś trochę o Sennheiser IE8, poważnie się nad nimi zastanawiam. Sugestie mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super.fi wydają się dobrą opcją, tylko strasznie wychodzą z ucha, nie podoba mi się to.

Wersja nowsza, Super.Fi 5 są bardzo fajna. Można je dostać za mniej niż 300 zł, mogą być ciekawą alternatywą dla zbyt analitycznego brzmienia Audeo.

Poza tym zakładając over ear można je wepchnąć bardzo głęboko - poprawia się izolacja i brzmienie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W takim razie Pasiasty bardzo bym prosił o jakieś konkrety biggrin.gif. Piotrus-g --> dzięki za info - wykreślam już IE8 z listy życzeń. Albo SM3 albo W3. W ramach ciekawostki jutro dostanę Rocco A i jestem ciekaw jak to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawindyk --> masz już SM3 w pełni sprawne w domu tongue.gif? Jeśli tak to liczę na podzielenie się wrażeniamicool.gif

 

Owszem - mam. I nawet wrocilem z Filipin wiec skrobne cos w tym tygodniu :) Swoja droga w ramach sprotkania sluchawkowcow w Manili mialem je okazje porownac np. do ortophonow e-Q7, RE 262 i paru innych ciekawych sluchawek :)

 

Miałem okazję posłuchać W3 choć krótko to zdecydowanie W3>IE8. Taka jest moja opinia.

 

No coz - ja sie z nia zdecydowanie nie zgadzam :) IE musi natomiast grac z w miare chlodnym odtwarzaczem bo z cieplym basu moze byc zbyt duzo. Jesli chodzi natomiast o przestrzen i tembr to IE8 malo ktore IEM'y moga dorownac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Pasiasty bardzo bym prosił o jakieś konkrety biggrin.gif.   Piotrus-g --> dzięki za info - wykreślam już IE8 z listy życzeń. Albo SM3 albo W3. W ramach ciekawostki jutro dostanę Rocco A i jestem ciekaw jak to gra.

Bardzo proszę. Dzięki uprzejmości Lawrenca z audiomagic będę mógł porównać bezpośrednio SM3 i Westone 3. Wrażenia oczywiście opiszę w stosownym momencie.

 

 

SM3 grają bardzo spójnym i płynnym dźwiękiem. W zasadzie niczego nie brakuje. Mają znakomite zejście na basie, uderzenie i masę w dolnych rejestrach, szczegółową i lekko ocieploną średnicę, łagodną i wysoko rozciągniętą górę.

 

Bas ma tembr, drży prawie jak membranowy. Uderza mocno ale nie rozlewa się. Ma znakomitą kontrolę, potrafi się także rozpasać. Kiedy trzeba jest szybki i punktowy, w innych warunkach tłusty i gruby.

 

Średnica jest na równi z dołem, wydaje się czasami bliska ale to chyba złudzenie wywołane jej znakomitym wypełnieniem. Bardzo szczegółowa, ze świetną separacją, realna i namacalna, lekko ocieplona.

 

Góra jest łagodna, taka analogowa, krystaliczna. Nie ma mowy o jakimkolwiek kłuciu, sybilanty nie występują.

 

Scena szeroka, głęboka, wokół głowy, ułożona planami. Słuchawki potrafią wyrzucić wokale bardzo blisko, tuż przy nosie, a jakieś tam klawisze daleko w tyle za nimi. Separacja na znakomitym poziomie.

 

Ogólnie słuchawki są rewelacyjne technicznie. Nie są ciemne, raczej neutralne jednak ja jestem przyzwyczajony do jaśniejszego grania. Piotrus-g pisał, że W3 mają więcej góry - być może będzie mi to bardziej pasowało niż stonowana góra SM3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo Pasiasty. Poczekam sobie jeszcze na recke Dawindyka i Twoje porównanie (zestawienie) SM3 vs W3.

 

Tak właśnie słucham sobie Rocoo A i nie mogę uwierzyć, że takie małe gówienko potrafi tak grać tongue.gif. Trochę muli na a-jays2, ale lepsze to niż nic. Phonaki dobrze zgrywają się z Rocoo? Ktoś coś o tym wie wink.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo Pasiasty. Poczekam sobie jeszcze na recke Dawindyka i Twoje porównanie (zestawienie) SM3 vs W3.

 

Tak właśnie słucham sobie Rocoo A i nie mogę uwierzyć, że takie małe gówienko potrafi tak grać tongue.gif. Trochę muli na a-jays2, ale lepsze to niż nic. Phonaki dobrze zgrywają się z Rocoo? Ktoś coś o tym wie wink.gif?

 

z tych lepszych dokanałówek warto jeszcze rozważyć Sony MDR-EX700, to słuchawki membranowe. Należy jednak wiedzieć, że to mocno "specyficzne" słuchawki, są ostre jak cholera, podbita wyższa średnica i bardzo ostra góra, potrzebują możliwie ciepłego, gęstego playera.

Nie znalazłem niestetuy dla nich odpowiedniego żródła, ale tak sobie teoretyzuję, że Roco A (ponoć ciepły) mógłby się nadawać.

główne cechy EX700 to

- bardzo niski, precyzyjny, jednocześnie trochę wąski bas

- bardzo szczegółowa średnica i góra

 

coś mi się zdaje, że z Rocc A może to być hit, majkel słuchał ich z Sony NWZE44- i bardzo sobie chwalił ten duet. Sony E nie jest wybitny, a Rocco podobno trzyma wysoki poziom, tak więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat słuchawki z wyższej półki chciałbym sobie sprawić do s:flo2, natomiast do Rocco coś zdecydowanie lżejszego aniżeli MDR-EX700. Niemniej jednak ciekawi mnie jak np. zagrają się takie W3 z s:flo2 i z Rocco - być może jedne słuchawki przypasują mi w obu przypadkach ale to bardzo wątpliwe laugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie używanie EX-700 mija się z celem. Z IEM'ów korzystam głównie dlatego, że izolują mnie od otoczenia i pozwalają delektować się całym pasmem. W nausznych na mieście ginie bas, dlatego się u mnie nie sprawdzają.

 

Doki Sony są otwarte (pół- otwarte?), więc także izolacją nie grzeszą. No ale tutaj w zasadzie liczą się już tylko preferencje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"I have both the W3 and SM3 and really love them both.

 

My main music is rock/metal and I love the sound that the W3's bring out of them, plenty of bass, the guitars are prominent and the vocals sound spot on as well, especially with the Comply P's, which eliminate the sibilance. I also listen to some pop and that also sounds great

 

The SM3's seem to me to have the ability to adapt to different types of music. Rock/metal has punchy bass, the guitars are even more prominent and the vocals reach as high as they were meant to, without ever proving sibilant. Joe Satriani, for example, sounds exceptional and I cannot think it could ever sound better and exactly the way he intended his music to be heard. When playing some pop music, they seem to change slightly, adapting perfectly to different demands this music warrants, bass is perfect when required, the mids are right there and the treble excels.

 

The Comply P's make the SM3's sound rather similar to the W3's for me, yet the RE bi flanges change them again, so a slightly less bassy signature, with accentuated treble. So trying different tips is a must and will surprise you.

 

Overall though, the W3's are a great set of phones for me, but the SM3's does everything they do, but better and sounds great with everything that I've heard with them so far, from Sade to Slayer. "

 

Jest to wypowiedź jednego ziomka z Head-fi. Gościu ma konkretne źródła, a mianowicie - s:flo2, sony X1060 i Hifiman HM601. Z tego co widzę to na skutek zapoznania się z SM3 po jakimś czasie sprzedał on W3 bez skrupułów.

 

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mam kolejną opinię o SM3 vs W3, aczkolwiek jest ona trochę jednostronna:

 

"I also have both the westone 3 and SM3 , i really love the SM3 but for me the westone 3 was a big disappointment , it has some very good quality's like its detail retrieval and transparency in the midrange but its big booming unnatural sounding bass and the high levels of sibilance and the feeling i got that all the frequency's did not flow together well just killed it for me.

 

The sounds the SM3 puts out is very musical and just seems to flows like liquid honey ,the bass is big and powerfull but always under control ,the midrange is much richer and full bodied than w3 and treble is bright and sparkly like the westone but has no sibilance yet still brings out the same level of detail retrieval as the westone and the soundscape of the SM3 is a lot wider with more depth than the w3

 

The w3 has a set v shaped sound signature while the SM3 is like vessel that sculptures itself to the original sound of whatever music is flowing through it . They really rock with stuff like led zeppelin, rainbow , deep purple , golden earring"

 

Gościu ma niezłe słuchawki w swoim akompaniamencie tongue.gif - hje900,se530,custom3,mtpg,ie7,otofone eq7,ie8,mtpc,westone 3,tf10, pioneer se-clx9, earsonics sm3.

 

Westone 4? Cena detaliczna - 449$. Troszkę dużo huh.gif. Zobaczymy czy będzie to warte swojej ceny.

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziki piszą, że SM3 dostosowują się do nagrania. Jest to faktycznie prawda. Przed ich zakupem nie wierzyłem, że takie coś jest możliwe ale teraz obserwuję to każdego dnia.

 

Earsonics zagrają tak jak im się poda, nie narzucają swojej sygnatury. Według mnie jedyna naleciałość tych słuchawek to wszędobylska gładkość i aksamitność brzmienia, choć to też nie do końca. Wczoraj udało mi się uzyskać na nich lekkie ukłucie w okolicach niższej góry pasma, co wcześniej wydawało mi się niemożliwe. Nie pamiętam na jakim kawałku to było, niemniej byłem zaskoczony.

 

Nie mogę ich zaakceptować do końca, ponieważ potrzebuję chyba delikatnie więcej ostrości. SM3 są gładziutkie, aksamitne i słodkie. Na początku odsłuchu ma się wrażenie lekkiej kotarki i zadymienia dźwięku. Jednak po dłuższej chwili to wrażenie znika. Tak samo z początku wydają mi się ciemne, z dużym basem. Po pewnym czasie jednak i to okazuje się złudne - SM3 stają się neutralne, naturalne, równe, znakomicie wyważone. Basu jest tyle, ile wymaga nagranie. To samo z górą.

 

Apropos Westone - niższy model kosztuje $350, 'czwórki' $450. Pewnie po kilkunastu tygodniach od premiery będzie można kupić W4 w okolicach 400 dolców. 50 baksów za czwarty przetwornik to dużo? IMO będzie to hit, ale pewnie nie w Polszy :lol:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pozostanie mi spokojnie poczekać. Może jednak będzie to jakiś megahit z serii "must have" wink.gif

 

Tak przy okazji może się spytam - co sądzisz Pasiasty o słuchawkach customowych poza tym, że są drogie laugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji może się spytam - co sądzisz Pasiasty o słuchawkach customowych poza tym, że są drogie laugh.gif

Nie jestem Pasiasty ale odpowiem kontrpytaniem, co sądzisz o słuchawkach powiedzmy nausznych?

 

Na Twoje pytanie można udzielić odpowiedzi np "wygodne", albo "ładne", czy właśnie "drogie". Choć z tym drogie bym tak nie przesadzał, bo za $160 można zrobić reshell, to mniej więcej cena Audeo, a jak się chce zrobić upgrade to jest to dobra droga.

Mam wrażenie że panuje przekonanie że wszystkie customy grają tak samo. Tylko różnią się jakością. Otóż tak nie jest, customy różnią się między sobą bardzo znacząco, więc nie można wrzucić wszystkich do jednego worka i zapytać co sądzisz o customach, bo odpowiedź na takie pytanie może być jedynie ogólnikowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle na forum customy to temat tabu albo nikt nic o nich nie wie - przynajmniej taki mam wrażenie gdy chce znaleźć coś o nich na necie. Trudno też pokusić się o jakiś odsłuch bo nigdzie ich nie ma w Polsce. Pytam się bo nie mam o nich zielonego pojęcia. Przykładowo czy takie najniższe customowe modele Earsonics typu EarSonics EM1-iFI zagrają zupełnie inaczej niż powiedzmy SM3? Czy będą nadawały się do rocka ? Czy przypasują się do s:flo2 ? No właśnie i tutaj jestem w czarnej dupie bo nawet nie mogę ich nigdzie odsłuchać w przeciwieństwie do zwykłych IEMów, a ponadto mało kto w ogóle miał styczność z customami i nie oczekuję żadnej odpowiedzi cool.gif

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle na forum customy to temat tabu albo nikt nic o nich nie wie - przynajmniej taki mam wrażenie gdy chce znaleźć coś o nich na necie. Trudno też pokusić się o jakiś odsłuch bo nigdzie ich nie ma w Polsce. Pytam się bo nie mam o nich zielonego pojęcia. Przykładowo czy takie najniższe customowe modele Earsonics typu EarSonics EM1-iFI zagrają zupełnie inaczej niż powiedzmy SM3? Czy będą nadawały się do rocka ? Czy przypasują się do s:flo2 ? No właśnie i tutaj jestem w czarnej dupie bo nawet nie mogę ich nigdzie odsłuchać w przeciwieństwie do zwykłych IEMów, a ponadto mało kto w ogóle miał styczność z customami i nie oczekuję żadnej odpowiedzi cool.gif

 

 

a zauwążyłęś że problem jest z odsłuchem? bo wkładka jest idealnie do ucha robiona? nie wsadzisz czyjś customów w swoje uszy idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem - dlatego napisałem, że w przeciwieństwie do innych IEMów akurat w customach jest problem z odsłuchem. I to jest ich największy problem bo ja nie kupie sobie słuchawek za 4 koła bez odsłuchu laugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ano:0 ale nie są tylko customy za 4 koła. Ja np. wiem że chce ten najniższy model z ear com. Słuchałem ich(tak wyobraźcie sobie że udało mi się włożyć- nie całkiem, ale w jakiejś części) i wiem że to jest to czego szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności