Skocz do zawartości

Cowon J3


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

czyli życzmy wszystkim szczęścia jesli w Cowonie J3 właśnie takiego znaleźli ...

 

Wtf?

 

Dla mnie działa jak trzeba, wygodny jak trzeba, moc jak trzeba, wygląda jak wygląda, gra jak mi się podoba, slot na karty jak chciałem, bateria trzyma długo, dobra możliwość korekcji dźwięku.

Jedyne co mi w nim nie pasuje, to, że kupiłem wersję 16gb zamiast 32, na reszte nie narzekam i nie chcę nic innego - jestem jak najbardziej zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gonimy króliczka w stylu ... musi być wypasiony (dużo pamięci) , wyglądać jak trzeba i działać jak trzeba ... czyli życzmy wszystkim szczęścia jesli w Cowonie J3 właśnie takiego znaleźli ...

Chyba sprzedam tego Cowona, bo jak widać niektórzy niedługo się rozpłaczą z powodu tego playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwa, naturalność dźwięku H100 / H300 jest nieosiągalna dla wielu playerów.

Czy uzywanie terminu barwy, naturalnosci dzwieku w wypadku pierwszych z brzegu Pan Sonic - Voltos Bolt czy tez

w kontekscie legendarnosci H100/300 w tym aspekcie jest ciagle takie oczywiste ? Bo dla mnie w wypadku wiekszosci muzy elektronicznej barwa a szczegolnie naturalnosc dzwieku to abstrakcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwa, naturalność dźwięku H100 / H300 jest nieosiągalna dla wielu playerów.

Czy uzywanie terminu barwy, naturalnosci dzwieku w wypadku pierwszych z brzegu Pan Sonic - Voltos Bolt czy tez

w kontekscie legendarnosci H100/300 w tym aspekcie jest ciagle takie oczywiste ? Bo dla mnie w wypadku wiekszosci muzy elektronicznej barwa a szczegolnie naturalnosc dzwieku to abstrakcja.

 

nie będę tego roztrząsał, ja słucham w ogromnej przewadze rocka - czyli słyszę głównie wokale, gitary elektryczne, gitarę basową i perkusję.

Nie określę ściśle pojęcia naturalności w tym przypadku, generalnie ma być jak najbliżej "natury". Jak np. słucham wokali na CAL czy HD380, to coś mi tam za słodko, jakby coś tam doklejono do wokalu, a jak Shure 840 czy 440 to jakby było to - przede wszystkim czystość, sennheisery też trochę dosładzają do gitary elektrycznej...

 

Jak kiedyś przesiadłem się z Cowona I7 na V39, to jakbym odkrył na nowo dźwięki z mp3 :)

Edytowane przez olsztyniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pchełki to takie robale, wiecie o tym?

:D a osioł to osioł taki ssak :D

 

Tworzycie raczej a przynajmniej część z was świeżo załozone kółko zainteresowań uzywając róznych fachowych okreslen bez znajomości ich faktycznego znaczenia.Tak na marginesie to rozmawia sie na temat a nie w tym temacie!

 

Rozmawiamy/piszemy w temacie załozonym na forum pisząc/rozmawiajac na temat - to raz. 31 762 użytkowników to mała grupa a kilka lat działalności to dla kolegi jak jeden dzień - to dwa.

 

 

Drogi Osiołku bo chyba tak sam siebie nazwałeś.Twoja argumentacja wręcz mnie powaliła a informacja o stażu na forum dodatkowo wstrząsnęła czego efektem jest trzęsienie ziemi w Japonii. Trzymając się tej konwencji partnerem do rozmowy będziesz dla mnie:

1.gdy zrealizujesz i zarejestrujesz kilkaset koncertów 2.Nagrasz kilkadziesiąt demówek 3.Zrealizujesz kilkanaście projektów (płyt) od początku do końca (wydania) 4.Sam poskładasz kilka wzmaków lampowych i tranzystorowych a potem je z zyskiem sprzedaż 5.zaczniesz rozróżniac brzmienie blach Zildijan od Paste 6.rozróżnisz brzmienie nagrań amerykańskich od tych realizowanych w europie 7.zaczniesz słyszeć np szumy kwantyzacji 8.posłuchasz sobie trochę muzy na Staxach czy AKG1000 czy modowanych o ironio Tonsilach 426 lub Technicsach F1 ! Natomiast na tym etapie możesz udać sie na drzewo ze swoim bananem w postaci J3 Tak na marginesie w innym wątku na tym forum chyba jako pierwszy podałem info o posiadaniu J3 i najkrótsza recenzje o brzemieniu cytuje "Przy testach dla plików WAV bez kompresji urzadzenie praktycznie przezroczyste !" http://forum.mp3stor...j3/page__st__80

 

@jasieczek

 

Ty też za bardzo nie wiesz o czym piszesz. Polecam poczytać kilka recenzji osób, które ze sprzętem są na "Ty" i dowiesz się do czego i w jaki sposób się oni odnoszą. Zarzucanie niewiedzy i skrótów myślowych używanych przez użytkowników tego forum nie jest zbyt poważnym zagraniem z twojej strony, szczególnie że swoje zdanie oparłeś na jakiś nieistotnych ogólnikach

 

Roll Off

 

Jeśli Oni są na "Ty" to ja na tym zjadłem zęby. W branży pracuje już kilkadziesiąt lat i niestety gdy chce się czegoś istotnego dowiedzieć o sprzęcie muszę korzystać z zachodnich profesjonalnych źródeł i materiałów. To co sie u nas ukazuje to niestety nieudolne tłumaczenia lub kopie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego forum ostatnio po prostu nie da się już czytać.

 

Zastanawiam się czy to tylko u nas?

 

jasiaczek sorry ale nadal uważam ze nie jestesmy kółkiem 30000 kilka osob to troche wiecej forum istniejace od 2005 roku to tez nie dopiero co powstałe. Sama wiedza i doświadczenie to nie wszystko, trzeba umiec to przekazać, a czepianie sie słówek srednica srednie to dziecinada i głupio sie ma do całej twojej historii z K1000 i innymi historycznymi modelami, które tez nam sa znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jasieczek- jeszcze jedno osobiste wycieczki i masz wakacje ładne na miesiąc albo i dłużej.

 

@reszta- nie dyskutujcie z nim i tyle. Jak jest tak mądry to niech idzie do "swoich", nikt mu nie karze siedzieć tutaj. Ot tyle i zapraszam do komentowania samego J3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MathU ma pewne kłopoty z J3, a mianowicie z baterią. Krótko mu trzyma. Jak to wam pracuje? Swego czasu robiłem testy sklepowego i chodził tak długo ze az mi się znudziło czekać kiedy padnie, a tak naprawde musiałem odesłać do warszawy chodził non stop dwa dni ponad 48H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MathU ma pewne kłopoty z J3, a mianowicie z baterią. Krótko mu trzyma.

 

Jak krótko? Ciężko mi dokładnie określić jak długo mi trzyma bateria, ale ładuję nie częściej niż raz w tygodniu, no chyba, że oglądam filmy lub słucham na HD598. Mój grajek ma kilka miesięcy, nie mam włożonej karty SD, ekran ustawiony na najniższą jasność, a słucham (na audeo i px100) codziennie po kilka godzin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy wygrzewałem MX980 na oggach i wyszło mi trochę ponad 20h na głośności 18, może 25h. Powinno być co najmniej 40.

 

Ja też ładuję raz na tydzień, ale...

 

Na head-fi ludzie miewali problem z baterią, ale im trzymała ledwo 8h, u mnie nie ma takiej tragedii, ale mimo wszystko jest problem.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przetestuj tak jak producent to opisał. Będzie wiadomo czy to bateria czy po prostu tak jest na ogg. U mnie np e2 na flac chodzi ok9h, a na mp3 poniżej 8h - co dla mnie jest dziwne i wydaje mi się że raczej powinno być odwrotnie. Przy U3 miałem tak ze na mp3 chodził nominalnie jak producent przewidział, a na ogg nawet mniej niz połowe tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę naładuję grajka na maksa i zobaczymy. Nie mam ogg. Lepiej użyć mp3 z wysokim bitratem czy flac?

 

ps. nie wiem jak mogłem przegapić posta Wojtka - więc pytanie nieaktualne

 

 

Edytowane przez bobhope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przetestuj tak jak producent to opisał. Będzie wiadomo czy to bateria czy po prostu tak jest na ogg. U mnie np e2 na flac chodzi ok9h, a na mp3 poniżej 8h - co dla mnie jest dziwne i wydaje mi się że raczej powinno być odwrotnie. Przy U3 miałem tak ze na mp3 chodził nominalnie jak producent przewidział, a na ogg nawet mniej niz połowe tego czasu.

Wiele osób na forum pisało, że na ogg i flac trzyma im 40h, na head-fi ktoś zrobił test na flac i głośności 30 i też było 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy wygrzewałem MX980 na oggach i wyszło mi trochę ponad 20h na głośności 18, może 25h. Powinno być co najmniej 40.

 

Ja też ładuję raz na tydzień, ale...

 

Na head-fi ludzie miewali problem z baterią, ale im trzymała ledwo 8h, u mnie nie ma takiej tragedii, ale mimo wszystko jest problem.

50% wydajności to już spora zmiana, moim zdaniem wystarczająca do serwisowania. Takie spadki mogą dawać głębokie rozładowania czy zawilgocenie, ale chyba można to wykluczyć. Ludzie często pisali o takich problemach przy używaniu w szybkozmiennych warunkach, jak przyjście z mrozu i podłączanie do ładowania. Skraplanie robiło swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znowu nagle? Trzyma tyle od samego początku. 18-20h na flakach. Nigdy nie było więcej. Ale zawsze się oszukiwałem, że to z powodu formatu, słuchawek, głośności etc. Przy 16 ohmowych słuchawkach, OGG i głośnośći 18/40, powinna wytrzymać co najmniej 40 i tyle. A trzyma 20.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no, nie wiem już co robić. Właściwie 20h baterii mi jakoś strasznie nie przeszkadza, bo to daje 3h słuchania tygodniowo, ale boję się spadku pojemności za jakiś rok - dwa. Z drugiej strony nie chce mi się oddawać playera na dwa tygodnie do sklepu i to bez pewności wymiany :angry:

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności