Skocz do zawartości

Nationite s:flo2


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Art-S, nie rozumiesz, że nie podoba mi się Sony X? Nie przekonasz mnie do niego swoimi aroganckimi tekstami. Za dużo odtwarzaczy miałem w rękach, byś mógł mi mówić na co mam zwracać uwagę, gdy oceniam sprzęt. Tobie odpowiada, mnie nie, ok? I to Ty mnie obrażasz już w drugim poście, an nie ja Ciebie, ani żadnego użytkownika Sony X... EOT w tym temacie...

 

Nawet nie mam zamiaru Ciebie przekonywac.Przestan poprostu klamac i wymyslac glupoty tylko po to zeby zaistniec.Moze posluchaj cos sensownego a nie zaliczaj aby wiecej miec w rekach grajkow.

Argunemty Twoje sa tak niskie ze nie ma z czym dyskutowac.Wolisz cwaniakowac niz odpowiedziec na konktretne zapytania.

A w zasadzie to ja dlaczego mam skonczyc w tym temacie???

 

 

Moze napisz czym rozni sie obsluga ekranu dotykowego w s:flo2 a X series jak zaczales juz twierdzic ze obydwa po porazka.Jak napisales ze porazka to napisz co jest w tym twierdzeniu porazka.Przykladowo naciskam s:flo2 na panel dotykowy a on nie wykonuje polecenia jak w X series to ma miejsce...lub dotykam a on wchodzi nie do tego foldera co chcialem zreszta podobnie jak w X series.Konkrety-przeciez tak zaczales pisac troche wyzej.

A Ty zaczynasz i w zasadzie nie wie nikt co takiego porazka jest jak w recenzowanym grajku...a za to wiadomo ze tak samo zle jak w X series.

Porowaj moze je dzwiekowo.Poczytal bym jak gra klasyka wybitnych grajkow na tle Nationite.Bo w zasadzie nic nie wynika w jaka polke mozna go wlozyc.

Nie rozumiem tez jak s:flo moze byc cieply w porowaniu do X series skoro sony nie jest cieplym grajkiem.

Piotrus pisze ze s:flo jest wyraznie jasniejszy niz X.Dla mnie X nie ma prawie nic ciepla.

Tu znany kolega z forum opisuje jak slyszy dzwiek sony X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem?

Mylisz recenzowanie z opinią. Ja sobie wyrobiłem taką, a nie inną opinię i jej nie zmienię, opinii nie muszę uzasadniać, zresztą nie mam go obecnie w rękach by zrobić to tak szczegółowo jak Ty sobie tego wymagasz.

To raczej dobrze, że mam możliwość poprzebierania w odtwarzaczach, widzę ich wady i zalety.

I GDZIE NAPISAŁEM, ŻE X MA BEZNADZIEJNY WYŚWIETLACZ?! I GDZIE PORÓWNAŁEM DŹWIĘK SONY DO S:FLO? CZYTASZ CO CHCESZ I OBRAŻASZ MNIE. CZYTAJ DOKŁADNIE! A to że nie porównałem dźwięku do klasyków miej pretensje do piotrus-g, wiedział jaki mam odtwarzacz i że super porównań nie będzie. Jeszcze raz Piotrek, dzięki, że mi go użyczyłeś :)

A o recenzjach Rolanda już się inni wypowiadali. Interesuje Cię to, to sobie poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem?

Mylisz recenzowanie z opinią. Ja sobie wyrobiłem taką, a nie inną opinię i jej nie zmienię, opinii nie muszę uzasadniać, zresztą nie mam go obecnie w rękach by zrobić to tak szczegółowo jak Ty sobie tego wymagasz.

To raczej dobrze, że mam możliwość poprzebierania w odtwarzaczach, widzę ich wady i zalety.

I GDZIE NAPISAŁEM, ŻE X MA BEZNADZIEJNY WYŚWIETLACZ?! I GDZIE PORÓWNAŁEM DŹWIĘK SONY DO S:FLO? CZYTASZ CO CHCESZ I OBRAŻASZ MNIE. CZYTAJ DOKŁADNIE! A to że nie porównałem dźwięku do klasyków miej pretensje do piotrus-g, wiedział jaki mam odtwarzacz i że super porównań nie będzie. Jeszcze raz Piotrek, dzięki, że mi go użyczyłeś :)

A o recenzjach Rolanda już się inni wypowiadali. Interesuje Cię to, to sobie poszukaj.

Mam :( .

To jestesmy w domu - wiadomo mi juz czemu sie mnie tez czepiasz.

Ja link wkleilem do wypowiedzi Majkala (Pozdr ;)) ktory opisal dzwiek X series na szybko w kilku slowach.A w Rolanda temacie uczestniczylem gdyz tez kupilem X series.Kierowalem sie wieloma opiniami zanim powstala recenzja u nas.

Wybacz ale nie widze sensu wymiany postow - merytorycznie mijamy sie ze zrozumieniem czego od siebie chcemy sie dowiedziec.Ja nie nosze tu na forum do nikogo pretensji-jesli z kims dyskutowalem to jednak w dalszym czasie wszystko sie fajnie klarowalo.Zmien moze taktyke ;) . Uprzedzenia rujnuja.

Może i Sony X nie słuchałem, ale miałem w rękach i bawiłem się ekranem i dla mnie to była porażka. I wykonanie i materiały z jakich był wykonany oraz sama obsługa. A nie miałem nawet wtedy iPoda Touch w rękach!

Jesli nie umiesz wytlumaczyc dlaczego obsluga w sony X jest porazka to po co o nim wspominasz, po co wtracasz zlosliwe teksty?

Dla mnie ekran dotykowy dziala na tyle dobrze ze nigdy nie mialem blednego (ani razu) wejscia tam gdzie zamierzalem.Moglby byc szybszy, ale po co skoro tyle co jest to jednak jest odpowiednio.Nie umiem sobie sam wytlumaczyc co jest porazka.Inteligentna osoba widzi ze nasze opinie roznia sie calkowicie.

 

edit: nie spotkalem tak bystrej osoby ktora wezmie urzadzenie nowe do reki i wie gdzie wszystko jest.Ja nauczylem sie obslugiwac w kilka minut - pisze i sa rysunki - wystarczy patrzec na ekran.Nic trudnego.Znaczek nutka to wejscie do muzyki.Wycinek kliszy filmowej to wejscie do obrazu.FM to radio...itd.

aaxx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem o jakiej taktyce mówisz? :)

 

Obsługa jest porażką, bo ciężko było mi cokolwiek znaleźć na odtwarzaczu. Obsługa jest mało intuicyjna, szczególnie w porównaniu do Sony serii A o dziwo. Wygląd też mi nie odpowiadał. Więcej pisał nie będę, bo dawno go miałem w rękach i już go skreśliłem z listy playerów, które bym kupił.

Ok, można się do niej szybko przyzwyczaić, ale nie miałem takiej okazji, a to był jeden z niewielu odtwarzaczy z którymi miałem na początku problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się osobiście wygląd Sony x podoba, ale ekran dotykowy mógłby byc trochę lepszy choc większych wad nie ma. Podobało mi się jak X grał z Sony nc60.

Nie uważasz że chyba pomyliłeś tematy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak, player jest ciepły, nie wynika to z opisu? Muszę się poprawić.

Przeczytalem jeszcze raz - wynika :)) Moje niedoprzeczytanie :)

 

A juz co do samego playera, to chetnie go przetestuje jak bede mial okazje - wnetrznosci player ma niezle :). Martwi mnie tylko jedna rzecz, faktycznie bateria jest bardzo slaba. Dla mnie realne ~17h ktore H340 wytrzymuje mi na bateryjsce 2200 mAh to jest juz raczej srednio/slabo. Podobnie slaby jest HiFiMan ktory trz trzyma mniej wiecej tyle samo co s:flo2 - jezeli dobrze pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zdaję, że te wszystkie super grające playerki robią ludzie, którzy nie myślą o reszcie. Po prostu ma dobrze grać, nic więcej, przez co osoba, taka jak ja, szukająca playera idealnego, przeżywa zawód. Chyba muszę zmienić podejście...

 

 

Art-S, jak chcesz, to zapraszam na meet krakowski to posłuchamy, pogadamy i ocenimy ;) Dokładny adres rozsyłam via PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapodam Wam topic w ktorym slfo2, oslawiony hifiman hm801 i amp3 dostaja po dupie -> http://anythingbutipod.com/forum/showthread.php?t=54879

 

Napisal to nie byle kto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisal to nie byle kto ;)

Polemizowałbym, dfkt zrobił masę dobrych testów, dzięki niemu np kupiłem Audeo, ale to co odpier*olił z tym RMAA w moich oczach stracił. Fakt faktem jeśli wyciąga prawdę ok, ale jeśli mówi $30 clip gra tak samo HiFiMan o który wiele osób napisało co napisało, który ma naprawdę high endowe komponenty... W moich oczach się zbłaźnił. Jedzie po s:flo również twierdząc że gra jak clip, no fajnie tylko s:flo gra lepiej niż 99% playerów obecnych na rynku.

AMP3 Pro1 być może jest jakoś tam upośledzony dźwiękowo, w sumie po HiSound można się wszystkiego spodziewać... :P

 

[Eidt] Większy fajem jest na head-fi. A nawiasem o s:flo w obu (abi/hf) nic nie ma oprócz luźnych przemyśleń dfkt <_<

 

http://fs-forum.hk/rmaatest.php?rmvid=42 headphone out

http://fs-forum.hk/rmaatest.php?rmvid=41 line-out

 

Cóż wysokie faktycznie nie wyglądają rewelacyjnie z headphone out. Po line oucie nie ma już tego problemu. Ja tam na brak wysokich nie narzekam, a wręcz powiedziałbym że s:flo ma ich więcej niż np. D2. I szczerze powiedziawszy wolę taki rolloff na wysokich gdzie powyżej 15kHz już niewiele usłyszę niż roll-off na basie w stylu iphone'a 3G ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ograniczmy recenzje do "podoba mi sie" - "nie podoba mi sie" ;)

 

Ta i potem niech wychodzi z wykresów że clip gra lepiej niż s:flo... Tu chodzi o oto iż za dużo czasem się patrzy na parametry, jak chodzi itp. Czyż na tym forum nie liczy się dobry dźwięk przede wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czyż na tym forum nie liczy się dobry dźwięk przede wszystkim?

 

Ja mysle, ze w przeciwienstwie do AudioStereo czy AudioHobby- zdecydowanie nie :)

Myślę że Azahiel miał na myśli dobry dźwięk ze sprzętu portable, zarówno AH jak i AS celują raczej w stacjonarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze w przeciwienstwie do AudioStereo czy AudioHobby- zdecydowanie nie :)

 

 

I tu niestety jest prawa.To forum skupia sie na tym kto opiniuje a nie co opiniuje.To ze sie "umie czytac nie znaczy ze sie dobrze czyta".

Odkrycie wybitnie, bardzo dobrze, dobrze grajacego odtwarzacza to skomplikowany proces.Odkrywca musi miec wiedze a przy tym w miare uniwersalny gust tak aby trafic w gusta wiekszosci a nie mniejszosci.

Wtedy staje sie hitem.Kreaowac cos mozna jednak my uzytkowicy weryfikujemy skutecznie - ale dopiero po jakims czasie.

Wystarczy miec uraz do jakiegos grajka czy do firmy...a wtedy promujemy co lubimy jako dobre.

 

Pewnie troche czasu uplynie a opinie co do nowych grajkow(s:flo2, hifiman,amp3 pro1) nabiora prawidlowego obrazu.Ludzie pouzywaja i bedzie wiadomo.Gorzej bedzie z hifimanem bo kto sie przyzna ze srednio gra za taka cene :) .

 

 

@Siekiera - niestety nie moge byc - powod znasz pisalem na PW.Dziekuje za zaproszenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrus: Wiem co mial na mysli :) Bardzo daleko nam to poszukiwania ULTRA brzmienia w taki sposob jak robia to ludzie tam :) Robimy to tuaj na innej plaszczyznie ale mimo wszystko ze znacznie bardziej otwartym umyslem :) i wydaje mi sie z wieksza dawka zdrowego rozsadku. Dla mnie to duza zaleta, i to jest jeden z glownych powodow dlaczego bardzo lubie nasze forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wziąść pod uwagę fakt że ludzie są odstraszani w jakiś sposób opisami dźwięku. Na świecie 90% osób to ludzie którym dźwięk się albo podoba albo nie. Wynika to po pierwsze z podejścia do muzyki, po drugie z rodzaju słyszanej muzyki, po trzecie z nauki słuchania i przesłuchiwania dużej ilości sprzętu.

Naprawde przecietny Kowalski mając przez 10 minut D2000 na głowie nie bedzie zachodził czy grają lepiej od D5000 bo dla niego będzie to taka sama gra. Albo czy jakiś wysoki Model AKG gra inaczej od modelu Grado.

Jak już wspomniałem myślę że w wiekszej płaszczyźnie ludzie robią opisy dźwięku trochę w ciemno, sam także nie uważam że nie robie nigdzie błędów.

 

Pytanie co to znaczy jasne brzmienie, jak wyglada neutralno cieple, neutralno zimne, a moze inaczej to opisac, a co to jest Lekko wysunieta albo bardzo wysunieta srednica, jaka jest definicja poprawnie brzmiacego talerza, czemu ja słysze to samo tu i tu a ten mówi że tu talerze to padaka a tutaj to niesamowita precyzja, a z basem to ktory to wysoki bas a który to niski.

 

W zwiazku z tym że takie pytania padają można zajść w głowę jak to w koncu jest. Nie wszyscy umieją rozpoznać każdy aspekt dźwięku, inni w ciemno walą że to i to (mimo ze nie sa pewni czy napewno dobrze napisali), trzeci czyli grupa obiektywna potrafi w miarę dobrze opisać swoje doznania ale zostaje tez 4 grupa która nie wiadomo po co i na co opisuje Bas w 20 płaszczyznach tak jakby miała aż taką niesamowitą percepcje słuchu by wyróżnić każy labolatoryjny szczegół co ładnie widać w wielu aspektach forum audiostereo. Wiele z tych osób także gdyby nie było świadomych to nie słyszało by różnic jak jeden Pan z pewnej miejsowości ze sprzętem podłączonym Kablami za 80tys zł, twierdzący ze kable za 30tys zł to zwykłe wrzeciono nic nie warte. Nie ważne że po podmianie kabli w formie testu nie słyszał różnicy. Ważne że te za 80tys zł "przewodzily lepiej".

Słuch jest tak indywidualną kwestią że nie można mieć pretensji do "nieosluchanych" że nie widzą różnicy miedzy Hd555 i HD515

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można się skupiać jedynie na dźwięku, przynajmniej tak mi się wydaje. Szczególnie jeżeli chodzi o sprzęt przenośny. Co z tego, że świetnie gra, jak np będzie się nonstop wieszał, a updatów nie będzie, albo wykonanie lub użyte materiały pozostawią wiele do życzenia? Fajerwerków można szukać w sprzęcie stacjonarnym, do domowego zacisza. Odtwarzacze nie pełnią takiej funkcji, a na ulicy i tak sporo nam ucieknie. Ok, player nie może grać źle, na forum na to zwracamy uwagę, musi być zachowany przyzwoity poziom, ale nie dajmy się zwariować.

 

Dla tego moje opisy dźwięku są takie, a nie inne.

 

Art-S, wybacz, dopiero dzisiaj przez przypadek znalazłem PW, zapomniałem o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można się skupiać jedynie na dźwięku, przynajmniej tak mi się wydaje. Szczególnie jeżeli chodzi o sprzęt przenośny. Co z tego, że świetnie gra, jak np będzie się nonstop wieszał, a updatów nie będzie, albo wykonanie lub użyte materiały pozostawią wiele do życzenia? Fajerwerków można szukać w sprzęcie stacjonarnym, do domowego zacisza. Odtwarzacze nie pełnią takiej funkcji, a na ulicy i tak sporo nam ucieknie. Ok, player nie może grać źle, na forum na to zwracamy uwagę, musi być zachowany przyzwoity poziom, ale nie dajmy się zwariować.

 

Dla tego moje opisy dźwięku są takie, a nie inne.

 

Art-S, wybacz, dopiero dzisiaj przez przypadek znalazłem PW, zapomniałem o nim.

 

 

Wlasnie , nie dajmy sie zwariowac.

Czy to grajek przenosny czy stacjonarny system to pamietajmy ze da nam wielka przyjemnosc sluchania muzyki.Te wszystkie urzadzenia sa polsrodkami a celem prawdziwym jest sluchanie muzyki.

A chyba w koncu o to chodzi zeby sluchac muzyki na najlepszym sprzecie.To muzyka powinna byc priorytetem a nie gromadzenie gadzetow zaopiniowanych jako naj.

Moim zdaniem te lekkie-male niedorobki ktore faktycznie nie przeszkadzaja tak naprawde (slabsza bateria, male problemy z przyciskami itp) sa trzecim planem.Kazdy nawet najdrozszy sprzet ma wady.

Sensownym rozwiazaniem jest znalesc kilka dobrze grajacych odtwarzaczy.Znajac realia ich poziom grania bardzo niewiele sie bedzie roznil.Wtedy np z tych trzech wybierzmy co nam pasuje ... i nie dzielmy wlosa na czworo :) . Bo inaczej braknie czasu na muzyke ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności