Skocz do zawartości

Ipody 6g I 7g Juz Wkrotce !


Jamrooz

Rekomendowane odpowiedzi

G7 mi sie bardzo podoba :) A co do perspektywy ipoda... jak bedzie grał coraz lepiej i bedzie tani to czemu nie?

 

Ja (jak juz wszyscy wiedza) wychodze z zalozenia jak moge miec cos wiecej w playerze za ta sama cene to czmeu mam tego nie miec (cos wiecej nie organizaer tylko cos co mi sie przydaje w mobilnej rozrywce). iPod jest za drogi na to co foeruje. Ale jak bedzie w niezlej cenie i gral ladnie to czemu nie?

 

A co do G7... dalej ciekawi mnie nawigacja!

 

 

ps. przeniosłem temacik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mysle ze najwyzszy czas zaakceptowac fakt ze iriver i iaudio to nie jest szczyt marzen milosnika dobrego dzwieku

No to ja już nie wiem stary, zaprzeczasz sam sobie najpier piszesz w teście że pomiędzy t30 a twoim jest mała róznica i to tylko w niektórych wałkach, a potem pisze to.

 

 

nic tu sobie nie przeczy.

ipod gra tak samo dobrze badz lepiej (w zaleznosci od upodoban) od iriver i iaudio w zwiazku z czym amator dobrego brzmienia nie musi sobie koniecznie kupowac iaudio/iriver - ipod daje rade, a z nim masz dodatkowo przyjazne menu, duzy wyswietlacz i niewielkie rozmiary. ot kwestia kalkulacji, wybierasz co ci sie podoba. i pod wzgledem jakosci dzwieku rownie dobrze mozesz wybrac irivera/iaudio/ipoda (przy czym widzac iriver h10 20gb mam powazne watpliwosci czy jest tego wart, i czy nie lepiej ograniczyc sie w wyborze do iaudio / ipod tak jak ja to zrobilem)

 

a ci ktorzy wola dzwiek bez kompromisow pewnie i tak oleja odtwarzacze mp3 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee... czasem sie wstydze za wspolposiadaczy ipodow... tak wiec cala rzesze forumowiczy w imieniu ipodowcow przepraszam za coponiektore przypadki debili, ktorzy maja takie same grajki jak ja...

 

Postaram się nie utożsamiać Jamrooza z iPod'em ,który poziomem swoich wypowiedzi naprawdę krzywdzi całą społeczność ajpodowców :)

 

tak więc jak Łódź przeprasza za "Ich Troje" ,tak forum Mp3Store za Jamrooza :)

 

Jamrooz - spełniasz wszystkie kryteria stereotypoego usera iPoda... pod względem poziomu i logiczności wypowiedzi moim zdaniem bijesz legendę forum - samego IRV'a

 

omfg :D

"kakało" , "bóraku" ,"mondry" - opanuj się człowieku i nie kalecz tak języka polskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie rozumiem Jamrooza jak mozna pisac tak debilne texty :( Wiecie co wam powiem nie wazne czy ma sie iaudi/iriver/ipod liczy sie kultura i sposob bycia :P i przestanmy wreszczcie wieszac psy na ipodach to nie ich wina ze w znacznej czesci ich uzytkownicy to ludzie troszke dziwni zadufani w sobie my tez nie ignorujmy tej firmy tylko dlatego zae ich odtwarzaczy uzywaja ludzie tacy jak Jamrooza mowi sie trudno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie rozumiem Jamrooza jak mozna pisac tak debilne texty :( Wiecie co wam powiem nie wazne czy ma sie iaudi/iriver/ipod liczy sie kultura i sposob bycia :P i przestanmy wreszczcie wieszac psy na ipodach to nie ich wina ze w znacznej czesci ich uzytkownicy to ludzie troszke dziwni zadufani w sobie my tez nie ignorujmy tej firmy tylko dlatego zae ich odtwarzaczy uzywaja ludzie tacy jak Jamrooza mowi sie trudno ;)

he, okaże się, że Jamrooz to posłaniec Boga, który ma być rozjemcą w naszych odwiecznych bitwach o to kto wiedzie prym w świecie player'ów ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdziwiony skąd w was tyle energi i złosci w święta :o:(

 

Ipoo dzieki tak dobremu marketingowi utrwalił sie w świadomości wielu ludzi.

 

Moi znajomi kupujac mp3 kupowali iPoo bo chcieli miec cos dobrej jakości :o

 

I pierwsze co przychodziło im na myśl to iPoo. Zakładali, że cała reszta to "noname".

 

Mam nadzieję, ze iPoo udoskonali produkty i pójdzie w kierunku multimediów.

 

Wtedy miałyby szanse niszowe produkty, dla których liczyłby się głownie np. dzwiek (w tym moc wyjsciowa).

 

Chociaż jak iPoo wypuściłby produkt powyżej 2x60 mW na kanał z dyskiem 40GB lub więcej, odtwarzający między innymi FLAC, grający naprawdę doskonale

-> to mnie osobiście nie przeszkadzałaby ta cała otoczka i zakupiłbym takie urządzenie :):lol:

(i pokrowiec ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz moje zdanie :

 

Iriver powstał bodajże w 1999roku i zaczął produkcje discmanów tak więc był wcześniej niż ipod - tak więc to APPLE prędzej zaerżneło pomysł na "I" w nazwie.

 

Irivery i Iaudio projektowane są w Korei, Ipody niech będzie, że w Californi a potem i tak składa to jeden żółtoskóry człek w Chinach O_o.

 

Ipod Video ma procesor z RIO - sami nie mogli se zaprojektować jak są tacy świetni ??

 

Fleszowe Iaudio wg mnie do szczytu pod względem jakości wykonania wg mnie nie należą. Dyskowe - chyba wole metalowe Iaudio albo H1xx niż lukierkowatego Ipoda.

 

Jak pisałem wyżej Ipod ma intuicyjne menu - ale tylko wtedy kiedy nie spószcza się z niego wzroku. Iriver nie ma intuicyjnego menu pod tym względem. Nie wiem jak seria T ale IFPy mają intuicyjne menu pod warunkiem, że już "oblukamy instrukcję" i wiemy gdzie jest jakaś funkcja - wtedy spod kórtki wiemy co gdzie wciskamy - nie ma możliwości pomyłki, w ipodzie - życze szczęścia jeśli coś na kółeczku przez kórtke nie zaskoczy.

 

Też uważam, że ipod video ma ładny dźwięk. Do tego uważam, że ipod nano ma gorszy dźwięk ale za o obydwa ładnie wyglądają ( bez pokrowca ładnie znaczy w tym przypadku tydzień ).

 

No i iriverowcy w większości przypadków potrafią przyznać, że ich ukochana firma zeszła w pewnym momencie na złą drogę - czy większość ipodowców potrafi przyznać, że ipod ma jakieś tam, chociarzby małe wady ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipod Video ma procesor z RIO - sami nie mogli se zaprojektować jak są tacy świetni ??

 

Procesory ipoda i rio robi firma portal player. Tu masz briefa techicznego:

 

http://www.portalplayer.com/products/docum...Brief_Mar05.pdf

 

Milej lektury :)

 

 

Odnosnie obslugi, czy to ipod czy h140 to jak chcialem zmienic album na inny do i tak musialem pogapic sie na ekran, wiec kolko ipoda czy przyciski iriverowe nie robia zadnej roznicy. Z kolei jak w gre wchodzily przelaczania nastepny, poprzedni, przewijanie, play pausa + glosnosc, to kolko ipodowe wygodniejsze nic cycek irivera + przyciski z boku.

Tym bardziej w spodniach czy kieszeni.... z wlasnego doswiadczenia.

 

ps. Zamiast klocic sie odnosnie playerow zacznijcie tak dyskutowac o sluchawkach :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Chociaż jak iPoo wypuściłby produkt powyżej 2x60 mW na kanał z dyskiem 40GB lub więcej, odtwarzający między innymi FLAC, grający naprawdę doskonale

-> to mnie osobiście nie przeszkadzałaby ta cała otoczka i zakupiłbym takie urządzenie :):lol:

(i pokrowiec ;) )

 

no patrz... wlasnie tym sie kierowalem kupujac ipoda... nie wiem czy ma tyle mocy, ale dyski sa wystarczajace, a zamiast FLAC masz ALAC - w gruncie rzeczy to samo - apple lossles audio codec - dziala tak samo jak flac tylko ze jest opatentowane przez apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie obslugi, czy to ipod czy h140 to jak chcialem zmienic album na inny do i tak musialem pogapic sie na ekran, wiec kolko ipoda czy przyciski iriverowe nie robia zadnej roznicy. Z kolei jak w gre wchodzily przelaczania nastepny, poprzedni, przewijanie, play pausa + glosnosc, to kolko ipodowe wygodniejsze nic cycek irivera + przyciski z boku.

Tym bardziej w spodniach czy kieszeni.... z wlasnego doswiadczenia.

 

ps. Zamiast klocic sie odnosnie playerow zacznijcie tak dyskutowac o sluchawkach :) :) :)

 

 

No tak kłócić to ja się mogę :D

Fakt Faktem - mózgowce z Apple nie zaprojektowali sobie sami procka tylko sięgneli po coś co ktoś już kiedyś wykorzystał w tego typu sprzęcie :)

 

Co do clickwhella - skoro działa przez kórtke/spodnie - okej. Nie wiem jak jest w H1xx - w ifpie wszystko jest "intuicyjne" wedle mojego sposobu rozumowania intuicyjności ( różnice w poście wyżej ). Czy myślisz, że dużo mniejsze kółko w nano sprawuje się równie dobrze co w ipodzie video ?? Biorąc pod uwagę, że w nano obręcz stykowa jest węższa niż mój palec wskazujący ( w ipodzie video to coś około półtora palca wskazującego ) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ipodzie video jest to mniej wiecej jeden palec wskazujacy i daje rade

z nano mojej dziewczyny mam natomiast zasadnicze problemy z uzywaniem. ona z kolei dziwi mi sie jak moge uzywac czegos tak wielkiego jak ipod

 

co do ukladow to to nie jest tak ze apple wykorzystalo cos co wykorzystano wczesniej. po prostu na rynku masz gotowe rozwiazania dekoderow mp3 i wybierasz to co to najbardziej odpowiada twojej kontrukcji. podobnie jak z robieniem odtwarzaczy mp3 DIY

 

a... no i apple jednak wczesniej wymyslilo grajka z hdd niz rio :] i juz tam wykorzystywali te procki, to co jest w video to tylko kolejna generacja

 

(pomijam fakt ze absolutnie pierwszy byl oczywiscie creative ze swoim nomad jukebox /dap jukebox)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irivery i Iaudio projektowane są w Korei, Ipody niech będzie, że w Californi a potem i tak składa to jeden żółtoskóry człek w Chinach O_o.

 

Wypraszam sobie :) iAudio składa wysoko wykwalifikowana siła robocza z Korei :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Rio także jest starszym playerem niż Ipod - też bawił się w robienie MP3 wcześniej i był jednym z prekursorów tej gałęzi przemysłu. To że u nas mało było o nim wiadomo to inna sprawa. Ipod orginalny to ma tylko soft i obudowe wg mnie reszty komponentów z powodzeniem możemy doszukać się we wcześniejszych tworach, o których mało kto coś wie. Normalnie by mi to wisiało kto był pierwszy, gdzie były podobne rozwiązania a gdzie inne, ale ta otoczka "oryginalności" wokół ipoda mnie trochę drażni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze rio jako pierwszy zbudowal grajka mp3 na karty pamieci - ok, nikt tego nie podwaza, ale to przeradzasz dyskusje w "kto byl pierwszy", a nie mozesz zarzucic ze apple skopiowalo pomysl na uklady z rio

 

apple ipod byl faktycznie pierwszym odtwarzaczem z hdd w swoim typie i tyle, nic w tym zlego

 

(pomijam oczywiscie nomad jukebox :])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczepcie się od jamrooza. on CELOWO robi błędy ortograficzne i wali texty w stylu, 'zatkało kakało' pewnie mi nie uwierzycie ale go znam i ma ******stą radochę z wypisywania takich bzdur.... :) a zdania nie zmienię IPODY rlz

 

A i jeszcze jedno. Ktos tu napisał że ipod zerżnął 'I' w nazwie od irivera. Sorry ale Ibooki itp. były wczesniej od iriverow i wszystko co jest od apple jest 'i'cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze rio jako pierwszy zbudowal grajka mp3 na karty pamieci - ok, nikt tego nie podwaza, ale to przeradzasz dyskusje w "kto byl pierwszy", a nie mozesz zarzucic ze apple skopiowalo pomysl na uklady z rio

 

apple ipod byl faktycznie pierwszym odtwarzaczem z hdd w swoim typie i tyle, nic w tym zlego

 

(pomijam oczywiscie nomad jukebox :])

 

Tak z ciekawości - ktos zna date sprzedazy pierwszych iPoo z HDD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.everymac.com/articles/admin/fra...ml?artnum=61688

 

Wg tego - pierwszy ipod - 2001 rok.

 

P.s. Szukając info na ten temat trafiłem tu :

http://suckmyipod.com/ - teksty typu - "zabierz ipoda na pakernie" albo "Chcesz się polansować na siłowni?", "Alan narzekał, że ciężko na iPodzie dyskretnie zmienić kawałek albo skorygować głośność bedąc w nocy osaczonym przez osobników w adibasach." miażdżą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności