Skocz do zawartości

Ipody 6g I 7g Juz Wkrotce !


Jamrooz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

- Wyglad - zgoda

- Jakosc muzyki - tutaj bym polemizowal, apple nawet nie podaje mocy wyjsciowej..

- Itunes - dla mnie to wieksza wada niz zaleta, ale przy zalozeniu, ze ktos tam rzeczywiscie kupuje muzyke to zgoda

- marka - kolejny argument dla snobow

- male rozmiary - zgoda

- rozdzielczosc ekranu - zabawka na tydzien, do ogladania filmow i zdjec kupuje sie inne odtwarzacze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matdys - znakomite argumenty w 100% sie z Toba zgadzam.

Od siebie moge dodac jeszcze 2, np:

* cena - iPody sa lepsze i tansze

* pojemnosc - w wiekszosci przypadkow maja wieksze pojemnosci, iRiver ma zwykle kolo 1 GB - to bardzo malo !!!!!

 

Moj iPod Video ma 60 GB a moja przyszla 7G bedzie miala 80 GB, tyle iAudio nie bedzie mial nigdy !!!!!!!!!!

 

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'rozdzielczosc ekranu - zabawka na tydzien, do ogladania filmow i zdjec kupuje sie inne odtwarzacze...' ale jak jest nudno to przynajmniej mozna film obejzec :)

 

Jak dla mnie filmy to tylko w domu. Co za przyjemność na takim małym wyświetlaczu...

A poza tym to przecież właśnie playerki przy odtwarzaniu muzyki mają zabijać nudę!! To jedno z ich zadań...

 

EDIT:

Npisałeś: "Moj iPod Video ma 60 GB a moja przyszla 7G bedzie miala 80 GB, tyle iAudio nie bedzie mial nigdy !!!!!!!!!!"

iAudio ma w ofercie odtwarzacz 60GB: link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiocha :lol: btw Jamrooz cos po Twoim avatarku widze ze jednak boisz sie nadgryzc jabuszko... :lol:

 

 

Sam jestes jabuszko :/

Naucz sie lepiej ortografii, a dopiero potem zajmuj sie muzyka !!!

 

Apple rzadzi co do argumentu przemawiajacego za tym, ze ipod jest lepszy od iaudio to zdecydowanie lepszy design pochodzi z Californi przypadku iPoda a nie Chin jak w iAudio i iRiver...

 

B)B)B)B)B)B)B)

 

jak widac ironia jest dla Ciebie pojeciem calkiem obcym... :rolleyes:

Ty czasami czlowieku czytasz co piszesz... w dupie mam (jak i wiekszosc tutaj obecnych) design, chodzi o dzwiek ilosc formatow i mozliwosci bo to w playerze muzycznym jest najwazniejsze... a ajpod tego mi nie oferuje... kupujac go place za marke i za upierdliwy kontroler, bawienie sie w itunesach, recoding wszystkiego do mp3 czy innego badziewia tam oferowanego...

uuu ale arument bo pochodzi z californi... huahuahuau a produkuja go zolci za miche ryzu... zreszta jak sadzisz ze wszystko co z usa to najlepsze... wspulczuje z calego serca maly glupiutki chlopczyku...]

 

tak, ale jak jestem w autobusie to moge sobie obejzec np. south park . Zawsze jest mozliwosc obejrzenia filmu, nie jestem jej pozbawiony A co do przyjemnosci, to mi to sprawia przyjemnosc

 

no i ja tez moge i to w dodatku w duzo lepszym i przystepniejszym formacie niz to cos quicktime'owego

 

a ze tak sie zapytam czy dresowe ubranie z paroma paskami i wielkim napisem Hooliganin czy Pitbullowiec tez sprawia Ci przyjemnosc..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale jak jestem w autobusie to moge sobie obejzec np. south park . Zawsze jest mozliwosc obejrzenia filmu, nie jestem jej pozbawiony :) A co do przyjemnosci, to mi to sprawia przyjemnosc

 

W iAudio X5, U3, 6, A2 i iRiverach H300, PMP100, PMC100i U10 też nie jesteśmy pozbawieni takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiocha :lol: btw Jamrooz cos po Twoim avatarku widze ze jednak boisz sie nadgryzc jabuszko... :lol:

 

 

Sam jestes jabuszko :/

Naucz sie lepiej ortografii, a dopiero potem zajmuj sie muzyka !!!

 

Apple rzadzi co do argumentu przemawiajacego za tym, ze ipod jest lepszy od iaudio to zdecydowanie lepszy design pochodzi z Californi przypadku iPoda a nie Chin jak w iAudio i iRiver...

 

B)B)B)B)B)B)B)

xD czepiasz się czyjejś ortografii, a sam zdania sklekocić nie potrafisz xD 2 razy musiałem czytać twoją wypowiedź żeby skumać o co chodzi ;]

 

matdys - 'bo to ipod' - gratuluję ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi stwierdzic ze iTunes (jako sklep, nie program) to wada. Co prawda o kupowaniu muzyki i filmow/teledyskow mozna zapomniec poki co, ale:

 

1) iTunes (sklep) stanowi doskonala baze podcastow z calego swiata, wszystkie ladnie i pieknie pokatalogowane (czesto z recenzjami uzytkownikow) i za free, jak ktos lubi podcasty to bedzie sie cieszyl - jest mnostwo fajnych ktore co jakis regularny czas publikuja nowa muzyke indie / blues / jazz / classical itp itd

 

2) mimo iz w sklepie bedac w Polsce nie nie da sie kupic, to mozna z niego normalnie korzystac i sluchac sampli (30 sekundowych) calej dostepnej muzyki... idealne miejsce - obok last.fm - do tzw. rekonesansu, czego dalej szukac, badz czym nowym sie zainteresowac

 

Jeszcze o iTunes (jako programie), to moze wielu z Was nie zdaje sobie z tego sprawy, ze iTunes, mimo ze jako soft typu media center sprawuje sie srednio, to jest to bardzo wygodne narzedzie do uprzadkowania, opisywania (tagi) i skatalogowania muzyki. Mozna go tak skonfigurowac, ze cala dodana do niego muzyke bedzie trzymal w ustawinym przez nas katalogu, co wiecej bedzie ja sortowal automatycznie w podkatalogi wedlug schematu "autor/album/nr tytul". I tu najwazniejsze, sortowanie po katalogach odbywa sie automatycznie wedlug informacji w tagach - czyli nazwa katalogu z wykonawca, albumem oraz nazwa pliku odpowiada tym co dany utwor ma wpisane w polu artist/album/nr track/title w tagach.

 

Co wiecej, jak zmienie chocby jedna litere w tagu, to iTunes automatycznie przerzuca pliki do odpowiedniego ktalogu w razie potrzeby kasujac stary pusty.

 

Dzieki temu przerzucenie sie z ipoda na h140 nie stanowilo dla mnie zadnego problemu. Po prostu skopiowalem sobie caly katalog itunes z muzyka na h140, konwertujac wczesniej w locie muzyke

z apple lossless na flaci.

 

Jedyna wada iTunes w tym zakresie, ze nie wspiera innych formatow oprocz tych uznawanych przez apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojemnosc - w wiekszosci przypadkow maja wieksze pojemnosci, iRiver ma zwykle kolo 1 GB - to bardzo malo !!!!!

 

ROTFL

cena - iPody sa lepsze i tansze

zapomniałes najważnieszego argumentu "tandetniejsze", kupując Ipoda najlepej zaraz wyposażyc go w pokorowiec i to znów kolejny wydatek. Ogólnie strasznie się palcują co chyba kazdego doprowadza do szału, bo nowy playerek za pare godzin może wyglądac jak rocznie uzywane cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* cena - iPody sa lepsze i tansze

* pojemnosc - w wiekszosci przypadkow maja wieksze pojemnosci, iRiver ma zwykle kolo 1 GB - to bardzo malo !!!!!

Cena - ipody w polsce twardodyskowe sa drozsze... I to znacznie, kupujac ipoda 30 gb z pixmanii a kupujac X5 w polsce (rowniez 30 gb) zaplacimy prawie tyle samo. Ipody maja nizsza cene jedynie w segmencie 2-6 gb.

pojemnosc - chyba cos takiego jak oferta irivera i iaudio jest Ci jednak obca.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa lepsze i tansze hehehe... :lol:

a za ladowareczke dodatkowo sie placi, za kabelki znow sie placi, za pilocik sobie skasuja, za modul do radyjka tez wezma, za modul dyktafonowy tez capna i juz cena drastycznie wzrasta... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa że nie każdemu radyjko, dyktafon, pilocik i zapażarka kawy potrzebna ;) dokupujesz co i kiedy chcesz...

... i można dyskutować co jest lepsze - "all in one" czy "odtwarzacz + wyspecjalizowane akcesoria"...

 

i tak jak zawsze powtarzam - każdy ma własne priorytety i własne oczekiwania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa że nie każdemu radyjko, dyktafon, pilocik i zapażarka kawy potrzebna ;) dokupujesz co i kiedy chcesz...

... i można dyskutować co jest lepsze - "all in one" czy "odtwarzacz + wyspecjalizowane akcesoria"...

 

to przynajmniej niech cena bedzie adekwatna do funkcji z ktorych zostal opier***ny...

a irivera czy iaudio ze wszystkim kupie taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa że nie każdemu radyjko, dyktafon, pilocik i zapażarka kawy potrzebna ;) dokupujesz co i kiedy chcesz...

... i można dyskutować co jest lepsze - "all in one" czy "odtwarzacz + wyspecjalizowane akcesoria"...

 

to przynajmniej niech cena bedzie adekwatna do funkcji z ktorych zostal opier***ny...

a irivera czy iaudio ze wszystkim kupie taniej...

 

 

No ok ale jesli chodzi o mnie to mam cyfrowy dyktafon ktory kupilem kiedys za 600 zl wiec w odtwarzaczu jest mi nie potrzebny i co ????????????????????????????? zatkało kakało ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa że nie każdemu radyjko, dyktafon, pilocik i zapażarka kawy potrzebna ;) dokupujesz co i kiedy chcesz...

... i można dyskutować co jest lepsze - "all in one" czy "odtwarzacz + wyspecjalizowane akcesoria"...

 

to przynajmniej niech cena bedzie adekwatna do funkcji z ktorych zostal opier***ny...

a irivera czy iaudio ze wszystkim kupie taniej...

 

 

No ok ale jesli chodzi o mnie to mam cyfrowy dyktafon ktory kupilem kiedys za 600 zl wiec w odtwarzaczu jest mi nie potrzebny i co ????????????????????????????? zatkało kakało ????

ten gościu jest dobry do dysput ^^ mógłby pretendować do miana następcy irva ;]

 

nie chodzi o to, że Ci nie potrzebny, tylko, że robią cię w g***o każąc płacić za 'all in 1', a dając '1 without all' ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa że nie każdemu radyjko, dyktafon, pilocik i zapażarka kawy potrzebna ;) dokupujesz co i kiedy chcesz...

... i można dyskutować co jest lepsze - "all in one" czy "odtwarzacz + wyspecjalizowane akcesoria"...

 

to przynajmniej niech cena bedzie adekwatna do funkcji z ktorych zostal opier***ny...

a irivera czy iaudio ze wszystkim kupie taniej...

 

 

No ok ale jesli chodzi o mnie to mam cyfrowy dyktafon ktory kupilem kiedys za 600 zl wiec w odtwarzaczu jest mi nie potrzebny i co ????????????????????????????? zatkało kakało ????

 

omfg... :lol:

moze zastanow sie zanim cos napiszesz bo z postu na post pokazujesz coraz wiekszy poziom buractwa...

ja wiem ze dres ma obszerne kieszenie i mozna tam zmiescic i playera i dyktafon za 6 stowek i pewnie jeszcze "radjo" z glosnikamy 7+2 woofery... ale jeansy maja male kieszonki wiec czasami wszystko przydaje sie w jednym urzadzonku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa że nie każdemu radyjko, dyktafon, pilocik i zapażarka kawy potrzebna ;) dokupujesz co i kiedy chcesz...

... i można dyskutować co jest lepsze - "all in one" czy "odtwarzacz + wyspecjalizowane akcesoria"...

 

to przynajmniej niech cena bedzie adekwatna do funkcji z ktorych zostal opier***ny...

a irivera czy iaudio ze wszystkim kupie taniej...

 

 

No ok ale jesli chodzi o mnie to mam cyfrowy dyktafon ktory kupilem kiedys za 600 zl wiec w odtwarzaczu jest mi nie potrzebny i co ????????????????????????????? zatkało kakało ????

 

omfg... :lol:

moze zastanow sie zanim cos napiszesz bo z postu na post pokazujesz coraz wiekszy poziom buractwa...

ja wiem ze dres ma obszerne kieszenie i mozna tam zmiescic i playera i dyktafon za 6 stowek i pewnie jeszcze "radjo" z glosnikamy 7+2 woofery... ale jeansy maja male kieszonki wiec czasami wszystko przydaje sie w jednym urzadzonku...

 

ale po co komu dyktafon?

ja uzywalem tylko raz w zyciu mojego soniaka i wiecej mam nadzieje nie bede zmuszony...

 

ja tez mam jeansy wiec nie masz czym szpanowac bóraku !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee... czasem sie wstydze za wspolposiadaczy ipodow... tak wiec cala rzesze forumowiczy w imieniu ipodowcow przepraszam za coponiektore przypadki debili, ktorzy maja takie same grajki jak ja...

 

aczkowliek niektorzy ludzie od irivera nie sa lepsi

 

tak sie ostatnio zlozylo ze mialem okazje porownac jakosc dzwieku irivera t30 i ipoda video

 

iriver t30 jest grajkiem mej siostry, ipod video to moja zabawka

pakiet testowy to jak zwykle:

Tiesto - Best And New 2005

Bonobo - Dyskografia

Sade - Lovers Rock

Tracy Chapman - Collection

Kombajn Do zbierania kur po wioskach

Jacek Lachowicz - Jacek Lachowicz

 

i tu zaczelo sie porownywanie.

testy odbylem na sennheiserach pmx100, wiec nie mozna w zadntm wypadku zwalic winy na kiepskie sluchawki

 

brzmienie, zgodnie z moimi przewidywaniami nie roznilo sie zbytnio, jednakowoz roznice byly slyszalne. Grajac na eq flat, iriver gral zdecydowanie bardziej dolem, mozna wręcz rzec ze dudnil i gubil niuanse gitarowego grania jacka lachowicza, ktore z kolei ipod wychwytywal. Z drugiej strony ow nieco moze przesadzony bas byl bardzo mily sluchajac Olympic Flame od Tiesto. Moc wyjsciowa obu grajkow zdawala sie byc podobna - graly z ta sama glosnoscia w tych samych miejscach skali

 

tak wiec runda pt. jakosc dzwieku zwycieza ipod 5g, z zaznaczeniem ze jest to moje subiektywne wrazenie, i zdecydowanie bardziej wole jego szczegolowosc

 

kolejna sprawa jest intuicyjnosc menu. nikt mi nie wmowi ze irivery sa intuicyjne. intuicyjny jest odtwarzacz ktory moge obslugiwac nie czytajac instrukcji ani nie szukajac danej opcji wczesniej przez 20 min - ipod ten test zdaje znakomicie. tuz od pierwszego uruchominia nie mialem problemu z poodnajdowaniem potrzebnych mi funkcji. wszystko jest rozsadnie posegregowane i poopisywane

 

natomiast menu irivera jest conajmniej dziwne. pierwsze co mnie zaskoczylo to podzial na music i browser - w ogole nie pojmuje czym to sie rozni, inna sprawa jest to ze po skonczeniu danego folderu automatycznie odgrywa mi nastepny. nie udalo mi sie tez znalezc jak zapetlic w iriverze jakis album albo piosenke. co prawda mysle ze po jakims czasie bym sie przyzwyczail, bo z grajkami mam do czynienia na codzien, ale moja siostra ma go nieco ponad tydzien i wciaz nie do konca ogarnia. to bardzo niedobre dla endusera. kupilem jej bo ladnie gra i jest stosunkowo niedrogi, ale patrzac na jego funkcjonalnosc mysle ze nano byloby lepsze - zdecydowanie lepiej sie je obsluguje i tyle. nie biore tu pod uwage sytuacji ekstremalnych jak obsluga przez ubranie, kurtke, bezwzrokowo itp, bo to mozna wyrobic z kazdym grajkiem.\

 

co do mnogosci wyposazenia - to w wypadku ipoda bywa meczace, fakt. na video przesiadlem sie z grajka z radiem, dyktafonem i wszystkimi tego typu gadzetami. jak do tej pory mi sie nie przydalo, ale rozumiem ze jest to argument i to jestem w stanie przyjac. brak ladowarki to moim zdaniem szczyt obciachu w pakiecie ipodowym.

trudno, taka polityka apple. bilans zyskow strat jak dla mnie i tak przemawia za ipodem bo mam w zamian design, jakosc dzwieku, i przyjaznosc w obsludze. to jest cos za co jestem w stanie doplacic te stowe na ladowarke.

 

ogolnie rzecz biorac ipod video to bardzo dobry grajek i nie rozumiem o co chodzi wszystkim wlascicielom iriver/iaudio, twierdzacym ze ipoo to syf.

zanim ktos tak stwierdzi powinien sobie odpowiedziec na dwa pytania:

1. czy kiedykolwiek w zyciu slyszal ipoda (ipod video ma nowy chip odpowiedzialny z audio i video na raz, jakoscia dzwieku miazdzy poprzednie generacje i ipoda nano, a irivera, moim subiektywnym zdaniem wyprzedza)

2. czy to nie jest jednak zbedne uprzedzenie? - apple jakby nie patrzec rozwija swoje produkty i jakosc dzwieku zdecydowanie sie poprawia.

 

mysle ze najwyzszy czas zaakceptowac fakt ze iriver i iaudio to nie jest szczyt marzen milosnika dobrego dzwieku i ze to wcale nie "ultimate choice" dla kazdego. dla mnie byl to ipod, a mysle ze gluchy nie jestem :)

 

 

[edit] A te 6G i 7G (jeszcze raz powtarzam) to FAKE !!! :) to dla thc mniej kumatych, zajrzyjcie sobie na ten adres co jest na zdjeciach - jest to jakies studio graficzne. no i ten 6G to ipod video tylko ze rozciagniety wszerz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa że nie każdemu radyjko, dyktafon, pilocik i zapażarka kawy potrzebna ;) dokupujesz co i kiedy chcesz...

... i można dyskutować co jest lepsze - "all in one" czy "odtwarzacz + wyspecjalizowane akcesoria"...

 

to przynajmniej niech cena bedzie adekwatna do funkcji z ktorych zostal opier***ny...

a irivera czy iaudio ze wszystkim kupie taniej...

 

 

No ok ale jesli chodzi o mnie to mam cyfrowy dyktafon ktory kupilem kiedys za 600 zl wiec w odtwarzaczu jest mi nie potrzebny i co ????????????????????????????? zatkało kakało ????

 

omfg... :lol:

moze zastanow sie zanim cos napiszesz bo z postu na post pokazujesz coraz wiekszy poziom buractwa...

ja wiem ze dres ma obszerne kieszenie i mozna tam zmiescic i playera i dyktafon za 6 stowek i pewnie jeszcze "radjo" z glosnikamy 7+2 woofery... ale jeansy maja male kieszonki wiec czasami wszystko przydaje sie w jednym urzadzonku...

 

ale po co komu dyktafon?

ja uzywalem tylko raz w zyciu mojego soniaka i wiecej mam nadzieje nie bede zmuszony...

 

ja tez mam jeansy wiec nie masz czym szpanowac bóraku !!!

masz, ściągnij sobie TO i zobacz jakie robisz wrażenie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe

nie no gratuluje jeansow...

ale jak kiedys przez przypadek lub jakims innym cudem dostaniesz sie na studia to zobaczysz ze dyktafonik moze sie przydac...

na tym zakonczylbym ta hmm bezsensowna "wymiane" zdan...

wiem ze dla niektorych ipod to zaje***sty odtwarzacz ale jesli dysponuja takimi argumentami jak raf_kichu czy wolf...

sory ale to ze jest z californii, czy to ze tyl jest super wypolerowany i swieci sie jak lysa glaca wlasciciela, czy "mam jedynego ajpoda na wsi" to nie sa zadne argumenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze najwyzszy czas zaakceptowac fakt ze iriver i iaudio to nie jest szczyt marzen milosnika dobrego dzwieku

No to ja już nie wiem stary, zaprzeczasz sam sobie najpier piszesz w teście że pomiędzy t30 a twoim jest mała róznica i to tylko w niektórych wałkach, a potem pisze to.

 

Prawda jest jedna iPod reklamuje swoje produkty mjakby była najlepsze na świecie, robi reklamy,bilbordy etc. A te skromne firmy jak iRiver,iAudio,Rio, etc robią swoje i kazdy kto posiada ich player jest zadowolony. Apple zrobiło błyszczące pudełko dało możliwośc oglądania filmów pokazało na reklamach Bono,LOST i kazy się napala, każdt ten co nie mja zielonego pojęcia o innych firmach. Ludzie na allegro kupują Nano 2 GB po 599 zł w takich ilościach że hoho a potem narzekają że obudowa się rysuje,że nie ma dyktafonu,a to że słuchawki do dupy. A wiecie dlaczego bo mają klapki na oczach i podniecają się głupim zdjęciem gdzie to coś jest śliczne, wypolerowane i się swieci. Lecz po głupim włożeiu do kieszeni już takie nie jest. iRiver to mój pierwszy player, markowy player i mam nadzieje że nie ostatni, bo już się w nim zakochałem. iPoda słuchałem bo kumpel ma w klasie i jakoś przy moim juniorku słabo wypada. Tyle było by ode mnie wywaliłem wszystko co myśle na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności