Skocz do zawartości

Cowon J3


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

Warto dać za J3 (czarna wersja 16GB) 650 zł? Mówię tu o nówce z zagranicznego sklepu.

A można wiedzieć gdzie po tyle "chodzą"? Ebay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam prośbe, mógłby się ktoś podzielić swoimi ustawieniami eq ? Mam tego cowona od dwóch dni oraz shr750dj i ciągle nie mogę dobrać w miarę optymalnych ustawień do trance. Do innych gatunków używam z listy do wyboru, ale do trance profil techno niezbyt mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J3 ma jakieś problemy z ekranowaniem.

 

Zauważyłem, że jeśli wsadzę go do kieszeni razem z telefonem, to po chwili ptorafi pokazywać zerową baterię. Po restarcie pokazuje już poprawnie. Miałem tak w obu egzemplarzach, więc to normalne w tym modelu. A ostatnio próbowałem rozmawiać przez telefon mając na uszach MX980 i player zaczął wtedy przewijać do przodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z shure słucham na 80Hz(0); 385Hz(1 wide); 1,1kHz(2 normal); 1,8kHz(1 normal); 13kHz(1 wide); Stereo Enhance(1)

słucham na tym też trance, ale i wszystkiego innego(DnB, rock, metal, klasyka). Nie zmieniam eq do żadnego gatunku

 

jak Ci nie podpasuje od razu, to może przesłuchaj tak kilka piosenek i daj się przyzwyczaić uszom, jak miałeś drastycznie odległe ustawienie. chyba że kompletnie nie o to chodziło ;). Do tego ustawienia dochodziłem ok. miesiąc. Ustawiane głównie na rocku/metalu, potem korygowane przy trance.

 

co do problemów to ja u siebie nie zauważyłem na razie żadnych, ale też nie noszę go z telefonem w jednej kieszeni, ale wydaje mi się że kiedyś nosiłem i nic się takiego nie działo.

Edytowane przez Matess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja.

 

Wyczytałem że istnieją sposoby skroblowania przesłuchanych utworów z niektórych grajków na lastfm. Pobrałem program qtsscrobbler, podłączyłem swojego cowona j3 w trybie mtp, lista sie wczytała i na tym koniec. Po kliknięciu Wyślij, wyskakuje błąd http://i54.tinypic.com/2wgbt3a.png zauważyłem także, że zamiast poprawnego czasu odtworzenia podaje wszystkim kawałkom aktualny czas komputera podczas wczytania listy. Dane do konta na lastfm podałem poprawne. Co robię źle?

 

Edit: Problem rozwiązany, pobrałem wersje stąd klik i działa świetnie, polecam.

Edytowane przez Sajner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

"Słuchawki nauszne czy dokanałowe?" - potrzebuje słuchawek dokanałowych.

 

"Przetwornik dynamiczny (sporo basu i zabawy), czy armaturowy (szczegółowość i wierność w stosunku do nagrania?"

-przetwornik dynamiczny...chyba. Nie jestem osłuchany, nie mam punktu odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K370 to alternatywa tania, która mimo wszystko powinna Cie zadowolić. Szkoda, że IE8 nie pasują do J3. Wtedy miałbyś już rasowy i przenośny hi-end .

 

Edit. Ewentualnie zapoluj na Vsonic GR07, ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak one mogą się zgrać z J3.

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto co lubi i jakie ma się źródło. Ja IE8 sprzedaje, a z tego co słyszałem AKG K370 to takie gorsze Radiusy :lol:. Ogólnie rzecz biorąc dużo rzeczy się słyszy, ale prawda dla każdego może wyglądać nieco inaczej - szczególnie w tematyce sprzętów audio.

 

Jeden lubi to, drugi lubi tamto i potem mamy 1000 różnych opinii, ale tak to już jest, było i będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego co wyczytałem na forum to akurat k370 od ie8 nie odstają, a dla mnie nawet są lepsze

 

Ja bym ich nawet nie porównywał, miałeś obydwa modele? Grają zupełnie inaczej, bardzo dobrze na swój sposób, każdy ma też swoje wady.

 

ps. tipsów Thomsona nie miałem gdyby ktoś o to pytał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego co wyczytałem na forum to akurat k370 od ie8 nie odstają, a dla mnie nawet są lepsze

 

Ja bym ich nawet nie porównywał, miałeś obydwa modele? Grają zupełnie inaczej, bardzo dobrze na swój sposób, każdy ma też swoje wady.

 

ps. tipsów Thomsona nie miałem gdyby ktoś o to pytał. ;)

 

Te tipsy zmieniały jakoś dźwięk, że o nich wspomniałeś, czy jak :lol: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K370 przewyższają trochę IE8 jakością średnicy - bardziej prawdziwa, rozdzielczość chyba podobna. Poza tym AKG mają bardziej zdyscyplinowany bas, oceniam go wyżej niż w IE8, gdzie bas trochę jest za duży, ale można się przyzwyczaić:), mi sie udało - z Sony X sennki brzmią fenomenalnie. IE8 maja znakomitą górę, na pewno lepszą niż AKG, bo K370 syczą jak cholera....

Kolejna przewaga IE8 jest wygoda - najlepsza jaką stwierdziłem w dokanałówkach...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak się zastanawiam, i nie mogę wybrać. Słuchałem J3, podoba mi się, dzwięk robi wrażenie. Ale cięgle po głowie chodzi mi Ipod 160gb, mam dużo albumów, nawet gdy bym dokupił karte 32gb co nie jest małym wydatkiem, może być mało. I tu mam problem, dwa nie słuchałem jeszcze Ipoda, ale czytając trochę mam wrażenie że może być kapucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności