Skocz do zawartości

Dobre Słuchawy ok 1000 zł


Masziah

Rekomendowane odpowiedzi

aalen, ale gdy wzmacniacz do akg już będzie to będą one i ich bass brzmieć... no właśnie jak? Bo nie znalazłem jakiejś negatywnej opinii gdy były podłączone do wzmaka i każdy je sobie zachwalał, tylko kilka osób dokupiło lub zmieniło na ultrasone bo miały za mało bassu (więc wnioskuję, że skoro wybrali ultrasone = basshead), i wydaję mi się, że to chyba dobrze, że bass jest tylko tam gdzie być powinien, bo ja osobiście nienawidzę gdy jest on przesadzony i wybija się przez większość czasu na pierwszy plan, dla mnie to tylko dodatek, "drugie skrzypce".

 

Co do HD600 raczej sobie odpuszczę (moja koleżanka miała i powiedziała, że woli 650'tke pod względem brzmienia, a że ma podobny gust jak ja... to jej zaufam), więc już prędzej zakupię 650'tke. Grado podobno są nadzwyczaj specyficzne i nie każdemu podoba się ich barwa.. i bez odsłuchu nie chciałbym ich wybrać, bo kto wie jak z nimi będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poza wzmacniaczem do AKG, musisz jeszcze mieć do nich odpowiednie źródło...

Mi się te AKG podobają bardziej od wymienionych tu słuchawek (pomijając te P5 których nie znam), ale raczej nie zdecydowałbym się na nie, gdyby miały być moimi jedynymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Masziah: się tak uparłeś na te k701, ale pewnie nie czytałeś o nich na forum audiohobby.pl

Tam niektórzy posiadacze k701 stwierdzili, że po ~800h grania te słuchawki zmieniają się w żyletki dla uszu. Dziwne, by tak drogie słuchawki zużywały się tak szybko. Polecam poszukać informacji o nich właśnie na tamtym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trybik, czytałem i zdarzyło się to chyba jednej osobie, tak samo jak czytałem "świadectwo" kilkunastu osób, że po 1000H dopiero rozwijają żagle. Jak się ma pecha to się wszystko może zużyć, o innych to samo czytałem.

 

Kuba, a jakie masz słuchawki i czemu byś się nie zdecydował?

 

aallen, Ostateczną decyzję chcę podjąć w zasadzie dzisiaj, bo już za długo szukam słuchawek. Za i przeciw znam (przeciw AKG to, to że wymagają dobrego wzmacniacza i podobno wtedy dopiero można je uznać jako jedne z najlepszych na rynku. Natomiast 650, także potrzebuję dobrego wzmacniacza (na pewno nie tak klasowych jak K701) ,ma bardzo słabą przestrzeń i średni wokal, natomiast więcej bassu (który podobno też nie jest idealny, chociaż nie wiem czy to tak duży dla mnie plus,)).

Chodzi mi teraz szczególnie o pomoc kogoś kto miał mniej więcej styczność z tymi modelami i napisał jak one się sprawują z różnymi stylami muzycznymi, filmem, oraz jak z tą mocą bassu w AKG ( w skali od 1 do 10, przyjmując, że marketówki mają 1, 650'tki - 8 ,a ultrasone - 10). Bo jeśli np. będę chciał raz na miesiąc puścić załóżmy Prodigy, to jak to będzie brzmieć? Jak wycie krowy, czy tak słabo jakby komary bzyczały, a może jednak w miarę ok (co rozumiem tak jak w klasie sprzętu ok. 700zł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast 650, także potrzebuję dobrego wzmacniacza (na pewno nie tak klasowych jak K701) ,ma bardzo słabą przestrzeń i średni wokal

 

 

Nie nazwałbym przestrzeń w Hd650 słabą.... jest całkiem ok (szczególnie po wymianie kabla), tylko że jest bardziej budowana "pionowo" i do tyłu , a nie na boki jak ta w dt880 pro na przykład (choć ta na boki w HD650 jest też całkiem całkiem)

 

Co do wokalu to jest kwestia gustu bo mnie się wokal i w ogóle średnica bardzo podoba w HD 650. Katie Melua brzmi naprawdę pięknie na senkach.

 

Bo jeśli np. będę chciał raz na miesiąc puścić załóżmy Prodigy, to jak to będzie brzmieć?

 

Prodigy na Senkach Hd650 brzmi piorunująco - posłuchaj sam zobaczysz! :)

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trybik, czytałem i zdarzyło się to chyba jednej osobie, tak samo jak czytałem "świadectwo" kilkunastu osób, że po 1000H dopiero rozwijają żagle. Jak się ma pecha to się wszystko może zużyć, o innych to samo czytałem.

 

Kuba, a jakie masz słuchawki i czemu byś się nie zdecydował?

 

aallen, Ostateczną decyzję chcę podjąć w zasadzie dzisiaj, bo już za długo szukam słuchawek. Za i przeciw znam (przeciw AKG to, to że wymagają dobrego wzmacniacza i podobno wtedy dopiero można je uznać jako jedne z najlepszych na rynku. Natomiast 650, także potrzebuję dobrego wzmacniacza (na pewno nie tak klasowych jak K701) ,ma bardzo słabą przestrzeń i średni wokal, natomiast więcej bassu (który podobno też nie jest idealny, chociaż nie wiem czy to tak duży dla mnie plus,)).

Chodzi mi teraz szczególnie o pomoc kogoś kto miał mniej więcej styczność z tymi modelami i napisał jak one się sprawują z różnymi stylami muzycznymi, filmem, oraz jak z tą mocą bassu w AKG ( w skali od 1 do 10, przyjmując, że marketówki mają 1, 650'tki - 8 ,a ultrasone - 10). Bo jeśli np. będę chciał raz na miesiąc puścić załóżmy Prodigy, to jak to będzie brzmieć? Jak wycie krowy, czy tak słabo jakby komary bzyczały, a może jednak w miarę ok (co rozumiem tak jak w klasie sprzętu ok. 700zł)?

 

 

W chwili obecnej? Różne Beyerdynamic. Jakieś Sennheisery też by się znalazły. Nie kupiłbym ich jako jedyne, bo często lubię sobie posłuchać na słuchawkach grających bardziej 'dobitnie' i z 'pazurem', jak DT990.

 

HD650 nie mają słabej sceny ;) One (jak większość Senhheiserów) grają blisko słuchacza, ale lokalizacja źródeł pozornych czy budowanie kolejnych planów stoi na wysokim poziomie.

A co to za klasowy wzmacniacz, który zamierzasz niedługo kupić? Czyżby Leben? :) Ja również właśnie kupuję k701, ale na razie będę je zasilał z OTL + Forum 608 i może w najbliższym czasie szarpnę się na Heed Canamp, bo mi się pod pewnymi względami ten wzmacniacz bardzo spodobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem dlaczego tak odradzacie koledze K701 :) Niech sobie kupi i sam sie przekona. Podaja tutaj stwierdzenia "klasa za 1000 PLN" , "Klasa za 800" PLN. To jest troche smieszne i ma sie nijak do rzeczywistosci. Nie ma zaleznosci miedzy klasa dzwieku a cena produktu. Co to w ogole jest klasa dzwieku ?

 

Same K701 tez nigdy wiecej niz dobrego basu miec nie beda, nawet na topowym dla nich wzmaku jakim jest Leben CS300 ( http://www.highfidelity.pl/artykuly/0609/leben.html ) Te sluchawki nadaja sie swietne do muzyki akustycznej, przestrzennej i bez drive'u czy tlustego basu. W tym sa ich glowne zalety. Jak przystalo na AKG - wiedenskich klasykow slucha sie na nich swietnie ale na pewno nie sa to uniwersalne sluchawki. Jak bedziesz mial szczescie i cos zapalisz to mozesz nawet odleciec w niebo prawie jak na Grado GS1000.

 

Ja bym proponowal je kupic i samemu sie przekonac jak zagraja z laptopa :) Jak tego nie zrobisz to zal bedzie tylek sciskal :) Z czasem mozesz dokupic jakis lepszy wzmak pomijajac cala forumowa propogande ze musisz do nich nabyc koniecznie mocnego lampowego OTLowca. Jednak nawet wtedy basiska z nich nie wydobediesz :)

 

Generalnie jak czlowiek zaakceptuje to jaki jest ugolniony obraz wiedenskiej referencji i ze te sluchawki tak wlasnie maja grac, to bedzie bardzo zadowolony ze wzmacniacza ktory poda im tyle pradu ile jest podane w specyfikacji technicznej. Inaczej bedzie to ciagle robienie na sile z nich czegos czym one po prostu nie sa.

 

HD650 na poczatek znacznie bezpieczniejsze. Tez trzeba sie nagimnastykowac ale przynajmniej nie zagraja slabo z pierwszego lepszego zrodla/wzmaka co K701 bardzo lubia zrobic.

 

Ja tez przerobilem juz sporo sprzetu razem z K701/2 i jednak zdecydowanie bardziej sklaniam sie dla nich do tranzystorowcow, za wyjatkiem Lebena.

 

Bas w Ultrasone tez potrafi byc bardzo rozny. I maly, przecietny i najlepszy jaki udalo mi sie slyszec w sluchawkach dynamicznych (Ultrasone Edition9) wiec tez nie mozna generalizowac wszystkich modeli tej firmy. Generanie te sluchawki nie maja za dobrego wspolczynnika jakosc/cena. Scena i przestrzenia sa na tle otwartych konstrukcji innych firm - przecietne.

 

Najlepszym wyborem na poczatku patrzac obiektywnie bylyby moim zdaniem Denony D2000. Mieszcza sie w cenie, dalyby dobry dzwiek w uniwersalnym rozumieniu i nie trzeba sie gimnastykowac z ich napedzeniem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast 650, także potrzebuję dobrego wzmacniacza (na pewno nie tak klasowych jak K701) ,ma bardzo słabą przestrzeń i średni wokal, natomiast więcej bassu (który podobno też nie jest idealny, chociaż nie wiem czy to tak duży dla mnie plus,)).

 

Oj tu bym polemizował. DO jakich słuchawek je porównujesz ?? Do Grado GS100i czy może jakiś innych.

HD650 z całym szacunkiem wszystko z tego co wymieniłeś mają świetne i napewno nie jest to słaba przestrzeń a tym bardziej średni wokal. Wogóle w tej klasy sprzęcie nie można mówić o czymś słabym, co najwyżej innym. Fakt że grają ciut węziej niż k701 ale to pozwala byc im bardziej zbalansowanymi dźwiękowo i ten dźwięk gdzies nie ucieka po całym tle. Wokal i bezpośredniość to siła tych słuchawek, przez wielu uznawanych dalej za flagowy model Sennheisera mimo tego że jest już nim HD800.

 

650 nie potrzebują hiper wzmacniacza chyba że takiego uznasz Holdegrona H1 albo też GoVibe Martini. Zaden nie stoi powyżej 500zł. Oczywiście mnie to wystarcza do mojego typu muzyki i założenia że nie jestem Audiofilem z kablami za 3000zł do słuchawek.

Ogólnie mam wrażenie że wiele osób słucha nie uszami ale mózgiem. "Co tam masz ?", --"HD800", "Z czego napędzasz ?", "Manley Neo-CLASSIC 300B", --"Ooo jaki jesteś pro, miszczu"

 

Ludzie powinni wrócić do tego że cieszyli się muzyką i słuchali dla własnej przyjemności a nie dla kogoś innego, lub czegoś innego. Wiele osób by nie widziało żadnej różnicy między tym co wymieniłem wyżej a Canampem. Różnica była by zauważalna po kieszeni i dla osób co naprawde słuchaja tylko muzyki dla uzyskania jak najwiekszego technicznego przekazu.

TO coś podobnego do osób, które podkręcają w niebotyczne wskaźniki sprzęt komputerowy np z chłodzeniem ciekłym azotem (bardzo praktycznym do codziennej pracy ...) tylko po to żeby zobaczyć ile wyciągnie się z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnys, a na AKG jak ?

 

Kuba_622, czy klasowy jak Leben to na pewno nie teraz, może za kilka lat, jak mi odbije na tym punkcie :). Też myślałem nad Heed'em, ale chodzą różne opinie.

 

fallow, padają takie stwierdzenia, bo takich się naczytałem przez kilka tygodni na wielu forach i nie uparłem się na K701, tylko szukam tego co byłoby dla mnie najlepsze, a 1000 zł to nie jest wg. mnie mało na słuchawki.

Właśnie mi nie chodzi o hiper mocny bass ( bo podobne AKG, ma tylko problem z "mocą bassu"), tylko dokładny i słyszalny, taki co nie będzie mi co chwila gdzieś prześlizgiwał się na pierwszy plan utworu (chyba, że tego utwór wymaga). O Grado GS1000, też wiele można się naczytać, z resztą jak każde słuchawki mają sprzymierzeńców i przeciwników. I co to znaczy, ze zagrają "słabo" i "nie mają bassu" ? Będą charczeć , zniekształcać, czy brzmieć tak blado jak słuchawki za 70 zł z komputerowego?

aallen, Staram się mniej więcej porównywać je między sobą, ale czasem dojdzie coś innego :). Czyli hd650 do klasyki (choir) i np. zespołów w stylu muse i evanescene, są lepsze niż K701 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fallow, a są jakieś różnice między k701 a k702 poza kablem? Bo różnica w cenie znaczna. I raczej jest to niespotykana sytuacja, że wersja PRO kosztuje więcej od 'audiofilskiej' :)

 

Masziah, jeżeli ktoś nie ma audiofilskich zapędów, to Canamp jest dobrym i uniwersalnym wzmacniaczem - fajnie zagrały na nim i k701 i 250 omowe DT880 i 600 omowe 990. Ja tam wole Canampa od jakiegoś chińskiego DIY z ebay, co może rozpaść się po miesiącu. Solidne wykonanie, dobry potencjometr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba_622, czyli zakupić Heeda, jakbym zdecydował się na AKG ?

 

aallen, nie chodzi o to co masz, tylko o to czy porównywałeś te słuchawki ? A jak tak, to w jakim stylu jak one wypadają. Tylko jakby ktoś mógł opisać bardziej szczegółowo, bo ciągle słyszę, że "bass jest słaby" lub "wokal cienko brzmi", ale co to dokładniej znaczy?

 

Niestety nie mam gdzie przesłuchać, w Kaliszu nigdzie nie ma takiego sklepu, a w Media najdroższe słuchawki to Sennki RS180, później już same Kossy i Soniacze, a z zerwanymi wiązadłami to nie mam jak dalej się wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba_622, czyli zakupić Heeda, jakbym zdecydował się na AKG ?

Nigdy w życiu. Za połowę jego ceny kupisz Matrix M-Stage, który będzie co najmniej nie gorszy, a za kilkaset zł da się go jeszcze tak podrasować, że Heed dostaje bęcki, a Tobie wciąż więcej kasy w kieszeni zostaje.

aallen, nie chodzi o to co masz, tylko o to czy porównywałeś te słuchawki ? A jak tak, to w jakim stylu jak one wypadają. Tylko jakby ktoś mógł opisać bardziej szczegółowo, bo ciągle słyszę, że "bass jest słaby" lub "wokal cienko brzmi", ale co to dokładniej znaczy?

To znaczy, że chłopaki wpinali K701 do takiego sprzętu, na jakim tak grało. Ja w ogóle gdzie indziej widzę problem z K701. Otóż one mają taką charakterystykę dźwięku, że jak dłużej posłuchasz na nich głośno, to będziesz czuł stępienie słuchu, a przynajmniej ja tak mam, i nie chodzi o żadną ostrość tylko o to, że ich pasmo przenoszenia jest dosyć płaskie z delikatnym akcentem na wyższą średnicę, czyli dające wrażenie wyrównanego przy realistycznych poziomach głośności muzyki (czytaj: dużych). Jak weźmiesz HD650, to raczej nie zmęczysz uszu, co najwyżej możesz się nudzić przy ich dźwięku w niektórym repertuarze. One się najlepiej nadają do kołysanek. Jeszcze Tool brzmiał ciekawie, ale poza tym to one są ciemne, z podkolorowanym brzmieniem i brakami w rozciągnięciu sopranu. W ogóle dla mnie słuchanie ich z fabrycznym kablem to wątpliwa przyjemność. Coś jak objadanie się przesłodzonym budyniem. HD600 są bardziej przeźroczyste i neutralne, ale trzeba mieć tor, który się z nimi dobrze zgra. Inaczej może być chwilami nieprzyjemnie. Ja myślę, że na początek Sennheiser HD598 może się okazać interesujący, a jak DT880 są nudne to można DT990 Pro skosztować. Bardzo dobre i niedrogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkel, wielkie dzięki za rozpiskę. Stępienie słuchu tzn. że będzie występował pewien dyskomfort słuchania, czy coś ze słuchawkami się dzieje ? I to co napisałeś znaczy. że z dobrym wzmakiem to problemów z AKG nie będzie?

 

Też czytałem, że w Sennkach powinno się kabel wymienić, ale przynajmniej nie jest aż tak wybredny do wzmacniaczy. A propo wzmacniacza, słyszałem, że najlepiej zgłosić się do kogoś, co właśnie podkręca i kombinuję z ivh upgradem, tylko kurde gdzie takie osoby znaleźć by się do nich zgłosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie majkel jest taką osobą :rolleyes: Ja także optowałbym za jego propozycją - HD 598 mogą być bardzo ciekawym wyborem. Budowę mają podobną do HD 595 ale bardzo prawdopodobne, że brzmienie jest jeszcze wyższej jakości.

 

Biorąc pod uwagę, że pójdą bez wzmaka stają się ciekawą alternatywą dla flagowców. A jakby się chciało wyciągnąć z nich jeszcze więcej to można dołożyć np. Foruma 608.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba_622, czyli zakupić Heeda, jakbym zdecydował się na AKG ?

Nigdy w życiu. Za połowę jego ceny kupisz Matrix M-Stage, który będzie co najmniej nie gorszy, a za kilkaset zł da się go jeszcze tak podrasować, że Heed dostaje bęcki, a Tobie wciąż więcej kasy w kieszeni zostaje.

 

 

Tylko że w drugą połowę ceny Canampa moim zdaniem wliczone jest to, że jest on sobie w Polsce, a nie w Chinach czy Hameryce, że dostaję od polskiego dystrybutora dwuletnią gwarancję door to door... Jak ktoś potrafi sobie tak jak Ty takiego Matrix M-Stage przerobić czy naprawić, jeśli się popsuje, to dla niego nie ma to znaczenia. Ale jak ktoś nie zna się na elektronice tak jak ja, to jednak to są rzeczy ważne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowę mają podobną do HD 595 ale bardzo prawdopodobne, że brzmienie jest jeszcze wyższej jakości.

 

Wyższej dzieki beżowej skórze ?? ....ale nie w sumie zapomniałem że odczucia estetyczne mają wpływ na dźwięk. Sam tak mam :)

 

Kabel fabryczny od HD650 nie jest zły. Nie mozna wpasc w manie kabli gdzie kabel bedzie w cenie sluchawek albo wiekszej. Ta roznica miedzy kablami jest niewielka, ale Masziah jak w kazdej dziedzinie wiesz dla szarego zjadacza chleba 0,2 sek to nie jest dużo a w F1 "przepaść". Tutaj mozna przytoczyć syndrom podmiany kabli za 60 tysięcy na te za 30 tysiecy zł. Słuchacz nie słyszał różnicy bo nie wiedział o podmianie kabla.

 

No przykro mi chłopaki ale mam takie zdanie na ten temat i przejechałem sie na drozszych kablach żeby powiedziec ze warte jest to zachodu (nie mowie tego wyssanego z palca, mam stocka i Canara). Oczywiscie sa jakies felerne kable gdzie zastosowanie grubszego i lepszego materiałowo da wyczuwalne różnice ale zamiana dobrego kabla na bardziej "dobziejszy" mija sie dla mnie z celem. Tą kase można przeznaczyć na interconnect i wzmacniacz lepszy. Nie zapominajcie że Masziah (z tego co dało mi sie zauwazyc) wchodzi dopiero w świat droższego Audio a to znaczy że jeszcze musi się sporo osłuchac na swojej muzyce.

 

Gwoli wyjaśnienia co to znaczy dla mnie, kazdy ma indywidualny słuch, słucha innej muzyki (mniej lub bardziej podatnej na rozne zmiany), nawet indywidualnie wybiera szczegóły i myśle ze kolega powinien wziąść każdą uwagę do serca a później sam siebie poznać czy taka różnica jest dla niego widoczna czy moze bedą go targały wątpliwości że wydał tyle kasy na słuchawki, kabel, wzmacniacz czy cokolwiek innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli K701 i HD650 odpuścić sobie na rzecz 598? Zważywszy na to, że szukam słuchawek, na których będę bazował kupno wzmacniacza i źródła.

 

aallen, też aż taki szalony nie jestem by wydać na kabel 1000 zł, rozumiem wzmacniacze i źródła.

 

Kuba_622, czyli kupując Matrix'a nie mam żadnej gwarancji , albo muszę kombinować wysyłki zagranicę ?

 

PS. Wczoraj wieczorem poprosiłem kumpla, by przesłuchał mi dziś w sklepie K701, HD650, HD598 i DT880, na różnych utworach. Stwierdził, że podobało mu się brzmienie K701 i DT880 w zespołach typu evanescene ,klasyki (choir). Co do mocniejszych kawałków uważa, że 650'tki mają za dużo bassu, 598 coś brakuję i się "rozmywają", oraz bass jest "rozlazły" i przesadzony. W K701 bass nie wybija się na pierwszy plan, ale przyjemnie "kopie", DT880 wypadły najgorzej (słuchał na Heed Canampie ). No ale kumpel nie jest specem w tej dziedzinie, więc czy zdał miarodajną relację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD650 z całym szacunkiem wszystko z tego co wymieniłeś mają świetne i napewno nie jest to słaba przestrzeń a tym bardziej średni wokal. Wogóle w tej klasy sprzęcie nie można mówić o czymś słabym, co najwyżej innym. Fakt że grają ciut węziej niż k701 ale to pozwala byc im bardziej zbalansowanymi dźwiękowo i ten dźwięk gdzies nie ucieka po całym tle. Wokal i bezpośredniość to siła tych słuchawek, przez wielu uznawanych dalej za flagowy model Sennheisera mimo tego że jest już nim HD800.

To, ze ktos obecnie moze uwazac HD650 za flagowy model Sennheisera mnie troche rozbawilo :) Mysle, ze dla nikogo kto slyszal HD650 i HD800 oraz zdaje sobie sprawe z techonologi jakie zostaly wkorzystane w jednym i drugim modelu nie ulega watplilwosci ze i sonicznie i technologicznie HD800 to oczywisty obecny flagowiec Sennheisera. Trzeba byc chyba fanboyem HD650 albo rzeczywiscie jakims frustratem zeby stwierdzic iz HD650 to dalej "flagowiec" :)

 

Kabel fabryczny od HD650 nie jest zły. Nie mozna wpasc w manie kabli gdzie kabel bedzie w cenie sluchawek albo wiekszej. Ta roznica miedzy kablami jest niewielka, ale Masziah jak w kazdej dziedzinie wiesz dla szarego zjadacza chleba 0,2 sek to nie jest dużo a w F1 "przepaść". Tutaj mozna przytoczyć syndrom podmiany kabli za 60 tysięcy na te za 30 tysiecy zł. Słuchacz nie słyszał różnicy bo nie wiedział o podmianie kabla.

 

No przykro mi chłopaki ale mam takie zdanie na ten temat i przejechałem sie na drozszych kablach żeby powiedziec ze warte jest to zachodu (nie mowie tego wyssanego z palca, mam stocka i Canara). Oczywiscie sa jakies felerne kable gdzie zastosowanie grubszego i lepszego materiałowo da wyczuwalne różnice ale zamiana dobrego kabla na bardziej "dobziejszy" mija sie dla mnie z celem. Tą kase można przeznaczyć na interconnect i wzmacniacz lepszy. Nie zapominajcie że Masziah (z tego co dało mi sie zauwazyc) wchodzi dopiero w świat droższego Audio a to znaczy że jeszcze musi się sporo osłuchac na swojej muzyce.

 

 

 

Ja mam identycznie zdanie jak Majkel. Moim zdaniem rowniez fabryczny kabel od HD650 jest po prostu marny i to on powoduje ich znak rozpoznawczy kotare czy jak kto woli - woal. Jest jednak odczepiany i bardzo latwo go zmienic. Wcale nie musi byc to Zu Mobius w cenie sluchawek, jest sporo innych kabli segmenut pro - ktore zrzucaja kotare z HD650. Oczywiscie nie mam na mysli Cordiala itp. Wcale nie trzeba wydawac majatku i wcale nie jestem jakims fanboyem rekablowania wszystkie co sie da, jest kilka sluchawek na rynku z jak dla mnie (i nie tylko) ewidentnie slabym kablem jak wlasnie wymienione HD 650 oraz CAL/Denony D100x

 

fallow, a są jakieś różnice między k701 a k702 poza kablem? Bo różnica w cenie znaczna. I raczej jest to niespotykana sytuacja, że wersja PRO kosztuje więcej od 'audiofilskiej' :)

Nie ma dla mnie kompletnie zadnych roznic. To te same sluchawki brzmieniowo, jedyna roznica to inny kolor oraz jakze nieaudiofilskie rozwiazanie - odczepiany kabel :)

 

Zgadza sie - ostatnio sa duze znizki na K701 - tez nie wiem z czego to wynika. Byc moze zastapi je ta linia z Quincy Jonesem ? :)

 

 

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś jak już kupisz. Nie zapomnij o kolegach z forum :rolleyes: Wielu chciałoby poznać legendarne brzmienie ale tylko nieliczni mogą tego doświadczyć. W wyborze wzmaka też pewnie Ci koledzy pomogą... pewnie nie raz, nie dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności