Skocz do zawartości

Posty na forum nie sa wlasnoscia uzytkownikow ?


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Czy "9.1. Regulamin może zostać zmodyfikowany." jest równoznaczne z "MiP zastrzega sobie prawo do jednostronnych zmian tej umowy bez twojej zgody czy nawet informowania cię o tym fakcie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha tak sobie myślę i jeśli po raz kolejny założymy że regulamin MIP to jednak umowa to o każdej zmianie użytkownik musi zostać poinformowany i musi zaakceptować zmiany a zapis że MIP może coś zmienić nie oznacza że MIP może zmieniać co mu się podoba, a jedynie daje możliwość wprowadzenia zmian po uprzednim uprzedzeniu i poproszeniu o akceptację każdego użytkownika.

 

Bardziej natomiast mnie ciekawi to co zapytalem. Czy jesli napisze na kartce jakieś wypracowanie i podpisze się pseudonimem to czy jest to prawnie przypisane do mnie jako moja własność czy równie dobrze ktoś może sobie to zabrać i sam będąc ocykanym prawnie zabezpieczyć ??

 

To się nazywa kradzież. Musisz jednak udowodnić w sądzie że to Ty napisałeś owe wypracowanie. Jeśli np to wypracowanie będzie napisane pismem odręcznym i będzie to pierwsza i jedyna kopia to grafolog może sprawdzić czyje to pismo i sprawa wygrana.

Edytowane przez Radical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej natomiast mnie ciekawi to co zapytalem. Czy jesli napisze na kartce jakieś wypracowanie i podpisze się pseudonimem to czy jest to prawnie przypisane do mnie jako moja własność czy równie dobrze ktoś może sobie to zabrać i sam będąc ocykanym prawnie zabezpieczyć ??

Skoro nick na forum nie zapewnia tak naprawdę żadnej anonimowości, to jest jak najbardziej do wykazania, kto jest autorem (a przynajmniej pierwszą osobą, która tekst upubliczniła), a kto złodziejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Z całą pewnością mogę stwierdzić, Rolandzie, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Mienisz się, jako "liberał", tymczasem stosujesz wykładnię prawa na wzór stalinowskich trybunałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dyskusję można by zakończyć definicją regulaminu który to określa zasady i tryb działania i nie jest w żadnym razie żadną umową. Żadne zapisy MIPu nie dają im prawa do wykorzystywania np czyichś wypocin gdyż tutaj zacytuje: "na miano utworu w rozumieniu prawa autorskiego zasługuje tylko efekt indywidualnej pracy twórczej człowieka, którą da się dostatecznie odróżnić od innego przejawu działalności ludzkiej." Tak więc post w stylu "słuchawki do 300zł" nie będą chronione prawem autorskim ale już recenzja jak najbardziej. Uważam że jeśli np MIP wykorzysta recenzje przykładowo piotrusia bez jego zgody i piotruś im udowodni że dzięki jego bezprawnie wykorzystanej recenzji MIP sprzedał np 50 par słuchawek i zarobił na tym przykładowo 5tys zł to jakaś część tej kwoty należy się jemu. Dodam że co ostatniego stwierdzenia jest to tylko moje zdanie i mogę się mylić bo aż tak w prawie nie jestem biegły.

Edytowane przez Radical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzyć, takie zapisy nie motywują do pisania recenzji, które na tym forum stanowią wartość. Tą drogą forum może zmierzać do czegoś pokroju bazaru, bo za jakiś czas, może się okazać, że najlepsze co tu się znajdzie to oferty w komisie.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozumiem że dyskusja ta już daleko zaszła ale nie przesadzajmy bo powoli robi się tu wielki bałagan schodząc w kwestie prawno-karne itd.

 

Nie ma 100% jasności co do tekstu jako tekstu i można było by zrobić niezły bajzel wcale nie ze strony Mp3 tylko osoby, która przypisała by sobie prawo do waszych recenzji.

Został popełniony błąd w tym konkretnym przypadku, który ma zostać przeredagowany żeby nie było wątpliwości.

 

Odsyłam jednak do przejrzenia wielu innych For i ich regulaminow i to o rożnej tematyce. Biore na cel.

 

III. PRAWA AUTORSKIE

 

§ 7.

Użytkownicy zobligowani są do rozpowszechniania za pośrednictwem Forum wyłącznie treści (wypowiedzi) własnego autorstwa. W przypadku posłużenia się utworami lub wypowiedziami innych osób, Użytkownicy zobligowani są do jednoznacznego wskazania cytatu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

W zmian za umożliwienie korzystania z Forum, Użytkownik upoważnia Właściciela Forum do korzystania z Utworu bez ograniczeń terytorialnych i ilościowych, na wszelkich znanych polach eksploatacji, w tym:

a) w zakresie utrwalania i zwielokrotniania – wytwarzania dowolną techniką egzemplarzy Utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową, a także do wprowadzania Utworu do pamięci komputera, publikowania Utworu na stronach internetowych, w szczególności na łamach Forum,

B) w zakresie obrotu oryginałem Utworu albo egzemplarzami, na których Utwór utrwalono – wprowadzania do obrotu, użyczania, najmu lub dzierżawy oryginału albo egzemplarzy,

c) w zakresie rozpowszechniania Utworu w sposób inny niż określony w pkt B) – publicznego wykonania, wystawienia, wyświetlania, odtworzenia oraz nadawania i remitowania za pomocą wizji lub fonii przewodowej lub bezprzewodowej przez stację naziemną lub za pośrednictwem satelity, a także publicznego udostępniania ww. utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, w tym poprzez udostępnianie go w sieci Internet,

d) rozpowszechnianie Utworu w prasie oraz za pośrednictwem wszelkich pozostających w dyspozycji Spółki Site S.A. stron internetowych.

Licencja powyższa udzielona jest bez ograniczeń terytorialnych, na okres 5 lat, licząc od dnia pierwszego rozpowszechnienia Utworu za pośrednictwem Forum. Po upływie ww. okresu 5 lat, licencję uważa się za udzieloną od tej chwili na czas nieoznaczony.

Spółka Site S.A. nie jest zobowiązana do publikowania (wydania, rozpowszechnienia) Utworu, ani też rozpowszechniania go w inny sposób.

Licencjobiorca (Spółka Site S.A.) może upoważnić inną osobę do korzystania z Utworu w zakresie uzyskanej przez Spółkę Site S.A. licencji.

 

cyt. z Audiostereo

 

Ciekawym jest fakt że po dogłębnym przeanalizowaniu to prawo jest na swój sposób martwe. Nie spotkałem się w żadnym wypadku z zawłaszczeniem sobie recenzji po takim wpisie.

Mam w związku z tym poważne wątpliwości odnośnie umiejętności czytania i analizy. W moim rozumieniu tego typu zapis potwierdza tylko oczywistość.

 

Tak jak w prawie, jest jedna instytucja nad drugą lub jakiś zapis nie może przekreślać zapisu w konstytucji ponieważ jest ona nadrzędna. Tak samo jest w tym przypadku.

Regulamin wielokrotnie potwierdza oczywistość. Chociażby kiedy nawiązuje do kultury i etykiety, które winny być powszechnymi wartościami w dialogu pomiędzy osobami.

W tym przypadku tego zapisu regulamin potwierdza tylko i wyłącznie to co może zrobić każdy z nas. Skoro recenzja fallowa leży na forum to znaczy że mogę ją zacytować pod warunkiem podpisania skąd jest i podania autora.

Ten zapis nie przekreśla w żadnym stopniu przynależności autora do tekstu tylko potwierdza oczywistosc.

Audiostereo czy Mp3Store może użyć np. części recenzji fallowa lecz nie jest zwolniona z podawania autora i źródła, ponieważ taki zapis nie może wykluczyć praw autorskich jakby one nie brzmiały.

 

W związku z tym kłania się umiejętność dogłębnej analizy a nie ślepego podążania za ciosem bo ktoś coś powiedział, ktoś nie doczytał, ktoś mało dogłębnie przeprowadził analize.

Oczywiście niezaprzeczalnym motorem napędowym była sytuacja forum nawarstwiająca się przez kilkanaście miesięcy, która puściła iskrę i to bardziej to jest przyczyną obecnej rozmowy w tym temacie niż podpunkt regulaminu jako podpunkt. Daję głowe za 85% tutaj gdyby nie fallow nigdy o tym podpunkcie by się nie dowiedziała. Co lepsze na adiostereo pewnie tyle samo procent osób żyje w nieświadomości. Ba dodam nawet że gdyby nie fallow to także żadna podkreślam żadna recenzja nie została by użyta bez podania autora, źródła a nawet uprzedniej zgody.

 

Sam po kilkunastokrotnym przeczytaniu uwazam ten punkt raczej jako bełkot aniżeli jakiekolwiek poważne podejście do sprawy.

 

w zakresie utrwalania i zwielokrotniania – wytwarzania dowolną techniką egzemplarzy Utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową

 

przecież to brzmi jak "jest to regulamin dotyczący imprezy, zwanej dalej "koncertem"". Daje rękę uciąć że przypadkow wykorzystania tego zapisu, który jak juz wspomniałem nie zwalnia prawa autora do tekstów metodą np reprograficzną nie było wcale.

 

Nie możemy popadać w paranoje tylko patrzyć trzeźwo. Są prawa nadrzędne które nie mogą być zbyte. Jeśli w umowie stoi że "osoba moze popełnić samobójstwo", nie zwalnia z odpowiedzialności karnej świadka, który by nie przeszkodził jej w tym i tak jest tutaj choć trochę inaczej

 

Jedynym hakiem w tym zapisie jest jedno. MiP jest upoważniony do powielania naszych recenzji lecz nie jest zwolniony z podania źródła i autora. Jedynym co moze nam sie nie podobac w tym zapisie to sam fakt że ta recenzja może być użyta (z uwzględnieniem źródła i autora) do np. pokazu slajdów czego byśmy nie chcieli bo akurat mamy taki kaprys., lub do przenoszenia tych danych na płycie CD mimo że cały czas przypisane są one do autora

Gdzie tu zabieranie prawa do własnej twórczości ?? Jaki jest cel ciągłej dyskusji ?? Kurde przecież nawet ktoś może zacytować prace chociażby (wybacz fallow) fallowa do napisania pracy magisterskiej i co odbiera on w ten sposob jemu prawo do własności ? A dziesiątki ludzi cytujac np na allegro ?? Wszyscy robią dokładnie to samo. Przestępstwem było by gdyby ktoś użył recenzji i podpisał się jako on sam a tu takiej sytuacji nie było.

 

Powody widzę tylko dwa. Pierwszy zgodny czyli nie poinformowanie ludzi o zmianie regulaminu co było błędem i ja sam się z tym zgadzam.

Lecz drugi powód w świetle wydarzeń jest po prostu błędem interpretacji i pogoni za tłumem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.5. Użytkownik publikujący swoje wypowiedzi na Forum niniejszym upoważnia nieodpłatnie właściciela forum do:

d) włączania ich (lub ich fragmentów) do innych utworów i tworzenia opracowań,

e) wytwarzania określoną techniką egzemplarzy, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową w dowolnym formacie,

f) rozpowszechniania wypowiedzi na każdym nośniku audiowizualnym, a w szczególności na nośniku magnetycznym oraz wszystkich typach nośników przeznaczonych do zapisu cyfrowego, jak również w postaci drukowanej,

 

Tymi zapisami MIP nie przywłaszcza sobie prawa do danych recenzji ale przywłaszcza sobie możliwość np wydawania gazety lub stworzenia serwisu i zarabiania na tym. Przykładowo fallow czy piotrus nie po to umieścili recenzje za darmo na forum aby teraz ktoś mógł sobie od tak opublikować i spijać śmietankę.

 

EDIT:

MIP może też np wyciągnąć całkowicie z kontekstu jakieś stwierdzenie chwalące dany sprzęt a przemilczeć wszystkie jego minusy które były ujęte recenzji.

Edytowane przez Radical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Te zapisy są po prostu niesmaczne. Naprawdę zastanawiam się czy publikować tutaj recenzję. Bo nie chodzi tylko o to, że te zapisy zostaną kiedyś użyte (choć to też) ale bardziej o to, że nie traktuje się tutaj ludzi poważnie. A przecież to właśnie zwykli użytkownicy piszący merytorycznie, ciekawie i z sensem np. recenzje towarów które można kupić w mp3store, sprawiają, że to forum żyje i przyciąga nowych użytkowników i potencjalnych klientów. Tym samym stwarzają tzw. dobrą atmosferę do budowania wiarogodności i pozycji marki mp3store i to wszystko bro bono - mnie by do głowy nie przyszło, żeby np. żądać zapłaty od mp3store za moja recenzję. Niestety takie zapisy w tym kontekście są niesmaczne, budzą złe skojarzenia bo z pro bono nie mają wiele wspólnego.

 

To brzmi mniej więcej tak: "Wszystko co napiszesz, zostanie wykorzystane na naszą korzyść. Czep się frajerze."

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi zapisami MIP nie przywłaszcza sobie prawa do danych recenzji ale przywłaszcza sobie możliwość np wydawania gazety lub stworzenia serwisu i zarabiania na tym. Przykładowo fallow czy piotrus nie po to umieścili recenzje za darmo na forum aby teraz ktoś mógł sobie od tak opublikować i spijać śmietankę.

 

Pojęcie zarabiania jest bardzo zagmatwane i zawiłe. Przecież zrobić to może kazdy jak już wspomniałem. Radical, mam prawo do zacytowania jakiejś twojej wypowiedzi lub fallowa przy okazji sprzedazy.

Załozmy ze mam do sprzedania 100 par słuchawek HD380 i zacytuje z publicznego miejsca forum cytat fallowa "ale one cudaśne, super grają hahhah", podpisze skad jest, czyj to cytat. Czy jesli dzieki temu zarobie bo sprzedam 20 par wiecej to jak mi to udowodnisz ??

 

a na czym myślisz polega tworzenie pracy naukowej. Przeciez to w 50% cytaty są.

 

Patrząc tym sumptem zwariujemy Radical. Równie dobrze mario mógłby kogoś oskarżyć bo zacytował coś z forum.mp3store i np zarobiła na tym inna firma. Popadniemy w końcu w paranoje.

 

W tym przypadku najlepiej wogole nie pisac na forum, wogole wylaczyc sie z zycia publicznego bo ktoś cos zacytował, ktoś cos powiedzial, ktoś na czyms zarobił. Ktoś powiedział " a taki kolega na forum Radical fajnie opisał takie czy takie słuchawki po czym jakas firma zarobiła 1300zł wiecej bo ktos uslyszal i kupił.

 

Zobacz Radical to jest już prosta droga do wariactwa i paranoi. Przeciez wiekszosc osob nawet tutaj tematow nie przeczytala tylko przeczytali jak w gluchym jeden od drugiego i wyszly kwiatki

 

Ludzie nikt nie kaze wam pisać recenzji, umiejscawiac ich. Ale jeśli myślicie że na innym forum będą bezpieczne to grubo sie mylicie.

 

Powtarzam kazdy was moze zacytowac nawet firma inna co moze doprowadzic do zarobku, lub nawet wygłosić słownie to co napisaliscie. Bedziecie teraz walczyc z całym swiatem?

 

ale bardziej o to, że nie traktuje się tutaj ludzi poważnie

 

Ichris wiesz ze takie coś to już jest pewna forma bezpodstawnego pomowienia. Czy to ze siedze do 2 w nocy probujac uzmyslowic pewne fakty i to jak jest naprawde świadczy o braku szacunku ? Za niedługo popadniemy w skrajności w skrajność. Nie zapominaj że tu są także moje recenzje

 

a moze forum jest samo w sobie winne ze umozliwia nam wspolna rozmowe, wypowiedzi itd bo juz pojąć tego nie mogę.

Każdy na kimś gdzieś w jakiś sposób podświadomie zarabia. Zarówno wy, forum i inne instytucje. To jest life po prostu.

 

Samo to że już udzielasz się w internecie świadczy o tym że nie jestes bezpieczny i twoja "wartość intelektualna" też i to ze strony wielu osób. Ja umieszczając swoją recenzję liczę się z tym że ktoś może to w jakiś sposób wykorzystać i nie płaczę z tego powodu bo tego uniknąć się nie da, robie to dla siebie i dla przyjemności a wy chyba o tym zapomnieliscie.

 

Zacznijcie posądzać firmy samochodowe że wasza wygłoszona dobra opinia o marce spowodowała sprzedaż 3 sztuk BMW 5 więcej u pobliskiego dilera w przeciągu tygodnia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę musisz manipulować? Tak się robi kiedy brakuje argumentów. Wyraźnie odniosłem się, że wg tych zapisów w regulaminie, można odnieść wrażenie, że pracę włożoną przez szereg użytkowników nie traktuje się tutaj poważnie, a przez to ich samych również. Ale zawsze jest możliwość wycofania się błędu. Całości dopełnia fakt niepoinformowania o tym co chciałem przemilczeć ale jak już mamy być tacy dokładni to proszę bardzo.

 

Nie wzrusza mnie to, że próbujesz bronić o 2 w nocy coś, co jest być może prawnie do obrony (na prawie się nie znam) ale wizerunkowo to jest jak strzał w kolano.

 

PS. Proponuję również nie atakować wszystkich jak leci tylko pomyśleć bo przecież od tego jest forum żeby rozwiązywać problemy a nie je piętrzyć. Ja lubię to forum bo dzięki niemu się wiele dowiedziałem i po prostu zależy mi na tym, aby ono funkcjonowało w przyszłości lepiej a nie gorzej. Takie zapisy po prostu mogą zahamować jego rozwój i w zasadzie o to mi tylko chodziło. Czy coś zmieni się na forum jeśli ten podpunkty zostaną? Mam nadzieje, że nie ....ale nie rozumiem ryzyka i trochę dziwię.

 

Również pozdrawiam.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj przepraszam Cię bardzo nie zarzucaj mi manipulacji, braku argumentow, których przytoczyłem dużo.

Spójrz na to co napisałeś. Wizerunkowo. Bardzo ładne stwierdzenie wizerunkowo.

 

Patrząc tym tokiem wszystkie paragrafy przykładowo KK, i KC, nie wyglądają wizerunkowo dobrze. Co lepiej wielu z nich można zarzucić "co oni idote ze mnie robią".

To jest już tylko twoja własna opinia i własny gust odnośnie tego jak coś jest napisane.

W tym przypadku powinnismy kierować się prawdą a nie przysłowiowym wizerunkiem.

 

Może zaczniemy każdą treść oceniac pod kątem odpowiedniego wizerunku a nie tego co ona tak naprawde przedstawia.

Zaprawdę dobre i sensowne podejście

 

Takie zapisy po prostu mogą zahamować jego rozwój i w zasadzie o to mi tylko chodziło

 

sam podpunkt nie hamuje rozwoju czegokolwiek tylko interpretacja. Przykład Audiostereo. Wpadnijmy tam i zrobmy taki sam raban jak tutaj przytaczajac ich regulamin.

Zobaczymy wtedy jaki zrobi się popłoch wśród osób które niedokładnie przeanalizują tylko zobaczą to co będą chcieli ;) Większość z nich regulaminu nie czytała, druga czesc pobieznie, na ten punkt nie zwróćili nawet uwagi bo uznali go za bełkot ale teraz przytocz im go i napisz "ludzie ten punkt odbiera nam prawo do własności" i zobaczmy wtedy czy tam są tacy sami jak tu czy nie

 

Forum samo w sobie zrzesza ludzi i jest miejscem publicznym dlatego nawet bez tego potwierdzenia oczywistosci mozna wykorzystac zapisy nie naruszajac przy tym prawa o czym wspomnialem wyzej a co za tym idzie przyczynic się do czyjegos zarobku. Jedyny sposob to nie udostepniac w zaden sposob swojej wartosci intelektualnej w internecie. Proste jak sikanie

 

aha i kończąc swoj udzial w tym temacie odpowiem na postawione pytanie

 

@fallow : wedle istniejącego prawa punkt 5.5 nie zabiera użykownikowi własności tekstu, który umieszcza w poście

 

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja liczę, że emocję opadną przede wszystkim wśród moderatorów. Sam fakt, że ten temat powstał świadczy o tym, że coś nie jest tak jak być powinno. A prośby o usunięcie postów czy też kont - być może patetyczne - ale przez doświadczonych userów (z kilkuletnim stażem!), nie jest zbyt dobre dla tego forum. Regulamin pewnie zostanie taki jaki jest i pozostaje mieć nadzieje, że oprócz chwilowego spadku wizerunku, merytorycznie to miejsce nie ucierpi.

 

Dobranoc.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dac sobie spokój. Z forum ze wszystkim. Zamknac się w czterech ścianach i modlić się aby nikt nam nie zrobił zdjecia przez okno bo ukradnie nam nasz wizerunek. 

 

Sprawa jest prosta zewnętrzne serwery-chcesz aby recka była też tu ale boisz się że czarne zamaskowane trole z mipu cię okradna umieść recke na zewnetrznym serwerze a tu tylko link. Poczytajcie regulaminy innych for gdzie tez sa recki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Drogi Aallenie, pozwolę sobie zauważyć, że podpisałeś się pod oświadczeniem byłych już moderatorów tego forum. Tymczasem próbujesz bronić regulaminu forum, jak niepodległości. Jesteś skończonym hipokrytą i tylko dlatego, że nie mam teraz czasu, nie napiszę czegoś więcej. Niemniej, obiecuję, iż dłuża odpowiedź na twoje "argumenty", jeszcze się tu dziś pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważacie że wszystko jest cacy i nie mamy się o co martwić to dlaczego regulamin został zmieniony "po cichu"? Gdyby nie jeden z naszych kolegów to nikt by o tym nawet nie wiedział bo jakoś nie mam zwyczaju sprawdzać codziennie czy aby regulamin się nie zmienił. Kolejną sprawą jest dlaczego nikt z MIPu nie udzielił sensownej odpowiedzi do czego tak naprawdę mają służyć nowe zapisy. Padło że niby MIP może w imieniu użytkownika dochodzić praw jak ktoś inny wykorzysta ale przecież nigdzie nie padło stwierdzenie że "MIP jest upoważniony do tego i tego" a padło stwierdzenie "MIP może nieodpłatnie wykorzystywać to i to". Czy ktokolwiek uważa że te zapisy są tożsame??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zmianie regulaminu też dowiedziałem się z tego tematu. Firma niestety nikogo nie poinformowała - moze dlatego, że nadal pracuje nad zmianami. Faktem jest, że bez oświadczenia na forum co się dzieje i dlaczego się tak dzieje nie powinien byc wprowadzany nowy regulamin.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland od kiedy zgodzenie się na regulamin to forma umowy? Mocno operujesz na przepisach ale mając jakiekolwiek pojęcie o prawie chyba wiesz czym jest umowa prawda? Jeśli w jakiś hipotetyczny magiczny sposób podciągniemy regulamin MIP jako umowę to będzie to umowa zawarta w formie elektronicznej, a co jest potrzebne aby taka umowa była ważna? Zgadza się! Podpis cyfrowy.

 

 

Radical, nie masz racji. Umowa w sensie prawnym może być zawarta nawet USTNIE i również będzie miała moc obowiązującą. Poczytaj Kodeks Cywilny do poduszki, to Cię oświeci.

 

A to, że regulamin forum jest w świetle prawa umową stwierdził bardzo dobry prawnik, który wygrał już wiele spraw gospodarczych.

 

Czy "9.1. Regulamin może zostać zmodyfikowany." jest równoznaczne z "MiP zastrzega sobie prawo do jednostronnych zmian tej umowy bez twojej zgody czy nawet informowania cię o tym fakcie"?

 

 

To już jest sprawa dla sądu, bo z tego zapisu nie wynika, że MiP ma informować o takiej zmianie i że userzy muszą się na nią zgodzić, nie wynika też że nie ma tego robić.

 

Dokładnie. Te zapisy są po prostu niesmaczne.

 

 

No sorry, ale rejestrując się je zaakceptowałeś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland od kiedy zgodzenie się na regulamin to forma umowy? Mocno operujesz na przepisach ale mając jakiekolwiek pojęcie o prawie chyba wiesz czym jest umowa prawda? Jeśli w jakiś hipotetyczny magiczny sposób podciągniemy regulamin MIP jako umowę to będzie to umowa zawarta w formie elektronicznej, a co jest potrzebne aby taka umowa była ważna? Zgadza się! Podpis cyfrowy.

 

 

Radical, nie masz racji. Umowa w sensie prawnym może być zawarta nawet USTNIE i również będzie miała moc obowiązującą. Poczytaj Kodeks Cywilny do poduszki, to Cię oświeci.

 

A to, że regulamin forum jest w świetle prawa umową stwierdził bardzo dobry prawnik, który wygrał już wiele spraw gospodarczych.

 

Oczywiście że istnieje coś takiego jak ustna forma umowy ale zwróć uwagę że w przypadku różnych rodzajów umów muszą zostać spełnione pewne warunki. Np w przypadku pisemnej musi być własnoręczny podpis itd itp. Chyba nie uważasz że akceptacja regulaminu poprzez kliknięcie "zgadzam się" jest umowa ustną? Inna rzecz że ustną formę umowy używa się w barze gdzie mówisz "poproszę żywca".

 

Co do tego że prawnik stwierdził tak a nie inaczej to akurat nic dziwnego. Ilu zapytasz prawników tyle różnych odpowiedzi Ci udzielą bo zależy kto jaką wykładnie przyjmie. Zresztą gdyby jedna osoba mogła zadecydować co jest czym bez żadnej wątpliwości to chyba nie było by potrzeby utrzymywania sądów.

 

To już jest sprawa dla sądu, bo z tego zapisu nie wynika, że MiP ma informować o takiej zmianie i że userzy muszą się na nią zgodzić, nie wynika też że nie ma tego robić.

 

Po raz kolejny, jeśli nawet przyjmiemy że regulamin jest formą umowy to ZAWSZE w przypadku zmian danej umowy druga strona musi zostać o tym poinformowana i musi się na to zgodzić.

Edytowane przez Radical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dac sobie spokój. Z forum ze wszystkim. Zamknac się w czterech ścianach i modlić się aby nikt nam nie zrobił zdjecia przez okno bo ukradnie nam nasz wizerunek.

 

robienie zdjęć przez okno jest karalne :)

 

 

Hehe otóż to:) Poza tym mi nie chodziło o kradzież wizerunku użytkowników ale o wizerunek samego forum. Dajmy na to, że teraz ktoś sobie przegląda to forum, chce założyć konto i nagle trafia na ten temat. Myślicie, że zachęci go to co tutaj przeczyta do zarejestrowania się? No chyba odpowiedź jest oczywista. Wizerunek również czegoś takiego jak forum to nie jest coś co jest dane raz na zawsze. Ja nie oceniam czy został on nadszarpnięty z słusznych powodów czy nie. Nie oceniam czy w ogóle był powód żeby robić taki "raban" jak to ujął aallen. To już się stało i pora zastanowić się czy można to jakoś naprawić albo przynajmniej chociaż nie pogarszać dalej atmosfery.

 

No sorry, ale rejestrując się je zaakceptowałeś.

 

Rozumiem, że jesteś z tych, którzy na wieść o zmianie regulaminu, który wprowadziłby opłaty 500zł dziennie za korzystanie z forum poprosiłbyś o numer konta i zapłacił również odsetki?

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat zboczył tak naprawdę z tematu przewodniego jakim była zmiana regulaminu i poddanie pod wątpliwość przynależności na lini autor-tekst. Teraz już rozbijamy się o naturę ogólnie rozumianego prawa, a to już odbiega od intencji założonego tematu. Zapewniam że zostaną podjęte kroki naprawcze w celu zredagowania treści brzmienia tego podpunktu jak i również wszelkie kroki by nie dopuścić do ponownej nowelizacji regulaminu bez poinformowania o tym użytkowników. Administracja zdaje sobie sprawę z popełnionego błędu i zapewnia że taka sytuacja więcej się nie powtórzy. Zapewniamy też że do felernego podpunktu dojdzie edycja wpisu "Za zgodą użytkownika".

Temat pozostaje zamknięty do czasu wprowadzenia odpowiednich porawek i zarazem pozostaje żeby każdy mógł się zapoznać z poruszonym tu problemem. Da to nam oraz wam czas, na przemyślnie sprawy, ochłonięcie, bo ciągle troszkę gorące są głowy. Nowy zarząd weźmie pod uwagę wszystkie opinie i postara wprowadzić zmiany w regulaminie w przeciągu najbliższych dni informując o tym każdego użytkownika i da możliwość podjęcia stosownej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności