Skocz do zawartości

Cowon J3


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

Xar - zobacz co ma do uciagniecia bateria w iPhone a co obsluguje taki J3. Totalnie nie ta skala urzadzen, zeby je tak bezposrednio porownywac. Co prawda ciagle cowon niby ma dwa rdzenie pracujace w okolicach 500hz o ile sie nie myle - z czego zapewne jeden w wykorzystaniu audio i tak jest az ponad to.

Taczka vs Cowon - no i szczerze nie powiedzial bym zeby Taczka miala sie czego wstydzic. Chociaz mogli w niej zastosowac baterie iPhonowa. Nie wiem czy widzieliscie jak zachowuje sie bateria taczki po odpaleniu wyswietlania procentowej ilosci naladowania baterii. Apple zdaje sie nie bez powodu wylaczylo ta mozliwosc w taczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, dużo zależy od urządzenia i jakiego oprogramowaniu używa, co akurat działa - jak procesor, ekran zjada energię. Najbardziej mnie jednak ciekawi działanie z wyłączonym co się da, gra tylko muzyka - takie mp3 320. Wyniki są ciekawe biorąc pod uwagę pojemności akumulatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbym sprawdzic - ale nie mam dwoch identycznych par sluchawek gdybym chcial odpalic test razem, nic czym "ustawic" ta sama glosnosc, no i oba urzadzenia sa w troche innym wieku do tego... Co najwazniejsze musial bym to nadzorowac a nie mam za bardzo kiedy. Chociaz przy najblizszym wolnym o ile udalo by mi sie pozyczyc "multimeter"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe, tylko 1120? To jacyś magicy optymalizacji. Mój stary iRiver T10 na paluszku 2100mAh trzymał maksymalnie 40h na oggach.

 

W tym wypadku rozwiązanie okazuje się dość banalne. Podobna architektura sprzętu i mniejsze napięcie AA to większy pobór prądu. Podziękowania dla majkela za rozmowę.

 

Nie siedzę w iphonach, można im wyłączyć funkcję monitorowania sieci? Może wtedy na swoich >1400mAh zagrałyby dłużej niż J3.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12h na max glosnosci - 84%

Czyli jak na razie wychodzi na to, ze iPhon 4 uzyty jako "grajek" [wlaczony airplane mode) daje rade :) i cowon nie jest tu jakims 7 cudem swiata. Idac dalej... gdyby taki J3 dostal do uciagniecia iOS/Androida najprawdopodobniej skonczyl by jak D3 ;)

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Fixed the file system error after transfer files to J3 by Mac OS or Linux.

... a wiec jednak... :)

 

iPhon - 24h - 68% left :blink: - totalnie nic juz nie rozumiem,

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhon - 24h - 68% left :blink: - totalnie nic juz nie rozumiem,

 

W 12 godzin zeszło 16%, 24 godziny grania i zeszło 32% tak? to zadziwiająco dokładnie i liniowo pokazuje. Szacować można, że zagra ze 72 godziny, ale to różnie z tym bywa...

 

Szkoda tylko, że tak pojemną baterię ma iPhone a Touch już nie. No ale to też tel. Kupowanie pojemniejszego i droższego iPhona po to, żeby dłużej słuchać muzy mija się z celem. Ale i tak jest ok. Jak się zobaczy jak wyglądają te urządzenia w środku to jest zupełnie inne rozstawienie bebechów i akumulatora, aku jest większy w iPhone, a on sam grubszy. Nie miałbym nic przeciwko, żeby obecne kombajny były kilka mm grubsze i z jeszcze pojemniejszymi bateriami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xar - to sie zgadza, ale totalnie nie rozumiem czemu przy graniu na 50% mocy ten wynik byl slabszy.

ale zeby bylo jasniej

50% - 26.5h - 61% left :-) nastepny pomiar 32h - 52% left.

100% 12h- 84% left nastepnie... 24h - 68% left

Nie wiem skad te slabsze wyniki na 50% mocy - po okolo 24 godzinach ~7% rozbieznosci

 

iT4 niestety nie jest tak dopieszczony jak iP4 - miejmy nadzieje ze iT5 o ile sie pojawi nadrobi te zaleglosci. Do tego jako ten niespelna rozumu (szczegolnie ostatnio) - kupilem iP4 glownie pod zastosowania audio :)

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie zauważyłem tych wyników na połowie głośności... Jeżeli są te same ustawienia, słuchawki z tą samą rezystancją, ten sam plik odtwarzany to powinno być raczej odwrotnie. Ja jednak chyba zrobiłbym test do rozładowania, bo w trakcie z pokazywaniem stanu aku przez program różnie to bywa.

 

Nie wiem jak wygląda kwestia większego poboru prądu przy spadku napięcia na litowych aku (naładowany 4,2V - rozładowany schodzi do 3V albo mniej) i jaki to ma wpływ na pokazywany stosunek %-czas. Nie wypowiadam się bo nie chcę gafy strzelić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności