Skocz do zawartości

Nationite s:flo2


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, chciałbym tylko zaznaczyć że z powodzeniem można zmieniać piosenki przez spodnie w s:flo :D mając s:flo w kieszeni wyświetlaczem na zewnątrz wystarczy nacisnąć przycisk po czym przez spodnie wcelować w strzałkę do przełączania piosenki. A że jest ona duża to problemu nie ma :)

Ja nie zaprzeczam ze się nie da .. jak sie ma wystarczająco duże spodnie można wrzucić tam sflo i krasnoludka który będzie te tracki zmieniał ...

Dzięki mojej córce nie miałem szansy niestety się przekonać jak to było z tym sterowaniem w sflo.. A był tak blisko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jednak najwięcej na dotyk narzekają jednak Ci co mieli dłużej touch/iphone. Ja nie miałem nigdy na dłużej tak dla siebie by się przyzwyczaić w dotyku i jak dla mnie dotyk jest bardzo podobny do tego z X. W Sumie Kasza też to potwierdzi...

 

 

Mam NWZ X1060 od kilku miesiecy i nie mialem z jego panalem dotykowym zadnego problemu.

Jest na tyle czuly , reaguje na tyle szybko ze jesli komus cos w tym przeszkadza to nie rozumiem GO o co chodzi.

Nigdy nie mialem zdarzenia ze dotykam a on nie reaguje.Lub dotykam a on pokazuje co inne niz chcialem.Lub dotykam i musze czekac.

W zasadzie szybciej docieram do szukanego utworu niz w S639F.W X series sa tez na gorze przyciski (wciskane) do sterowania wiec bez dotykania mozna zrobic pauze, play, cofnac, przesunac do przodu.

Jesli komus cos nie pasuje w szybkosci, ergonomii czy ogolnej obsludze w X series to chyba ma cos nie tak z palcami ...lub inna czescia ciala :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial przeczytac znacznie wiecej o dzwieku. Najlepiej w porownaniu do playerowych legend takich jak iRiver H100/300, iAudio X5 czy Karma.

 

Wolfson 8740 w trybie dual + OPA2604 + TDA1308 to teoretycznie lepszy sprzet niz wszystkie obecnie dostepny playery, poza HiFiManem bo tam juz mamy elektronike z dobrych stacjonarnych klockow (PCM1704, OPA627) - dodatkowo "legendarna". Ten sam DAC co w S:flo2 zostal uzyty np. w DACu Little Dot'a - Little Dot DAC I. Z ta roznica, ze w LD uzyto op-ampow LME49720/49710/4562.

 

Znajac kilka aplikacji WM8740 i dodajac do tego OPA2604 wnioskuje, ze player powinien brzmiec raczej po "cieplej stronie mocy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial przeczytac znacznie wiecej o dzwieku. Najlepiej w porownaniu do playerowych legend takich jak iRiver H100/300, iAudio X5 czy Karma.

 

Wolfson 8740 w trybie dual + OPA2604 + TDA1308 to teoretycznie lepszy sprzet niz wszystkie obecnie dostepny playery, poza HiFiManem bo tam juz mamy elektronike z dobrych stacjonarnych klockow (PCM1704, OPA627) - dodatkowo "legendarna". Ten sam DAC co w S:flo2 zostal uzyty np. w DACu Little Dot'a - Little Dot DAC I. Z ta roznica, ze w LD uzyto op-ampow LME49720/49710/4562.

 

Znajac kilka aplikacji WM8740 i dodajac do tego OPA2604 wnioskuje, ze player powinien brzmiec raczej po "cieplej stronie mocy".

 

Wybacz, ja tak jak Ty nie umiem ^_^

 

Nie mam też dostępu do legend mp3.

 

I tak, player jest ciepły, nie wynika to z opisu? Muszę się poprawić.

 

Co do Sony X... kiedy on zrobił zamieszanie? Raczej mętlik u niektórych osób :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sony X... kiedy on zrobił zamieszanie? Raczej mętlik u niektórych osób :P

 

 

U mnie nie bylo to zamieszanie tylko swiadomy wybor.Metliku raczej od wielu lat juz nie mam w glowie - wyroslem z tego.

Na szczescie :) lub na nieszczescie nie wiem jak gra H340 ale z nowych konstrukcji chyba nic lepszego narazie nie ma.Wiec nawet przez czas ktory uplynal od debiutu X series na naszym forum nikt nie obalil jego swietnej opinii (gorzej ze sluchawkami ;)).

Wiec "wymyslanie" jakichs porownan ktore niby maja stworzyc zla aure wokol X series jest bynajmniej prowokacja.I chyba robia to osoby ktore nie mialy w (uszach) rekach X series.

 

Poza tym dodam ze wystarczy wyjsc poza nasze forum i popatrzec ile osob zakupilo X series.To nie sa osoby ktore szukaja pierwszego grajka - to sa osoby ktore wymienily swoje swietne grajki na flagowca sony.Wiec sensowna i prawidlowa odpowowiedz brzmi : a komu X series nie zrobil metliku w glowie (i dlaczego)?

 

edit: chetnie przeczytal bym porowanie jak pod wzgledem dzwiekowym recenzowany odtwarzacz ma sie do swietnie grajacych odtwarzaczy juz znanych i bedacych na topie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X jest cieplejszy od s:flo, bardziej "kluskowaty" jak to mówię. Gra mniejszą sceną, ale nieco głębszą. Poza tym dźwięk X'a jest raczej zbity i do niego trzeba szukać moim zdaniem raczej naturalnych/jasnych słuchawek. S:flo jest zdecydowanie jaśniejszy, ma więcej góry, gra bardziej na boki. Jest też czyściej ale mniej dynamicznie.

 

Mnie się osobiście prezentacja X'a nie spodobała aż tak żebym był nią zachwycony. Po s:flo nic nie rzuca już na kolana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Sony X nie słuchałem, ale miałem w rękach i bawiłem się ekranem i dla mnie to była porażka. I wykonanie i materiały z jakich był wykonany oraz sama obsługa. A nie miałem nawet wtedy iPoda Touch w rękach!

 

 

 

Jestes pewny ze bawiles sie walkmanem X series czyli NWZ X1050/1060?

Bo jesli faktycznie tak to chyba kpisz.

Albo jak wielu tu z forum chwalisz to co akurat sam posiadasz.Zreszta piszac bawic sie grajkiem dobrze pasuje do sytuacji bo chyba Touch do tego sluzy?! Cowon S9 chyba do tego samego sluzy.

 

Jesli by Sony X series byl taki kiepski jak twierdzisz to chyba jest jakims nieporozumieniem ze zdobyl tytul odtwarzacza roku 2009/2010.Oczywiscie z tym mozna godzinami dyskutowac-jednak na dyskusji mozna skonczyc bo fakt jest faktem.

Co do mojej oceny ekranu panelu dotykowego w X series napisalem kilka postow wyzej jak to wyglada.

Touch moze i ma lepsze, szybsze dzialanie dotyku.No i co z tego ze ma skoro chyba nie po to sie kupuje grajka zeby bawic sie nim lub dotykac godzinami :) .

Ekran w Sony X series dziala jak nalezy.Nie jestem desperatem gdyby byl zle dzialajacy to bym tak napisal.Ale po co mam klamac innych swoja ocena?! Po to zeby tylko cos dowiesc czy byc jako woda ktora chce plynac pod prad?!

Ekran dotykowy dziala ok w sony i mnie to na tyle wystarczy ze jestem zadowolony-nie mam zastrzezen.Nie strzepie sobie jezyka zeby pisac bzdury o innych grajkach ktore sa dzwiekowo slabsze.

Nastepna sprawa to materialy i wykonanie.

Jak Twoj Touch wygalada po kilku miesiacach uzywania? Porysowany zdrowo?

Tak sie skalada ze moj X1060 jest jak nowka.W zasadzie gdybym go pokazal to nie rozni sie od tego w sklepie.Wniosek - zrobiony jest z wysokiej jakosci materialow.

Niestety nie wszystko co sie swieci jest zlotem.Dlatego X series sie nie swieci "zlotem".X jest wystylizowany tak aby przypominal tafle szkla wtopiona w kawalek granitu (oczywiscie plasik).Jego design tez zostal nagrodzony i wiele osob twierdzi ze wyglad ma faktycznie atrakcyjny ale i tez mocno jest zbudowany aby byc trwalym.Zareczam Ci ze jest trwalszy niz Touch.

Kazdy przycisk jest na tyle trwaly, wszystko jest tak dobrze dopasowane, materialy czyli szklo oraz plastik jest takiej jakosci ze trwalosc jego bedzie wieloletnia.

Twoja opinia o jego kiepskich materialach jest pierwsza jaka czytam ... wiec wnioskuje ze znasz sie na rzeczy i widzisz i dotykasz prawidlowo.

 

edit:napisales juz kilka pogardliwych postow pod adresem uzytkownikow X series.Moja odpowiedz to tego efekt.Moja rada :zanim cos napiszesz ze takie jest to wez to do reki, poogladaj, posluchaj i pisz swoje oceny jak wystarczajaco zapoznasz sie z tym.

 

X jest cieplejszy od s:flo, bardziej "kluskowaty" jak to mówię. Gra mniejszą sceną, ale nieco głębszą. Poza tym dźwięk X'a jest raczej zbity i do niego trzeba szukać moim zdaniem raczej naturalnych/jasnych słuchawek. S:flo jest zdecydowanie jaśniejszy, ma więcej góry, gra bardziej na boki. Jest też czyściej ale mniej dynamicznie.

 

Mnie się osobiście prezentacja X'a nie spodobała aż tak żebym był nią zachwycony. Po s:flo nic nie rzuca już na kolana :)

 

 

Jesli istotnie s:flo jest jasniejszy niz X series to on poprostu jest jasnym dzwiekowo grajkiem.W X series raczej ciepla nie ma za duzo-raczej prawie nic.Patrzac na inne to X jest neutralny.

Pewnie w stosunku do s:flo X ma bardziej "zbity" dzwiek.Jednak jako grajek on wlasnie nie ma zbitego dzwieku.Sa opinie troche zle okreslajace ze gra zwiewnie.Ale to chyba przez spora przestrzen.Bo przeciez zeby wypelnic spora przestrzen dzwiek musialby byc mocno nasycony - dosc gesty.

Moje zdanie jest takie ze do X series potrzebne sa sluchawki co najmniej neutralne a najlepiej nawet lekko ocieplone.

Jasne chocby EX700 tylko w pewnych utworach sie dobrze zgrywaja z X series.Patrzac na rozne gatunki muzyczne jednak EX700 sa zbyt jasne do flagowca sony.Jasne sluchawki trzeba czyms wypelnic-ocieplic a X nie ma tego.Oczywiscie na wielu forach zagranicznych widzialem ze wlasciciele prezentowali swoje X wlasnie z EX700 - jednak ja uwazam zeby miec bardzo dobry zestaw to nie jasne sluchawki do X.

 

Bardzo jestem ciekaw s:flo2 :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Sony X nie słuchałem, ale miałem w rękach i bawiłem się ekranem i dla mnie to była porażka. I wykonanie i materiały z jakich był wykonany oraz sama obsługa. A nie miałem nawet wtedy iPoda Touch w rękach!

 

 

 

Jestes pewny ze bawiles sie walkmanem X series czyli NWZ X1050/1060?

Bo jesli faktycznie tak to chyba kpisz.

Albo jak wielu tu z forum chwalisz to co akurat sam posiadasz.Zreszta piszac bawic sie grajkiem dobrze pasuje do sytuacji bo chyba Touch do tego sluzy?! Cowon S9 chyba do tego samego sluzy.

 

Jesli by Sony X series byl taki kiepski jak twierdzisz to chyba jest jakims nieporozumieniem ze zdobyl tytul odtwarzacza roku 2009/2010.Oczywiscie z tym mozna godzinami dyskutowac-jednak na dyskusji mozna skonczyc bo fakt jest faktem.

Co do mojej oceny ekranu panelu dotykowego w X series napisalem kilka postow wyzej jak to wyglada.

Touch moze i ma lepsze, szybsze dzialanie dotyku.No i co z tego ze ma skoro chyba nie po to sie kupuje grajka zeby bawic sie nim lub dotykac godzinami :) .

Ekran w Sony X series dziala jak nalezy.Nie jestem desperatem gdyby byl zle dzialajacy to bym tak napisal.Ale po co mam klamac innych swoja ocena?! Po to zeby tylko cos dowiesc czy byc jako woda ktora chce plynac pod prad?!

Ekran dotykowy dziala ok w sony i mnie to na tyle wystarczy ze jestem zadowolony-nie mam zastrzezen.Nie strzepie sobie jezyka zeby pisac bzdury o innych grajkach ktore sa dzwiekowo slabsze.

Nastepna sprawa to materialy i wykonanie.

Jak Twoj Touch wygalada po kilku miesiacach uzywania? Porysowny zdrowo?

Tak sie skalada ze moj X1060 jest jak nowka.W zasadzie gdybym go pokazal to nie rozni sie od tego w sklepie.Wniosek - zrobiony jest z wysokiej jakosci materialow.

Niestety nie wszystko co sie swieci jest zlotem.Dlatego X series sie nie swieci "zlotem".X jest wystylizowany tak aby przypominal tafle szkla wtopiona w kawalek granitu (oczywiscie plasik).Jego design tez zostal nagrodzony i wiele osob twierdzi ze wyglad ma faktycznie atrakcyjny ale i tez mocno jest zbudowany aby byc trwalym.Zareczam Ci ze jest trwalszy niz Touch.

Kazdy przycisk jest na tyle trwaly, wszystko jest tak dobrze dopasowane, materialy czyli szklo oraz plastik jest takiej jakosci ze trwalosc jego bedzie wieloletnia.

Twoja opinia o jego kiepskich materialach jest pierwsza jaka czytam ... wiec wnioskuje ze znasz sie na rzeczy i widzisz i dotykasz prawidlowo.

 

edit:napisales juz kilka pogardliwych postow pod adresem uzytkownikow X series.Moja odpowiedz to tego efekt.Moja rada :zanim cos napiszesz ze takie jest to wez to do reki, poogladaj, posluchaj i pisz swoje oceny jak wystarczajaco zapoznasz sie z tym.

 

Możesz nie robić ze mnie idioty?

Po pierwsze wiem jak wygląda Sony X...

Po drugie miałem go w rękach, używałem ekranu, jedyne czego nie sprawdziłem to to, jak gra.

Po trzecie dalej twierdzę, że jest źle wykonany i z beznadziejnych materiałów.

Po czwarte nigdzie nie wychwalam Toucha jaki to och ach, tak jak Ty to robisz z Xem.

Po piąte sam wychwalasz Sony X, ponieważ go masz, wiec o czym ta gadka? Przyganiał kocioł garnkowi.

 

Z łaski swojej daruj sobie takie posty, ponieważ nie przyjmujesz do wiadomości tego, co inni piszą, bo Twoje musi być na wierzchu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ekran w sony X i jego reakcja na dotyk nie jest perfekcyjna i konstrukcyjnie imo powinien być szerszy ze względu na wygodę użytkowania ale nie można powiedzieć, że to dno czy beznadzieja .

 

Odnośnie tego "Po trzecie dalej twierdzę, że jest źle wykonany i z beznadziejnych materiałów." Możesz to jakoś uzasadnić ? Hmmm sypał się w rękach , plastik trzeszczał, przyciski chodziły tak jakby zaraz miały sie zepsuć czy ich skok był zły ? Odnosiłeś wrażenie jakby ekran miały po jednym upadku pęknąć ? Nie chce ci nic wciskać, masz prawo do własnego zdania ale według mnie większość odtwarzaczy Sony jest bardzo dobrze wykonana i Sony X1050 też do tej grupy się zalicza . Z pewnością dla niektórych ta marmurowa obwódka może przypominać tandetę jak w Sennehiser HD 600 (choć innym może sie to podobać ) ale czy to oznacza kiepską jakość materiałów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nie robić ze mnie idioty?

Po pierwsze wiem jak wygląda Sony X...

Po drugie miałem go w rękach, używałem ekranu, jedyne czego nie sprawdziłem to to, jak gra.

Po trzecie dalej twierdzę, że jest źle wykonany i z beznadziejnych materiałów.

Po czwarte nigdzie nie wychwalam Toucha jaki to och ach, tak jak Ty to robisz z Xem.

Po piąte sam wychwalasz Sony X, ponieważ go masz, wiec o czym ta gadka? Przyganiał kocioł garnkowi.

 

Z łaski swojej daruj sobie takie posty, ponieważ nie przyjmujesz do wiadomości tego, co inni piszą, bo Twoje musi być na wierzchu.

 

Jak do tej pory jestes jedyny przeciwko calej rzeszy osob z calego swiata ktorzy kupili Sony X series ze nie odpowiada Tobie ani jakosc materialow ani wykonanie ani obsluga i jego mozliwosci.

Prowokujesz, pogrywasz sobie z krytykowaniem czego chcesz - wiec napisalem swoje sluszne zdanie.Masz problem z kims to nie wyzywaj sie na wszystkich uzytkownikach X series.

Moze na kims to robi wrazenie.Dla mnie wiec bedziesz Skandalista.Nie jestes sam na forum i nikt nie ma ochoty udawac ze nie widzi Twoich zaczepek.

Twierdzisz ze wychwalam X.To wklej mi tekst gdzie to robie i odpowiedz czy robie cos wbrew powszechnym opiniom o nim.

 

Ja sony X kupilem gdyz wiedzialem tyle juz o nim ze go potrzebuje.Jesli masz inne zdanie to "idz sie bij" z wszystkimi forami zagranicznymi i pisz takie opinie o nim.

 

 

edit: Chyba dobrze by bylo przeczytac co takiego zle zrobionego jest w X series i na czym polega zle funkcjonujacy panel dotykowy.Prosze umotywowac przykladem swoja teze.

Wtedy wreszcie odkryjemy karty i zobaczymy prawde.Moze warto zalozyc temat zeby dotychczasowi uzytkownicy sony napisali co zle w nim chodzi.A moze szklo peka.A moze granit plastikowy sie kruszy :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze chyba nie było takiego produktu, który by wszystkim całkowicie odpowiadał :) Jednym jakość np użytych materiałów będzie odpowiadać innym nie, dźwięk będzie świetny dla innych beznadziejny i tak dalej ;) więc nie ma się o co przez bywać, każdy ma swoje zdanie.

 

Podoba Ci się coś: kupujesz, używasz.

Nie pasi: nie kupujesz, a jak masz to sprzedajesz :P

 

Proste

Skupmy się na s:flo2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Waszych opisów i wrażeń wynika, że grajek jest bardzo dobry, zobaczymy później - w porównaniu z dźwiekiem Sony X, Touch itd.

Odnośnie kilku wad - słaba bateria - 8 godzin to nie za wiele, ale też nie ma tragedii, weźmy pod uwagę, że jest za to przecież bardzo mocny wzmacniacz, coś za coś..

Nie mierzyłem ciągłego czasu grania Sony X do rozładowania, mam jednak wrażenie, że bateria w Sony jest słabiutka, już nie wspominam o Shure SRH840, bo chyba grałyby ok. 5 godzin. Jedno mnie w tym S:FLO załamuje - pokrętło głośności, to już jest chyba przesada? przecież taki mechanizm bardzo szybko się psuje, odnoszę to do wszelkich radioodbiorników, po dłuższym czasie pokrętło staje się mniej precyzyjne, coś trzeszczy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cały patent polega na tym że nic się w potencjometrze nie powinno zepsuć. Nie jestem pewien ale wydaje mi się że użyty pot to apls :)

Potencjometr chodzi z należytym oporem i możesz dzięki temu dokładniej dostosować poziom głośności niż za pomocą cyfrowego potencjometru.

Osobiście sceptycznie podchodziłem do tego rozwiązania na początku ale jak poczytałem o tym i w końcu sam przetestowałem to wręcz sobie chwalę takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długo trzyma bateria przy odtwarzaniu video?

Teclast T51 to dokładnie to samo co s:flo2?

 

Czytałem na head-fi, że paradoksalnie dłużej niż podczas odtwarzania muzyki.

 

----

 

No raczej tak. Wszędzie piszą, że to rebrand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło musi być, bo nie byłoby wzmacniacza z prawdziwego zdarzenia. Zresztą działało bardzo dobrze i sprawiało wrażenie solidnego.

Co do porównania z Touchem to grał po prostu lepiej i zabawniej.

 

 

Art-S, nie rozumiesz, że nie podoba mi się Sony X? Nie przekonasz mnie do niego swoimi aroganckimi tekstami. Za dużo odtwarzaczy miałem w rękach, byś mógł mi mówić na co mam zwracać uwagę, gdy oceniam sprzęt. Tobie odpowiada, mnie nie, ok? I to Ty mnie obrażasz już w drugim poście, an nie ja Ciebie, ani żadnego użytkownika Sony X... EOT w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności