Skocz do zawartości

Słuchawki Sennheiser HD598


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie jest więcej info nt. meetingu w Waw? Bo pobieżnie przejrzałem dział "Forumowe meety" i nic nie znalazłem. :)

Bo nie na tym forum... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie umiem pisac, ale tak na szybko i niekoniecznie dokladnie:

 

hd598 vs grado sr225

- w hd598 zdecydowanie wiecej basu niz w grado, bas jest niezly jakosciowo, miekki i trzymany w ryzach, choc jak na moje obecne preferencje audio jest go troche za duzo

- w grado zdecydowanie wiecej gory, jest ona bardziej otwarta i niezlagodzona, sennki maja gore typowa dla swojej marki, podobnie zreszta jak grado :)

- srednica w sennkach nie tak uwypuklona jak w grado, co nie znaczy ze wycofana, po prostu grado maja wypchnieta

- grado zywsze, bardziej energiczne, ciemniejsze, bardziej analityczne, przekazuja wiecej detali

- scena w hd598 troche szersza niz w sr225 i wieksze wrazenie 3D

- oczywiscie hd598 ladniejsze i wygodniejsze, szczegolnie kabel i pady :)

- ogolnie sennki sa zdecydowanie bardziej naturalne/zbalansowane, choc niektorym moze przeszkadzac bas, ktorego mimo wszystko jest sporo

 

hd598 vs hd418

- wiecej basu w hd418, ale jest on slabiej kontrolowany, bardziej wybuchowy/boomy

- mniej gory

- srodek dosc podobny

- w hd598 scena troche szersza

- ogolnie hd418 wydaja sie zamulone w stosunku do hd598

- jakosc wykonania zdecydowanie gorsza, za to wygoda może nawet lepsza, choc czesciowo to przez to ze hd418 sa lzejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z niecierpliwością czekam na dalsze opinie i odsłuchy bo niestety ale mam wrażenie nawet patrząc na zachodnie strony że jednak dźwiękowo nie odbiegają od HD595 a jedyne różnice to różnice kosmetyczne + odpinany kabel

No właśnie zastanawiam się ile w tym wszystkim jest efektu placebo. HD595, swojego czasu wychwalane, ostatnio jakby straciły w oczach forumowiczów. Obawiam się, że HD598 to ten sam produkt tylko inaczej opakowany, a jednak brzmi zupełnie inaczej :D. I tak jak HD595 uważam za naprawdę świetne nauszniki, tak kibicuje HD598, tylko nie chciałbym, żeby ktoś mnie robił w jajo.

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja nie rozumiem skad tu jakies wielkie oczekiwania albo ktos mialby nas robic w jajo :) albo czemu niestety maja nie odbiegac od 595.

 

598 vs 595 - numeracja sugeruje raczej minimalna zmiane, prawda ? :) Mozna rzecz - trzeciorzedna - bo zmienila sie dopiero trzecia cyfra. Dalej to seria 5, i dalej to model "9", cos tam na samym tyle sie tylko zmienilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja nie rozumiem skad tu jakies wielkie oczekiwania albo ktos mialby nas robic w jajo :) albo czemu niestety maja nie odbiegac od 595.

 

598 vs 595 - numeracja sugeruje raczej minimalna zmiane, prawda ? :) Mozna rzecz - trzeciorzedna - bo zmienila sie dopiero trzecia cyfra. Dalej to seria 5, i dalej to model "9", cos tam na samym tyle sie tylko zmienilo.

 

Źle mnie zrozumiałeś. Nie mam nic przeciwko nowemu opakowywaniu starych produktów, nie spodziewam się też po modelu 598 cudów. Po prostu obawiam się, że tak jak pojawiały się słowa krytyki [nasilające się z czasem] pod adresem 595, tak znikają one z chwilą pojawienia się nowego modelu, który jest zapewne starym ino w nowych szatach.

 

Niech mi prawica obeschnie jeśli miałem co innego na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jutro zobacze co to za cudo :) Jakis czas temu sluchalem znow HD 595 i musze przyznac, ze bardzo mi sie spodobaly - mialy wiecej bezposredniosci niz HD 600 i HD 650 oraz HD 800, ogolnie przekaz mozna powiedziec byl "audiofilsko" mniej wyrafinowany. HD 595 to byly jedne z pierwszych sluchawek ktore zrobily na mnie "duze wrazenie" po przesiadce ze starych Technicsow oraz AKG K66. Glupota wygrala i pomyslalem sobie a co mi tam, skoro HD 595 sa takie dobre to rzuce sie na Grado RS2 i tak zaczela sie moja audiofilska przygoda. Pewnie gdybym kupil wtedy HD 595 bylbym o lata audiofilskiej choroby w przod :)

 

 

Swego czasu zaliczylem tez niezly opad szczeki kiedy podlaczylem HD555 kolegi do iRivera H340 i Yamamoto HA-02. HD598 kupilbym nawet dla samego wygladu - zakochalem sie w nich wizualnie :)

 

Masz racje Matman - HD 595 przezywaja swoisty regres pochlebnych opini na forach, sa zbyt podstawowe i zbyt latwo je wysterowac w stosunku do takich HD600/650 czy 701 lub DT 880/990. Sa nizej pozycjonowane cenowo przez producenta (chociaz cenowa wyglada jak K601).

 

Niestety jednak w zdecydowanej wiekszosci baze opini stanowi pozycjonowanie cenowe przez producenta. Ja mam podobne zdanie jak to opisal (o ile dobrze zrozumialem) VIolet - HD595 (no czy tam 598 - nie sadze aby roznica byla duza) moga stanowic bardzo dobra propozycje dla kogos kto nie szuka takiego wyrafinowania jak w HD6xx/800, oczekuje wiekszej bezposredniosci i nie zamierza poswiecac sie za bardzo budowaniu toru.

 

Moze w przypadku Denonow mozna stwierdzic, ze ich baza brzmieniowa jest taka sama (D2000/D5000/D7000) o tyle w przypadku Sennheisera oferta jest na tyle zroznicowana ze faktycznie w zaleznosci od lini i modelu, mozna natrafic na bardzo rozne brzmienie. Przykladowo HD25 <-> HD 650 <-> HD 380 Pro. Kazde z nich maja ciekawe cechy ktorych nie posiadaje inne.

 

Panowie, bądźmy szczerzy, firma Sennheiser robi nas w jajo, bo w to piękne opakowanie powinna włożyć przetworniki z HD600 czy HD650 :P

Ale wtedy by juz tak ladnie nie graly z playerka albo z "malego" wzmaka :)))

 

 

 

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, podobnie jak Violet, na przykładzie swoich mizernych źródeł mogę potwierdzić, że HD598 zagrają z byle czego (co prawda Denony też) i był to też jeden (poza wyglądem) z czynników, które skłoniły mnie do zakupu

 

Popatrzmy też na cenę HD598 i nie przesadzajmy z wkładaniem przetworników od HD6x0 (takie rzeczy to ponoć w Grado), za cenę nowych HD598 nie kupimy nawet używanych HD600 ; HD598 są też o jakieś 150 zł droższe od HD595 - ja wolałbym dopłacić dla wyglądu, zapewne nieco innego dźwięku (bo wg recenzji headfonia.com - jest inny), choć wieszaczka brak :)

 

Jak komuś nie zależy na wyglądzie to zostają HD558, choć nie są dużo tańsze. Nie zapominajmy też, że zawsze można też kupić HD595 w cenie HD558 albo jeszcze zaoszczędzić i wziąć HD555 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem to hd5x8 mialy miec przetwornik pod katem jak np. hd380, a to daje *niby* lepsza przestrzen.

 

Daje daje, myk stosowany juz obecnie w wielu sluchawkach - ale 595 tez tak mialy :)

Sennheiser to chyba systemem E.A.R. nazywa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym przypadku daje. niezależnie od firmy.

 

oczywiście jak same przetworniki są mizerne to ich pochylanie niewiele pomoże.

 

znam model hd595 i bardzo mi sie spodobal. 

 

dlatego jak ktos zauwazy jakies roznic 595 - 598 to poprosze o opis.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, nowe słuchawki Sehhneiser HD598, oprócz oczywiście nowego "luksusowego" designu, od HD595 odróżnia nieco większa przstrzeń, lepsza bezpośredniość przekazu oraz ciut większa detaliczność. Tak to odbieram.

Edytowane przez Violet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tak jak piszesz to wydaje mi się, że będą to moje docelowe domowe nauszniki. Póki co nie chcę się na nie szarpać - cena jest zbyt wysoka ale w przyszłości na pewno.

 

Violet, czy Twoim zdaniem przesiadka z 595 na 598 może być traktowana jako upgrade? Czy Ty odczułeś różnicę in plus w dojrzałości i kompletności brzmienia? Jak łatwo są 'napędzalne' w stosunku do 595?

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy na meecie HD589 i powiem że to bardzo fajne słuchawki. Niestety nie mieliśmy HD595 do porównania. Ale z tego co pamiętam to HD595 mi nie podeszły, a HD598 tak. HD598 mają dość mocno wyeksponowaną górę i dla mnie to może być jedyny "downside" tych słuchawek. Scena świetna, bas rewelacyjny, wokale dość bezpośrednie. Zastanawiam się jakby grały na kablu srebrnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast na pewno nie powiedzialbym, ze maja wyeksponowana gore (w zaden sposob). Wyraznie bardziej obecna gore maja chociazby AKG K701/2 ktore leza obok i przed chwila ich sluchalem nie mowiac juz o wielu modelach Grado :) Odbieram je tak czy siak jako jasniejsze niz HD595 i zamierzam zrobic dokladne porownanie leb w leb w przyszlosci.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kwestia toru na jakim ich słuchałem. Dla mnie miały nieco za dużo góry, która czasami dawała troszkę po uszach. Choć nie ukrywam że ta góra jest naprawdę dobrą górą. Jest bardzo czysta i dobra jakościowo, tylko o drobinkę za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności