Skocz do zawartości

Posty na forum nie sa wlasnoscia uzytkownikow ?


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Co mi na to wyglada iz pkt 5.5 Regulaminu forum oznacza, ze moje posty nie sa moja wlasnoscia i zrzeklem sie do nich praw na rzecz mp3store.

 


5.5. Użytkownik publikujący swoje wypowiedzi na Forum niniejszym upoważnia nieodpłatnie właściciela forum do: 
a) zapisywania publikowanych wypowiedzi w pamięci komputera,
b ) obróbki cyfrowej celem dostosowania ich do wymogów serwisu,
c) publikowania i rozpowszechniania nadesłanych przez Użytkownika wypowiedzi w sieci Internet,
d) włączania ich (lub ich fragmentów) do innych utworów i tworzenia opracowań,
e) wytwarzania określoną techniką egzemplarzy, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową w dowolnym formacie,
f) rozpowszechniania wypowiedzi na każdym nośniku audiowizualnym, a w szczególności na nośniku magnetycznym oraz wszystkich typach nośników przeznaczonych do zapisu cyfrowego, jak również w postaci drukowanej,
g) umieszczania wypowiedzi w bazach danych. 

 

 

Jezeli tak, to sytuacja bardzo mi sie nie podoba - wedlug mnie, tak jak np. na drugim forum na ktorym pisze - audiohobby, moje posty - maja byc MOJA wlasnoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa odpowiedź na powstanie audiohobby.pl nieprawdaż?

raczej na audiohead.pl ;)

o, widzę wyedytowałeś ;)

Kij zamiast marchewki? Hmmm...

to sposób mp3s na walkę z konkurencją, tak samo jak kiedyś dodawanie adresów konkurencji do cenzora.

edit

z resztą, pięknie widać jak właściciele forum podchodzą do userów i jaki mają szacunek do ich, skoro wprowadzają tak poważną zmianę i nie raczą poinformować userów o niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

język mi się splątał ;) ale już poprawiłem - póki jeszcze mogę

Aha, i jeszcze jedno: usuwać postów też już nie można

 

fallow> nie do końca zrzekłeś się praw itp. : Mowa jest o zgodzie na rozpowszechnianie, publikowanie etc. ale nie ma mowy o tym, że ma być ono bezpłatne ;)

 

edit: nie doczytałem nagłówka, rzeczywiście wygląda to na zwykłe @#$%$#@-stwo :(

Edytowane przez marabut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha, i jeszcze jedno: usuwać postów też już nie można

Oczywiście że nie można .. bo przecież właściciele swoich recek mogliby je usunąc (piszę tu o reckacj napisanych przed wejsciem mowego regulaminu) a wtedy zostało by tu puste zaorane pole ...

Edytowane przez Yedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i jeszcze jedno: usuwać postów też już nie można

Oczywiście że nie można .. bo przecież właściciele swoich recek mogliby je usunąc (piszę tu o reckacj napisanych przed wejsciem mowego regulaminu) a wtedy zostało by tu puste zaorane pole ...

 

No ale jak to ma się do zasady nie działania prawa wstecz? I ochrony praw nabytych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha, i jeszcze jedno: usuwać postów też już nie można

a wtedy zostało by tu puste zaorane pole ...

Ja tu widzę puste pole jako przyszłość tego forum... szczególnie z niezgodnym z prawem regulaminem... pan Mariusz wbił sobie ostatni gwóźdź do trumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i jeszcze jedno: usuwać postów też już nie można

Oczywiście że nie można .. bo przecież właściciele swoich recek mogliby je usunąc (piszę tu o reckacj napisanych przed wejsciem mowego regulaminu) a wtedy zostało by tu puste zaorane pole ...

 

No ale jak to ma się do zasady nie działania prawa wstecz? I ochrony praw nabytych?

 

Prawo swoje a admini swoje ...

Powinien być oficjalny komunikat o zmianie regulaminu i możliwości (w przypadku nie zgodzenia się na nowe warunki) usunięcia konta oraz recek które są właśnością recenzentów (przed 25.05.2010)

Edytowane przez Yedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli taki wpis ma pozostać, to proszę o usunięcie mojego konta, oraz wszelkich moich postów z przed aktualizacji regulaminu.

 

Mam takie samo zdanie. Jezeli taka sytuacja sie utrzyma poprosze o usuniecie wszystkich moim postow sprzed aktualizacji regulaminu. 

 

Najprawdopodobniej również będę ubiegał się o to samo, bo powyższy zapis regulaminie bardzo mi się nie podoba, zwłaszcza ze nie akceptowałem tego regulaminu rejestrując się na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jestem naprawdę ciekawy, dlaczego właściciele forum uznali, że żadna nowa recenzja, czy też publikacja już się tu nie pojawi. Przy takim regulaminie, to już na pewno ;) , ale on niejako "betonuje" taki stan.

Czyżby to taka impulsywna reakcja na mały szantażyk forumowiczów "nie chcecie nas słuchać to sobie założymy własne forum.."? A skoro już założyli, to przynajmniej "nie cały umrę..." nawet gdy zmigruję?

 

"Tonący brzydko się chwyta.." .

 

PS.

W oczekiwaniu na zadymę, lecę po piwo i fistaszki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy użytkownik nie powinien wyrazić zgody na zmianę regulaminu?

Nie wyobrażam sobie na przykład sytuacji gdzie przychodzi do mnie rachunek za telefon na kilka tysięcy i po próbie wyjaśnienia operator informuje, że miesiąc wcześniej zmienił regulamin, przez co płacę najwyższą stawkę + jakiś ryczałt i obsługę czegoś tam, a wszystkie moje rozmowy są nagrywane i stają się własnością operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten regulamin wchodzi w życie czy już wszedł? Każdy użytkownik musi zostać poinformowany o zmianach regulaminu a już napewno tak znaczących zmianach które mogą przecież skończyć się w ekstremalnych przypadkach w sądzie. Np gdy mp3store wykorzysta czyjąś recenzję w celach promocyjnych a autor np sprzeda ową recke np jakiejś gazecie. Wyjdzie na to że pieniądze od gazety powinien dostać w takim przypadku mp3store bo przecież on jest włacicielem tekstu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy użytkownik nie powinien wyrazić zgody na zmianę regulaminu?

Nie wyobrażam sobie na przykład sytuacji gdzie przychodzi do mnie rachunek za telefon na kilka tysięcy i po próbie wyjaśnienia operator informuje, że miesiąc wcześniej zmienił regulamin, przez co płacę najwyższą stawkę + jakiś ryczałt i obsługę czegoś tam, a wszystkie moje rozmowy są nagrywane i stają się własnością operatora.

jak napisał Radical, musisz zostać o tym fakcie poinformowany i musisz mieć możliwość odstąpienia od umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Np gdy mp3store wykorzysta czyjąś recenzję w celach promocyjnych a autor np sprzeda ową recke np jakiejś gazecie. Wyjdzie na to że pieniądze od gazety powinien dostać w takim przypadku mp3store bo przecież on jest włacicielem tekstu....

 

Nienienie... MP3 store nie staje się właścicielem tekstu. Zyskuje jedynie prawo do bezpłatnego publikowania, rozpowszechniania etc. Dalej możesz "sprzedać" swój tekst komuś innemu :)

 

Czyli można w sumie uznać nowy regulamin za nieważny ;)

 

Możesz sobie uznać ;) ale edycja i kasowanie są zablokowane ("Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?") :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Np gdy mp3store wykorzysta czyjąś recenzję w celach promocyjnych a autor np sprzeda ową recke np jakiejś gazecie. Wyjdzie na to że pieniądze od gazety powinien dostać w takim przypadku mp3store bo przecież on jest włacicielem tekstu....

 

Nienienie... MP3 store nie staje się właścicielem tekstu. Zyskuje jedynie prawo do bezpłatnego publikowania, rozpowszechniania etc. Dalej możesz "sprzedać" swój tekst komuś innemu :)

Ale nikt nie wyraził na to zgody - regulamin musi być zatwierdzony przez użytkownika, a ja takiego regulaminu nie akceptuję, a nie zostałem o tym poinformowany.

 

Więc jeśli ten zapis zostanie na dobre to również oczekuję usunięcia moich postów z przed daty 25.05 oraz wszystkich recenzji - jako MOJEJ (i tylko mojej) własności intelektualnej, którą w razie potrzeby wycenię odpowiednio wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Np gdy mp3store wykorzysta czyjąś recenzję w celach promocyjnych a autor np sprzeda ową recke np jakiejś gazecie. Wyjdzie na to że pieniądze od gazety powinien dostać w takim przypadku mp3store bo przecież on jest włacicielem tekstu....

 

Nienienie... MP3 store nie staje się właścicielem tekstu. Zyskuje jedynie prawo do bezpłatnego publikowania, rozpowszechniania etc. Dalej możesz "sprzedać" swój tekst komuś innemu :)

 

Nie doczytałem, masz rację. Pomijając fakt nie poinformowania o nowym regulaminie działanie mp3store z ich strony ma sens. Jakby nie było utrzymywanie forum ich kosztuje więc czemu by nie skorzystać zapewne w celach promocyjnych padających tu stwierdzeń czy wręcz całych recenzji. Nie wiem co prawda czy z prawnego punktu widzenia jest to dozwolone ale musimy pamiętać że to forum jest czyjąś własnością i to ten ktoś właśnie ustala regulamin i albo się dostosujemy albo przestajemy zamieszczać posty i przenosimy się na inne fora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było utrzymywanie forum ich kosztuje więc czemu by nie skorzystać zapewne w celach promocyjnych padających tu stwierdzeń czy wręcz całych recenzji.

jaki ma sens? bo ja nie widzę tego inaczej niż próba okradania ludzi z ich pracy. ktoś wkłada dużo czasu, żeby napisać recenzję/test/opinie, a MIP może nagle stwierdzić "sprzedam to do pcworld czy gdzieś" i to ma być okej?

Panowie, kto jest za zbiorowym pismem do MIPu?

o usunięcie kont? jak naaaaajbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kto jest za zbiorowym pismem do MIPu?

hahah po co? szkoda mi kartki i tuszu oraz tym bardziej czasu. Chyba że rozmawiamy o zbiorowym pozwie :lol:

 

5.5. Użytkownik publikujący swoje wypowiedzi na Forum niniejszym upoważnia nieodpłatnie właściciela forum do:

a) zapisywania publikowanych wypowiedzi w pamięci komputera, TAK

b ) obróbki cyfrowej celem dostosowania ich do wymogów serwisu,NIE

c) publikowania i rozpowszechniania nadesłanych przez Użytkownika wypowiedzi w sieci Internet,NIE

d) włączania ich (lub ich fragmentów) do innych utworów i tworzenia opracowań,NIE

e) wytwarzania określoną techniką egzemplarzy, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową w dowolnym formacie,NIE

f) rozpowszechniania wypowiedzi na każdym nośniku audiowizualnym, a w szczególności na nośniku magnetycznym oraz wszystkich typach nośników przeznaczonych do zapisu cyfrowego, jak również w postaci drukowanej,NIE

g) umieszczania wypowiedzi w bazach danych.TAK

 

Jeśli to się nie zmieni ja podziękuję panu M. za użytkowanie tego forum.

 

Plus przywrócenie całkowitej edycji postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności