Skocz do zawartości

Doki do Sony'ego X ...


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, popieram w całej rozciągłości. No może prawie całej, bo izolacja jest akurat po srodku tego co miałem. Audeo robią to faktycznie lepiej.

Scena trochę wycofana od twarzy, bardzo szeroka na boki i z ciekawą głębią. Znakomita lokalizacja źródeł, taka punktowa i studyjnie precyzyjna.

Uwielbiałem to w nim.

 

Ciekawe w sumie, bo dla mnie Phonaki mają ciekawą głębię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Uwielbiałem to  w nim.

Ale w kim?

 

Oba modele mają ciekawą głębię. Jednak każda z nich jest na swój sposób inna. Mam wrażenie, że Audeo grają mimo wszystko bardziej przestrzennie, jakoś tak bardziej w sposób wolny i nieskrępowany. K370 mają także sporą scenę ale jest ograniczona. Gdzieś tam w dali, głęboko jest ściana, która ściska dźwięki chcące się wydostać dalej.

 

Niemniej prezentacja efektów stereo jest bardzo podobna w obu modelach. Szkoda, że nie mogę ich porównać bezpośrednio. Dla mnie w słuchawkach najważniejsza jest właśnie scena i na podstawie tego kryterium oceniam Audeo i K370 bardzo wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Z5. Fajną miał scenę.

 

No Phonaki zdecydowanie mają bardziej otwarty dźwięk. Pewnie dlatego, ze czystszy. Jak ich tak słucham to mam wrażenie, że one jakby projektują dxwięki na ekran jak w kinie. Jak coś gra po bokach to jest dalej ode mnie niż gdy jest w srodku. tak przewrotnie w sumie, heh. K370 mają bardziej typową scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos lubi jasny dzwiek ktory idzie juz poprzez grajka + sluchawki do uszu to wcale nie zdziwie sie ze ktos powie ze jest fajnie.Chyba jak pamietam kolega @Pasiasty lubi jasny dzwiek wiec dlatego jemu sie podoba.

Niestety mylisz się. Nie lubię jasnego dźwięku, raczej typowe loudness. A EX700 nie słuchałem, więc nie wiem czy by mi podeszły. Jednak biorąc pod uwagę, że EX700 grają jeszcze jaśniej niż EX500 to na pewno by mi się nie podobało.

 

Dzisiaj posłuchałem chwilkę K370 na Z5 i brzmiało to dla mnie fantastycznie. Bas miał genialne zejście, był punktowy i pełen mięsa. Uderzał z wielkim wykopem prosto w twarz. Góra delikatna, ale pięknie rozciągnięta, napowietrzona. Średnica bardzo szczegółowa i naturalna, minimalnie wycofana. Sybilanty, które czasami pojawiały się na Fuze były na Samsungu znacznie złagodzone i mogę śmiało napisać, że ich po prostu nie było.

 

Scena trochę wycofana od twarzy, bardzo szeroka na boki i z ciekawą głębią. Znakomita lokalizacja źródeł, taka punktowa i studyjnie precyzyjna.

 

IMO K370 znakomicie nadawałyby się do Sony X, one potrzebują neutralnego źródła. X jest lekko ocieplony, więc połączenie nie będzie nudne i liniowe, grajek do precyzji słuchawek wprowadzi nieco muzykalności.

Chętnie sam bym sobie sprawił AKG ale niestety kuleje w nich izolacja. Mają dziurki 'bass reflexu', więc można uznać je za półotwarte. Izolacja jest znacznie lepsza niż na Sony EX ale do tej z Audeo jej daleko.

 

Ze wszystkim się zgadzam, co wyartykułowałeś w powyższej opinii, nadmienię jeszcze, że faktycznie Sony X z K370 to absolutnie topowe zestawienie grajka kieszonkowego ze słuchawkami dokanałowymi, jakie miałem kiedykolwiek w uszach. W jednej kwestii kategorycznie się nie zgodzę - izolacja w K370 jest porównywalna z SE530 czy IE8 na piankach, tak więc nie wiem, co Ci nie pasowało, być może Twoje kanały słuchowe nie zaadaptowały się do tych zatyczek i masz spore luzy, ja potrzebowałem na to 3-4 dni kilkugodzinnego noszenia. Na Comply izolacja jest wręcz wzorowa, mniej więcej taka jak w UM2.

 

Aha i jeszcze jedna mała uwaga - środek w K370 jest z przodu, przynajmniej na X-sie. U niektórych osób odczucie, że jest on minimalnie wycofany bierze się z subiektywnego przyzwyczajenia do słuchania armaturowego syfu, który w 99 % przypadków gra wyłącznie środkiem, jak słuchawka w telefonie. Ale to już jest temat na odrębną dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Z5. Fajną miał scenę.

To fakt, ma genialną scenę, choć nie tak szeroką jak X.

 

No Phonaki zdecydowanie mają bardziej otwarty dźwięk. Pewnie dlatego, ze czystszy. Jak ich tak słucham to mam wrażenie, że one jakby projektują dxwięki na ekran jak w kinie. Jak coś gra po bokach to jest dalej ode mnie niż gdy jest w srodku. tak przewrotnie w sumie, heh. K370 mają bardziej typową scenę.

Mam identyczne wrażenie. Idealnie opisałeś słowami to co ja zauważam ich słuchając. Środek sceny, dźwięki mono są bliższe i bardziej na twarz niż wszystko inne co ma choć trochę przesuniętą fazę sygnału.

 

W jednej kwestii kategorycznie się nie zgodzę - izolacja w K370 jest porównywalna z SE530 czy IE8 na piankach, tak więc nie wiem, co Ci nie pasowało, być może Twoje kanały słuchowe nie zaadaptowały się do tych zatyczek i masz spore luzy, ja potrzebowałem na to 3-4 dni kilkugodzinnego noszenia. Na Comply izolacja jest wręcz wzorowa, mniej więcej taka jak w UM2.

 

Ale ja słucham właśnie na Comply i to over ear, wkładając słuchawki bardzo głęboko. Tak lubię - poprawia to izolację i pozwala na idealne wyśrodkowanie mono w głowie. Jednak mimo wszelkich starań izolacja nie spełnia moich oczekiwań. Jest wyraźnie słabsza niż na Audeo ale ewentualnie na ulicy jeszcze się sprawdza. Gorzej w autobusie - na szczęście jeżdżę rowerkiem, więc nie wymagam bezkompromisowej izolacji. Ale do czasu. W zimie jak będzie trzeba jeździć MPK to K370 jak na moje ucho się nie sprawdzą.

 

Jednak trzeba przyznać jedną rzecz - to są słuchawki z dziurkami, więc ich budowa nie pozwala na wysoki poziom izolacji. Nie wiem jak Ty to robisz, że jest ok. Może po prostu nie potrzebujesz aż takiego 'wyciszenia' :lol:

 

Aha i jeszcze jedna mała uwaga - środek w K370 jest z przodu, przynajmniej na X-sie. U niektórych osób odczucie, że jest on minimalnie wycofany bierze się z subiektywnego przyzwyczajenia do słuchania armaturowego syfu, który w 99 % przypadków gra wyłącznie środkiem, jak słuchawka w telefonie. Ale to już jest temat na odrębną dyskusję.

 

Jeżeli uderzasz do moich Audeo to będę walczył jak lew o ich dobre imię :P Fakt są to armatury i w dodatku tylko jedno- przetwornikowe ale słucham na czarnych filtrach, które wycofują średnicę. I potrafię odróżnić brzmienie armatury od membrany ale może rzeczywiście powinienem bardziej się przysłuchać K370.

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, czy Twoim zdaniem średnica AKG K370 ma się tak do średnicy IE8 jak Shure SRH840 do IE8? tzn. moje słuchawki na Sony X odbieram tak - średnica w Shure jest prawdziwsza niż w IE8 (tu jest lekko dosłodzona, z umiarem, ale bardzo przyjemna), próbuję sobie te AKG wyobrazić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch ma podobną sygnaturę (w okolicach neutralności) jak X i wspomniany Z5, więc myślę, że się zgra. Kiedyś Rolandsinger pisał o takim zestawieniu, tylko teraz nie mogę znaleźć tego posta. Co prawda stwierdził, że IE8 są do Toucha lepsze, ale chyba i tak było to dobre połączenie. Poczekamy, zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie zbyt chłodno z touchem?

 

z takimi słuchawkami jak IE8 żaden player nie zagra chłodno,...choć są i tacy, którzy podkręcają jeszcze śrubkę basu:)

jeśli K370 maja taką samą ilość basu co IE8, to do Toucha wystarczy w zupełności.

Edytowane przez olsztyniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są neutralne ale bas akurat mają nieco podbity. Tylko to jest takie równe podbicie. Nie wylewa się na średnicę, nie wprowadza ciepła, a mimo to jest spory. IMO wnioskując po opisach i recenzjach K370 nie mają tyle basu co IE8 ale Sennków póki co nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sepultury nie słucham ale w połamanych drum'n'bassach oba modele radzą sobie dobrze. Co prawda Audeo brakuje trochę mięsa w basie ale być może nowe filterki to poprawią. K370 za to są bardziej uniwerslane. Sprawdzają się i w żywej, szybkiej, dynamicznej muzie i w spokojniejszych kawałkach.

 

Ich bas raczej określiłbym jako bardzo równy w całym podpasmie, no może troszkę niżej schodzący niż HD 380 Pro.

Hasos - jak Ci się Sennki podobają to weź sprzedaj Eterny i spraw sobie AKG. One z trójcy Eterna, K370 i Audeo są najbliższe brzmieniem do HD 380 Pro.

 

 

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niżej niż hd, hm.. no to intrygujące. da się do nich zamontować Complay? oddałbyś za nie Audeo? :) jak jest z ich szczegółowością? bo eterny są mocno szczegółowe, bardziej niż hd. właśnie tego basu mi brakuje w eternach z touchem, nie wiem skąd ta opinia, że one miały być basowe. poza tym eterny grają super, wysokie, przestrzeń na Complay jest świetna.

 

w akg się boje że z touchem będzie właśnie za jasno, no i ten kabelek jakiś taki mizerny.

 

ale akg mają również midbas, nie mają dołka jak w hd?

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, czy Twoim zdaniem średnica AKG K370 ma się tak do średnicy IE8 jak Shure SRH840 do IE8? tzn. moje słuchawki na Sony X odbieram tak - średnica w Shure jest prawdziwsza niż w IE8 (tu jest lekko dosłodzona, z umiarem, ale bardzo przyjemna), próbuję sobie te AKG wyobrazić...

 

 

K370 to zupełnie inna bajka niż IE8, a nawet SE840. To raczej coś, jak dobrze napędzone K701 w obrębie średnicy, a dół a la HD380. Dokładność i timing znacznie lepszy niż w IE8, barwy niedopalone, transparentne wobec źródła i nagrania, różnicowanie materiału na K370 w tym aspekcie jest większe niż w IE8, a nawet HD650 z fabrycznym kablem. Scena rozbudowana wgłąb, a nie na boki jak w IE8.

 

 

 

w akg się boje że z touchem będzie właśnie za jasno, no i ten kabelek jakiś taki mizerny.

 

ale akg mają również midbas, nie mają dołka jak w hd?

 

Kabelek jest faktycznie mizerny, tj. nieaudiofilski, bo te bziki wolą tunele ewakuacyjne zamiast łączówek.

 

Midbas jest obecny, ale nie zaakcentowany jak w HD650 czy SRH840 albo D5000, w ogóle bas w K370 jest niezwykle równy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, no to mam dylemat. szkoda, że nie da się tego gdzieś posłuchać. nie wiem czy zostać przy Eternach, które są fajne, ale coś mnie ten bas trochę denerwuje (może z innymi źródłami byłoby inaczej). choć np. na utworach, które mają niski bas, np na płycie Rosini Murphy Overpowered, schodzi nisko. Ale na rocku np. już jest lekkie łupanie midbasu. Alternatywa to k370 albo phonaki.

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

niżej niż hd, hm.. no to intrygujące. da się do nich zamontować Complay? oddałbyś za nie Audeo? :) jak jest z ich szczegółowością? bo eterny są mocno szczegółowe, bardziej niż hd. właśnie tego basu mi brakuje w eternach z touchem, nie wiem skąd ta opinia, że one miały być basowe. poza tym eterny grają super, wysokie, przestrzeń na Complay jest świetna.

 

w akg się boje że z touchem będzie właśnie za jasno, no i ten kabelek jakiś taki mizerny.

 

ale akg mają również midbas, nie mają dołka jak w hd?

Źle napisałem, chodziło mi o to, że nie aż tak nisko jak HD 380 Pro.Comply da się zamontować, ja tak właśnie słucham, tuleja T-400. Audeo za nie bym nie oddał ale co do jakości brzmienia to praktycznie ta sama półka. K370 są bardzo szczegółowe, nie wiem jak to określić bardziej opisowo. Nie uświadczyłem braku szczegółowości po przesiadce z analitycznych Audeo.

 

 

IMO Clix + Audeo i Z5 + K370 to dwa znakomicie brzmiące zestawy i tylko od preferencji zależy kto co wybierze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic, niech te eterny jeszzcze się wygrzeją, bo grają raptem 30 h - może się coś ten bas poprawi. szkoda tylko, że te akg takie filigranowe, no ten kabel krótki, aja playera noszę w kieszeni spodni, a wysoki jestem. taki 1,2 m etern jest w sam raz. i 1 m może być za mało.

 

podsumowując: mają większy bas niż audeo, schodzi podobnie nisko, ale mają łagodniejszą górę? tylko czy z iphonem nie będzie za chłodno...

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie nagrzaliście na te doki. Kupiłem je. Jak mi nie podejdą z Touchem 2G to idą do komisu i poluję na Triple.Fi, bo już nie wiem czego mam do niego szukać. Powinny być w poniedziałek. Skrobnę coś.

 

No to czekam z niecierpliwością na info. Po zakupie SRH 840, chcę teraz wymienić NC20, których i tak nie słucham na coś zdatnego do słuchania. IE8 jeszcze długo bedą poza budżetem, poza tym po posłuchaniu z X stwierdzam, że jak dla mnie brakuje im leciutko środka.

Jak będę miał kasę, również wypróbuje K370.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mam nieco inne odczucia, ale to jest takie niepewne, bo na razie ani ja ani Pasiasty nie mamy jak je porównać. No i w moim przypadku słuchałem ich na szufli, która jest tak samo muzykalna jak i AKG. Phonaki widać lepiej do niej pasują ze swoją analitycznością.

Ponadto jak słuchałem sobie pisząc recke to zauważyłem, zę szufla ma duzo tego wysokiego, ocieplającego basu, więc starałęm się brać na to poprawkę. Bas AKG wydał mi się totalnie równy. Nie wiem jakby to opisać... Nie słyszałem basu tylko uderzenie, a raczej czułem sam fakt jego wystąpienia. Dźwięk który dochodził w zupełnie oczywisty sposób. To plus poprawka równa się podbicie niskiego basu, hehe. No ale pewnie jest w tym też trochę prawdy, bo to SĄ neutralne słuchawki ale z trochę cichszą niską srednicą, lub jak kto woli - z lekkim loudness. Efektem nie jest jej wycofanie z tego co słyszałem, bo ona wciaż przykuwa uwagę najbardziej. Wg mnie po prostu przy słuchaniu w złych warunkach taka a nie inna charakterystyka brzmi po prostu naturalniej, bo bas i góra to pierwsze dźwięki które są zagłuszane przez otoczenie.

A ich neutralność to przede wszystkim neutralnosć w barwie, któa nie jest dosłodzona jak w eternach ani blada jak w bulletach. Jest normalna, a rozjaśnienie tu dodaje tylko rześkosci, witalności, entuzjazmu.

 

Jeśli chodzi o to co lepsze to, gdy mam Phonaki cieszęsię nimi jak dziecko, ale trochę tęsknię do AKG. Idę o piwo, że jak się zamienię z powrotem to będzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy łagodniejsza? Wg mnie dźwięk phonaków ogólnie jest złagodzony, ale górę ma ciemną i płaską. Górze AKG nie mogę nic zarzucić, ale jest lepsza opcja jeśli bardzo zależy Ci na dobrej górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności